Erkek İnfertilitesi Spermiogram Yaptıranlar, Yaptıracaklar Buraya

Erkek Faktörü / Erkek İnfertilitesi
Canım bizimkini de yorumlar misin 1 yıldır istiyorum olmuyor bebegim
Diğer değerler normal olduğu için sadece hareketliliği yazacağım
Hareketsiz 28
Yerinde hareketli 32
Yavaş doğrusal olmayan hareketli 28
İleri hızlı hareketli 12
Ml deki sperm sayısı 124
Total sayı 248
Sayınız çok iyi ama ileri hızlı hareketli düşük o çok önemli %20 alt sınırı

Sperm sayısı alt sınırda. Hareket durumu çok düşük. Hareketsiz sayısı %72 çok yüksek bir değer. Morfolojiye bakılamadıysa sayı azlığındandır. Yıkama sonrası hiç Sperm yok çünkü. Varikosel olma ihtimali yüksek iyi bir Üroloji doktoruyla görüşün canım.
merhaba canım doktor ultrason çektirmemizi istemişti.. solda vasvalvada 2,1 mm majör minimal reflü izlenmiştir yazıyor bu nedemek

merhaba canım doktor ultrason çektirmemizi istemişti.. solda vasvalvada 2,1 mm majör minimal reflü izlenmiştir yazıyor bu nedemek
Sanırım varikosel canım nete yaz o vasvalva majör reflü diye varikosel olduğunu okudum.

Benim de eşimin test sonucunu yorumlardan çok sevinirim.
Hacım = 2.5
Aglutinasyon = ++
Konsantrasyon = 40 mil.
Toplam konsantrasyon = 100 mil.
Hızlı ileri= %10
Yavaş ileri = %25
Yerinde hareketli = %3
Duran =%62
Morfoloji=%1
Tek sorun morfoloji mi yoksa başka değerlerde de sorun var mı. Harekette sayıda aglutinasyon da filan. Ve bu değerlerle doğal yollardan olması zor mu. Şimdiden tesekkurler

Hacım = 2.5
Aglutinasyon = ++
Konsantrasyon = 40 mil.
Hızlı ileri= %10
Yavaş ileri = %25
Yerinde hareketli = %3
Duran =%62
Morfoloji=%1
Tek sorun morfoloji mi yoksa başka değerlerde de sorun var mı. Harekette sayıda aglutinasyon da filan. Ve bu değerlerle doğal yollardan olması zor mu. Şimdiden tesekkurler
Sayı güzel ama hareket ve morfoloji kötü. Hızlı ileri alt sınırı %25 olmalı. Hareketsiz sayısı yüksek. Morfoloji de en az %4 olmalı. Normal yoldan olup olmayacağını Allah bilir canım. Varikosel olabilir eşinde muayene olsun muhakkak.

Sayı güzel ama hareket ve morfoloji kötü. Hızlı ileri alt sınırı %25 olmalı. Hareketsiz sayısı yüksek. Morfoloji de en az %4 olmalı. Normal yoldan olup olmayacağını Allah bilir canım. Varikosel olabilir eşinde muayene olsun muhakkak.
Üroloji de muayene oldu eşim varikosel den şüphelendi fizik muayene esnasında. Sonuçlarda böyle gelince kadın doğumcu da aynı şeyi söyledi. Henüz ultrasonla bakılmadi ama varikosel büyük ihtimalle var. Ancak ameliyat olsa da morfoloji de bi değişme olmaz diye duydum.. Çok teşekkür ederim cevabın için

Merhaba arkadaslar bayraminiz mubarek olsun iyi bayramlar olsun bebek istegi olunca bayram da olsa insanin hep aklinda oluyor insallah gorur yardimci olanlar olur aranizda cok merak ediyorum anlamiyorum esimin sonucu

Likefikasyon suresi 40dk
Viskosite normal
Gorunum gri opak normal
Bir saate hareketli sperm %70
Ileri hizli hareketli%25
Yavas ileri hareketli %25
Yerinde hareketli %20
Hareketsiz %30
Sperm yogunlugu 68milyon
Gros anomali %70

Likefaksiyon suresi anladigim kadariyla uzun gros anomali anlamadim hareketli orani yeterlimi yoksa sinirdami bilemedim yardimci olursaniz cok sevinirim

Merhaba arkadaslar bayraminiz mubarek olsun iyi bayramlar olsun bebek istegi olunca bayram da olsa insanin hep aklinda oluyor insallah gorur yardimci olanlar olur aranizda cok merak ediyorum anlamiyorum esimin sonucu

Likefikasyon suresi 40dk
Viskosite normal
Gorunum gri opak normal
Bir saate hareketli sperm %70
Ileri hizli hareketli%25
Yavas ileri hareketli %25
Yerinde hareketli %20
Hareketsiz %30
Sperm yogunlugu 68milyon
Gros anomali %70

Likefaksiyon suresi anladigim kadariyla uzun gros anomali anlamadim hareketli orani yeterlimi yoksa sinirdami bilemedim yardimci olursaniz cok sevinirim
iyi bayramlar canım. Sonuçlar gayet iyi. Gros anomali morfoloji ile ilgili sanırım ama bilmiyorum ilk defa gördüm

Evet heralde yaptirdigimiz laboratuarin kullandigi terim cunku nette de bulamadim cok tesekkur ederim:KK200: likefaksiyon
suresi normalde 20dk alti olmasi gerekiyormus 40 dk olumsuz etkisi olurmu acaba

Evet heralde yaptirdigimiz laboratuarin kullandigi terim cunku nette de bulamadim cok tesekkur ederim:KK200: likefaksiyon
suresi normalde 20dk alti olmasi gerekiyormus 40 dk olumsuz etkisi olurmu acaba
Çok etkisi olacağını sanmıyorum canım. En önemli değerler sayı ileri hızlı hareketli ve morfoloji zaten.

Arkadaşlar benim eşiminde spermiyogram testinde ileri hareket 0(sıfır) ve aglütinasyon pozitif çıkmıştı. 2 yıldır istiyoruz olmuyordu bebeğimiz. bu ay güzel haberi aldık hem de normal yollardan oldu. Tek yaptığımız şey eşim aktara gidip sıkıntısını söyledi aktar bal ile bitkilerin olduğu bir karışım verdi. Sperm o kadar koyuydu ki karışımı içmeye başladıktan sonra su gibi akışkan olmaya başladı nerdeyse. Kullanmaya başladığı ay hamile kaldım. Eğer sperm üretiliyorsa hiç sıkıntı yapmayın tüp bebeğe ilaca falan da gerek yok gidin bi aktara sıkıntınızı söyleyin. Allah herkesin gönlüne göre versin kimsenin kucağını boş bırakmasın.

Hacım = 2.5
Aglutinasyon = ++
Konsantrasyon = 40 mil.
Hızlı ileri= %10
Yavaş ileri = %25
Yerinde hareketli = %3
Duran =%62
Morfoloji=%1
Arkadaşlar benim eşiminde spermiyogram testinde ileri hareket 0(sıfır) ve aglütinasyon pozitif çıkmıştı. 2 yıldır istiyoruz olmuyordu bebeğimiz. bu ay güzel haberi aldık hem de normal yollardan oldu. Tek yaptığımız şey eşim aktara gidip sıkıntısını söyledi aktar bal ile bitkilerin olduğu bir karışım verdi. Sperm o kadar koyuydu ki karışımı içmeye başladıktan sonra su gibi akışkan olmaya başladı nerdeyse. Kullanmaya başladığı ay hamile kaldım. Eğer sperm üretiliyorsa hiç sıkıntı yapmayın tüp bebeğe ilaca falan da gerek yok gidin bi aktara sıkıntınızı söyleyin. Allah herkesin gönlüne göre versin kimsenin kucağını boş bırakmasın.

Bizim sonuclar nasil szce arkadaslar

Eklentiler

• IMG-20160714-WA0041.jpg
    IMG-20160714-WA0041.jpg
    46,7 KB · Görüntüleme: 101
  • IMG-20160714-WA0040.jpg
    IMG-20160714-WA0040.jpg
    40,4 KB · Görüntüleme: 110
X