Erkek İnfertilitesi Spermiogram Yaptıranlar, Yaptıracaklar Buraya

Erkek Faktörü / Erkek İnfertilitesi

bir de başka bir yerde test yaptıracağız yarın üç gün arayla yapılan testte cok fark olmaz heralde ve de elimizde 7 test var hepsi de farklı ... resmen test sonucu değil loto kuponu...

offf Allahımmmm offff

bir de başka bir yerde test yaptıracağız yarın üç gün arayla yapılan testte cok fark olmaz heralde ve de elimizde 7 test var hepsi de farklı ... resmen test sonucu değil loto kuponu...

offf Allahımmmm offff
Sıkma canını Rabbim ol dedikten sonra 1tek spermle bile olur

Arkadaşlar bilen varsa sonucu yorumlayabilir mi lütfen. Salı günü gideceğim Dr a ama çok merak ediyorum iyi mi değerler diye

hacim:2ml(2-6)
renk:gri
ph7.4
kefikasyon:20dk(<20dk)
misroskobi:2-3 lökosit görüldü
visközite:vizköz
mlde sayı:82 milyon(20-120)
total sayı:164 milyon(40-600)
aglutinasyon:yok
60dk hareketli %75(70-90)
120dk hareketli %70(70-80)
hareketli sperm 62 milyon(14-108)
total hareketli 124 milyon(28-500)
+4 ileri hızlı %25(>25 %)
+3 ileri yavaş %25 (>25 % )
+2 yerinde %20 ( <15 % )
hareketsiz: %30 ( <30 % )
Normal morfoloji %75 (>%70)
anormal morfoloji %25 (<%30)
baş anomalisi %13
amorf başlı %3
megola başlı %2
küçük başlı % 2
uzun başlı %3
çift başlı %3
kuyruk boyun anomalisi : % 12
kuyruksuz baş : %2
çift kuyruk %3
boyun anomalisi % 4
kuyruk anomalisi %3
diğerleri % 10

hacim:2ml(2-6)
renk:gri
ph7.4
kefikasyon:20dk(<20dk)
misroskobi:2-3 lökosit görüldü
visközite:vizköz
mlde sayı:82 milyon(20-120)
total sayı:164 milyon(40-600)
aglutinasyon:yok
60dk hareketli %75(70-90)
120dk hareketli %70(70-80)
hareketli sperm 62 milyon(14-108)
total hareketli 124 milyon(28-500)
+4 ileri hızlı %25(>25 %)
+3 ileri yavaş %25 (>25 % )
+2 yerinde %20 ( <15 % )
hareketsiz: %30 ( <30 % )
Normal morfoloji %75 (>%70)
anormal morfoloji %25 (<%30)
baş anomalisi %13
amorf başlı %3
megola başlı %2
küçük başlı % 2
uzun başlı %3
çift başlı %3
kuyruk boyun anomalisi : % 12
kuyruksuz baş : %2
çift kuyruk %3
boyun anomalisi % 4
kuyruk anomalisi %3
diğerleri % 10
Herşey normal çok iyi

Sıkma canını Rabbim ol dedikten sonra 1tek spermle bile olur
Herkese Merhaba,

Ben 3 aydır erken menapozla uğraşıyorum. Cumartesi eşimden sperm testi istediler ve sonuç aşağıdaki gibi çıktı.
Yalnız Cinsel Perhiz 1 gündü.

Sperm Sayısı : 10.000.000
İleri Hız : 0
Hareketlilik : %47

İleri hız 0 ne demek acaba? Bu spermlerin kalitesiz olduğunu mu gösteriyor. İleri hızı 0 ama hareketlilik %47 bunu anlamadım.
Hem sayı hem de değer olarak ne durumda acaba?
Ayrıca cinsel perhiz 1 olduğu için böyle çıkması normal mi arkadaşlar?

Herkese Merhaba,

Ben 3 aydır erken menapozla uğraşıyorum. Cumartesi eşimden sperm testi istediler ve sonuç aşağıdaki gibi çıktı.
Yalnız Cinsel Perhiz 1 gündü.

Sperm Sayısı : 10.000.000
İleri Hız : 0
Hareketlilik : %47

İleri hız 0 ne demek acaba? Bu spermlerin kalitesiz olduğunu mu gösteriyor. İleri hızı 0 ama hareketlilik %47 bunu anlamadım.
Hem sayı hem de değer olarak ne durumda acaba?
Ayrıca cinsel perhiz 1 olduğu için böyle çıkması normal mi arkadaşlar?
Perhiz en az 3 gün olmalı canım. Sperm sayısı düşük. Spermler 4 grupta incelenir
1 ileri hızlı hareketli
2 hızlı hareketli
3 yerinde hareketli
4 hareketsiz
Bunlardan ileri hızlı hareketli çok önemli en az %20 olmalı. Sizin 2ve 3 kategorisindeki sayı toplamı %47 oluyor. Hareketsiz sayısı %53 oluyor ve çok fazla. Tabi bunların yanında morfoloji de çok önemli. 3 günlük perhizle de benzer sonuç çıkarsa vakit kaybetmeden tedaviye başlayın erken menopoz sorunu da varmış. Rabbim kolaylaştırsın inşallah canım herkesle beraber nasip etsin

Perhiz en az 3 gün olmalı canım. Sperm sayısı düşük. Spermler 4 grupta incelenir
1 ileri hızlı hareketli
2 hızlı hareketli
3 yerinde hareketli
4 hareketsiz
Bunlardan ileri hızlı hareketli çok önemli en az %20 olmalı. Sizin 2ve 3 kategorisindeki sayı toplamı %47 oluyor. Hareketsiz sayısı %53 oluyor ve çok fazla. Tabi bunların yanında morfoloji de çok önemli. 3 günlük perhizle de benzer sonuç çıkarsa vakit kaybetmeden tedaviye başlayın erken menopoz sorunu da varmış. Rabbim kolaylaştırsın inşallah canım herkesle beraber nasip etsin
Allah bin kere razı olsun canım.. Yaşım 38 Erken menapoz dediler ama bu ay tam 5 tane yumurtam olmuştu ve bu ay tedaviye başlayacaktım. Prosedür gereği sperm testi yaptık ve bu çıktı. Ben kendiliğimden kalırım diyordum ama sanırım bu durumda ben kalamam kendiliğimden. Eğer tüp bebek yaparsak bu sperm değerleri ile sorun olur olur mu canım bu?

Allah bin kere razı olsun canım.. Yaşım 38 Erken menapoz dediler ama bu ay tam 5 tane yumurtam olmuştu ve bu ay tedaviye başlayacaktım. Prosedür gereği sperm testi yaptık ve bu çıktı. Ben kendiliğimden kalırım diyordum ama sanırım bu durumda ben kalamam kendiliğimden. Eğer tüp bebek yaparsak bu sperm değerleri ile sorun olur olur mu canım bu?
Tüp bebek için gerekli değerleri inan bilmiyorum canım yanlış bilgi vermek istemem. Vakit kaybetmeden eşine keçiboynuzu kürüne başla arı sütü bal polen gibi karışımlar oluyor onlardan al aktardan canım. Vitamin ilaçları kullanan fayda gören var. Bunun yanında çakşır kökü suyu senin için de hayıt otu suyu. Bunları araştır canım kafana yatanı uygula canım. Tüp bebek öncesi aşılama işe yarar belki.

Tüp bebek için gerekli değerleri inan bilmiyorum canım yanlış bilgi vermek istemem. Vakit kaybetmeden eşine keçiboynuzu kürüne başla arı sütü bal polen gibi karışımlar oluyor onlardan al aktardan canım. Vitamin ilaçları kullanan fayda gören var. Bunun yanında çakşır kökü suyu senin için de hayıt otu suyu. Bunları araştır canım kafana yatanı uygula canım. Tüp bebek öncesi aşılama işe yarar belki.
Çok sağol canım senin tüm yorumlarını okudum, herkese tek tek cevap yazmışsın. Allah bin kere razı olsun. Dediklerini araştıracağım kendim için kullanıyordum zaten ve çok faydasını gördüm artık eşime de kullandırayım :KK43: Bunda da vardır bir hayır, Allah dermansız dertler vermesin tek dileğim bu. Tekrar Allah razı olsun canım..

Çok sağol canım senin tüm yorumlarını okudum, herkese tek tek cevap yazmışsın. Allah bin kere razı olsun. Dediklerini araştıracağım kendim için kullanıyordum zaten ve çok faydasını gördüm artık eşime de kullandırayım :KK43: Bunda da vardır bir hayır, Allah dermansız dertler vermesin tek dileğim bu. Tekrar Allah razı olsun canım..
Amin canım allah hepimizden razı olsun inşallah. Sıkma canını derdi veren Allah dermanını da verir sabır ve tevekkül ile inşallah Rabbim gönlümüze göre verir.

gayet iyi gözüküyor canım ben sorun göremedim oruç kafadan mı bilmem ama :) allah nasip eder inşallah 8 milyon spermle hamile kalan var hemde tedavisiz o yüzden kafaya takıcak bişi yok kür müş ilaçmış aşılamaymış bunlar boş sadece dua et ve sabırla bekle ..bende 70 milyon spermle hamile kalamamış insanım 8 milyonlşa arkadaşım hamile kaldı yaptığı tek şey dua etmekti kafa rahatlığı önemli olan aşılama da yaptırdım tutmadı tüp bebek şimdilik düşünmüyorum 8 milyonla olan bebek 70 milyonlada olur gözüyle bakıyorum artık nasip değilse zaten tüp bebek de tutmuyor

banada yardımcı olurmusunuz doktoru aramaya korkuyorum bildiğiniz kötü bişey çıkarsa diye..kendimde hiç bişey anlamadım bundan
BAZAL DEĞERLENDİRME

Volüm: 2 ml (≥1.5 ml) Görünüm: NORMAL Likefaksiyon Süresi: 15' Konsantrasyon: 19,5 x10⁶/ml (≥15x10⁶/ml ) Total Sperm Sayısı: 39 x10⁶ Motilite: % 28 (≥%40) Progressif Motilite (+4): % 8 Yavaş Progressif Motilite (+3): % 10 Non progressif Motilite (+2): % 10 İmmotil(+1): % 72 TPMSS: 7 x10⁶ Normal Morfoloji: ** % Vitalite(HOS /EOSİN-Y): % Aglütinasyon: YOK Lökosit: YOK Diğer Hücreler: 2 x10⁶

PREPARASYON SONRASI DEĞERLENDİRME

Preparasyon Yöntemi: Volüm: ml Konsantrasyon: x10⁶/ml Total Sperm Sayısı: x10⁶ Motilite: % Progressif Motilite(+4): % Yavaş Progressif Motilite(+3): % Non progressif Motilite(+2): % İmmotil(+1): % TPMSS: x10⁶

banada yardımcı olurmusunuz doktoru aramaya korkuyorum bildiğiniz kötü bişey çıkarsa diye..kendimde hiç bişey anlamadım bundan
BAZAL DEĞERLENDİRME

Volüm: 2 ml (≥1.5 ml) Görünüm: NORMAL Likefaksiyon Süresi: 15' Konsantrasyon: 19,5 x10⁶/ml (≥15x10⁶/ml ) Total Sperm Sayısı: 39 x10⁶ Motilite: % 28 (≥%40) Progressif Motilite (+4): % 8 Yavaş Progressif Motilite (+3): % 10 Non progressif Motilite (+2): % 10 İmmotil(+1): % 72 TPMSS: 7 x10⁶ Normal Morfoloji: ** % Vitalite(HOS /EOSİN-Y): % Aglütinasyon: YOK Lökosit: YOK Diğer Hücreler: 2 x10⁶

PREPARASYON SONRASI DEĞERLENDİRME

Preparasyon Yöntemi: Volüm: ml Konsantrasyon: x10⁶/ml Total Sperm Sayısı: x10⁶ Motilite: % Progressif Motilite(+4): % Yavaş Progressif Motilite(+3): % Non progressif Motilite(+2): % İmmotil(+1): % TPMSS: x10⁶
Sperm sayısı alt sınırda. Hareket durumu çok düşük. Hareketsiz sayısı %72 çok yüksek bir değer. Morfolojiye bakılamadıysa sayı azlığındandır. Yıkama sonrası hiç Sperm yok çünkü. Varikosel olma ihtimali yüksek iyi bir Üroloji doktoruyla görüşün canım.

Sperm sayısı alt sınırda. Hareket durumu çok düşük. Hareketsiz sayısı %72 çok yüksek bir değer. Morfolojiye bakılamadıysa sayı azlığındandır. Yıkama sonrası hiç Sperm yok çünkü. Varikosel olma ihtimali yüksek iyi bir Üroloji doktoruyla görüşün canım.
Canım bizimkini de yorumlar misin 1 yıldır istiyorum olmuyor bebegim
Diğer değerler normal olduğu için sadece hareketliliği yazacağım
Hareketsiz 28
Yerinde hareketli 32
Yavaş doğrusal olmayan hareketli 28
İleri hızlı hareketli 12
Ml deki sperm sayısı 124
Total sayı 248

morfolojiye nasıl bakılıyor pekii.. evet tahmin etmiştim böyle bişey çıkacağını..varikosel sadece ultrasonla bakıldığındamı çıkıyor canım.çok sağol verdiğin bilgiler için

birde izmirde varmı önerebileceğin bir doktor..

X