Spiral taktıramadım, korunma yöntemleri

Sonami

Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
15 Ekim 2023
737
835
25
Kızlar ilk gittim spiral istediğimi söyledim doktor denedi, rahim ağzım kapalıymış olmadı. 4. Gün adetimde gittim yeterli olmadı yumuşaklık. İlaç verdi aşırı bi kanamam oldu yine de rahim ağzı açılmadı. Çok canım yandı yine takılamadı. Şimdi meselem şu. Hormonlu bi doğum kontrol yöntemi istemiyorum. Hap denedim 1 hafta içinde mahvoldum. Bıraktım. Bu yüzden hormonlu yöntemlerin iyi gelmediğini düşünüyorum. İğne falan bu sebeple hiç girişmedim. Prezervatif kullanıyoruz ama hem anı bozuyor biraz biliyorsunuz takmak için bölüyor falan hem hissiyatı azalttığını hissediyorum. Kısaca zevk açısından baltalıyor. Eşimde memnun değil aslında ama çocuk sahibi olmayı istemiyoruz mecburuz. Başka bi yöntem de bilmiyorum. Bu noktada prezervatife mecbur muyum yani başka bi alternatifim kalmadı dimi? Spirali anesteziyle falan takmaktan bahsetti doktor nasıl olduğu hakkında bi fikriniz varsa duymak isterim.

Saydıklarınızın hiç birini istemediğinize göre tek ve en etkili yöntem olarak şu kalıyor : sevişmeyin
Hahaha valla şöyle bi 10 yıl yaşlı olsam tüplerimi bağlatırdım bu konuda bilmediğim bişey olmadığına emin olmak istedim

Hahaha valla şöyle bi 10 yıl yaşlı olsam tüplerimi bağlatırdım bu konuda bilmediğim bişey olmadığına emin olmak istedim
Çocuk düşünmüyorsanız eşiniz bağlatabilir aslında tam bilgim yok ama yaptıranlar olduğunu duymuştum. Herşeyi de kadınlar mı çekecek ayyy spirali hapı iğnesi çile hep

İleride de çocuk düşünmüyorsanız eşiniz vazektomi olsun en temiz yöntem
Çocuk düşünmüyorsanız eşiniz bağlatabilir aslında tam bilgim yok ama yaptıranlar olduğunu duymuştum. Herşeyi de kadınlar mı çekecek ayyy spirali hapı iğnesi çile hep
Bence de neden hep kadınlar

Ben 26 eşim 33 yaşında 1 çocuğumuz var zaten 2 yaşına girecek. benim başka çocuk planım olmasa da eşim istiyor zamanı gelince. (Bence o zaman hiç gelmez) Daha vaktim var yarın isteyip istemeyeceğimi kestiremiyorum

Prezervatif kullanıyoruz ama hem anı bozuyor biraz biliyorsunuz takmak için bölüyor falan hem hissiyatı azalttığını hissediyorum.
Prezervatifin koruyucu olması için en başta takılması gerekiyor, bende de hormonal migren var bazı ilaçlar yan etki yapıyor ben drosetill kullanmıştım doktor tavsiyesiyle diğerlerine göre az etki yapmıştı.

Birleşme olmadan takıyoruz. 5 yıldır bi sıkıntı olmadı
Yazz isimli bi ilaçtı. Yan etkisi normale göre fazla oluyomuş galiba o ilacın ama perişan oldum yani.

Benimde migrenim var ama hormonal olunca farkı ne oluyo ki? Öyle değil benimki heralde normal

Hormonal olunca regl öncesi dönemde atak yapıyor

Aldığım ilk dozdan beri mide bulantısı yaptı. 1 haftanın sonunda her gün kusuyodum
Başka bir hapa geçip biraz da dayanırsanız geçiyor o yan etkiler. Bir de kondomu takarken bölünme yaşıyoruz demişsiniz ama başından itibaren takarak başlıyorsunuzdur inşallah yoksa korunmayı azaltıyorsunuz tam boşalmadan önce takıyorsanız süprizle karşılaşırsanız şaşırmayın

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…