**Spor Motivasyon Soru-Cevap **

10155456_389507997858017_1629555447206219063_n.jpg

Kimler hangisi dürüst olun ama ?
:KK24:

10264851_389586744516809_4046149175831726729_n.jpg

kas yapmaktan korkmayın zaten kadınlar da abartılı kas yapacak hormonlar yoktur ağırlık kaldırmaktan korkmamak lazım.
:KK31:

Yeşil kahve nedir?
Yeşil kahve, kökboyasıgiller (Rubiaceae) familyasının Coffea cinsinden 5 metreye kadar büyüyebilen bir ağaçtır. Normal kahve gibi kavrulma işleminden geçmediği için, faydalı etkilerini kaybetmemiştir.
Yeşil kahvenin faydaları nelerdir?
* İçeriğindeki kafein ve klorojenik asit sayesinde, yağ yakımını hızlandırır ve zayıflatır,
* Bazal metabolizmayı hızlandırır. Kalori yakımını hızlandırır ve klo verme sağlar.
* Çok yüksek antioksidan etkiye sahiptir, serbest radikallerin zararlı etkilerini önler.
* Enerji verir, yorgunluğa ve halsizliğe iyi gelir.
* Şeker hastalığı riskini azaltıcı etkisi vardır.
* Hipertansiyon üzerinde iyileştirici etkisi vardır
Yeşil kahve nasıl pişirilir?
Yeşil kahvenin evde hazırlanışı oldukça pratik ve kolaydır. Yaklaşık olarak 1 yemek kaşığı kahve cezveye konulduktan sonra 180 ml sıcak su üzerine eklenir ve 4 dakika demlenmeye bırakılır. Sıcak olarak servis yapılır.
Yeşil kahve günde kaç kez içilebilir?
Yeşil kahve Sabah ve akşam olarak günde 2 kez içilebilir. Fazlası zararlı olacaktır.
Yeşil kahve içerek zayıflayanların sayısı günden güne artmaktadır. Eğer sizde doğal bir yöntem ile zayıflamayı düşünüyorsanız yeşil kahveyi denemenizi öneririz.
Yeşil kahvenin zararları nelerdir?
Yeşil kahve son zamanlarda zayıflama ürünü olarak vitrinlerde çok rastlanan ve kullanılan bir üründür. Ancak aşırı kahve tüketimi vücutta su tutulmasına neden olabileceği için yeşil kahve içilen dönemlerde günde en az 2.5 litre su içilmesi gerekmektedir.
Yeşil kahve çekirdeği özü
Osman Müftüoğlu ise bu kahvenin özünden yapılan zayıflama haplarını şöyle değerlendiriyor:
Yeşil kahve çekirdeği özü içeren haplar son beş yılda popüler oldu. Mehmet Öz’ün de TV şovunda (Dr. Oz Show) bu destekten bahsetmesi ürünün satışlarını artırdı.
Çiğ ya da kavrulmamış kahve meyvesinin tohumlarından hazırlanan bu desteğin kahve çekirdeklerinin içindeki “klorojenik asit” sayesinde etkili olduğu ileri sürülüyor.
Bu maddenin karaciğerde şeker üretimini tahrik eden enzimi baskılayarak kilo vermeye yardımcı olduğu ileri sürülüyor, hatta bu nedenle tip 2 diyabet riskini bile azaltabileceği söyleniyor.
Bu düşünceleri destekleyen ve desteklemeyen bilimsel çalışmalar var. Sayıları henüz yeterli değil.
Genelde kahvenin içindeki kafeinin metabolizmayı hızlandırarak kilo vermeye yardımcı olduğu zaten hep düşünülmüştür, ancak kahve içindeki antioksidanların sağlığa faydalı olabileceği biliniyor. Yine de dikkatli olmakta ve doktorunuza danışmadan kullanmamakta fayda var.

DİYETTE ARA ÖĞÜNLER NASIL OLMALI ( 3 )
-------------------------------------------------------------------
Parası az olan birinin harcama potansiyeli elindeki değer kadardır.
Elindeki para ne kadar azalırsa, ihtiyaçlarını karşılamak konusunda bir o
kadar kısıtlama yapacaktır. Genelde yanlış bir kanı olan “ne kadar az
yersen o kadar ağırlık kaybedersin” mantığı, işte bu basit örnekle
açıklanabilir.
Vücuda ne kadar uzun aralıklarla ve az yemek verirsen, vücut harcamasını bir o kadar kısıtlayacaktır.
Unutma ki, her zaman kendini korumaya programlı bir sistemimiz var; kriz
durumlarında vücut mutlaka bir korunma mekanizması geliştirecektir.
En doğru ara öğün seçimini yapabilmek için, yandaki listeye göz atabilirsin:

Aşırı miktarda tüketilen karbonhidratlı besinler karaciğerde glikojen olarak
depolanırken, depo edilemeyenin fazlası da yağ olarak tutulur.
Glikoz konsantrasyonu düşük olduğunda, insülin salınımı baskılanır ve
enerji için yağlar kullanılır.
Uzun süren açlıktan sonra kan şekerinin düşmesi, kişinin karbonhidratlı
(tatlı, ekmek, pirinç vb.) besinler tüketmesine neden olur.
Bu da beraberinde insülin salınımını arttırır. Bu yüzden az ve sık yemek, insülinin dengeli bir şekilde kullanımını sağlar.
Besinlerin “termik” etkisi enerjiyi etkiler ve metabolizmayı hızlandırır.
Vücuda bir besin alındığında o besinden alacağımız enerjinin yanı sıra,
sistem enerji elde etmek için de enerji harcar. Buna besinlerin termik etkisi
denir. Bu etki, besinin türüne göre değişiklik gösterir.
Ara öğünlerde ne yediğin işte bu yüzden önemli:
Doğru besinlerle az ve sık olarak beslendiğin zaman, vücut aktif olarak çalışacak ve bunu sürdürecekti

Peki nasıl tartılmalıyız?

Kilo tartılmaları sabah aç karnına ve aynı saatte olmalıdır.
Tartılırken üstünüzde çok hafif kıyafetler olmalı veya çıplak olmalısınız.
Her zaman aynı tartıda tartılmaya özen göstermelisiniz.
Evde kullandığınız tartınızın, belli aralıklarla servisinde ayarının yapılması gereklidir.
Regl, seyahat, kabızlık, ishal veya egzersiz sonrası tartılmak doğru değildir.
Sürekli tartılmak, psikolojik bozukluklara yol açar.
Önemli olan beslenme alışkanlıklarını sürekli olarak değiştirebilmektir.
Haftada 1 veya 2 gün sabah aç karnına tartılmak yeterlidir.

Son düzenleme:
ESKİ DİYET KURALI: HAVUÇ, PATATES, MISIR YENMEZ.
YENİ DİYET KURALI: ŞEKER ORANI DÜŞÜRÜLEREK HAVUÇ, PATATES, MISIR YENEBİLİR.
Eskiden şeker oranı yüksek yiyecekler diyetlerde asla önerilmezdi. Yıllarca insanlar havuca, patatese düşman oldular. Günlük yaşamlarından bu yiyecekleri tamamen çıkardılar. Oysaki vitamin, mineral deposu olan bu yiyeceklerden çok korkmamak gerekiyor. Bir havuç nerede ise bir insanın bir günlük A vitamini ihtiyacını karşılıyor. Son yıllarda yapılan birçok çalışmada şeker oranı yüksek olan bazı besin gurupları proteinle birlikte tüketildiğinde kişiyi daha tok tutabileceği gösterildi. Patates, havuç, mısır gibi yiyecekler yoğurt veya ayranla birlikte tüketildiğinde kan şekerini çok hızlı yükseltip kişiyi daha çabuk acıktırmıyorlar. O nedenle glisemik indeksi yüksek olan yiyecekler artık yoğurtla birlikte öneriliyor.
Beğen ·

ET KURALI: DİYETTEYKEN AZ YAĞLI YOĞURT, AZ YAĞLI SÜT, AZ YAĞLI PEYNİR YEMELİSİN.
YENİ DİYET KURALI: DOĞAL YAĞLARDAN DEĞİL, YAĞ EKLENEREK YAPILMIŞ YİYECEKLERDEN UZAK DURMALISIN.
Diyet denince eskiden insanların aklına hemen markete gidilerek her türlü ürünün az yağlı alınması düşünülürdü. İnsanlar özellikle sütü, yoğurdu ve peyniri az yağlı satın alırdı. Kendi hayatlarında bilmeden yedikleri gizli yağı yüksek yiyecekleri farkında olmadan yemeye devam ederlerdi. Örneğin bir alışveriş merkezinde ızgara köfte ile light ayran içen insanlar görürdük. Köfte ızgara olduğu için az yağlı sanılır oysa kıymadan yapılan etler köfte, adana, döner gibi her ne kadar ızgara da yapılmış olsalar, içine genelde kuyruk yağı katılarak yapıldığı için yağ oranı çok yüksektir. Pastane poğaçası satın aldığınızda ununa yağ katıldığı için kalorisi çok yüksektir. O nedenle doğal olarak içeriğinde yağ olan süt, yoğurt gibi yiyecekleri light olarak değil, günlük olarak tüketilmesi tavsiye ediliyor. Bununla birlikte insanların kendi elleri ile içine yağ ekledikleri yiyeceklere karşı dikkatli olmaları gerekiyor.

ESKİ DİYET KURALI: ALTI ÖĞÜN YEMEK
.
YENİ DİYET KURALI: ACIKTIĞINDA YEMEK, MÜMKÜNSE GÜNDE İKİ ÖĞÜN YEMEK.
Az az sık sık yendiğinde, vücuda sürekli şeker girişi olduğu için bu durum pankreastan sürekli insülin salınımına neden oluyor. İnsülin yağ depolayıcı bir hormondur. İnsülinin bu şekilde yüksek olması kişinin daha çabuk acıkmasına neden olur. Yenilen yiyeceğin içindeki şeker daha çabuk yağ dokusunda depolanır. Aynı zamanda kişi “Metabolizmam çalışsın diye sık sık yemem gerekiyor” düşüncesinde olduğundan daha o öğünü yerken bir sonraki öğünün hayalini kuruyor ve ister istemez daha çok yemek düşünmeye başlıyor. Bu durumda kişinin iştahı açılıyor ve bir sonraki öğünü daha çok yemeye başlıyor. Oysa yemek fizyolojik bir ihtiyaçtır. Nasıl ki, uykumuz geldiğinde uyuyoruz, tuvalet ihtiyacımız geldiğinde tuvalete gidiyoruz, üşüdüğümüzde daha kalın giyiniyoruz, yemeyi de acıktığımızda yememiz gerekiyor. Burada dikkat edilmesi gereken en önemli nokta, açlığı çok ertelememektir. Eğer açlığı çok fazla ertelersek bir sonraki öğünü çok fazla yeriz. Son yapılan araştırmalarda günde iki öğün yemenin insan vücudu için daha uygun olduğunu düşündürtüyor. Eski çağlarda elektrik olmadığı için insanın da kendini gün ışığına göre programladığını biliyoruz; sabahın ilk ışıkları ile güne başlanıyordu ve güneş battığında gün bitiyordu. Durum böyle olunca akşam yemeği saatleri uzamıyordu. Vücudun gece ve gündüz hormonları dengeli bir şekilde çalışıyordu. Aynı zamanda hareketlilik de olduğu için o dönemlerde kilo problemi ile karşılaşmıyorduk. O dönemlerde sabah yemekleri saat 9-10 gibi akşam yemekleri de 16-18 arasında yeniyordu. Günümüzde ise uzun çalışma saatleri nedeni ile bu yeme düzenini oturtamazsak, günde en fazla dört öğünle kendimizi sınırlamamız gerekiyor. Özellikle de ikindi ve akşam yemeğinin yeri de değişebilir. Yani ikindiyi ana öğün gibi yapıp akşam yemeğini ara öğün kıvamında tutabilmek en iyi beslenme biçimi olabilecektir

ESKİ DİYET KURALI: DİYETTE EKMEK YEME.
YENİ DİYET KURALI: EKMEK EN İYİ TEMEL BESİN MADDELERİNDEN BİRİDİR.
Yıllardan beri birçok insan rejime başladığında, ilk yaptıkları şey ekmeği kesmek oluyordu. Yemeğin yanında ekmek yenmediğinde, vücut enerji kaynağı olarak daha çok ekmeğin içindeki glikozu kullandığı için ve bu eksik alındığı için karbonhidrat eksikliğini kişi, aşerme tarzında diğer karbonhidrat oranı yüksek yiyeceklere karşı, karşı koyulamaz bir yeme atağı geçirebiliyordu. Örneğin diyete başlıyor ve hiç ekmek yemiyordu. Diyetin beşinci günü kendisini bir tencere makarna veya bir kilo baklava yerken bulabiliyordu. Bir kez böyle bir yeme atağı geçirdiği zaman işin ucunu bırakıyordu ve iki kat geri kilo alıyordu. Artık en temel besin maddemiz olan ekmekten korkmuyoruz. Özellikle pilav, makarna, börek, tatlılar gibi yiyecekler yerine ana yemeğin yanına alınan bir, iki dilim ekmek hem kişiyi daha çok doyuruyor hem de vücudun temel yakıtından mahrum kalınmadığı için sonrasında yaşanılan yeme atakları daha az görülüyor. Ekmek pilav ve makarna ile kıyasladığında yağ içermediği için daha düşük bir kaloriye sahip. Ekmek yerken porsiyon kontrolü yapmak daha kolay ve ekmek kişiyi daha uzun süre tok tutuyor.
Beğen ·

ZAYIFLAMANIN KURALLARI DEĞİŞTİ!
ESKİ DİYET KURALI: KALORİLERİ SAY.
YENİ DİYET KURALI: PROTEİN, YAĞ VE KARBONHİDRATI SAY.
Eskiden yiyeceklerin enerji değeri bilinirse ve kişi ona göre günlük alması gereken kaloriyi hesaplayarak yerse, zayıflamak çok kolay diye düşünülüyordu. Günümüzde tek yönlü beslenme asla önerilmiyor. İnsan vücudunun bütün besin gruplarına ihtiyacı olduğu biliniyor. Bu nedenle karbonhidrat, protein ve yağ besin gurupları hastaya öğretilerek günlük metabolizmasına göre ne kadar yiyeceği planlanıyor. Hasta bütün besin guruplarını yediği için vücutta herhangi bir hastalığa neden olmuyor.
----------------------------------------------------------------------------------------------
ESKİ DİYET KURALI: TATLANDIRICILAR KİLO VERMEYE YARDIMCIDIR.
YENİ DİYET KURALI: TATLANDIRICI İÇEREN YİYECEK VE İÇECEKLER KİLO ALMAYA NEDEN OLABİLİYOR.
Evet, tadı şekere benziyor ve enerji değeri neredeyse sıfır. Ancak son yıllarda yapılan bazı araştırmalarda çok fazla tatlandırıcı kullanmanın başta mesane tümörü olmak üzere birçok kanser tipini arttırdığı anlaşıldı. Yıllardır kilo vermeye katkısının çok fazla olduğu söylenilen bu tatlandırıcıların tam aksine kilo almaya neden olabileceği ile ilgili de bazı araştırma sonuçları yakınlarda yayımlandı. Tatlandırıcıların bağırsaklardaki glikoz sensörlerini uyardığı ve vücuda giren şekerin daha fazla depo edilmesine neden olduğu düşünülüyor. Ayrıca tatlandırıcılar daha çabuk acıkmaya ve bir sonraki öğünde daha fazla yeme ihtiyacına neden olabiliyor.

canım şimdi bişi sorcam ben sana
ben diyet demiyeyim ama yediklerime dikkat ederek 6-7 kilo verdim bi 6-7 kilo daha vermem lazım
yavaş kilo verdiğim için sarkma olmaz diye düşündüm ama sıkılaşmada olmadı
duyduğum kadarıyla kilo verip sıkılaşman lazımmış
ben şimdi sıkılaşmak istiyorum şu yanlarım popo basen göbek hepsi sıkılaşsın istiyorum
hangi hareketi yapayım paylaştıklarının hepsini mi yapayım :44::44::44::44:

Çokk beğendim bu başlığı :KK52: Benim kilo sıkıntım yok. Bacak ve pop sıkılaştırma ve selülitlerden kurtulma derdindeyim. Sıkılaşırken de kilom biraz eksilir diye düşünüyorum. Başta verilen hareketlerin çoğunu yapıyorum. Diğer yaptıklarımı da buraya ekleyebilir. Takipteyim. :KK3:

Çokk beğendim bu başlığı :KK52: Benim kilo sıkıntım yok. Bacak ve pop sıkılaştırma ve selülitlerden kurtulma derdindeyim. Sıkılaşırken de kilom biraz eksilir diye düşünüyorum. Başta verilen hareketlerin çoğunu yapıyorum. Diğer yaptıklarımı da buraya ekleyebilir. Takipteyim. :KK3:
Teşekkür ederim :KK1: bende popoya yükleniyorum :KK1: Bol şans pes etmezsen haziran sonu bikinini öz güvenle giyersin :KK19: ben şunları yapıyorum hemen paylaşıcam :KK3:
canım şimdi bişi sorcam ben sana
ben diyet demiyeyim ama yediklerime dikkat ederek 6-7 kilo verdim bi 6-7 kilo daha vermem lazım
yavaş kilo verdiğim için sarkma olmaz diye düşündüm ama sıkılaşmada olmadı
duyduğum kadarıyla kilo verip sıkılaşman lazımmış
ben şimdi sıkılaşmak istiyorum şu yanlarım popo basen göbek hepsi sıkılaşsın istiyorum
hangi hareketi yapayım paylaştıklarının hepsini mi yapayım :44::44::44::44:
İnatçı yağların erimiyor dur belki önce kilo ver yavaşça toparlan .. cardio çalışmalısın bura da da görmüştüm bir video var şu ben de yapıyorum çok başarılı ben sana tavsiye ederiiiimm :KK55::KK12::KK12:http://www.youtube.com/watch?v=ZsVp7wRWG7I

[video=dailymotion;xfgrjv]http://www.dailymotion.com/video/xfgrjv_mari-winsor-pilates-buns-thigh_sport[/video]

yan basen popo çalıştırıyor eritiyor benim favorim her gün yapıyorum :KK8::KK8:

Teşekkür ederim :KK1: bende popoya yükleniyorum :KK1: Bol şans pes etmezsen haziran sonu bikinini öz güvenle giyersin :KK19: ben şunları yapıyorum hemen paylaşıcam :KK3:
İnatçı yağların erimiyor dur belki önce kilo ver yavaşça toparlan .. cardio çalışmalısın bura da da görmüştüm bir video var şu ben de yapıyorum çok başarılı ben sana tavsiye ederiiiimm :KK55::KK12::KK12:http://www.youtube.com/watch?v=ZsVp7wRWG7I

bu çok uzun ilk başlamak için biraz ağır kaçmaz mı bana :44::44::44:
hani önce hafiften kendimi bi hafta alıştırdıktan sonra daha iyi olmaz mı :44::44:

bu çok uzun ilk başlamak için biraz ağır kaçmaz mı bana :44::44::44:
hani önce hafiften kendimi bi hafta alıştırdıktan sonra daha iyi olmaz mı :44::44:
uzun olması sert olduğu anlamına gelemez ki .. Uzun olması nefesini açar daha kolay ısınırsın hızlanırsın .. asla zararı olmaz . . Çünkü bölgesel değil dans ile bütün vücut çalışıyor :KK34:

uzun olması sert olduğu anlamına gelemez ki .. Uzun olması nefesini açar daha kolay ısınırsın hızlanırsın .. asla zararı olmaz . . Çünkü bölgesel değil dans ile bütün vücut çalışıyor :KK34:

aaa evett dans gibi hareketleri vardı :KK8::KK8::KK8:
hani sert derken hiç daha önce çalışmam olmadan 1buçuk saat yapmam biraz vücudumu kasar diye düşündüm

Son düzenleme:
[video=dailymotion;xfgrjv]http://www.dailymotion.com/video/xfgrjv_mari-winsor-pilates-buns-thigh_sport[/video]

yan basen popo çalıştırıyor eritiyor benim favorim her gün yapıyorum :KK8::KK8:

İnanmıyorum, dün araştırmıştım bu kadını. Aynı videoyu gözüme kestirmiştim yapıyım bunu diye :)) Dün hastaydım biraz, hiç bişey yapamadım. Ama bu akşam hasta olsamda yapıcam :KK34:

Videoyu yaptim az once ve cok begendim. Izledigimde yapamam diye dusunmustum ama tempoya kesinlikle tam olarak ayak uyduruyorsunuz. Kadin zaten tane tane konusuyor. Kesinlikle favorim ilan ediyorum. Leslie ve winsor yapacagim bundan sonra kesinlikle. Sizce bu video hangi periodda yapilmali : ?

Kadınlar Kulübü Mobil uygulaması kullanılarak gönderilmiştir.

X