Spiral taktıramadım, korunma yöntemleri

Kızlar ilk gittim spiral istediğimi söyledim doktor denedi, rahim ağzım kapalıymış olmadı. 4. Gün adetimde gittim yeterli olmadı yumuşaklık. İlaç verdi aşırı bi kanamam oldu yine de rahim ağzı açılmadı. Çok canım yandı yine takılamadı. Şimdi meselem şu. Hormonlu bi doğum kontrol yöntemi istemiyorum. Hap denedim 1 hafta içinde mahvoldum. Bıraktım. Bu yüzden hormonlu yöntemlerin iyi gelmediğini düşünüyorum. İğne falan bu sebeple hiç girişmedim. Prezervatif kullanıyoruz ama hem anı bozuyor biraz biliyorsunuz takmak için bölüyor falan hem hissiyatı azalttığını hissediyorum. Kısaca zevk açısından baltalıyor. Eşimde memnun değil aslında ama çocuk sahibi olmayı istemiyoruz mecburuz. Başka bi yöntem de bilmiyorum. Bu noktada prezervatife mecbur muyum yani başka bi alternatifim kalmadı dimi? Spirali anesteziyle falan takmaktan bahsetti doktor nasıl olduğu hakkında bi fikriniz varsa duymak isterim.
Ben risperdal denilen psikiyatri ilacıyla korunuyorum.bu yöntemi de sayılı kişi bilir.süt hormonu olarak bilinen prolaktinin seviyesini yükselttiği için yumurtlama baskılaniyor.adet kanaması çok çok azalıyor.hatta bir süre sonra kesiliyor bile.bir dönem adetim kesilmişti doktor doktor gezdim.bir takım ilaçlar falan tık yok.sonra kendi kendime keşfettim bu tarz bir durum olduğunu.sonr dedim dogum kontrol hapları benim içimden geçiyor.ee boyle birşeyi doğum kontrol yontemi olarak kullanabilirim.prespektüsünde de yazar ureme sorunları yaşarsanız şüphelenin diye.başka da bir yan etkisi yok.ben çok memnunum.hem psikolojiye de iyi geliyor.nasıl olur da doktorlar bilmez şaşırıyorum hatta.garanti olarak görülmediği için bence ama çoğu kadında işe yaradığını duymuştum.

Son düzenleme:
Ben risperdal denilen psikiyatri ilacıyla korunuyorum.bu yöntemi de sayılı kişi bilir.süt hormonu olarak bilinen progesteronun seviyesini yükselttiği için yumurtlama baskılaniyor.adet kanaması çok çok azalıyor.hatta bir süre sonra kesiliyor bile.bir dönem adetim kesilmişti doktor doktor gezdim.bir takım ilaçlar falan tık yok.sonra kendi kendime keşfettim bu tarz bir durum olduğunu.sonr dedim dogum kontrol hapları benim içimden geçiyor.ee boyle birşeyi doğum kontrol yontemi olarak kullanabilirim.prespektüsünde de yazar ureme sorunları yaşarsanız şüphelenin diye.başka da bir yan etkisi yok.ben çok memnunum.hem psikolojiye de iyi geliyor.nasıl olur da doktorlar bilmez şaşırıyorum hatta.garanti olarak görülmediği için bence ama çoğu kadında işe yaradığını duymuştum.
Sizde işe yarıyorsa çok güzel ama çok riskli değil mi? Ayrıca zaten göğsümde kist var progeston artar da tekrar süt salınımı başlarsa bu durumu daha kötü yapmaz mı? Herkese uymayabilir dediğiniz ilaç

Sizde işe yarıyorsa çok güzel ama çok riskli değil mi? Ayrıca zaten göğsümde kist var progeston artar da tekrar süt salınımı başlarsa bu durumu daha kötü yapmaz mı? Herkese uymayabilir dediğiniz ilaç
Eee tabi ki.tabi ki.göğsümden hafif süt geliyor ama çok değil.denemek lazım ama cesaret eder misiniz bilemem tabi?

Yok o noktada değilim 😂 ama olmasa daha iyi işte en azından arada bi de olsa serbest olabileceğim bi yol aradım 😂
Valla ben hep serbestim.🤣🤣 Zaten kendi haline bıraksan bile 1 seneden önce yaprak kımıldamaz bende.1 seneye 2 sene arası anca hamile kalabildiğim için de en ufak bir üreme ihtimali düşürücü durum benim için resmen yüzde 100 koruma sağlayan güvenilir bir yönteme dönüşüyor.sen gelmiş diyorsun bir ay 🤣🤣 . Afrika ülkeleriyle finlandiya gibiyiz. 🤣🤣bütün kontrolleri de yaptırdım hersey de çok ideal çıkıyor ama genetik yapıyla alakalı demek ki.megerse ne sanslıymışım.yıllardır bir hafif psikiyatri olacı alıp gönlümce sevişiyorum.

Son düzenleme:
X