Erkek İnfertilitesi Spermiogram Yaptıranlar, Yaptıracaklar Buraya

Erkek Faktörü / Erkek İnfertilitesi
kimse yokmu.çok merak ediyorum.doktorada bir hafta sonra gidicez.en azından bir yorumunuzu bekliyorum kızlar

renk:beyaz
Viskosite : ++,
Likefaksiy : 20 dk
Volum : 1 ml
Ph :
sayı:42 milyon ml
total motil sperm sayısı:9 milyom ml
motil sperm yüzdesi:%22
motilite kalitesi(1 st içinde):
a)ileri hızlı:%5
b)ileri yavaş:%17
c)yerinde hareketli:%26
d)hareketsiz:%52
morfloji analizi(kruger kriterlerine göre fert,ilite oranı)
normal:%4
yuvarlak baş:%20
küçük baş:%10
nokta baş:%2
çift baş:%2
kalın boyun:%10
elonge:%4
boyunda kıvrılma :%10
sitoplazma fazlalıgı:%12
kuyruksuz:%2
kıvrık kuyruk :%16
uzun kuyruk:%8

selam esımın en son semen analızı soyle

perhız suresı 2
volum 2.5 ml
lıkefaksıyon 25 dk
vıskozıte normal
ph 7.5
aglutınasyon yok
sayı 25 x10/ml
hareketlılık 36%
hareketlı sperm sayısı 9 x/10 ml
progresıf hareketlı sperm sayısı 5 x/10 ml

HAZIRLAMA SONRASI
volum 1 ml
sayı 20 x10/ml
hareketlılık 90 %
progresıf hareketlılık (+3+4) 80 %
hıperaktıvasyon var
prograsıf hareketlı sperm sayısı 16 x10/ml

esımın bundan oncekı analızlerıde sayım 71.000.000 /ml toplam motıl %45.9 progresıf motıl %88.2
a kategorısı %0.4
b '' %36.5
c '' %5.4
d '' %54.1
morfolojı %4

buda ılk yaptırdıgı sayım 56.000.000 /ml toplam motıl 63.3 progresıf motıl %68.6
a kategorısı %0
b '' %43.6
c '' %20.0
d '' %36.4
morfolojı %9 bu 2 test tam 2 sayfa galıba bunlar onemlı morfojıyıde 2. sayfanın sonunda normal deger dıye yazıyodu bıraz karısık oldu ama
bu arada 9 yıllık evlıyım 2 yıl korunduk( hıc gerek yokmus ) 1.5 sene bekledık olmayınca doktora gıttık
ve sadece bana yumurtalarım tembel oldugu soylendı esımın sonuclar ıcınde normal dende tam 5 doktara gıttım ve en son gıttıgım doktor bende pcos oldugunu esımın spermlerınınde hızlı hareketlı olmadıgını soyledı normal yolla bıraz zor olacagını soyledı morfolojıden hıc bahsetmedı 2 asılama 2 sıde negatıf esım 3 aydır kecı boynuzu kurunu yapıyorum ama test yaptırmadı doktora gıtmek ıstemıyo
hıcbırıne ınancı kalmadı bıraz uzun oldu ama cevap verırsenız sevınırım

teşekkür ederim canım..bi arkadaş ph sının yüksek olduğunu, vajina asidik olduğundan bazik olan spermlerin burada yaşamadığını söyledi. sen ne diyosun? bakalım bugün doktora gidicem ve aşılama için tedaviye başlıcaz.ümitsizliğe kapılmamak zor maalesef, nerdeyse 2.5 yıl oldu..inşaallah dediğin gibi en kısa zamanda güzel haberi veririm..

Canım bu şekilde bir şey dendiyse elbet araştırılmıştır. Olabilir tabi. Benim tam olarak bir fikrim yok bu konuda. Doktor sizi aydınlatacaktır. İnşallah ilk aşılaman tutar ve daha fazla uğraşmazsın canım. a.s.

renk:beyaz
Viskosite : ++,
Likefaksiy : 20 dk
Volum : 1 ml
Ph :
sayı:42 milyon ml
total motil sperm sayısı:9 milyom ml
motil sperm yüzdesi:%22
motilite kalitesi(1 st içinde):
a)ileri hızlı:%5
b)ileri yavaş:%17
c)yerinde hareketli:%26
d)hareketsiz:%52
morfloji analizi(kruger kriterlerine göre fert,ilite oranı)
normal:%4
yuvarlak baş:%20
küçük baş:%10
nokta baş:%2
çift baş:%2
kalın boyun:%10
elonge:%4
boyunda kıvrılma :%10
sitoplazma fazlalıgı:%12
kuyruksuz:%2
kıvrık kuyruk :%16
uzun kuyruk:%8

arkadaşlar ben bişey anlayamadım yorumlarsanız sevinirim.

Canım ml'deki sperm sayısı 42 milyon bu çok güzel. Ama sadece1 cc verebilmiş. Bu miltar çok az. Yani toplamda 42 milyon tam sınırda. Onu geç 1 cc normalin altında en az 2 cc vermesi gerekiyor normalinde. En kötü ihtimalle 1,5 cc. Kanallarda bir yıkanıklık olabilir belki. Ultrasona girse iyi olur. Varikosel tarzı birşey var mı ona da bakılır.

Hareket ve morfolojide de sorun var. Onlarda normal değerlerin altında kalmış. Bu şekilde hamilelik olmaz denemez ama uğraştırır. Üroloğa gidip ultasona baktırın , ilaç takviyesi verecektir. Değerler yükselirse şansınız da yükselir. Allah gönlüne göre versin arkadaşım. a.s.

selam esımın en son semen analızı soyle

perhız suresı 2
volum 2.5 ml
lıkefaksıyon 25 dk
vıskozıte normal
ph 7.5
aglutınasyon yok
sayı 25 x10/ml
hareketlılık 36%
hareketlı sperm sayısı 9 x/10 ml
progresıf hareketlı sperm sayısı 5 x/10 ml

HAZIRLAMA SONRASI
volum 1 ml
sayı 20 x10/ml
hareketlılık 90 %
progresıf hareketlılık (+3+4) 80 %
hıperaktıvasyon var
prograsıf hareketlı sperm sayısı 16 x10/ml

esımın bundan oncekı analızlerıde sayım 71.000.000 /ml toplam motıl %45.9 progresıf motıl %88.2
a kategorısı %0.4
b '' %36.5
c '' %5.4
d '' %54.1
morfolojı %4

buda ılk yaptırdıgı sayım 56.000.000 /ml toplam motıl 63.3 progresıf motıl %68.6
a kategorısı %0
b '' %43.6
c '' %20.0
d '' %36.4
morfolojı %9 bu 2 test tam 2 sayfa galıba bunlar onemlı morfojıyıde 2. sayfanın sonunda normal deger dıye yazıyodu bıraz karısık oldu ama
bu arada 9 yıllık evlıyım 2 yıl korunduk( hıc gerek yokmus ) 1.5 sene bekledık olmayınca doktora gıttık
ve sadece bana yumurtalarım tembel oldugu soylendı esımın sonuclar ıcınde normal dende tam 5 doktara gıttım ve en son gıttıgım doktor bende pcos oldugunu esımın spermlerınınde hızlı hareketlı olmadıgını soyledı normal yolla bıraz zor olacagını soyledı morfolojıden hıc bahsetmedı 2 asılama 2 sıde negatıf esım 3 aydır kecı boynuzu kurunu yapıyorum ama test yaptırmadı doktora gıtmek ıstemıyo
hıcbırıne ınancı kalmadı bıraz uzun oldu ama cevap verırsenız sevınırım

Morfoloji ve sayıyı normal olarak kabul etsek de ileri hareketin hiç olmayışı dezavantaj. Sperm sayısı zaman içinde dalgalanma göstermiş. Ancak şu an en düşük döneminde. Bu spermiogramların arası kaçar günlük. Veya aylı , veya yıllık?

kızlar dün özel lokman hekim hast sperm testi yaptırdık

miktar 5ml
pH 8
vizkozite normal
sıvılaşma süresi 40 dk
lökosit (1
progresif hareketli 0
yavaş hareketli %55
yerinde hareketli %20
hareketsiz %25
1mlde 45 milyon
toplam 225 milyon

çıktı.sizca yanılma payı varmıdır bu testlerin çünki özel olmasına rağmen bi kab verip wcde boşal gel dediler psikolojik olarak ne kadar verimli olabilir ki böle biz buğün başka bi doktora gidecez çünki bu hast ameliyat dediler.kızlar yardım edin umut olun bana böle bişeyle karşılaşıpda daha sonra yanılan oldumu eşim çok kötü ben ise o üzlüyo diye üzülüyorum

nevrosky ılk test 2004 senesı en son yazdıgım hareketın 0 oldugu ,ıkıncısı 02 2008 ,sonuncu 06 2008
evet sonuncuda sayı baya dusmus ama harekettı degısmısmı anlamadım doktor duzelme var demıstı gercekten ıyılesme olmusmu genelde benım uzerımde duruldu aradakı 4 senede esımde sorun gorulmedı nasıl olduysa

esım hıc urolaga gıtmedı ultrason cekılmedı hıc hormon testı yaptırmadı.kendı hormon sonuclarımı yazsam onlarada bakarmısın

Merhaba Arkadaşlar,
Eşimin hormon değerleri yüksek çıkmış FSH(36,65), LH(20,64) sperm sayımız da 7-8 çıkmıştı bir ay geçti tekrar yaptırıcaz. Bu sürede keçiboynuzu arısütü ve e vitamini takviyesi yaptık önümüzdeki hafta tekrar semen tahlil olacak. Hormon değerlerini düşürmek için ne yapabiliriz. Yada korumak için bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olabilir mi?

miktar 5ml
pH 8
vizkozite normal
sıvılaşma süresi 40 dk
lökosit (1
progresif hareketli 0
yavaş hareketli %55
yerinde hareketli %20
hareketsiz %25
1mlde 45 milyon
toplam 225 milyon

çıktı.sizca yanılma payı varmıdır bu testlerin çünki özel olmasına rağmen bi kab verip wcde boşal gel dediler psikolojik olarak ne kadar verimli olabilir ki böle biz buğün başka bi doktora gidecez çünki bu hast ameliyat dediler.kızlar yardım edin umut olun bana böle bişeyle karşılaşıpda daha sonra yanılan oldumu eşim çok kötü ben ise o üzlüyo diye üzülüyorum

canım bence sayı iyi. 45 milyon.
ama hareket sorunu var. ileri hareketli hiç yok.
bide morfoloji 0 sanırım.
benim eşim her zaman aynı yerde yaptırıyo. isterseniz başka bi yerde daha yaptırsın.
eşin doktora gitti mi? giderse ona klomen ve vitamin verecektir.

Bide varikosel var mı diye ultrason isterler.
Eğer varikosel varsa ameliyat ederler canım.
Eşin doktora gidince tekrar yazarsın.

Canım ml'deki sperm sayısı 42 milyon bu çok güzel. Ama sadece1 cc verebilmiş. Bu miltar çok az. Yani toplamda 42 milyon tam sınırda. Onu geç 1 cc normalin altında en az 2 cc vermesi gerekiyor normalinde. En kötü ihtimalle 1,5 cc. Kanallarda bir yıkanıklık olabilir belki. Ultrasona girse iyi olur. Varikosel tarzı birşey var mı ona da bakılır.

Hareket ve morfolojide de sorun var. Onlarda normal değerlerin altında kalmış. Bu şekilde hamilelik olmaz denemez ama uğraştırır. Üroloğa gidip ultasona baktırın , ilaç takviyesi verecektir. Değerler yükselirse şansınız da yükselir. Allah gönlüne göre versin arkadaşım. a.s.

canım cevabın için çok teşekkür ederim.anlayamadıım bir iki şey var.mesela yıkanıklık ne demek.birde 1 cc dediin eşimin verdigi sperm miktarımı

canım cevabın için çok teşekkür ederim.anlayamadıım bir iki şey var.mesela yıkanıklık ne demek.birde 1 cc dediin eşimin verdigi sperm miktarımı

Canım pardon ben yanlış yazmışım. Yıkanıklık dediğim tıkanıklık. kaydirigubbakcemile3 Evet miktarını soruyorum. cc ya kaç cc vermiş? a.s.

miktar 5ml
pH 8
vizkozite normal
sıvılaşma süresi 40 dk
lökosit (1
progresif hareketli 0
yavaş hareketli %55
yerinde hareketli %20
hareketsiz %25
1mlde 45 milyon
toplam 225 milyon

Canım sayı çok güzel. :nazar: Morfolojiye bakılmamış. Hareket normal sınırda. Ama biraz da olsa ileri hareketlinin olması gerekiyor. Niçin ameliyat dedi ki? Varikosel mi varmış. Ultrasona girdi mi eşin?

Merhaba Arkadaşlar,
Eşimin hormon değerleri yüksek çıkmış FSH(36,65), LH(20,64) sperm sayımız da 7-8 çıkmıştı bir ay geçti tekrar yaptırıcaz. Bu sürede keçiboynuzu arısütü ve e vitamini takviyesi yaptık önümüzdeki hafta tekrar semen tahlil olacak. Hormon değerlerini düşürmek için ne yapabiliriz. Yada korumak için bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olabilir mi?

Canım hormon değerlerinden maalesef anlamıyorum. Bilenler olursa yorumlar herhalde. a.s. Allah gönlüne göre versin inşallah. :Saruboceq: :CüvCüv:

nevrosky ılk test 2004 senesı en son yazdıgım hareketın 0 oldugu ,ıkıncısı 02 2008 ,sonuncu 06 2008
evet sonuncuda sayı baya dusmus ama harekettı degısmısmı anlamadım doktor duzelme var demıstı gercekten ıyılesme olmusmu genelde benım uzerımde duruldu aradakı 4 senede esımde sorun gorulmedı nasıl olduysa

esım hıc urolaga gıtmedı ultrason cekılmedı hıc hormon testı yaptırmadı.kendı hormon sonuclarımı yazsam onlarada bakarmısın

Canım bir ultrasona girse iyi olur. Varikosel olabilir. Varikosel değerlerin zamanla düşmesine sebep oluyormuş çünkü. Değilse de içiniz rahat eder. Bu değerler aşılamayan uygun. Doğal yoldan da şansınız var. Ama dediğim gibi önce ultrasona girmesi en doğru adım olur.

Bide varikosel var mı diye ultrason isterler.
Eğer varikosel varsa ameliyat ederler canım.
Eşin doktora gidince tekrar yazarsın.

Canım sayı çok güzel. :nazar: Morfolojiye bakılmamış. Hareket normal sınırda. Ama biraz da olsa ileri hareketlinin olması gerekiyor. Niçin ameliyat dedi ki? Varikosel mi varmış. Ultrasona girdi mi eşin?

varikosel var dedi doktor tek tarafta ama çok az dedi bunun etkisi olabilir dedi hareketli spermin 0 olmasına.ondan ameliyat dedi ilk doktorumuz bu yeni doktorumuz sperm testi yapmadı varikosele baktı sadece,horman kan idrar şeker adan zeye herşeye bakıp sonrada sperm testi yapacaz dedi sperm testi içinde bize rahat bi ortam hazırlayacaklarmış.şimdilik böle söledi yarın testler yapılacak yakında net bi sonuç ortaya çıkacak

Canım bir ultrasona girse iyi olur. Varikosel olabilir. Varikosel değerlerin zamanla düşmesine sebep oluyormuş çünkü. Değilse de içiniz rahat eder. Bu değerler aşılamayan uygun. Doğal yoldan da şansınız var. Ama dediğim gibi önce ultrasona girmesi en doğru adım olur.

cok saol nevrosky ılgılendıgın ıcın saol:1hug:

Slm arkadaşlar. bir yıldır evli olan ve çocuk isteyen bi arkadaşımın sonuçlarını aşağıya yazıyorum. yorumlarmısınız? şimdiden çok teşekkür ederim.

MİKTAR: 4 ML
RENK GÖRÜNÜM: A. KREM, HETEROJEN
VİSKOZİTE: AZALMIŞ
SIVILAŞMA: 20 DK
PH: 9
İLERİ TAM HAREKETLİ : 1/2 SAAT: %10 - 2 SAAT: %5
İLERİ AZ HAREKETLİ : 1/2 SAAT: %10 - 2 SAAT: %5
YERİNDE HAREKETLİ : 1/2 SAAT: %20 - 2 SAAT: %15
HAREKETSİZ : 1/2 SAAT: %10 - 2 SAAT: %15
SAYI (1 ML'de) : 8,000,000
TOPLAM: 32,000,000
NORMAL YAPILI : %70 (>%50)
ANORMAL YAPILI : % 30
BAŞ ANOMALİSİ: %10
BOYUN ANOMALİSİ : %10
KUYRUK ANOMALİSİ :% 10
DİREKT MİKROSKOPİ: 8-10 yuvarlak hücre, 7-8 lökosit ve artefaktlar görüldü.

X