Su faturanız ne kadar geliyor

Ya yorumlari okudumda saskinlik icerisindeyim cidden. Evde 3 kisiyiz. Yanlis anlamayin beni lutfen 50 tl den asagi gelenler hic temizlik balkon yikama camasir makinesi banyo falan yapmiyorsunuz. Inanin okuyunca bendemi bi anormallik var diye dusunuyorum.
Temizlik banyo çamaşır bulaşık makinesi her şehirde aynı fiyattan su faturası gelecek diye birşey yok. Bizim kartlı sistem aylık 20-25 yetiyor. Hergün duş alınan bi ev.

Annemlere de 75 filan geliyor aynı şehirdeyiz. Kullanımla alakalı. çamaşır ve bulaşık makinesi enerji sınıfı da önemli tabi

Istanbuldayken 40 lari bulurdu suan baska bi sehirdeyim 2 aylik 28 tl. Geldi cunku biri 1.9 la carpiliyorken biri de 3.5 le carpiliyordu metrekupu

Doğu bati çok fark ediyor
Biz doğudayız iki ayda bir gelir fatura 30 tl geçmez.en az haftada 2 kere çamaşır 3 kere bulaşık makinesi çalışır sık banyoda yapıyoruz 2 çocuğum var.elektrikte genelde 60 gelir fırın çok çalıştırıyorum cocuklarim ve misafirlerim için az bile geliyor doğalgazda geçen ay 63 bu ay 118 geldi

Ya yorumlari okudumda saskinlik icerisindeyim cidden. Evde 3 kisiyiz. Yanlis anlamayin beni lutfen 50 tl den asagi gelenler hic temizlik balkon yikama camasir makinesi banyo falan yapmiyorsunuz. Inanin okuyunca bendemi bi anormallik var diye dusunuyorum.

Haftada 4 kere çamaşır
5 kere bulaşık makinesi çalışıyor

Eşim de ben de gün aşırı duş alıyoruz
Elde bulaşık yıkamıyorum
Balkona çıkmadığımız için sadece yazın yıkarım

27 gelmiş. her şehirde m3 fiyatı farklıdır. haftada 3 k3z çamaşır makinesi 4 kez bulaşık makinesi kesin çalışır. 3 kişiyiz 2 günde 1 duş mutlaka alınır

Antalya- 25 civarı geliyor genelde. Ama su faturası değil de Antalya'da elektrik faturaları çok pahalı ya haberlere de çıkmıştı hatta sanırım çok ödenek alıyorlar şehircilik iyi diye

Bir söz vardır ya doğru cevabı almak için doğru soruyu sormak lazım diye..
Burada soru eksik
Kaç metre küpe kaç tl fatura geliyor olmalı..

Ben 12-16 metreküp arası kullanıyorum , 100 civarı geliyor
Çalışıyorum
Çok sık çamaşır yıkarım
Daha doğrusu ayrı ayrı yıkıyorum o yüzden makine çok çalışıyor .
Renkliler
Beyazlar
Oğlumunkiler
Vileda bezi
Banyo paspası
Nevresimler
Yüzme malzemeleri ( havlu bone şort bikini vs )
Diğer spor kıyafetleri
Masa örtüsü
Dış kıyafetler paltolar montlar vs

Hiçbirini birbiriyle yıkamam ..

Yok yapıyoruz :) ama metreküp fiyatından kaynaklıdır.Metreküp fiyatına bakmadım ama ne kadar diye :)

68 geldi bu ay diğer aylarda 50-70 arasında değişiyor.
İzmirde yaşıyorum su çok pahalı burda maalesef.
Son iki aydır evde 6 kişiyiz.
Normalde 4 kişi olduğumuzda da 50-70 arası değişiyor.
Haftada 4 çamaşır makinesi nerdeyse hergünde bulaşık makinası çalıştırıyorum.

Bu ay 22 lira gelmiş. Haftada 2 kere çamaşır 2 kere bulaşık makinesi çalışır. Hergunde duş alırız evde 2 kişiyiz.
nasıl nerede yaşıyorsunuz ya bende oraya taşıncam :)

iki kişiyiz zaten bir pazar günü evdeyiz akşamları iki saat falan ayaktayız yemek bile fazla yapmam annem yapar buzluğa atarım... bulaşık haftada 2 bazen 3 çamaşır da 2 ve hep gece çalıştırırım 50 geliyor daha az göremedim.

X