Erkek İnfertilitesi Spermiogram Yaptıranlar, Yaptıracaklar Buraya

Erkek Faktörü / Erkek İnfertilitesi
mrb
sprem testimizi yorumlarsanız sevinirim değerlerimiz düşük görünmekte, tedaviyle düzeltebilecek durumdamıyız ? tavsiyeniz nedir, tşk. saygılarımla

hacim: 3,8 ml ref: >= 1,4-1,7 ml
likefikasyon: normal
görünüm: normal
viskozite: normal
ph : 8,0 ref: >= 7,2
lökosit: >= 1 ref: <1
sprem kons: 6,6 m/ml ref: >= 15,0 ml
total motility ( pr+np ) = %8 ref: >= %40
ileri hareket ( pr ) = %0 ref: >= %32
yerinde hareket ( nr ) = %8 ref:---
hareketsizlik ( ım ) = %92 ref:---
morfoloji % normal form : N.A. ref: %3-4
hareketli sperm kons: 0,5 m/ml
ieri hareketli sprem kons: 0,0 m /ml
fonk sprem : N.A.
ortalama hız: <1 mic/sec
sprem hareket indeksi :0
sprem #: 25,1 m ref: >= 39 m/ml
morfoloji Nor. : 1,9 m
prog. motile sprem: 0,0
fonk. sprem: N.A
Morph. Normal Sprem : N.A.

Bize de bi arkadaş söyledi rastgele kayseride bi aktardan yaptırdık canım çoğu biliyordur tahminimce sizde mi memursunuz

Mrb, kayseride karışımı yaptırdığınız aktarın adı adresi nedir biz de yaptıralım denemekte fayda var diye düşünüyoruz eşim kayseride okudu kayseriyi biliyoruz cevaplarsanız sevinirim

Bizimde memleket kayseri normalde istanbul da görev yapıyoruz aynen bizim izinler kapalı
Dün sizle konuştuktan sonra gidip aktarla konuştum açık açık ballı pekmezi polenli baya karışık bi şey hazırladı 125 TL ye bende yiyeyim 1 kaşık dedim şuan ellerimin üstünde benekler çıktı kaşınıyor:KK43: zaten yer yemez hapşırmaya başladım:KK43: ne şansızım ben ya her şey dokunuyor:KK43:

mrb
sprem testimizi yorumlarsanız sevinirim değerlerimiz düşük görünmekte, tedaviyle düzeltebilecek durumdamıyız ? tavsiyeniz nedir, tşk. saygılarımla

hacim: 3,8 ml ref: >= 1,4-1,7 ml
likefikasyon: normal
görünüm: normal
viskozite: normal
ph : 8,0 ref: >= 7,2
lökosit: >= 1 ref: <1
sprem kons: 6,6 m/ml ref: >= 15,0 ml
total motility ( pr+np ) = %8 ref: >= %40
ileri hareket ( pr ) = %0 ref: >= %32
yerinde hareket ( nr ) = %8 ref:---
hareketsizlik ( ım ) = %92 ref:---
morfoloji % normal form : N.A. ref: %3-4
hareketli sperm kons: 0,5 m/ml
ieri hareketli sprem kons: 0,0 m /ml
fonk sprem : N.A.
ortalama hız: <1 mic/sec
sprem hareket indeksi :0
sprem #: 25,1 m ref: >= 39 m/ml
morfoloji Nor. : 1,9 m
prog. motile sprem: 0,0
fonk. sprem: N.A
Morph. Normal Sprem : N.A.
Sperm sayısında ve hız da sorun var Allah yardımcınız olsun

merhaba arkadaşlar eşimin test sonucu
sayı 100 milyon
hareketlilik 80
yerinde hareketli 10
hareketsiz 10
anormal yapılı 10
baş anomalisi 7
boyun anomalisi 2
kuyruk anomalisi 1
her sahada 1-2 lökosit görüldü.
doktorumuz önümüzdeki hafta yok laboratuvarda ki kişi sonuçlar iyi demiş ama ben yine de size sormak istedim

merhaba arkadaşlar eşimin test sonucu
sayı 100 milyon
hareketlilik 80
yerinde hareketli 10
hareketsiz 10
anormal yapılı 10
baş anomalisi 7
boyun anomalisi 2
kuyruk anomalisi 1
her sahada 1-2 lökosit görüldü.
doktorumuz önümüzdeki hafta yok laboratuvarda ki kişi sonuçlar iyi demiş ama ben yine de size sormak istedim
Gayet iyi sonuçlar bi sıkıntı yok canım

Dün sizle konuştuktan sonra gidip aktarla konuştum açık açık ballı pekmezi polenli baya karışık bi şey hazırladı 125 TL ye bende yiyeyim 1 kaşık dedim şuan ellerimin üstünde benekler çıktı kaşınıyor:KK43: zaten yer yemez hapşırmaya başladım:KK43: ne şansızım ben ya her şey dokunuyor:KK43:
Siz erkek misiniz onu eşiniz yiyecek siz değil

Mrb, kayseride karışımı yaptırdığınız aktarın adı adresi nedir biz de yaptıralım denemekte fayda var diye düşünüyoruz eşim kayseride okudu kayseriyi biliyoruz cevaplarsanız sevinirim
bütün aktarlar yapıyormuş bildiğim kadarıyla ama eşime sorayım canım o yaptırmıştı öğrenince yazarım

Kazancılar caddesinin ordaki sgk binasının bir arka sokağında kayseri aktar diye bi aktarmış canım

Internette buldum numarası var arayın belki kargo ile gönderi yaparlar

Eklentiler

• Screenshot_20160723-145019.png
    Screenshot_20160723-145019.png
    83,2 KB · Görüntüleme: 57
Siz erkek misiniz onu eşiniz yiyecek siz değil
Ama aktara sordum sizde yiyebilirsiniz dedi hatta troit ilaci kullanıyorum sorun olur mu dedim hayır dedi. Ayrica içinde bal polen bitki var ben neden yemeyeyim ki cidden merak ettim?:)

Ama aktara sordum sizde yiyebilirsiniz dedi hatta troit ilaci kullanıyorum sorun olur mu dedim hayır dedi. Ayrica içinde bal polen bitki var ben neden yemeyeyim ki cidden merak ettim?:)
Sperm hızı için kullanılan karışımı siz niye yiyorsunuz ki hem alerji yapmış ama siz bilirsiniz

Sperm hızı için kullanılan karışımı siz niye yiyorsunuz ki hem alerji yapmış ama siz bilirsiniz
Yemedim bıraktım zaten deli miyim ben:) ne tatlısınız siz ya:) sperm için ama içinde çok sağlıklı şeyler vardı o yüzden yedim ama bir daha tövbe :)

Eşim dün spermiogram yaptırdı, tabiki gene sonucumuz hüsran ötesi. Neden yok bilinmiyor, varikosel yok. Genetik heralde. Geçen sene tip bebek denediğimizde sonuçlar çok daha iyiydir. Tabi gene kötüydü ama bu kadar değil.
sperm sayısı: 100 bin/ml
ileri hızlı hareket : %0
ileri hareket: %0
Yerinde hareket:%2
Hareketsiz: %98
Morfoloji : %0
İleri derece bozuk morfoloji: %78
%22 de diğer şekil bozuklukları, uzun kuyruk, kısa kuyruk, küçük baş, büyük baş vs.
Yazanların testlerini okudum da umudunu kaybedenlerin durumu bile benden 100 kat iyi. :KK70:

Birşeyler denemeye başladık, 3 ay deneyeceğiz, bitkiler, vitaminler, çaylar vs vs. Ne kadar içer eşim tartışılır. Ama test sonucu bunlarla düzelecek gibi değil. Sonuçta morfoloji kolay kolay düzelmiyor. Bu morfoloji ile tüp bebekde mantıksız, genetik bozukluk olma ihtimali yüksek olduğundan ya yumurta döölenmeyecek, döllensede tutmayacak, tutsada %90 düşük olacak, olmazsa çocuk sakat doğacak. Bu sonuçlarlada bebek meselesini zorlamak istemiyorum.
Bir yöntem daha deniyoruz. Bunu yazmıyorum çünkü gerçekten deneysel bir şey. Yurtdşında uygulamaları var, kendiniz yapıyorsunuz ama kimseyi riske atmak istemediğimden burada şu anda paylaşmıyorum. Bizim durumumuz daha kötü olamayacağı için deniyoruz. 3 ay sonra işe yarayıp yaramadığı belli olacak.
İşte benim hikayemde bu. :)

Eşim dün spermiogram yaptırdı, tabiki gene sonucumuz hüsran ötesi. Neden yok bilinmiyor, varikosel yok. Genetik heralde. Geçen sene tip bebek denediğimizde sonuçlar çok daha iyiydir. Tabi gene kötüydü ama bu kadar değil.
sperm sayısı: 100 bin/ml
ileri hızlı hareket : %0
ileri hareket: %0
Yerinde hareket:%2
Hareketsiz: %98
Morfoloji : %0
İleri derece bozuk morfoloji: %78
%22 de diğer şekil bozuklukları, uzun kuyruk, kısa kuyruk, küçük baş, büyük baş vs.
Yazanların testlerini okudum da umudunu kaybedenlerin durumu bile benden 100 kat iyi. :KK70:

Birşeyler denemeye başladık, 3 ay deneyeceğiz, bitkiler, vitaminler, çaylar vs vs. Ne kadar içer eşim tartışılır. Ama test sonucu bunlarla düzelecek gibi değil. Sonuçta morfoloji kolay kolay düzelmiyor. Bu morfoloji ile tüp bebekde mantıksız, genetik bozukluk olma ihtimali yüksek olduğundan ya yumurta döölenmeyecek, döllensede tutmayacak, tutsada %90 düşük olacak, olmazsa çocuk sakat doğacak. Bu sonuçlarlada bebek meselesini zorlamak istemiyorum.
Bir yöntem daha deniyoruz. Bunu yazmıyorum çünkü gerçekten deneysel bir şey. Yurtdşında uygulamaları var, kendiniz yapıyorsunuz ama kimseyi riske atmak istemediğimden burada şu anda paylaşmıyorum. Bizim durumumuz daha kötü olamayacağı için deniyoruz. 3 ay sonra işe yarayıp yaramadığı belli olacak.
İşte benim hikayemde bu. :)
Hakkınızda hayırlısı olsun inşallah şifa olur yapacaklarınız.

İşallah olur bir şeyler, teşekkür ederim, yoksa yaşımız alacak başını gidecek.
Herşeyin bir vakti zamanı vardır Rabbim isteyen herkese nasip etsin inşallah. Bizim Sperm testi normal ama olmuyor malesef. Rabbim dertlerimizin dermanını versin tez vakitte inşallah

X