Erkek İnfertilitesi Spermiogram Yaptıranlar, Yaptıracaklar Buraya

Erkek Faktörü / Erkek İnfertilitesi
elvinnaz sayınız düşük malesef 2 milyon..
hareket oranı iyi ama.. %40 hızlı hareketli sanırım..
morfoloji de %94 onda da sorun yok..
spermde sayıdan çok hareket ve morfoloji önemli..
biraz daha sayınız yükselse sorun denicek birşey kalmıyacak..

herkese merhaba
semen testimizi yorumarmısınız?doktor bu sonuca göre
mone ve evicap verdi .3 ay kullanıp gelin dedi .

arkadaşım mone'yi nerden aldınız eczaneler satıyormu? yoksa internet aracılığı ile mi aldınız? ne zamandır kullanıyor eşiniz? çok özür dileyerek birşey sormak istiyorum. bi fark oldumu eşinizde fiziksel olarak? ben araştırdım da afrodizyak etkiliymiş bu ilaç. ve erken boşalmaya filan iyi geliyormuş.benim eşimde sperm sorunu dışında birde böyle bir sorun varda tek ilaçla iki kuş vururmuyuz diye sordum:kedi: daha önce eşi bu ilacı kullanan arkadaşların da fikirlerini bekliyorum.

Spermiogram sonuçlarımızı yorumlarsanız çok sevinirim.

Miktar: 6,5 mL
Renk: Gri
Görünüm: Opalesan
Likefaksiyon Süresi: 45 Dakika

Konsantrasyon: 55 Milyon / mL

Hareketli Yüzdesi: % 50
ıleri Hızlı Hareketli: % 15
ıleri Yavaş Hareketli: % 15
Yerinde Hareketli: % 20
Hareketsiz: % 50

Lökosit: 1,6 Milyon / mL
Yuvarlak Hücre: 2,8 Milyon / mL

Morfolojik Değerlendirme;
Normal Yapılı: % 65
Baş Anomalisi: % 10
Orta Kısım Anomalisi: % 15
Kuyruk Anomalisi: % 5
ınmatür: % 5

İleri Hızlı Hareketli: % 15
İleri Yavaş Hareketli: % 15

İnmatür: % 5
canım sonuclar gayet guzelopuyorumnanaktan

arkadaşım mone'yi nerden aldınız eczaneler satıyormu? yoksa internet aracılığı ile mi aldınız? ne zamandır kullanıyor eşiniz? çok özür dileyerek birşey sormak istiyorum. bi fark oldumu eşinizde fiziksel olarak? ben araştırdım da afrodizyak etkiliymiş bu ilaç. ve erken boşalmaya filan iyi geliyormuş.benim eşimde sperm sorunu dışında birde böyle bir sorun varda tek ilaçla iki kuş vururmuyuz diye sordum:kedi: daha önce eşi bu ilacı kullanan arkadaşların da fikirlerini bekliyorum.

mone adlı ilaç ,eriksiyon poblemi olmayan erkekler için ,cinsel performansı arttırmaya yardımcı oluyor.bu konuda işe yarıyor diyebilirim ve eczanede satılıyor reçeteyede gerek yok.
morfoloji için se bişey diyemicem daha yeni kullanmaya başladık.

herkese merhaba
semen testimizi yorumarmısınız?doktor bu sonuca göre
mone ve evicap verdi .3 ay kullanıp gelin dedi .

volüm : 3.5
sperm sayısı :140 000 000
morfoloji :%2
motolite-progresyon: %70(%5+4),%20(+3),%25(+2),%20(+1)
aglutinasyon :++
yuvarlak hücre : 1-2 adet

şimdiden teşkkürler

arkadaşlar benim anlamadığımbu morfoloji ilaçlarla düzelirmi .yani kısacası çocuk sahibi olma şansımız varmı bu souca göre.doktorumuz bize düzgün bi açıklama yapmadı.en kısa zamanda tekrar test yaptırıp başka doktora gidicez.denizli tavsiye ediceniz doktor var mı?

mone adlı ilaç ,eriksiyon poblemi olmayan erkekler için ,cinsel performansı arttırmaya yardımcı oluyor.bu konuda işe yarıyor diyebilirim ve eczanede satılıyor reçeteyede gerek yok.
morfoloji için se bişey diyemicem daha yeni kullanmaya başladık.

ben eşime anlattım o da araştırmış bir kaç sitede ürologların tavsiye ettiğini görmüş. 4 eczaneye sormuş yokmuş. o da netten sipariş vermiş. yarın elimizde olcak inşallah. alır almaz başlıcak bakalım. inşallah işe yarar opuyorumnanaktan

Arkadaşlar yeni cıkacak olan tüp bebek genelgesi tedavi olacak çiftler icin oldukça sıkıntılı bir durum yaratıyor.aynen kopyalıyorum.
(7) Merkezlerde birden fazla embriyo transfer edilmemesi esastır. Birinci uygulamada yaşa bakılmaksızın tek embriyo, 35 yaş üzerinde ikinci uygulamada iki embriyo, sonraki uygulamalarda ise yaşa bakılmaksızın iki embriyo transfer edilebilir.
8) Merkezlerde, doğacak çocuğun cinsiyetini belirleme amaçlı gonad ve/veya embriyo seçimi ve transferi yapılamaz.
(9)Üremeye yardımcı tedavi teknikleri kullanarak oluşan çoğul gebeliklerde embriyonal ya da fetal redüksiyon yapılamaz. Ancak tıp fakülteleri ve Bakanlığa bağlı eğitim hastanelerinden alınan durum bildirir heyet raporuna göre redüksiyon işlemi yapılabilir. Tıbbi endikasyon dışı redüksiyon yapan merkezlerin üç ay süre ile yeni hasta alımı durdurulur. Tekrarı halinde faaliyet izin belgesi iptal edilir.

Bununla ilgili görüşlerinizi buraya yazmanızı önemle rica ediyorum.
Belçika da devlet tek embiryo koyduruyor ama sınırsız olarak tedavi imkanıda sağlıyor. Türkiyede hem ödememizi biz yapıyoruz devlet tedavinin neydeyse ancak 2/3 üni destekliyor hemde hemde hamile kalma sansı tamamen azalıyor.
Bize göre 40 yaş öncesi her defasında en az 2 embiryo mutlaka koyulmalı.
40 yaş sonrasıda 3 embiryo ya kadar müsaade edilmeli.
canım yeni genelge ne yapacağız bilmiyorum ama bir an önce bir şeyler yapalım en önemlisi ben bu işlerden hiç anlamıyorum topik açalım diyorum topik açack bit tek arkadaşımız bile çıkmadı

BU YAZIYI SıZLERE DAHA ÖNCEDE YAZDIM DÜN BıR TÜP BEBEK TOPLANTISINA GıTTıM ORADAKı DR SÖZ ETTı EĞER BU GENELGE KABUL EDıLıRSE (DR EN KISA ZAMANDA HAYTA GEÇEK DıYOR ) TÜP BEBEK TEDAVıLERıNDE GEBE KALMA OARANLARI %50 DÜŞER DıYOR ARKADAŞLAR BU KONYDA TOPıK AÇALIM DıYORUM VE BıRŞEYLER YAPALIM BEN KONU AÇMAYI BıLMıYORUM

Arkadaşlar yeni cıkacak olan tüp bebek genelgesi tedavi olacak çiftler icin oldukça sıkıntılı bir durum yaratıyor.aynen kopyalıyorum.
(7) Merkezlerde birden fazla embriyo transfer edilmemesi esastır. Birinci uygulamada yaşa bakılmaksızın tek embriyo, 35 yaş üzerinde ikinci uygulamada iki embriyo, sonraki uygulamalarda ise yaşa bakılmaksızın iki embriyo transfer edilebilir.
8) Merkezlerde, doğacak çocuğun cinsiyetini belirleme amaçlı gonad ve/veya embriyo seçimi ve transferi yapılamaz.
(9)Üremeye yardımcı tedavi teknikleri kullanarak oluşan çoğul gebeliklerde embriyonal ya da fetal redüksiyon yapılamaz. Ancak tıp fakülteleri ve Bakanlığa bağlı eğitim hastanelerinden alınan durum bildirir heyet raporuna göre redüksiyon işlemi yapılabilir. Tıbbi endikasyon dışı redüksiyon yapan merkezlerin üç ay süre ile yeni hasta alımı durdurulur. Tekrarı halinde faaliyet izin belgesi iptal edilir.

Bununla ilgili görüşlerinizi buraya yazmanızı önemle rica ediyorum.
Belçika da devlet tek embiryo koyduruyor ama sınırsız olarak tedavi imkanıda sağlıyor. Türkiyede hem ödememizi biz yapıyoruz devlet tedavinin neydeyse ancak 2/3 üni destekliyor hemde hemde hamile kalma sansı tamamen azalıyor.
Bize göre 40 yaş öncesi her defasında en az 2 embiryo mutlaka koyulmalı.
40 yaş sonrasıda 3 embiryo ya kadar müsaade edilmeli.
canım yeni genelge ne yapacağız bilmiyorum ama bir an önce bir şeyler yapalım en önemlisi ben bu işlerden hiç anlamıyorum topik açalım diyorum topik açack bit tek arkadaşımız bile çıkmadı

BU YAZIYI SİZLERE DAHA ÖNCEDE YAZDIM DÜN BİR TÜP BEBEK TOPLANTISINA GİTTİM ORADAKİ DR SÖZ ETTİ EĞER BU GENELGE KABUL EDİLİRSE (DR EN KISA ZAMANDA HAYTA GEÇEK DİYOR ) TÜP BEBEK TEDAVİLERİNDE GEBE KALMA OARANLARI %50 DÜŞER DİYOR ARKADAŞLAR BU KONYDA TOPİK AÇALIM DİYORUM VE BİRŞEYLER YAPALIM BEN KONU AÇMAYI BİLMİYORUM
inanmıyorum ya sonunda buna da el attılar bı yasa getırdıler yazıklar olsun gercekten yazıklar olsun! O kadar paralar harcanıcak ama sans azaltılıcak bu nasıl bı yaptırım boyle?Başbakan bır de üç çocuk yapın dıyor bu ne sımdı? İnsanların umut dunyalarını karartıyorlar elımızden ne gelır bız burda tamam konusalım topik acalım ama sankı sesımızı duyucak bu tasarıyı gerı cekıcek mı devlet? Hiç sanmıyorum cunku vatandasın ne ıstedıgı ne durumda oldugu hıc onemlı degıl... Nasıl sınırlenıyorum anlatamam:umursamaz:

kıslar size bişi sormak istiyorum yaa hani sperm testlerinde morfoloji bölümü varya bisde sonuç
%81 normal baş ve kuyruk
%9 baş anomalisi %7 kuyruk anomalisi %3 baş ve kuyrul ağlütinasyonları görüldü
doktor sorun olduğunu sölemedi ama bunun için yorumda yapmadı benimde aklıma takıldı yaa

kıslar size bişi sormak istiyorum yaa hani sperm testlerinde morfoloji bölümü varya bisde sonuç
%81 normal baş ve kuyruk
%9 baş anomalisi %7 kuyruk anomalisi %3 baş ve kuyrul ağlütinasyonları görüldü
doktor sorun olduğunu sölemedi ama bunun için yorumda yapmadı benimde aklıma takıldı yaa

%81 normal demek iyi yani...
çünkü %50 nin üstü iyi kabul ediliyor...

merhaba arkadaşlar bizim sonucumuz hakkında yorum yapabilirmisiniz?eşim varikosel ameliyatı oldu 9 aymızda aşılamaya karar verdik ve test yapıldı.ve sayı gayet iyiydi ama olmadı.sizce bu değerlerle normal yoldan hamile kalmam mümkünmü.cevaplarınızı bekliyorum şimdiden teşekkürler.bu arada 2,5 yıldır uğraşıyoruz .bu 3.aşılamamdı ama maleseff.total motilite:64 ileri hareket:18,yavaş hareket:30,yerinde:16,hereketsiz:36 sayı:20 mil. miktarı 2,5ml.bakarsanız sevinirim:)

merhaba arkadaşlar bizim sonucumuz hakkında yorum yapabilirmisiniz?eşim varikosel ameliyatı oldu 9 aymızda aşılamaya karar verdik ve test yapıldı.ve sayı gayet iyiydi ama olmadı.sizce bu değerlerle normal yoldan hamile kalmam mümkünmü.cevaplarınızı bekliyorum şimdiden teşekkürler.bu arada 2,5 yıldır uğraşıyoruz .bu 3.aşılamamdı ama maleseff.total motilite:64 ileri hareket:18,yavaş hareket:30,yerinde:16,hereketsiz:36 sayı:20 mil. miktarı 2,5ml.bakarsanız sevinirim:)

testiniz tam sınırda diyebiliriz...
sayı 20 milyon sınır...
harekette ise ileri hareketli ile yavaş hareketlinin toplamının %50 etmesi lazım sizin 48 ediyor...
bunada sınırda diyebiliriz...
testiniz kötü değil normal yollada olma ihtimali var...
ama morfolojiniz kaç....morfoloji çok önemli...

İleri Hızlı Hareketli: % 15
İleri Yavaş Hareketli: % 15

İnmatür: % 5

sonuçlarımız yukarıda, 10 aydır korunmuyoruz fakat hamile kalamadım, doktor eşimde tek taraflı varikosel olduğunu söyledi ve ameliyat olması gerekiyormuş.çok terettütte kaldık.aşılama yaptırmayı düşündük ancak %10 şans var dediler.ameliyat olursa %70 sansınız var dediler.bu konuda yardımcı olurmusunuz.şimdiden teşekkürler..

selam kızlar bizim sayı normal konsantrasyon kötü bu ikisi çelişkili diyolar doktorlar

toplam sayı 41 0000000

konsantrasyon 9 800 000

ileri hızlı hareketli %15

ileri yavaş hareketli %35

morfoloji %70

sizinkilerdede konsatrasyonla sayı arasında fark varmı yada testte yanlışlık falanmı var

testiniz tam sınırda diyebiliriz...
sayı 20 milyon sınır...
harekette ise ileri hareketli ile yavaş hareketlinin toplamının %50 etmesi lazım sizin 48 ediyor...
bunada sınırda diyebiliriz...
testiniz kötü değil normal yollada olma ihtimali var...
ama morfolojiniz kaç....morfoloji çok önemli...

çok teşekkür ederim yorumların için.aşılama öncesi bakıldı bu teste o yüzden yazmıyo ama daha önceki teste %6 dı.6 ay önce felandı saymız,hareketliliğimiz bu değerlein yarısıydı nerdeyse morfolojide %6dı.

sonuçlarımız yukarıda, 10 aydır korunmuyoruz fakat hamile kalamadım, doktor eşimde tek taraflı varikosel olduğunu söyledi ve ameliyat olması gerekiyormuş.çok terettütte kaldık.aşılama yaptırmayı düşündük ancak %10 şans var dediler.ameliyat olursa %70 sansınız var dediler.bu konuda yardımcı olurmusunuz.şimdiden teşekkürler..

merhaba benim eşimde varikosel ameliyatı oldu 10 ay oldu.değerlerimiz baya düşüktü şimdi çok şükür 2 katı oldu.bence ameliyat çok faydalı yani bize iyi geldi diyebilirim.basit bi operasyon korkulcak bişey yok denemekte fayda var tabi benim fikrim.inşallah allah herkesin gönlündekini tez zamanda nasip eder.aminnnn

çok teşekkür ederim yorumların için.aşılama öncesi bakıldı bu teste o yüzden yazmıyo ama daha önceki teste %6 dı.6 ay önce felandı saymız,hareketliliğimiz bu değerlein yarısıydı nerdeyse morfolojide %6dı.
% 6 da sınır bir sayı sayılır...
testiniz kötü değil ama vakti gelmeyince olmuyor işte...
bu arada ameliyattan sonra değerlerinizin düzelmesine çok sevindim....

selam kızlar bizim sayı normal konsantrasyon kötü bu ikisi çelişkili diyolar doktorlar

toplam sayı 41 0000000

konsantrasyon 9 800 000

ileri hızlı hareketli %15

ileri yavaş hareketli %35

morfoloji %70

sizinkilerdede konsatrasyonla sayı arasında fark varmı yada testte yanlışlık falanmı var
konsantrasyon 1 mildeki sayı demek...
toplamdaki sayıda hepsi...
yani mesala 3 mil örmek vermiş birinin,1 milde sayısı 10 milyonsa toplamda 30 milyondur...

dr lar genelde sayıyı değerlendirirken konsantrasyonu ele alıyorlar....
bu yüzden siizn sayıda biraz problem var...

ameliyat için birşey diyemeyeceğim...
kimi arkadaşta çok işe yaradı,kimisinde yaramadı...
ama bazen ameliyat olmamakta değerleri devamlı düşürür....

testinizdede az da olsa biraz hareket problemi var...

hızlı hareketli ile yavaş hareketlinin toplamının %50 olması lazım,sizin %30....
ama yinede idare eder....

teşekkürler cevabın için bizim bi testizdede

sayı 153 000 000

konsantrasyon 5 200 000

doktorları hepsi farklı diyor kimi iyi kimi eh kimi de testler çelişkili diyor ben anlayamadım benimde 19 aydır bebegim olmuyo nedensiz diyolar sözde herşey normal ama şu konsantrasyona taktım tekrar farklı biyerda bi test dahamı yaptırsam

X