Su faturanız ne kadar geliyor

Arkadaşlar ili de yazın.
Ankara çok pahalı bence 20-30 tl diyenler Ankara olamaz imkansız.
Ben haftada bir bulaşık mak. haftada 2 çamaşır mak. çalıştırıyorum. 2 günde bir duş. Asla 50’den az gelmez.

Sizde bizim yan komşu gibi bir havuzu dolduracak kadar duşta kalıyorsanız normal=)
Yer Ankara. Haftada iki kez bulaşık makinesi çalışır iki kez de çamaşır makinesi beyaz eşyalarım A++ enerji tasarruflu. Ancak çamaşırlarda ilave su seçeneği kullanıyorum ki temiz yıkansın kalıntı kalmasın. Evde sıcak suda termosifon kullandığımız için öyle foşur foşur açmıyoruz sıcak suyu idareli kullanmamız gerekiyor. Anlayamadım Mr. & Mrs. Ördek miyiz

Benim faturalar yeni evde aldı yürüdü, tasarruflu programda çalıştırıyorum ama yine yüksek yine yuksek
Tasarruflu dediğiniz kısa program mı mesela 14 dk yada 30 dk gibi,eger öyleyse uzun program yıkayın mesela bulaşık makinesini 2.5-3 saatlik,renkli çamaşırı 1.5 saatlik,beyazları yine 2.5 saat civsrı,çok kısa programlarda çabuk yıkansın diye su ve elektriği fazla harcıyor.

Tasarruflu dediğiniz kısa program mı mesela 14 dk yada 30 dk gibi,eger öyleyse uzun program yıkayın mesela bulaşık makinesini 2.5-3 saatlik,renkli çamaşırı 1.5 saatlik,beyazları yine 2.5 saat civsrı,çok kısa programlarda çabuk yıkansın diye su ve elektriği fazla harcıyor.
Makinaların ikisi de A++ ve ayrıca su tasarruflu olanlardan.
Hep kullandığım aynı program ve ciddi yüksek faturalar uzun programda bundan da fazla gelmesin:)
bir araştırayım
Teşekkür ederim

Cidden şaşırıyorum bu kadar az nasıl gelir yahu bizim sadece atık su bedeli 52,87 tl gelmiş:KK64:
Atık suda şöyle oluyor benim bildiğim faturanız yüksek olursa oda yüksek oluyor, düşük gelirse oda düşüyor ,birde metreküpü ne kadar. Saatinizde sorun olabilir mi,rakamları düzgün okunuyor mu.

bizede 44 gelmişti en son sanırım 8 metreküpe denk geliyor.

Makinaların ikisi de A++ ve ayrıca su tasarruflu olanlardan.
Hep kullandığım aynı program ve ciddi yüksek faturalar uzun programda bundan da fazla gelmesin:)
bir araştırayım
Teşekkür ederim
En iyisi uzun program,kısa programlarda cabuk yıkansın diye daha fazla su ve elektrik harcıyor.

X