Erkek İnfertilitesi Spermiogram Yaptıranlar, Yaptıracaklar Buraya

Erkek Faktörü / Erkek İnfertilitesi
Arkadaşlar yorumlarsanız sevinirim aşılama veya tüp bebek şansım nedir? veya hiç bu yonteme baslamadan bıtkısel tedavıyemı baslayalım yardımcı olursanız cok sevınırım
index.php

merhaba. bizim varikosel ameliyatından önce sonucumuz böyle. sayı çok düşmüş :KK43: inşallah yükselir artık. bu testi onccekinden farklı yerde yaptırdık hiç anlayamadım ben yardımcı olur musunuz?

Eklentiler

• IMAG4433.jpg
    IMAG4433.jpg
    55,5 KB · Görüntüleme: 125
  • IMAG4434.jpg
    IMAG4434.jpg
    39,7 KB · Görüntüleme: 94
Biri yorumlayabilir mi lutfennnnn
Ph yüksek 7-8 ideali. Viskozite artmış yazıyor nette şu şekilde yazıyor ( Viskozite: Normalde semen hafifçe visköz yani kıvamlıdır. Prostatit, vezikülit gibi kronik enfeksiyonlarda viskozite artmış olabilir.) Sperm sayısı yazmıyor keşke yazsaydı. Hareket toplamı 71 yapıyor geri kalan nerede sanırım hareketsiz oluyor %29. Hızlı hareket %61 çok iyi. Morfoloji kruger e göreyse o da iyi.

17 milyon sperm yüzde otuz hareketlik nasil
1ml deki alt sınırı 15 milyon. 17 milyon 1ml deki sayı ise iyi, semen örneğindeki toplam sayı ise kötü. Hareket durumu 4 grupta incelenir ileri hızlı hareketli, hızlı hareketli, yerinde hareketli, hareketsiz olarak. Bazı laboratuvarlar hareketli ve hareketsiz olarak 2 grupta inceliyor. Sizin verdiğiniz değer hareketlilerin toplamıysa kötü. Ph, likefaksiyon süresi ve özellikle morfoloji sonucu da çok önemli bunlar yok mu tahlilde?

Fatma murat morfoloji görmedim iler hareket yüzde otuz yerinde yüzde on hareketsiz yüzde atmis doktor 17 milyona da vasat diyo cokmu kotu bu degerler

Fatma murat morfoloji görmedim iler hareket yüzde otuz yerinde yüzde on hareketsiz yüzde atmis doktor 17 milyona da vasat diyo cokmu kotu bu degerler
Canım dediğim gibi 1ml deki alt sınırı 15 milyon. 15 milyona çok yakın olduğu için pek iyi olmuyor malesef. Hareketsiz sayısı çok fazla malesef. Morfoloji çok önemli ona da bakan bir yerde tekrarlayın testi. Keçiboynuzu kürü uygulamanızı tavsiye ederim sayı ve hareketi arttırıyor.

Düzenleme: çok kötü değil kesinlikle. Fiziksel olarak engelleyici sebepler varsa tedavi ediliyor varikosel vb... Vitamin ilaçları ile de artırılıyor. İyi bir Üroloji doktoru bulun. Burada değil milyon, sayısı binlerde olanlar var o yüzden üzme kendini Rabbim ol der ve olur...

merhaba arkadaşlar
testi özel bir yerde yaptırdık ama pek anlamadım önceki raporlar farklı yazılıydı anlaşılıyordu ama bundan bi şey anlamdı.
yardımcı olur musunuz

IMG_20160615_184015.jpg

gecen ay asılama yaptırdık tutmadı orada ileri hız 30 cıktı ve de morfolojı de 76 canlılık vardı bu nasıl böyle oldu anlamadık.
Farklı yerlerde mi yaptırdınız? Bu kadar fark olmamalı ilginç... Şahsi fikrim üniversite hastanesinde yaptırın.

Farklı yerlerde mi yaptırdınız? Bu kadar fark olmamalı ilginç... Şahsi fikrim üniversite hastanesinde yaptırın.

bu testi antalya ıvf ( tüp bebek ) de yaptılar. bu kadar düşük hiç olmamıstı.
ısparta ünv yaptırdıklarımızda ileri hız % 20 cıvarıydı morfolojıde %: 70 canlılık var diyor kafam iyice karıstı.

bu testi antalya ıvf ( tüp bebek ) de yaptılar. bu kadar düşük hiç olmamıstı.
ısparta ünv yaptırdıklarımızda ileri hız % 20 cıvarıydı morfolojıde %: 70 canlılık var diyor kafam iyice karıstı.
Ya kimsenin günahını almak istemem ama tüp bebek yaptırmak için böyle düşük göstermiş olabilirler para için neler yapıyor insanlar... Siz üniversite hastanesinde tekrarlayın testi. Tüp bebek düşünüyorsanız da önce devlette deneyin derim naçizane tavsiyem... :KK68:

Ya kimsenin günahını almak istemem ama tüp bebek yaptırmak için böyle düşük göstermiş olabilirler para için neler yapıyor insanlar... Siz üniversite hastanesinde tekrarlayın testi. Tüp bebek düşünüyorsanız da önce devlette deneyin derim naçizane tavsiyem... :KK68:[/QUOTE

bir de başka bir yerde test yaptıracağız yarın üç gün arayla yapılan testte cok fark olmaz heralde

X