Erkek İnfertilitesi Spermiogram Yaptıranlar, Yaptıracaklar Buraya

Erkek Faktörü / Erkek İnfertilitesi
Slm arkadaşlar. bir yıldır evli olan ve çocuk isteyen bi arkadaşımın sonuçlarını aşağıya yazıyorum. yorumlarmısınız? şimdiden çok teşekkür ederim.

MİKTAR: 4 ML
RENK GÖRÜNÜM: A. KREM, HETEROJEN
VİSKOZİTE: AZALMIŞ
SIVILAŞMA: 20 DK
PH: 9
İLERİ TAM HAREKETLİ : 1/2 SAAT: %10 - 2 SAAT: %5
İLERİ AZ HAREKETLİ : 1/2 SAAT: %10 - 2 SAAT: %5
YERİNDE HAREKETLİ : 1/2 SAAT: %20 - 2 SAAT: %15
HAREKETSİZ : 1/2 SAAT: %10 - 2 SAAT: %15
SAYI (1 ML'de) : 8,000,000
TOPLAM: 32,000,000
NORMAL YAPILI : %70 (>%50)
ANORMAL YAPILI : % 30
BAŞ ANOMALİSİ: %10
BOYUN ANOMALİSİ : %10
KUYRUK ANOMALİSİ :% 10
DİREKT MİKROSKOPİ: 8-10 yuvarlak hücre, 7-8 lökosit ve artefaktlar görüldü.

Canım sayı normalin altında. Hareket kısmında bir yanlışlık var. Alt alta 4 rakamı toplayınca toplamının 100 etmesi lazım. Doğrusunu öğrenmelisin. Bu şekilde birşey diyemem. Morfoloji de iyi. Hareketi netleştirince bir daha bakalım. a.s.

nevrosky canim yorumlarmisin almancadan bildigim kadariyla cevirecegim
4 milyon
hizli hareketli 0
yavas hareketli 30
yerinde hareketli 40
hareketsiz 30
morfolojide birsey yazmiyor
keciboynuzu hic fayda vermemis.su an doktor ilac verdi bakalim ne olacak

nevrosky canim yorumlarmisin almancadan bildigim kadariyla cevirecegim
4 milyon
hizli hareketli 0
yavas hareketli 30
yerinde hareketli 40
hareketsiz 30
morfolojide birsey yazmiyor
keciboynuzu hic fayda vermemis.su an doktor ilac verdi bakalim ne olacak

Canım sayı ve harekette sorun var tabi. Morfolojiye birşey yazmadıkları için bir yorum da getiremiyoruz. Asıl eski değerler nasıldı. Önemli olan ikisi arasındaki değişim. Daha da mı düşmüş? Ne ilaçlar verdi? Bir de varikosel varmıydı? Ona bakılmışmıydı? Ameliyat olmuşmuydu?

nevrosky canim eski degerler
6 milyon
hizli hareketli 5
yavas hareketli 10
yerinde hareketli 15
hareketsiz 70
morfoloji 10
varikosel amilayati 2000 yilinda oldu
doktorun verdigi ilaclar fertil plus icindekiler vitamin c,e,cinko,folik asit,selenyum,l-carnitin,omega 3,
tüp bebek merkezinide gittik ancak mikro olur dedi. herzamanki gibi.biraz daha beklesekmi
bilmiyorum ilk defa uroloji ilac verdi.ama biz 1 ay önceden zaten folik asit,vitamin.e,cinkoyu baslamistik hatirlarsan

nevrosky canim eski degerler
6 milyon
hizli hareketli 5
yavas hareketli 10
yerinde hareketli 15
hareketsiz 70
morfoloji 10
varikosel amilayati 2000 yilinda oldu
doktorun verdigi ilaclar fertil plus icindekiler vitamin c,e,cinko,folik asit,selenyum,l-carnitin,omega 3,
tüp bebek merkezinide gittik ancak mikro olur dedi. herzamanki gibi.biraz daha beklesekmi
bilmiyorum ilk defa uroloji ilac verdi.ama biz 1 ay önceden zaten folik asit,vitamin.e,cinkoyu baslamistik hatirlarsan

Canım sayı düşmüş görünüyor. Ama toplamda hareketli artmış. Bence siz doktorun verdiği bu ilaçları da 3 ay kullanın. Sonra bir spermiogram daha yaptırın. Gelişme yoksa tüp bebeğe geçersiniz. Hem belki Allah verir de doğal yoldan bu 3 ay içinde gelir bebeğiniz. a.s.

Merhaba arkadaşlar

rica etsem eşimin de spermiyogram souçlarını yorumlar mısınız?

Volum 3 CC
Likefaksiyon (dk) 15
Viskozite N
pH 7.5
Aglütinasyon YOK
Sperm sayısı/ml 15.000.000
Motilite (%) %20 (a+b)
TMSS 9.000.000
Yuvarlak hücre 1x10

Normal sperm % 3
Baş aoomalisi % 71
Boyun anomalisi % 6
Kuyruk anomalisi % 20

Merhaba arkadaşlar

rica etsem eşimin de spermiyogram souçlarını yorumlar mısınız?

Volum 3 CC
Likefaksiyon (dk) 15
Viskozite N
pH 7.5
Aglütinasyon YOK
Sperm sayısı/ml 15.000.000
Motilite (%) %20 (a+b)
TMSS 9.000.000
Yuvarlak hücre 1x10

Normal sperm % 3
Baş aoomalisi % 71
Boyun anomalisi % 6
Kuyruk anomalisi % 20

Canım sayıda sorun yok. Normal sınırlarda. Hareket normalin altında. %20 (a+b) yazan yer %50 veya üstü olmalı. Morfoloji de en kötü ihtimalle %7 olmalı. Aslında normali %14. Üroloğa göstermelisiniz canım. Varikosel var mı bakılsın. İlaç yazar. Sen de bitkisel tedavi uygularsın. İnşallah düzelir ve en kısa zamanda bebek sahibi olursunuz. a.s.

Canım sayıda sorun yok. Normal sınırlarda. Hareket normalin altında. %20 (a+b) yazan yer %50 veya üstü olmalı. Morfoloji de en kötü ihtimalle %7 olmalı. Aslında normali %14. Üroloğa göstermelisiniz canım. Varikosel var mı bakılsın. İlaç yazar. Sen de bitkisel tedavi uygularsın. İnşallah düzelir ve en kısa zamanda bebek sahibi olursunuz. a.s.

çok teşekkür ederim cevabın için. Bu hafta doktora gideceğiz. Yazarım buraya.
İyi geceler

kızlar slm.. bir sorum olacak.. denememizin 8. ayı.. eşim kendinden şüphelenmeye başladı. fırsat bulursa bu hafta sperm analizi yaptıracak.. şüphelenmemizin nedeni şu : meni miktarı pek fazla değil..
bununla bir bağlantısı var mı? bilgilendirirseniz sevinirim..

kızlar slm.. bir sorum olacak.. denememizin 8. ayı.. eşim kendinden şüphelenmeye başladı. fırsat bulursa bu hafta sperm analizi yaptıracak.. şüphelenmemizin nedeni şu : meni miktarı pek fazla değil..
bununla bir bağlantısı var mı? bilgilendirirseniz sevinirim..

Canım hacmin az olması da sorun tabi. Ama 2 cc'Den fazla olsa yetiyor. Miktarından ziyade içinde sperm olup olmadığı , var olan spermlerin sayı , hareket ve morfolojk değerleri. Yaptırınca buraya yazarsın bakarız. Şimdiden sıkıntıya girmeyin. İnşallah sorun yoktur. a.s.

Canım hacmin az olması da sorun tabi. Ama 2 cc'Den fazla olsa yetiyor. Miktarından ziyade içinde sperm olup olmadığı , var olan spermlerin sayı , hareket ve morfolojk değerleri. Yaptırınca buraya yazarsın bakarız. Şimdiden sıkıntıya girmeyin. İnşallah sorun yoktur. a.s.

teşekkür ederim tatlım.. 2 cc az bir miktar oluyordur o kadar ama bazı dönemler oldukça az oluyo.. beklemeye karar verdim. adet olayım öyle yaptıralım en iyisi..

arkadaşlar bilen varsa lütfen bana yardımcı olsun eşim sperm testi yapmtırdı bişey analamıyorum iyiymi kotunmu diye
ZAMAN ---- HAREKETLİ ---- YAVAŞ ---- ÖLÜ
25.dk ---- ---- %65 ---- ---- --- %15 ---- ---- --- %25
1.saate ---- ---- %60 ---- --- --- %20 ---- ---- --- %20

NORMAL ---- %75
KÜÇÜK BAŞ ---- %13
BÜYÜK BAŞ ---- %9
KISA KUYRUKLU ---- % 3
ÇİFT KUYRUKLU ---- %:1no2::1no2::1no2::1no2::1no2::1no2::1no2::1no2::1no2::Saruboceq::Saruboceq:

Son düzenleme:
Merhaba benimde bir sorum olucak cevaplarsanız sevinirim spermiogramın maliyeti nedir acaba birde bayanlarda ne gibi testlerden geçiyor maliyeti nedir cevaplarsanız sevinirim

Merhaba benimde bir sorum olucak cevaplarsanız sevinirim spermiogramın maliyeti nedir acaba birde bayanlarda ne gibi testlerden geçiyor maliyeti nedir cevaplarsanız sevinirim

merhaba .. spermiogram sanırım 60 lira özel laboratuarda öyle sormuştum .. ama her yerde değişir tabi.. bayanlar için olanı bilmiyorum.. adetinin 2. günü gidiyorsun kan alıp hormon tahlillerini yapıyorlar.. gerekli görülürse rahim filmi ya da vajinal usg çekiyorlar.. üniversite hastanelerine gidebilirsin.. anlaşmalı özel hastanelerde olur .. biz ücret ödemiyoruz doğumevinde üroloji uzmanına gidiyoruz.. bildiklerim bunlar canım..

[ı]merhaba .. Spermiogram sanırım 60 lira özel laboratuarda öyle sormuştum .. Ama her yerde değişir tabi.. Bayanlar için olanı bilmiyorum.. Adetinin 2. Günü gidiyorsun kan alıp hormon tahlillerini yapıyorlar.. Gerekli görülürse rahim filmi ya da vajinal usg çekiyorlar.. üniversite hastanelerine gidebilirsin.. Anlaşmalı özel hastanelerde olur .. Biz ücret ödemiyoruz doğumevinde üroloji uzmanına gidiyoruz.. Bildiklerim bunlar canım..[/ı]

teşekkürler canım herkese iyi geceler

merhaba 1 ay önce bahsettiğin tüm aşamalardan geçen biri olarak yazıyorum biz bu işlemleri bolu özel çağsu hastanesinde yaptırdık. spermiogram 30 tl. hsg 200 tl. bana ayrıca historoskopi gerekti oda 60 tl. hormon testlerine para vermedik eşimde bende emekli sand. mensubuyuz. İnşaallah herşey gönlünce olur.

merhaba nevrosky sana daha önce de sperm sonuçlarımızı göndermiştim yorumların için tekrar teşekkür ederim. benim aklıma şimdide fsh takıldı. sana zahmet olmazsa tekrar bakman mümkün mü? eşimde tek taraflı inmemiş testis sorunu var. l-argini, evicap ve trental ayrıca keçiboynuzu ve havuç suyu kullanıyoruz.

miktar 4.50 ml
ph 7.60
sıvılaşma 15 dakika
görünüm açık opak
viskosite artmış
aglütinasyon 1/2 H:KK43:-), 1H:KK43:-), 2H:KK43:-)

tam hareketli %10
yarı hareketli %5
yerinde hareketli %5
hareketsiz %80

normal yapıda %70
anormal yapıda %30
baş %25
boyun %3
kuyruk %2
sayı 50.000
toplam sayı 225.000

fsh 33.59
LH 8.04

arkadaşlar bilen varsa lütfen bana yardımcı olsun eşim sperm testi yapmtırdı bişey analamıyorum iyiymi kotunmu diye
ZAMAN ---- HAREKETLİ ---- YAVAŞ ---- ÖLÜ
25.dk ---- ---- %65 ---- ---- --- %15 ---- ---- --- %25
1.saate ---- ---- %60 ---- --- --- %20 ---- ---- --- %20

NORMAL ---- %75
KÜÇÜK BAŞ ---- %13
BÜYÜK BAŞ ---- %9
KISA KUYRUKLU ---- % 3
ÇİFT KUYRUKLU ---- %:1no2::1no2::1no2::1no2::1no2::1no2::1no2::1no2::1no2::Saruboceq::Saruboceq:

esracım çok anladığım söylenemez ama buradaki tecrübelere göre oranlar, hareketlilik iyi yalnız sayı kaç?

esracım sonunda yaptırma imkanı bulmuşsun canım çok sevindim anladım kadarıyla hareketli çok ii şimdi tecrübeli arkadaşlar gelir yardımcı olurlar canım.variskosele bakıldımı bide sonuçları doktorunuza gösterdinizmi

X