Spiral taktıramadım, korunma yöntemleri

He yok birleşme olmadan takıyoruz. 5 senedir kullanıyoruz daha istemmdışı bişeyle karşılaşmadık çok şükür tam heyecnlı yerinde dur bi dk diyip kalkıveriyorum unuttuysam. Ondan bahsediyorum

Öyle olunca bende bıraktım spiral öncesi denememi önermişti doktor

Ben 2 yıl takvim yöntemi ile korundum..ama ciddi şekilde düzenli adet olmanız lazım. Ben yumurtlama dönemimi akintidsn bile anlar hale gelmiştim.. yumurtlama haftası birliktelik yasamiyorduk dışarı bosalma gibi risk bile alınmaz.. yumurtlamani test eden kitlerde var ayda bir alıp kontrol ile yapabilirsin ama yüzde 10 luk surprizlere hazır olcaksim:)

Yumurtlama haftası kondomla devam edebilirdiniz. Hiç yaşamamak çok kısıtlayıcı değil mi?

Çoğunlukla baya düzenlidir. Doğum sonrası tekrar adet olmaya başladığımda yumurtlama döneminde fazlasıyla akıntı yaşadığımı farkettim. Önceden olmazdı. Artık o dönemlerin ne zaman olduğunu bende biliyorum. Yine de risk almak istemedim çünkü o %10luk risk bana çok şey ifade ediyor. O süprize kesinlikle hazır değilim :) nadir de olsa adetin bi kaç gün öncesi biraz esnetip geri çekilme kullanıyoruz. Kısıtlayıcılığı biraz tölere edilebilir kılıyor. Hamilelik denemesi sürecinde de o özgürlüğün tadına bakmıştık ama sadece 1 aycık sürdü hemen hamile kaldım

Ben de bir kez denedim ama tam da o ay gecikmeyen adetim 2 gün gecikti o ay akla karayı seçtim

erkekler icin hiçbişey yokmu ya yumurtalarini falan kesseler bölseler bağlasalar bizde kurtulsak korunma yolu aramaktan.

Okey nirvana, sonuna kadar savunur sonuna kadar överim. Bir tık diğerlerine göre pahalı. Ancak normallerinden gerçekten farklı. Korunmayacak olsam bile hissiyatı için taktırıyorum.

Bir tedavisi var mı. Benimde regl döneminde oluyor. 18 aydır rahattım yine başladı.
Yok maalesef ben de çok araştırdım doktoruma da sordum bir ara boncuklu spiral düşündüm ama o da hormonlu ve baya pahalı diye vazgeçtim. Doğum yapmayanlara diğerleri takılmıyor.

Migren için botoks öneriyorlar benim kuzenim yaptırdı. Bende çok şükür ilaçları bıraktığımdan beri yok. Arada hafif olursa ağrı kesici ile geçiyor.

O kadar diyorsunuz. Hemen deneyelim :)
O kadar gerçekten. Hatta uzun sürdüğünde keyfi çıkarıp yenisini takıyoruz. Gerçekten hoş, ekstra farklı şeyler hissettiriyor. Prezervatif bende sevmem normalde. zaten diğerlerinden hiçbir çeşidini de kullanmıyoruz. Bunu şans eseri keşfettik

Çocuğu olmayan birine spiral takmıyorlarmış diye duydum bilgisi olan var mı ? Doktor ikna edilebilir mi yoksa genel bir uygulama mı ?

Çocuğu olmayan birine spiral takmıyorlarmış diye duydum bilgisi olan var mı ? Doktor ikna edilebilir mi yoksa genel bir uygulama mı ?
Çocuğu olmamakla ilgisi yok. Normal doğum yapmamış kadınların rahim ağzı kapalı oluyor. Kapalı olunca da yerleştirme olmuyor. Ben sezaryen doğum yapmış olmama rağmen yine olmadı. Mesele bu

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…