Gebeliğe Hazırlık Şubat 2022 Gebelik Planlayanlar

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
Slm kizlar. Bir suredir sayfaya ugramadim. Cok stresliydim, biraz kafamdan atmak istedim. Bu ay 2.kez klomen kullandim. Ilkindr adetin 3.gunu 2 yumurta vardi, 14.gun birisi 18mm olmustu ve 16.gun igne olmustum. Bu ay Adetin 2.gunu 10mm bir yumurta vardi. 12.gun gittigimde 4 yumurta vardi Gecen ayki kadar kasik agrisi yasadigim icin doktora buyumedi herhalde pek agrim olmadi dedim. Dr. Da dogru buyumemis, 4 tane yumurta var dedi. Boyutlar 9, 10, 12.5 ve 14mm seklinde. 9 ve 10 duser zaten dedi. Buyuklerden birisi gelisir dedi. Ama ilaca ragmen 10 gunde 4mm buyumus. 17.gun yani dun 15.30da catlatma ignesi oldum. Doktorum igne icin saat soylemiyor hatta sabah ya da aksam ol bile demiyor. Ben de salakligimdan unutuyorum sormayi. Simdi ben bu geceyi mi yoksa pazar sabahini mi degerlendireyim. 36 saat hikayesi var biliyorsunuz. Spermin birkac gun yasadigi soyleniyor ama ben catlamayi mi kaciriyorum diye dusunuyorum. O kadar okumama ragmen şu işin matematigini kavrayamadim, stres oluyorum, ya ilskiyi devam ettiremiyorum ya da hic baslayamiyorum. Bir de dr. 3 gun iliski veriyor ya, o 3 gunden sonra ben dukkani kapatiyorum Bat a kadar gun asiri yine devam etmek mi lazim acaba. Sonucta igne oldugumuz icin gerekmiyordur diye duaunuyorum. Bir de yumurtanin ideal boyutu ne olmali. Onceki aydaki tecrubeme gore sanirim 20mm olmasi gerekiyor. Uzun oldu, kusura bakmayin.

Bu ay sabah ac karina yarim cay kasigi ari sutu, bir tatli kasigi keciboynuzu pekmezi, kahvaltida yarim avokado, omepaq10 kullandim. Sonuc 4 kucuk yumurta. Gecen ay hicbirini yapmamistim, arada avokado yemistim. Guzel boyutlu bir yumurtam vardi, sonuc negatif olsa da. Hicbisey yapmamak daha iyi herhalde. Bir de bu ay adetim biter bitmez 3.doz biontech asimi oldum. O mu etkiledi bilemiyorum.

Erkenden yapmayın bence zaten.. azıcık sabır.. sonra kimyasal filan olur üzülürsün.. yada erkenden morelini bozarsin..
Bacım valla allah sana peygamber sabrı vermiş her şeye karşı sabırlıyımdır ama bu konuda hayatta bekleyemem ben anlıyorum arkadaşı nediyimkidaha canım bata göre değil yumurtlamaya göre test daha doğru oluyo 10-12 gün arasında testte çıkıyomuş

Canım başka bi arkadaşa daha söylemiştim, her şeyi aynı anda yapma ters tepebilir diye vücudun dengesini bozmamalısın, bir an önce olsun derdimizden hepsini yapınca olcak diye düşünüyoruz ama tersi oluyo ne yazık ki.. az ve öz faydalı beslen

Selam kızlar benim ovulasyon testi 22 23 pik oldu 24 Ocak siliklesti, değerlendirdik öncesi sonrasi. Benim bugün belime ufak ağrı girdi on dakika kadar ve kasıklarıma hafif sancılar gelip gidiyor. Umarım psikolojik değildir :))

Kızlar bugün ovulasyon testi yaptım yine pik durumda. Perşembe de böyleydi 3 gün sürer mi yumurtlama

Eklentiler

• C894BDD7-B666-49DA-AA79-1DD82ECB9A82.jpeg
    72,4 KB · Görüntüleme: 35
14.günde yumurtlamayı yakaladım sonunda cümbüş başlar artık bende şansada bugun kayınvalideme kalmaya gidicektik, yarın değerlendirmek zorunda kalıcam umarım geç kalmış olmam -Arwen- yumurtlamayı sonunda gördüğüme göre bende senin gibi adetime 7 varken başlarım artık test yapmaya

Eklentiler

• 0255DCEB-490B-4D80-8B1A-143DBCFE3493.jpeg
    127,3 KB · Görüntüleme: 43
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…