Gebeliğe Hazırlık Şubat 2022 Gebelik Planlayanlar

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
Hanımlar merhaba. 3 gün önce test yaptım demiştim ya ona baktım az önce böyle olmuş. Ne zaman oldu bilmiyorum ama ilk 5 dakikadan sonra atmıştım kenara. Şimdi bi yıkayacağım bakalım
Canım benimde testim öyle yıkayınca ne oluyor benim bu konuda bilgim yokta

Tatlım yorulduk yahu 🤣 eşimden bekledim o da yanaşmayınca amaaan dedim yat uyu, artık yumurta falan kalmamıştır ben anlıyorum ağrılarımdan akıntımdan falan
Dün benden gelince farklı bi akıntı dedim belki yeni çatladı durmak yok diye 😂😂

Kızlar herkese selam, sizlere bir şey danışmak istiyorum, bu ay ilk defa ovulasyon testi ile deneme yaptık. Resimlerini eklediğim günlerde denedik. Bu günlerden önce de oldu ama nasılsa ihtimal düşük diye koymadım. Bundan sonra demeye gerek var mıdır? Yoksa olduysa oldu mudur 😀
Canım kimide ikinci kez yumurtlamayı görüyor bence elinde test varsa devam et regl gününe 4-5 gün kalaya kadar

Doktora gittim tekrar tahlil sonuclari icin simdi kendi de diyo 2 gunde 2 katina cikmali diye. Saka gibi. Esimi de iceri almadi esim sinir oldu :) haftaya ozelden randevu al ozele gidelim diyo :) doktor vitamin al dedi. Vifolic onerdi icinde omega 3 de varmis. Eczanedeki diger folik asitlerde yoktu. Evde cok balik tuketmiyoruz diye vifolic aldim bende. Umarim iyidir.

Kızlar bugün eşimle birlikte covid olduğumuzu öğrendik 2 gündür grip belirtilerim vardı dün koku ve tat gidince şüphe ettik ve pozitif yarında bat günüm kafalar karışık dün kahve rengi akıntı gelmişti bugün bir şey yok tabi ben grip ilaçlarından da kullanmıştım bundan sebep regli belirtileride gitti

Canım kimide ikinci kez yumurtlamayı görüyor bence elinde test varsa devam et regl gününe 4-5 gün kalaya kadar
Aa teşekkürler bunu bilmiyordum ben, peki testi yapmaya devam edeyim ama test silik çizgi çıktığı zaman denemeye gerek yok değil mi? Tekrar ikisi de koyu olursa mı deneme yapalım?

Canım kac aydır kullanıyorsun eğer vucudunda fazla varsa folik asit mide bulantısı yapar folat değerini baktır bi hamiş değilsen tabii kii
2 hafta oldu başlayalı. 3-4 gündür artan bir mide bulantısı, hafif baş dönmesi ile kasıklarımda yoğun bir dolgunluk, ağrı ( ara ara şiddetli arara hafif) yaşıyorum. Bat 9 Şubat bakalım bekliyorum günüm geçerse test yapıcam

2 hafta oldu başlayalı. 3-4 gündür artan bir mide bulantısı, hafif baş dönmesi ile kasıklarımda yoğun bir dolgunluk, ağrı ( ara ara şiddetli arara hafif) yaşıyorum. Bat 9 Şubat bakalım bekliyorum günüm geçerse test yapıcam
Daha önce kullanmadıysanız yeni baslamıs sayılırsınız. İnşallah hamileliktendir ama bu kadar erken hic midesi bulanan duymadım acıkcası yumurtlamanızı biliyor musunuz onun ustunden kac gun gecti

merhaba kızlar aranızda test yapan var mı?

erken gebelikte koyu görüp kaset testte çok silik çizgi neden olur bilginiz var mı?

Daha önce kullanmadıysanız yeni baslamıs sayılırsınız. İnşallah hamileliktendir ama bu kadar erken hic midesi bulanan duymadım acıkcası yumurtlamanızı biliyor musunuz onun ustunden kac gun gecti
İlk hamileliğimde hiç belirtim olmamıştı çünkğ 1,5 yıl uğraş sonucu pozitif sonuç elde edememiş ve pes edip bırakmıştım hesap kitap işlerini hatta günüm 4-5 geçmiş farkında bile değilken annem kirpiklerime bakıp sen hamilesin demesi üzerine test alıp yapmış ve çift çizgiyi görmüştüm. Hastaneye gidip kan verdiğimde 1750 Bhcg sonucunu almıştım. Şimdi kısmetse 2.yi istiyorum Allah nasip ederse tabi. 1 aydır korunmayı bıraktık 14 Ocak regl başladı 6-7 gün sürdü ve sonrasında 23-25 günlerde korunmadık. Programa göre ise o tarihlerin benim yumurtlama günlerimde olduğu görünüyor. Bakalım kısmet 🙏

İlk hamileliğimde hiç belirtim olmamıştı çünkğ 1,5 yıl uğraş sonucu pozitif sonuç elde edememiş ve pes edip bırakmıştım hesap kitap işlerini hatta günüm 4-5 geçmiş farkında bile değilken annem kirpiklerime bakıp sen hamilesin demesi üzerine test alıp yapmış ve çift çizgiyi görmüştüm. Hastaneye gidip kan verdiğimde 1750 Bhcg sonucunu almıştım. Şimdi kısmetse 2.yi istiyorum Allah nasip ederse tabi. 1 aydır korunmayı bıraktık 14 Ocak regl başladı 6-7 gün sürdü ve sonrasında 23-25 günlerde korunmadık. Programa göre ise o tarihlerin benim yumurtlama günlerimde olduğu görünüyor. Bakalım kısmet 🙏
İnşallah hamilesinizdir ama su belirtiler icin erken

kirpiklerinizden nasıl anladı. buna benzer bir şey duymuştum ama nasıldı hatırlamıyorum.

merhaba kızlar aranızda test yapan var mı?

erken gebelikte koyu görüp kaset testte çok silik çizgi neden olur bilginiz var mı?
Yeni gebelik olabilir,hcg değeriniz az ise erken gebelikte koyu çıkar hassas test olduğu için,kaset testler hcg değeri yükseldikçe koyulaşır

Arkadaşlar kasıklarım sürekli olarak değil ama ara sıra hala ağrıyor. Belki günümü yanlış hesaplamışımdır 1-2 gün oynar diye bugünü bekledim ama bugünde hala gelen giden yok. Adet sancısı çekiyorum ama olamıyorum 😥 2 gün önce testim negatif çıktı. İdrar testi de kan testi de yapmaya korkuyorum yine negatifle karşılaşacağım diye.

Arkadaşlar kasıklarım sürekli olarak değil ama ara sıra hala ağrıyor. Belki günümü yanlış hesaplamışımdır 1-2 gün oynar diye bugünü bekledim ama bugünde hala gelen giden yok. Adet sancısı çekiyorum ama olamıyorum 😥 2 gün önce testim negatif çıktı. İdrar testi de kan testi de yapmaya korkuyorum yine negatifle karşılaşacağım diye.
Niye korkuyorsun cnm, ne guzel iste. Yarin sabah test yapar, guzel sonucu alirsin insallah

X