Bebek Kıyafetleri, Bebek Eşyaları şubat 2009 anneleri haydi bebişlere neler aldık resimlerini koyalım buraya

lebis yaa nasıl yaptınız o sepeti süperrrrrrrrrrr olmuş.güle güle kullansın oglun inşallah

teşekkürler tatlım. sorma falla kaç gün belim koptu onun süslerini dikicem edicem derken. ama değdi doğrusu. annem sabırlı cıktı bunu yaparken. zor oldu ama oldu... ucuza cıkarmak için uğraştık . ee oğlum icin olsun o kadar...

Cimcimecim cok cici yaaa.bu yatak odasi içinmi ayriyeten oda hazirliyacakmisin...bende yatak odasi için ayriyetten ne alsam diye düşünüyorum..hani sepet istiyorum ama bebek büyünce onu toplayip kaldiramama gibi bi durum söz konusu...ne yapcam bilmiyorum...bebişim09 nerelerde onun aldigi sepet süperde acaba katlaniyormu sonradan toparlanabiliyormu...

saol cnm :1hug:
bunu yatak odamiz icin sectik simdilik ona oda yapamicaz cünki bebis geldikten 4 ay sonra tasinmayi planliyoruz , 6 aya kadar bunu kullanir sonrasinda diger yataga gecer diye düsündük biz :asigim: tasininca abisiyle ayni odayi kullancaklar :ecrin_bebek: onlara ayrica bi oda hazirlancak tekrar ama ilk tasindiktan sonra hihoyyyt

lebis ve cimcime ikinizinde yatagı harika güle güle kullansın bebişlerinizkaydirigubbakcemile3

lebiş süper olmuş ellerinize sağlık.
cimcime seninki de çok güzel. böyle sallanabilen bişey almak daha mantıklı.

saol floryacim böyle alcaz aama biz onu sallamayi düsünmüyoruz ama bebegi koydugumuzda hafif sallanirsa kendiliginden o ayri :))
bebegi sallamak cok ciddi sorunlara yol aciyor okudum cok korktum bulursam hemen o yaziyi eklerim burayada cnm :))

Anneler dikkat! Bebeğin sallanarak uyutulması beyinde hasara yolaçabiliyor

Anneler dikkat! Bebeğin sallanarak uyutulması beyinde hasara yolaçabiliyor.

Annelerin bebeklerini uyutmak için gelenekler ve yanlış bilgiler sonucunda ayağında ya da salıncakta hızlı sallamasının beyinde ‘bebek sallama sendromu’ denilen ciddi hasara yol açarak, beyin kanamalarına neden olabildiği bildirildi.

Bursa Acıbadem Hastanesi Nöroşirürji Uzmanı Prof. Dr. Kaya Aksoy, AA
muhabirine yaptığı açıklamada, beyin kanamasının, pek çok sebebe bağlı olarak meydana gelebileceğini söyledi.

Genel olarak beyin zarları arasında, beyin içerisinde veya kafatası ile
saçlı deri arasındaki kanamaların tümüne birden beyin kanamaları denildiğini
ifade eden Aksoy, beyin kanamaların en fazla travmaya uğramış olgularda
görüldüğünü bildirdi.

Travma sonrası cilt altında oluşan kanamaların özellikle çocuklarda çok
önemli sonuçlar doğurabildiğini vurgulayan Aksoy, ”Çünkü bunlar herhangi bir
şekilde tedaviye ihtiyaç göstermese bile, çocuğun kan miktarı az olduğu için,
cilt altıyla kafatası arasında biriken kanama çocukta kansızlığa neden
olabiliyor. O yüzden bu kanamanın miktarının mutlaka saptanıp çocuğa kan takviye edilmesi gerekiyor” dedi.

BEBEK SALLAMA SENDROMU
Prof. Dr. Aksoy, bir başka kanama türünün de beynin son orta ve alt zarı
arasında, su toplanması nedeniyle oluşan kanamalar olduğunu dile getirerek,
şunları söyledi:
”Bu durumda problem su toplanmasının içerisine ufak kan sızması şeklinde görülebiliyor. Özellikle ülkemizde annelerin bebeklerini uyutmak için gelenekler
ve yanlış bilgiler sonucunda ayağında ya da bir örtü yardımıyla oluşturulan
salıncakta hızlı sallaması beyinde ‘bebek sallama sendromu’ denilen ciddi hasara yol açabiliyor.

Bu durumlarda, beyin zarlarının yırtılması, beyinle kafatası kemikleri
arasında veya beynin en son zarı arasındaki askı toplardamarları denilen
bölümlerin yırtılması sonucunda kanamalar oluşabilir. Annelere çocuklarını bu
şekilde sallamamalarını öneriyoruz. Sallamak çocuğun beynini sallamakla
eşdeğerdir. Çocuk sallanmadan da uykuya dalacaktır.”

kızlar en sonunda benim bebişimin de cicisi oldu :)
tabiki ben alamadım ama teyzesi sağolsun
1 takım hastane çıkışı alıp getirmiş
yalnız bu ne ya dedi erkek bebiş patlaması mı var hiç mavi takım bulamadım
o da değişiklik olsun diye turunculu bir takım almış
bebek deterjanı ve yumuşatıcısıyla yıkayıp ütüledi annem ve valize yerleştirdi
mis gibi bebek kokusu sardı ortalığı

kızlar park yatak, bebek arabası, oto koltuğu gibi malzemeleri istanbul da oturanlar için söylüyorum mutlaka aksaray / haşim işcan geçidinden bakın...ben pierre cardin yatağını 220 ytl ye aldım...piyasa fiyatı 290 ytl civarı...mutlaka piyasadan ucuza bulacaksınız...bilginiz olsun...

LEBİŞ ellerine sağlık ama senden birşey isteyebilirmiyim biraz detay çekip koyabilirmisin sayfaya iyice bakalım bende ablamın sepetini kullnıcam senden cesaret bulabilirsem bende farklı bir kumaşla kaplarım güle güle kullan canım annenin de ellerine sağlık

CİMCİME canım sen yatağa nerden baktın,fiyatı falan nedir? bizde yatak odası için böyle küçük bişiy istiyoruz ilk aylarda rahat olur.

canim ben bu yatagi i alman firmasindan buldum hersey icinde 115 €
sayfanin linkini hatta bebek yataginin oldugu linki göndercektim ama otomatik bas sayfasi cikiyor isine yararmi bilmiyorum ama bak cnm bas sayfasi
http://www.stubenwagen.de/

bu sayfada ilk basta ortada kindermöbel auststatungen diye devam eden kutucuklar var ilk önce gelen kindermöbele gir
girdikten sonra yatak cesitleri geliyor ordan da wiegen bölümüne gir cnm
orda bi yerde benim begendigim yatak var baska cesitlerde var

saol canım en azından burdan modeli gösterip yaptırtabilirim

lebis harika olmuş ellerinize sağlık...güle güle kullansın oğluşun...
cimcimem yatak çok güzel şimdiden güle güle kullanmanızı nasip etsin allahım...

kizlar bugün iki parca bisey aldim bebise
sonra koyarim fotograflarini

tatoscum saol cnmm

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…