Gebeliğe Hazırlık Şubat 2022 Gebelik Planlayanlar

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
Eism geldi eczanelerde sadece o çok pahalı testlrden varmış..bende şimdi netten sipariş vericem oda 2 güne gelir olsun napalim eminim vardır bir hayır bundada
Offff esin nobetci bulsun git kardesm yahu bizi bekletmeye ne hakkn var dokuz dogurdum şurda :))) ben heycnm kalmamistir diye dusunuyordm snde bukdr heycnlandiysm kendmde napcm acaba hahaha

Sagol cnm, cok tsk ederim. Doktorlar kapali bir kutu ya da ben dogru iletisim kuramiyorum. Benim rezervim dusuk, yasim var ve fsh cok yuksek olmasa da sinirin hemen ustunde. Doktor klomenle tedavi uyguluyor ama emin degilim. 3ay kullandiktan sonra fshyi dusurmek icin dogum kontrol hapi kullanacakmisiz. Yani ben kafamdan degil bu ayi, nisani, mayisi bile ekarte etmis durumdayim. Bir de asil gucluk şu ki, normalde 39 yas bu cag icin bence ileri bir yaş degil, yani boyle hissetmiyordum. Fakat 3 aydir gebelikle ilgili okuduklarim, rezerv durumum filan, kendimi menapozun esiginde ve hersey bitmis gibi hissetmeme neden oluyor. Belkide menapoz icin onumde 5 yil var ya da 10 yil. Ama iste dogurganligin bitmesi cok yakin. Hayat, film seridi gibi gozumun onunden geciyor ve hayir diyorum cok erken daha yaslanmis olamam. Daha erteledigim cok sey vardi filan. Esime icten ice ofke duyuyorum, hayatimi zorlastirdigi icin. Dogru bir evlilik yapamadim diyorum bazen. Onu cok seviyorum ve dunya tatlisi bir oglum var. Fakat cok zor gunlerimiz oldu. Hormonlar kafami karistiriyor yani. Su an dongunun basinda oldugumdan daha saglikli dusunebiliyorum ama sona yaklastikca ve ilaclari aldikca bende ipler kopuyor

Bana FSH-LH_AMH_prolaktin-varsa bu tahlillerini rica etsem atarmısın bende 37 yim biraz değerlendirelim bi bakayım değerlerine

Offff esin nobetci bulsun git kardesm yahu bizi bekletmeye ne hakkn var dokuz dogurdum şurda :))) ben heycnm kalmamistir diye dusunuyordm snde bukdr heycnlandiysm kendmde napcm acaba hahaha
İyi işte ne güzel bak heyecanlandırdmn seni.. iyi oldu sanada iyi geldi .. şimdi sipariş veriyorum netten başka çare yok beklicezz 2 gün daha

Bana FSH-LH_AMH_prolaktin-varsa bu tahlillerini rica etsem atarmısın bende 37 yim biraz değerlendirelim bi bakayım değerlerine
Fsh 11,40
Lh 6,90
Amh 0,63
Prolaktin 9,3
Ters rahim var. Ama ilk gebeligimde hic sorun yasamadim. Engeller mi bilmiyorum.

Kizlar ya benim bat 29 ocak yumurtlama donemine denk gelen gunleri degerlendirdik. Inofolic duzenli aliyorum. Omega 3 u iki gunde bir bi de d vitamini aliyorum. Aklima geldikce de ari sutu propolisli bal yiyorum. Hafif pko var bende adetim duzenli. Bugun sabah idrarimda degisik bir koku vardi sanki hafif azot gibi. Kasiklarimda nadiren batma oluyor. “ acaba “ demeli miyim

Kızlar aranızda var mı arı sütü polen ve bal kullananlar bilgi verebilir mi
Ben bu ay aldim calistigim icin duzenli kullanamiyorum ama mutfaga gectigimde acsam bi kasik aliyorum. Bakalim faydasini gorecek miyim. Ben derslerde cocuklara anlatirken arilarda ari sutunun uretkenlik genlerinj aktiflestirdigini soyluyorum oyle gecio literaturde insallah ise yariodur

Doktorumun önerisiyle elenatal2 kullandım canım içinde omega3 var diye vermişti faydası olmuştur illaki başka takviyeler de kullandım ayırt edemedim o yüzden bir ay kullandım sonra tekrar almadim

İnsallah canım sifanın ve vesilenin nerden geleceği belli olmaz. İnsallah şifa bulursun bende araştırıyorum internetten bide sizlere sorayım dedim

Ilk kez kullanacagim, elime ulasmadi henuz. Yarim cay kasigi, ac karina ve dilalti deniyor. Kasik, ahsap ya da plastik olmaliymis. Bir de gebeligin olustugu yumurtanin gelisimi 3 ay once basliyormus. Bu nedenle folik asit kullanimi gebelik oncesi basliyormus. Yani bugun yaptigimiz yatirimin sonuclarini birkac ay sonra alabilecegiz ancak, olursa

Kuzum ben kullanıyorum bir aydır düzenli olarak ayrı ayrı tüketiyorum karışım şeklinde almadim, ari sütünu yarim cay kaşığı, propolisi 10 15 damla, poleni 1 tatlı kasigi, doğal bali da ceviz batırıp tüketiyorum faydasını gördüm çünkü hamile kalabildim bu ay, bir sene sonra kimyasal oldu ama olsun bu aydan umidim var inşallah olur

Fsh 11,40
Lh 6,90
Amh 0,63
Prolaktin 9,3
Ters rahim var. Ama ilk gebeligimde hic sorun yasamadim. Engeller mi bilmiyorum.
Senin amh çok düşük değil ben amh 0.01 den oluşan okadar çok gebelik haberi duydum ki senin problemin yokla senin menapoz çok yakın değil ki bak fsh üst 10 dur senin 11.40 ama aşırı yüksek değil Buda engel olan kısma gitmediğini gösteriyor Lh ise tam aralığında çok normal amh düşük gibi ama biliyormusun amh yükselten etkenler var biraz bahanedeyim mesela folik asit mesela yumurta kırmızı pancar ıspanak ceviz kabak çekirdeği bu şar amh için güzel yükselme yapıyor tarifini sana atayım hatta attığım sayfada daha detaylı bilgilerde var mesela ters rahim olman bence amh değerinden daha önemli ama onun içinde diz dirsek pozisyonu öneriyorlar ve değerlendirmeden sonra yapman gereken yüzüstüyatım sol bacağını kendine çekmen kesinlikle artırıyor çok örnek duydum hemde çok fazla.bence beslenme programı İle başla akabınde inositol falan kullan folik için bunu dışında pozisyon denemesi yap bence masajları var yumurta için onlarıda yap derim ve amh dolayısıyla mutlaka iyi bir Ovulasyon testiyle takip et yumurtlama gününü Sonra dua sen elinden geleni yapmış olursun ama menapoz mu dersen açıkçası sana uzak

Fsh 11,40
Lh 6,90
Amh 0,63
Prolaktin 9,3
Birgebeningünlüğü instgramda ben Ovulasyon testlerimi oradan aldım bilgiler oradan üstelik sürekli Dr söyleşilerine katılıyor canlı yayın İle soru sorma şansın oluyor mutlaka takip et

Eklentiler

• 5DF263EC-CCDF-44F4-B7B4-70E9966BDB98.png
    288,1 KB · Görüntüleme: 38
amiiiin inş hepimize olsun isteyen herkese yumurtlama ile ilgili yani kaliteli yumurta için neler yapıyorsunuz konuşabilirmiyiz
Elbette bak benim gebelik planları ile ilgili bir topigim var orada herkes yaptıklarını paylaşıyor sende ister bak belki işine yarayacak biseyler bulursun

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…