Gebeliğe Hazırlık Şubat 2022 Gebelik Planlayanlar

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
Agzin bal yesin 😄 oglumda baya anlamistim bu geceyi gecersek 6 gün kalacak hic bir belirti yok, bana göre olanda psikolojik hatta yumurtlamadan sonra yasadigim yerlesme kanamasina benzer sey bile. O kadar ki hamile hissetmiyorum. Icimden insallah vardir diyorum tabi o ayri 🤣🤣 ama umutlanip negatif görmektense kendimi buna hazirliyorum.
Bende bu ay hiç hissetmedim valla geçen ay daha çok hamile gibiydim silik çıkıyodu hatta sonua inanamayıp bidaha vermiştim kan 😂😂😂

Pazar gününü bekle o zaman adette pazartesi dimi? Tabi simdi takvimdeki tarih dogrumu oda onemli. Ovulasyon testi yaptiysan yada cig yumurta aki iki parmak arasinda uzayan akintiyi gorduysen kesin diyebiliriz. Her halukarda en erken pazar uygun. Beklemek kolaymis gibi anlatiyorum tabi, benim 25 i pazar bende test yapicam, simdilik iki kisi anlastik katilim ne kadar cok o kadar iyi toplu test partimize :)
Benim bu ay genel olarak çok akıntım oldu beyaz kokusuz ve uzayan (ayrıntı verdiğim için özür dilerim) ☺️ Geçen ay ovülasyon testi kullandım ancak o bende stres yarattı görev gibi ilişki yaşadık saçma sapan ağrılar yaşadım yumurtlamadan sonra dedim sonra ne yapıyorum ben bu kadar strese gerek var mi? Bu ay saldım iki veya üç güne bir ilişki yaşadık kendi rutininde. Tamam pazar günü yapalım umarım çift çizgileri görürüz hayırlısıyla 🙏🏻💖

Son adet tarihini baz alirsan ona göre cikar haftasi. Sonra doktora gidince ultrasonda hesapxyapiyor zaten artik doktor son adet tarihi ve ultrason karsilastirmasi yapar. Benim adet gunu deger baya fazlaydi erken döllenmeydi zaten 1 hafta buyuk cikmisti ona göre dogdu. 40. haftasi once 12 mayisti sonra buyuk cikinca 5 mayisa geldi, 39 kusurde 31 nisanda dogdu
19 ocaktan 27 ocağa kadar regldim geçen ay 115 değer normal mi böyle

Benim bu ay genel olarak çok akıntım oldu beyaz kokusuz ve uzayan (ayrıntı verdiğim için özür dilerim) ☺️ Geçen ay ovülasyon testi kullandım ancak o bende stres yarattı görev gibi ilişki yaşadık saçma sapan ağrılar yaşadım yumurtlamadan sonra dedim sonra ne yapıyorum ben bu kadar strese gerek var mi? Bu ay saldım iki veya üç güne bir ilişki yaşadık kendi rutininde. Tamam pazar günü yapalım umarım çift çizgileri görürüz hayırlısıyla 🙏🏻💖
Bende katılırım 😆😆😆 yine dayanamadım 😆😆

Bende bu ay hiç hissetmedim valla geçen ay daha çok hamile gibiydim silik çıkıyodu hatta sonua inanamayıp bidaha vermiştim kan 😂😂😂
🤣🤣🤣🤣 takmayinca beklemeyince surpriz yapiyorlar🥰🧿 cok sukur geldi bebisin. ikinci gebeliklerde örnegin meme agrisi daha az olabiliyormus ama ben fazla bekliyorum. ilk hamileligimde keskin ve kesin belirtilerim vardi o yuzden oyle bir belirti bekliyorum ama daha 7 gün var belirti yok diye umutlanmiyorum her ne kadar sabirsiz bir sekilde olsun diye beklesemde. O yerlesme kanamasi olayida psikolojik olmaz herhalde diye dusunuyorum ama ben böyleyim birsey olana kadar inanmam olacagina, olunca sevinirim.

Özür dilemene gerek yok bunlar hepimizin her ay yasadigi gayet dogal olaylarlar☺️ Baktim kizlar gögüs yaziyor bende oyle yaziyorum ama gögüs ve meme ayni yer degil. Cocuk olsun diye herseyi yapiyoruz iliskide aslinda yumurtlama döneminde gün asiri öneriliyor oda insana zor oluyor görev gibi geliyor. Yapip görelim ne olacaksa olsun :)

Özür dilemene gerek yok bunlar hepimizin her ay yasadigi gayet dogal olaylarlar☺️ Baktim kizlar gögüs yaziyor bende oyle yaziyorum ama gögüs ve meme ayni yer degil. Cocuk olsun diye herseyi yapiyoruz iliskide aslinda yumurtlama döneminde gün asiri öneriliyor oda insana zor oluyor görev gibi geliyor. Yapip görelim ne olacaksa olsun :)
Aynen öyle :) sen kaç aydır deniyorsun?

19 ocaktan 27 ocağa kadar regldim geçen ay 115 değer normal mi böyle
Dogru saydiysam 31 gün olmus kan verene kadar ama bu dogum tarihi icin yapilacak hesap bebegin haftasini dogru hesaplamak adina bir yöntem yoksa bebek 2 haftalik. Burdaki kizlarin degerlerini az cok gordugum kadari ile normal, her laboratuvarin degerleri ayni olmayabiliyor ama endise edilecek bir rakam degil sukur guzel. 5-426 yaziyor olmasi gereken deger netten baktim ayrica o kisma cok takilma degerin normal sukur bebegin seninle, 2 güne bir icin rahat etsin diye kan vermek istersen ver. Ben ilk hamilelikte sansima trdeydim diye 1 kere kan verdim, keseyi gordum ama daha bebek olusmamisti isvicreye döndüm ilk 7 haftalikken aldi doktor beni :)

Aynen öyle :) sen kaç aydır deniyorsun?
Kismetse 2. cocuk olacak bu 3. aydir deniyorum. Ilk ikide ovulasyon testi kullanmadim olursa olur olmazsa olmaz modunda ama o iki ay olmayinca tabi bu ise bir el atmam lazim dedim ve ciddi ciddi takip ettim akintimdan ovulasyon testine kadar.

Ahahah tamam pazar 😁 ne gibi belirtiler var? Bende bu ay göğüste ağrı ve hafif hafif karnımda kasılmalar var.
Benim yumurtlama haftasından itibaren adet belirtilerim başladı göğüs hassasiyeti aşırı iştah şişkinlik sivilce arada bi giren adet sancısı ve en önemlisi kasık ağrısı. O kadar iştahım açık ki iki haftada 1 kg aldım. Peki neden bu kadar belirti yaşıyorsun dersen ovulasyon testi ile yumurtlama gördüm ilk kez ondan tüm bunlar 😂 ve 34. Gün oldu bu yumurtlama adet iyice uzadı

Benim yumurtlama haftasından itibaren adet belirtilerim başladı göğüs hassasiyeti aşırı iştah şişkinlik sivilce arada bi giren adet sancısı ve en önemlisi kasık ağrısı. O kadar iştahım açık ki iki haftada 1 kg aldım. Peki neden bu kadar belirti yaşıyorsun dersen ovulasyon testi ile yumurtlama gördüm ilk kez ondan tüm bunlar 😂 ve 34. Gün oldu bu yumurtlama adet iyice uzadı
Bende bu ay ovulasyon yaptim ilk kez hadi belirti olmayan belirtilerimi yazayim :) catlamadan sonraki 5. gün 2-3 damla kadar toz pembe biraz kirmiziya yakin ama soluk akinti oldu, göbek deliginin 5 parmak asagisinda sagda arada olan bir agrim var, memelerdeki agrimda normalde bata 12 gün kala baslardi ve heryeri agrirdi bu kez 9 gün kala hafiften basladi ve 2 gündür bayagi agriyor kiyafet degistiremeyecek kadar cok degil ama elleyince fena aciyor özellikle yan dis kisimlar hatta az koltuk altina dogru ve üst kisimlar. Amaben bunlarin hicbirine kesin belirti, yerlesme kanamasi vs diyemiyorum bir umut teat yapicaz bakalim

X