Erkek İnfertilitesi Spermiogram Yaptıranlar, Yaptıracaklar Buraya

Erkek Faktörü / Erkek İnfertilitesi
Allah askina birisi bana cevap versin esimin en son 6 ay once spermiyogrami yapildi 36 milyon sperm sayisi cikti saglikli 10 küsur milyon civariydi bu gun tup bebege baslayacaktik tekrar spermiyogram verdi 5 tane spermi oldugu cikti bu kadar düşmüş olmasi imkansiz bu arada daha öncede spermiyogram oldugunda hep normal cikmisti hastanede örnekler karismis olabilirmi yoksa boyle bir durum basina gelen oldumu bu arada 6 aylik surecte atesli hastalik falan gecirmedi allaha şükür bir sıkintimizda yok

Arkadaşlar rica etsem bilenler sonuçları degerlendirebilir mi..

Eklentiler

• IMG-20160604-WA0001.jpg
    IMG-20160604-WA0001.jpg
    29,7 KB · Görüntüleme: 76
Arkadaşlar rica etsem bilenler sonuçları degerlendirebilir mi..
Sayı çok iyi hareketde öyle. Morfoloji güzel. Ph 7-8 arası olmalı likefaksiyon süresi yüksek en fazla yarım saati geçmemeli canım. Ne yediriyon ne içiriyon kocana sayısı çok iyi maşallah :KK51:

Bunuda yorumlar misiniz lutfen
Canım sizin ileri hızlı yok çok önemli o. Hareketsiz sayısı çok malesef. Ph çıkmamış. Kruger morfolojisi çıkmamış muhtemelen Sperm sayısı az olduğu için çıkmamış. Ve bakteri var Semeninde. Swim up değerleri galiba yıkama sonrası değerler onlar hakkında bilgim yok malesef.

Sayı çok iyi hareketde öyle. Morfoloji güzel. Ph 7-8 arası olmalı likefaksiyon süresi yüksek en fazla yarım saati geçmemeli canım. Ne yediriyon ne içiriyon kocana sayısı çok iyi maşallah :KK51:

İyide biz neredeyse 2 senedir çocuk sahibi olamıyoruz benimde tüm hormon tahlillerim ultrasonum vajinal muayenem normal kafam iyice katisti :110:

Arkadaşlar yorumlarsanız sevinirim aşılama veya tüp bebek şansım nedir? veya hiç bu yonteme baslamadan bıtkısel tedavıyemı baslayalım yardımcı olursanız cok sevınırım

Eklentiler

• 20160604_172131.jpg
    20160604_172131.jpg
    33,8 KB · Görüntüleme: 304
İyide biz neredeyse 2 senedir çocuk sahibi olamıyoruz benimde tüm hormon tahlillerim ultrasonum vajinal muayenem normal kafam iyice katisti :110:
Rahim filmi çektirdin mi canım? Ben de hiç sorunumuz yok sanıyordum ama polikistik over varmış son gittiğim iyi bir doktor koydu teşhisi 1yılı geçti o kadar muayene oldum farklı doktorlara hiç biri anlamadı :işsiz: olmuyorsa vardır bir sebebi vakti gelmemiştir. Rahim filmi çekilmesiyle mutlaka çektir canım tüplerin kapalı olabilir :KK43:

Rahim filmi çektirdin mi canım? Ben de hiç sorunumuz yok sanıyordum ama polikistik over varmış son gittiğim iyi bir doktor koydu teşhisi 1yılı geçti o kadar muayene oldum farklı doktorlara hiç biri anlamadı :işsiz: olmuyorsa vardır bir sebebi vakti gelmemiştir. Rahim filmi çekilmesiyle mutlaka çektir canım tüplerin kapalı olabilir :KK43:[/QUO
Bu sene şubat sonunda ilk gebeligim düşük ile sonuçlandı sonra tüm tahliller yapıldı en son spermiyogram ve rahim filmi kalmıştı doktorum spermiyogram yaptirin sonra rahim filmi dedi 3 4 gün önce gittiğim takipli doktorum muayenemin normal olduğunu söyledi suan geriye sadece rahim filmi kaldı :KK64:

Rahim filmi çektirdin mi canım? Ben de hiç sorunumuz yok sanıyordum ama polikistik over varmış son gittiğim iyi bir doktor koydu teşhisi 1yılı geçti o kadar muayene oldum farklı doktorlara hiç biri anlamadı :işsiz: olmuyorsa vardır bir sebebi vakti gelmemiştir. Rahim filmi çekilmesiyle mutlaka çektir canım tüplerin kapalı olabilir :KK43:

Bu sene şubat sonunda ilk gebeligim düşük ile sonuçlandı sonra tüm tahliller yapıldı en son spermiyogram ve rahim filmi kalmıştı doktorum spermiyogram yaptirin sonra rahim filmi dedi 3 4 gün önce gittiğim takipli doktorum muayenemin normal olduğunu söyledi suan geriye sadece rahim filmi kaldı :KK64:

Tüplerin durumu vajinal muayenede anlaşılmıyor canım inşallah bir sorun yoktur. Rabbim en kısa zamanda isteyen herkese nasip etsin inşallah :dua:

Arkadaşlar yorumlarsanız sevinirim aşılama veya tüp bebek şansım nedir? veya hiç bu yonteme baslamadan bıtkısel tedavıyemı baslayalım yardımcı olursanız cok sevınırım
Canım tüp bebek için yeterli mi değil mi bilemiyorum. Yaşınıza göre tüp bebek deneyin derim. Yaşınız daha genç ise bitkisel tedavi daha iyi olur. Bu süreçte hamile kalamazsan bile eşinin Spermleri daha kaliteli olur en kötü ihtimalle. Hakkınızda hayırlısı olsun inşallah

Arkadaşlar merhaba hayırlı ramazanlar ikinci kez tes yaptirdik ve bi ay boyunca esim sabah aksam keci boynuzu pekmezi icti degerlerde hep artış olmus aklınızda olsun sonucu da ekliycem bi bakarsaniz sevinirim

Yeni sonuc bu şekilde
Çok sevindim canım inşallah daha iyi olur... Bu arada testi yaptırdığınız yeri değiştirin derim çünkü hareketli Sperm toplamını gösteriyor. Burada ileri hızlı hareketi 0 olup diğer hareketlileri normal olanlar var ileri hızlı çok önemli o yüzden ayrıntılı olması çok iyi olur çoğu değere bakılmamış zaten özellikle morfoloji... Morfoloji spermlerin anormalliklerini gösteriyor.

Yaa ii diye cok sevinmeyelim o zaman bu sonuclara ek olarak ultrason cejildi birinci derece varikosel çıktı ama bizde hersey normal diye bi daha doktora gtmeyiz demistik

Yaa ii diye cok sevinmeyelim o zaman bu sonuclara ek olarak ultrason cejildi birinci derece varikosel çıktı ama bizde hersey normal diye bi daha doktora gtmeyiz demistik
Varikosel etkiliyor zaten Spermleri. Dediğim gibi morfoloji çok önemli mutlaka ayrıntılı bakılan bir yerde tekrarlayın zaten rengi de sarıymış enfeksiyon belirtisi o da etkiliyor malesef... Kürün işe yaraması bile güzel bir şey Allahtan ümit kesilmez

X