Gebeliğe Hazırlık Şubat 2022 Gebelik Planlayanlar

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
Önce teshis etmeleri lazım canım o yuzden

Cnm once bu testler yapilir ve sizin hormonlra bakilir adetin 3. Gunu sonra ona gore karar verilir tedavi gerektiren birsy varsa onunla alakali ikac verir yoksa sdce vitamin folik asit gibi seyler verir
Anldim kizlar bir cok kadina sonradan cekiyorlar o yuzden sordum. Kullanilan ilaclari ilk defa duyuyorum burdan yorumda yapamiyorum pek. Her dr farkli teknik uyguluyor sanirim. Hormonlarima falan bakildi benim de bir sey cikmadi. Bu ay ve onumuzdeki aylara bakicaz artik. 😇

Anldim kizlar bir cok kadina sonradan cekiyorlar o yuzden sordum. Kullanilan ilaclari ilk defa duyuyorum burdan yorumda yapamiyorum pek. Her dr farkli teknik uyguluyor sanirim. Hormonlarima falan bakildi benim de bir sey cikmadi. Bu ay ve onumuzdeki aylara bakicaz artik. 😇
Hatta bence önce hsg cekmeleri daha iyi olmus bir yıl daha bekletip ceken bile var

O yuzden sordum tatlim. Burdan okuyrak ogreniyorum pek cok seyide zaten. Allah razi olsun hepinizden🥰
Vala bende öyle canım fakulteye gitmeye başladım bende hsg cektirmek icin bakalım hepimizin hakkında hayırlısı olsun 🌸

Vala bende öyle canım fakulteye gitmeye başladım bende hsg cektirmek icin bakalım hepimizin hakkında hayırlısı olsun 🌸
Benim doktorumda baska hastanede ama ben hacettepe de cekindim hsg yi. Zaten bir sey demediler kapali ve ya acik. Biraz tuhaf davraniyorlar. Sevmedim tavirlarini. Bendebir sey sormadim tabi. Haftaici alacagim sonuclari doktoruma gosterecegim.

Benim doktorumda baska hastanede ama ben hacettepe de cekindim hsg yi. Zaten bir sey demediler kapali ve ya acik. Biraz tuhaf davraniyorlar. Sevmedim tavirlarini. Bendebir sey sormadim tabi. Haftaici alacagim sonuclari doktoruma gosterecegim.
Son zamanlarda doktorlar o kadar değişik ki sanki zorla tutuyorlar hasta psikolojisinden anlayan bulmak cok zor

Seni çok iyi anliyorum canım benimde kolay olmadı. Benim 7. Gün çok silik çıkıyordu 8. Gün tamamen kayboluyordu ama kaset testte. Hamile kaldığım zaman hiç deneyip bakmamıştım bile o kadar emindim zaten negatif olacağına. Insallah güzel haberler alırsın 😍😍🤲
Sağol kuzum benim Allah razı olsun seninde gebeliğin sağlıklı ilerler inşallah😍🤰🙏 bizlerede dua et üç buçuk yıldır uğraşıyorum 😐

Kizlarr bir yil oldu neredeyse hamile kalamiyorum.bir ay once dr gittim durumu anlattim.benden hsg esimden sperm testi istedi..hic ilac vermeden tedavi uygulamadan hsg cekildim. Acaba sizlerinde mi surec boyle ilerledi. Sizler bir cok ilac kullanmissiniz hangi asamalar daha dogru olan. Her doktor kendine gore mi bir yol deniyor cozemedim.
En garanti yolu yapmış doktorunuz, en iyisi bence. Bisey bilmeden ilaç denedikten sonra bi anlami kalmıyor bence. Ben bi kere ilaç kullanmıştım doktor sonra bana dedi ki eşin sperm testi versin, eger onda bi sorun varsa bosuna uğraşmış olursun. Benim bi hastamda başıma denk geldi ilaçla denedik denedik olmadı sonra eşinde problem çıktı kadın bosuna vakit kaybediyor o zaman demişti. Rahim filminde de hafif tıkanıklık varsa onları açıyorlar ve 3 4 ay şansınız daha fazla artıyor bi sorun çıkmasa bile.
Ben 2. Kez hsg çektirdiğim ay hamile kaldim

Son zamanlarda doktorlar o kadar değişik ki sanki zorla tutuyorlar hasta psikolojisinden anlayan bulmak cok zor
Sanki ben zorla cagirmisim gbi hsg cekimine 😂 neyse bir sey demiyorum Allah isini severek ve isteyerek yapanlarla karsilastrsin. Sadece ayin 15 ine odaklanmamak lazim. Biraz hastaya ilgi gosterilsin isterdim😏

En garanti yolu yapmış doktorunuz, en iyisi bence. Bisey bilmeden ilaç denedikten sonra bi anlami kalmıyor bence. Ben bi kere ilaç kullanmıştım doktor sonra bana dedi ki eşin sperm testi versin, eger onda bi sorun varsa bosuna uğraşmış olursun. Benim bi hastamda başıma denk geldi ilaçla denedik denedik olmadı sonra eşinde problem çıktı kadın bosuna vakit kaybediyor o zaman demişti. Rahim filminde de hafif tıkanıklık varsa onları açıyorlar ve 3 4 ay şansınız daha fazla artıyor bi sorun çıkmasa bile.
Ben 2. Kez hsg çektirdiğim ay hamile kaldim
Ne guzel o zaman nasip olur bizede

Sağol kuzum benim Allah razı olsun seninde gebeliğin sağlıklı ilerler inşallah😍🤰🙏 bizlerede dua et üç buçuk yıldır uğraşıyorum 😐
Sagolasin canım, hepinize dua ediyorum hamile kalmadan önce de böyleydi şimdide böyle. Bizi biz anlıyoruz, dışarıdakiler değil maalesef. Insallah bu ay mucizene kavuşursun amiinn 🤲🤲🤲

Hsg den sonra yumurtlama zamani degisir mi? Adetimin 8. Gununde cekildm. O zamandan beri sarimsi bir akintim geliyor kokusuz. Normde beyaz gelirdi. Kremsi bir yapida gelmedi hic yumurtalama zamanimda olurdu hep. Zaten lekelenmem 2-3 gun devam etti. Aklimda deli sorularrr.

Sagolasin canım, hepinize dua ediyorum hamile kalmadan önce de böyleydi şimdide böyle. Bizi biz anlıyoruz, dışarıdakiler değil maalesef. Insallah bu ay mucizene kavuşursun amiinn 🤲🤲🤲
Amin kuzum inşallah bende iki kez hsg bir kez de histereskopi oldum ikinci hsg Aralık taydı😇inşallah benimde bebişim vardır bu ay 🤰🙏😍

Canim predictor express var elimde. Onunla yapsam çıkar mi sence. Üstünde bat günü yapılır yazıyor da emin olamadım.
O markayı bilmiyorum da ben kaset testiciyim erken gebelikse eğer ona karşıyım😂 2-3 hcg değerinde bile silik gösteriyor insanı heveslendiriyor

Amin kuzum inşallah bende iki kez hsg bir kez de histereskopi oldum ikinci hsg Aralık taydı😇inşallah benimde bebişim vardır bu ay 🤰🙏😍
Benimde aralıkta aşılamam olmuştu tutmamisti ocakta 2. Hsg çektirdim tamamen ümidimi yitirdiğimde tuttu. İnşallah seninde öyle olur insallah🤲😍

Hsg den sonra yumurtlama zamani degisir mi? Adetimin 8. Gununde cekildm. O zamandan beri sarimsi bir akintim geliyor kokusuz. Normde beyaz gelirdi. Kremsi bir yapida gelmedi hic yumurtalama zamanimda olurdu hep. Zaten lekelenmem 2-3 gun devam etti. Aklimda deli sorularrr.
Benim doktorum biter bitmez ilk 3 günde çektirmişti bana hsg. Yumurtlama zamanın değişmez dedi. Hoş hsg çekildiğim ay korunmamı istemişti ben o ay korundum

Günaydın kizlar. Dün konuştuğumuz gibi test yaptım ve negatif gördüm. Fakat kahve lekelenmem var peceteye gelen. İnşallah yerlesmedir diye umut ediyorum. Adet olacağıma dair hiç belirti yok çünkü ağrı vs olurdu hiç biseyim yok.
@Eflatun1Kelebek @Papatyamelo Maviesil23 Maviesil23 Hayat su Hayat su @anurkoc
Anca girebildim kaset testle denedim az önce tertemiz bi negatif canım😂
Maviesil23 Maviesil23 sende durum ne yaptınmı bugün test
negatif canım kaset testle ama saat 2,5 gibi çay içmiştim unuttum etkisi olur mu bilemedim🤔 sen ne yaptın?

X