Gebeliğe Hazırlık Şubat 2022 Gebelik Planlayanlar

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
bu hıss hepımızde var, bende duyunca oyle olmustum cok yakınlarımı kardesımı.
ınsallaahh en kısa zamanda nasıp olsun sanada bızlerede canım

canım doktora gıttınız mı esınle bırlıkte belkıde sorun yok, zamanı vardır
hem kafanda rahat olur?

canım doktora gıttınız mı esınle bırlıkte belkıde sorun yok, zamanı vardır
hem kafanda rahat olur?
İkimiz de iki kez doktor kontrolüne gittik, kan testi ve ultrason muayenesi yapıyor doktor. Sorun yok bekleyin diyor doktorum çok rahat ve olumlu düşünüyor bu iyi bir şey mi bilmiyorum. Böyle devam ederse rahim filmi düşünürüz dedi

çok guzel bu, ya streste etkılıyor aslında ınsallaahh en kısa zamanda nasıp olur
Rahım fılmını bende doktor bekle derken cektırmıstım cunku ınsan acaba bsey varda bosamı kurek cekıyorum dıye dusunyor sızı cok ıyı anlıyorum sorun cıkmadı bızdede emınım sendede sorun yoktur.
bıraz bırakabılsek işte belkıde aniden gelecek mınnoslarımız :)

İnşallah allahım isteyen herkese hayırlı sağlıklı evlat nasip etsin. Ben de şubatta olmazsa rahim filmini denicem anestezili mi oldu sizin nasıldı

Canım bi öğle saatlerinde yaptım test bozukmuş sanırım hiçbir şey çıkmadı bide akşamüstü yaptım 6 civarında baya silik çıktı. Bugün tekrar yapcam bakalım 11-12 gibi
Bende geldim inşallah hepimiz güzel sonuclar alırız bu ay bat tarihi 2 gün gecikti o yüzden kesin olmamakla birlikte tahmini bat 16 Şubat beni de ekler misin -Arwen-

Merhaba kızlar Allah hepimize sağlıklı ve hayırlı evlatlar nasip etsin inşallah. Ben Ocak ay'ından geliyorum maalesef kimyasal gebelik geçirdim. BAT 18 ŞUBAT benide ekler misiniz? -Arwen-
Hoş geldiniz kızlar ekliyorum hemen

İnşallah allahım isteyen herkese hayırlı sağlıklı evlat nasip etsin. Ben de şubatta olmazsa rahim filmini denicem anestezili mi oldu sizin nasıldı
amınn kuzumm, yok normal cektırdım canım ıstanbulda echomar da, c kollu cıhazdı. o yuzden hafıf kasık agrısı oldu sonrasında gezerek evıme gıttım sorun olmadı

Kimyasal di geçen hafta sonlandı 7 gün boyunca senin tarif ettiğin gibi ara ara leke gibi oldu bazen hiç olmadı bazen silince geldi.Allah hayırlısını versin. Kese görünüp kalp atışı duyup kayıp yaşanacağına varsın kimyasal olsun öbür türlü psikoloji de vücut da daha kotu etkileniyor. Umarım senin de hayırlı bir şekilde sonuçlanır. kötüyü cagirmayalim ama her ihtimalin de olduğunu bilelim

Ben mol gebelik geçirdiğim zaman şehir dışındaydim oradaki doktor değerim 5000 lerde ama USG de görünmediği halde lekelenmem var diye de progestan vermişti. Kendi doktorum sonra buna çok kızdı kese görünmeden progestan verilmemeli dış gebelik mol gebelik ihtimalleri yüzünden nitekim bu tarz gebeliklerin ilerlemesi sakıncalı. Mol gebelik olduğu anlasilanakadar ömrümden ömür gitti 1 hafta hastane hastane dolaştım çünkü değerim 17binlere çıktı ama ortada kese yok önce dış gebelik olarak düşünüldü patlamaya hazır bir bomba gibisin dedi doktorlar. o değerlerle dış gebelik olsa yüksek ihtimal tüp yırtılır iç kanama gecirirdim. Neyseki mol çıktı. Onun da riskleri ayrı tabi...

bende bugün başlıycam Ovü testine Adetin 7.günü oluyor.İşte olduğum için evde yapmayı düşündüm öğleden sonra16 da
hergün aynı saatte yapmaya çalış sıvı alımınada dikkat ettik mi problem olcağını sanmıyorum

Ne yaptın kan verdin mi merak ettim -Arwen-
Merhaba kızlar Allah hepimize sağlıklı ve hayırlı evlatlar nasip etsin inşallah. Ben Ocak ay'ından geliyorum maalesef kimyasal gebelik geçirdim. BAT 18 ŞUBAT benide ekler misiniz? -Arwen-
Merhaba ben de ocaktan transfer benim de kimyasal. Doktora gittiniz mi kimyasal sonrası korunma ile ilgili birşey dedi mi
İlk olarak seni çok iyi anlıyorum ama sakin olmalısın tamamen sağlıklı bir çiftin bile çocuk sahibi olma şansı %25 bunu unutma. Ayrıca nasipta varsa olur. İlk bebeği tüp bebek olan bir çok tüp bebek tedavisi tutmamış olan 2 arkadaşımın sonrasinda sürpriz bir şekilde bebeği oldu. Allah nasip etmese olur muydu?? Eğer sorun olmadığı halde şimdiye kadar olmadıysa muhakkak bir hayırlı sebebi vardır.uzulme ve en önemlisi stres yapma. hem stresin bu hormonlar üzerinde çok büyük etkisi var unutma. Kardeşine de hayırlı doğumlar olsun. İnşallah beraber buyutursunuz bebeklerinizi

Kızlar sizinle bir yazı paylaşmak istiyorum. Biraz fazla teknik dil var ama detay detay çok güzel anlatıyor regl döngüsü, hormonlar, hamilelikle ilgili prensipleri.muhakkak okuyun

Amin inşallah teşekkür ederim. Benim birde şöyle bi sorunum var iki aydır normal bi şekilde regl olamıyorum. Normalde fazla olurdu ama 2 aydır az az kahverengi leke şeklinde ama yine 4 5 gün sürüyor. İlk ay doktora gittim hiçbi sorun çıkmayınca ikinci ay gitmedim cumartesi günü reglim bitti ama alt karın ve kaşık ağrısı devam ediyor bu durumu yaşayan var mı aranızda lütfen bana yardımcı olun tekrar doktora gidecek yüzüm kalmadı daha geçen ay gittim

Doktora gidecek yüzüm kalmadı ne demek bu bir sorun ve tabiki de gideceksin sana makul bir açıklama yapmak zorunda doktor.eger yapmıyorsa doktoru değiştirmelisin. Yumurtlamayi baskılayan bir durum varsa( prolaktin yüksekliği diğer hormonal dengesizlikler, pko,insülin direnci,diyabet... Veya kullandığın bir ilaç buna sebep oluyor olabilir) tüm ihtimalleri değerlendirip sana ona göre bir cevap vermeli doktorun... Bazen anemi bile bu şekilde regl olmamaya sebep olabiliyor.hatta aşırı spor ve kalori kısıtlamalı diyetler de hormanlara etki ettigi için olabilir. Bu sebeplerden senin bildiğin bir durumun var mı? Yoksa da doktorun bu tahlilleri senden istedi mi

Evet geçen ay kan tahlili ve ultrason muayenesi yapıldı tsh prl tüm değerlerim normal çıktı demeçte devam dedi bu ay yine leke şeklinde oldu bilmiyorum tekrar gitmeli miyim stres mi sebep oluyo. Benim iki aydır ekstra yaptığım hiçbi şey yok sadece şunu söyleyebilirim İki ay da tam yumurtlama döneminde çok kötü haberler aldım ve çok ağlamalı geçti

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…