Gebeliğe Hazırlık Şubat 2022 Gebelik Planlayanlar

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
Kizlar herkese soleyeyim eskiler birsey diyorsa kulak vermek gerek
Anneannem diyorki eskiden hamile kalamayan kadinlar adeti biter bitmez degerlendrrdi cnku rahim assafa iken hamile kalirlrdi bnce adet biter bitmez veya 10. Gun flan mtlaka degerlendirin derm
Ay onu geçen bana bi abla söyledi hemde baya kızdı bana bende olur mu öyle şey ama herkes yumurtlamayı takip edeceksin diyor dedim. Adet bitiminin ve adet başlaması haftanı hiç bir zaman es geçme dedi

Merhaba, bu ilk ovülasyon testim yardımcı olursanız sevinirim. Beklenen adet tarihi 31 ocak, uygulama ovülasyon tarihimi cuma gösteriyordu ama testte silik çıktı, ben de devam ettim. Bu son iki günün testi dün gördüğüm en koyu haliydi. Dün sorduğumda daha olmamış dediler ben de bugün olur diyordum ama bugün daha da silik çıktı. Tarihi mi kaçırdım niye böyle oldu anlamadım. Bugün en yüksek akıntım oldu çok kremsi şekildi yumurta beyazı gibi değil de. Yardımcı olabilecek olan var mı :KK43:Eki Görüntüle 2991216
Bugün en yüksek akıntıysa yumurtlama bugündür

Ay onu geçen bana bi abla söyledi hemde baya kızdı bana bende olur mu öyle şey ama herkes yumurtlamayı takip edeceksin diyor dedim. Adet bitiminin ve adet başlaması haftanı hiç bir zaman es geçme dedi
Yani eskidelerde aynini diyor vardir bir bildikleri oyle yapcm bnde

Dünden daha silik çıktı ona şaşırdım ben de sıvı alımına dikkat etmeme rağmen :KK43:
Ateş takibi yapsanız yumurtanızın tam olarak hangi gün catladığını bilirsiniz. Yine de her zaman en geç adetin 10. Gününden itibaren değerlendirmek lazım. Spermler ztn sağlıklı bir rahimde 5-6 gün yaşayabiliyorlar.

29 aralıkta kürtaj oldum ilk adetimi bekliyorum çalışmalara başlamak için bakalım Şubat nasip olacak mı?

Çikolata kisti olan arkadaşlarım Ca125 değerinize bakıldı mı hiç, kaç cm kist varken kaç çıkmıştı baktıranlar acaba.?

Ateş takibi yapsanız yumurtanızın tam olarak hangi gün catladığını bilirsiniz. Yine de her zaman en geç adetin 10. Gününden itibaren değerlendirmek lazım. Spermler ztn sağlıklı bir rahimde 5-6 gün yaşayabiliyorlar.
Araştırıp deniycem onu da teşekkür ederm cevabınız için 🌸

Senin amh çok düşük değil ben amh 0.01 den oluşan okadar çok gebelik haberi duydum ki senin problemin yokla senin menapoz çok yakın değil ki bak fsh üst 10 dur senin 11.40 ama aşırı yüksek değil Buda engel olan kısma gitmediğini gösteriyor Lh ise tam aralığında çok normal amh düşük gibi ama biliyormusun amh yükselten etkenler var biraz bahanedeyim mesela folik asit mesela yumurta kırmızı pancar ıspanak ceviz kabak çekirdeği bu şar amh için güzel yükselme yapıyor tarifini sana atayım hatta attığım sayfada daha detaylı bilgilerde var mesela ters rahim olman bence amh değerinden daha önemli ama onun içinde diz dirsek pozisyonu öneriyorlar ve değerlendirmeden sonra yapman gereken yüzüstüyatım sol bacağını kendine çekmen kesinlikle artırıyor çok örnek duydum hemde çok fazla.bence beslenme programı İle başla akabınde inositol falan kullan folik için bunu dışında pozisyon denemesi yap bence masajları var yumurta için onlarıda yap derim ve amh dolayısıyla mutlaka iyi bir Ovulasyon testiyle takip et yumurtlama gününü Sonra dua sen elinden geleni yapmış olursun ama menapoz mu dersen açıkçası sana uzak
Dusuk amh ile tup bebek ben de cok okudum cnm. Ben klomenle deniyorum suan ama doktora da cok guvenmiyorum, olmayacak birsey icin mi ugrasiyorum diye. Bir de kucuk bir hap 5 gun ne olacak diyorsun. Bir de igne var tabi. Epey agri, odem, ruhsal dalgalanma, bi suru biseyler yapti. 1,5 aydir menapoz kafasindayim. Sagol, moral oldu yazdiklarin. Su an sakinim, zihnim temiz ama gecen ay cok kafa karisikligi yasadim. Insallah bu ay, aynisini yasamam. Esimi de uyardim, gardini al, yardimci ol diye 😊 Pozitif biri degilim normal hayatimda da. Beklentiye girmeden degerlendirmeye calisicam. Gecen ay, doktorun onerdigi tarihlerden birini es gectim, o kadar stres olmustum. Bu ay olmazsa tup bebek doktorunun gorusunu alacagim. Normal olur mu, olmaz mi diye. Gecen ayki ilac kullanimindan dolayi kist olustu, 3.kez kullanmak istemiyorum. Allah hepimize kolaylikla nasip etsin insallah 💗

Kızlar gebelik testini yaptım Malesef negatif.. birşey çıkmadı 😟 ama hala anlamış değilim adetim olması gerektiği gibi sökülmuyor ve okadar belirtilerrrr🤷🏻‍♀️

Eklentiler

• IMG_20220118_160202.jpg
    IMG_20220118_160202.jpg
    63,8 KB · Görüntüleme: 37
  • IMG_20220118_160647.jpg
    IMG_20220118_160647.jpg
    86,8 KB · Görüntüleme: 40
Kızlar gebelik testini yaptım Malesef negatif.. birşey çıkmadı 😟 ama hala anlamış değilim adetim olması gerektiği gibi sökülmuyor ve okadar belirtilerrrr🤷🏻‍♀️
Adetin 7güne kadar gecikmesi normal, stres gibi sebeblerden. Senin kaç gün gecikti? Cok üzüldüm canım çok emindim gebe olduğuna 😔😔😔

Adetin 7güne kadar gecikmesi normal, stres gibi sebeblerden. Senin kaç gün gecikti? Cok üzüldüm canım çok emindim gebe olduğuna 😔😔😔
Vallaha kuzum stresin yok aslında bu ay tamamen rahattım hiç stress olmadı nebileyim geç kalması için sebeb yok.. hayır zaten sokulmuyorda gelmişken biseyler ..insan kenidni bilir ya.. tuhaflık var bende resmne rahminde değişimler hissediyorum içerden sürekli

Vallaha kuzum stresin yok aslında bu ay tamamen rahattım hiç stress olmadı nebileyim geç kalması için sebeb yok.. hayır zaten sokulmuyorda gelmişken biseyler ..insan kenidni bilir ya.. tuhaflık var bende resmne rahminde değişimler hissediyorum içerden sürekli
Doktora git bence yarın. Ultrasonla baksın ve Kan ver. Belki kimyasal gebelik yaşadın hala hcg vardır belki. Ya da sen gebe olmana rağmen testlerin pozitif olmuyor. Cok var böyle kadın. Boş yere ümitlendirmek de istemem tabi.

Doktora git bence yarın. Ultrasonla baksın ve Kan ver. Belki kimyasal gebelik yaşadın hala hcg vardır belki. Ya da sen gebe olmana rağmen testlerin pozitif olmuyor. Cok var böyle kadın. Boş yere ümitlendirmek de istemem tabi.
Bekliycem biraz İnshaAllah.. sonra kana gidicem.. doktorada gidicem.. belki sökülür.. tek düşüncem gebelik yoksa İnshaAllah vücudum gebeliğe hazırlanıyordur

Merhaba inşallah hayırlısıyla güzel haberler alırız benide ekleyin lütfen tarihim 13 şubat 🥰

Canım beni de ekler misin bat 3 Şubat, hepimize uğurlu gelsin🌸

Herkese merhaba ☺️
Az önce bir ayı daha geride bıraktım. BAT 12 Şubat. Çok uzun ve karışık bir tedavi sürecim var o yüzden hiç girmeyeyim oralara 😁 1,5 yılda 2 kaybım var. 5 aydır tedaviyi bırakmıştım. Bu ay tekrar gidicem doktora. Hepimiz için güzel, mutluluklarla dolu bir ay olsun inşallah
Hoş geldiniz kızlar ekliyorum, şans diliyorum güzel haberler alırsınız inşallah🍀

X