Erkek İnfertilitesi Spermiogram Yaptıranlar, Yaptıracaklar Buraya

Erkek Faktörü / Erkek İnfertilitesi
kızlar merhaba.
spermiyogram testinden anlayan varsa sonuç kağıdını yüklesem yardımcı olabilir miniz?
11 aydır hamile kalmaya çalışıyorum ama ikimizde de sorun çıkmadı, beklemedeyiz. şimdiden teşekkürler
Eki Görüntüle 1833197
sorun yok canım, değerler normal iyi bile....
bizde 16 aydır beklıyoruz. problemımız yok.
kısmet diyoruz napalım :kahve:

sorun yok canım, değerler normal iyi bile....
bizde 16 aydır beklıyoruz. problemımız yok.
kısmet diyoruz napalım :kahve:
inşalllah hayırlısıyla çok bekletmeden, eksiğimizi rabbim tamamlasın, nasip etsin bizle birlikte bekleyen tüm herkese...
eşimede doktor değerlerin çok iyi demiş ama insan 11. aya gelince bakıyor ki gelen giden yok sil baştan didiklemeye başlıyor açıkcası herşeyi.
teşekkür ederim.

Edosko mrb bzim sonuçlar nasıl acaba değerlendirebilirmisin
image.jpeg

inşalllah hayırlısıyla çok bekletmeden, eksiğimizi rabbim tamamlasın, nasip etsin bizle birlikte bekleyen tüm herkese...
eşimede doktor değerlerin çok iyi demiş ama insan 11. aya gelince bakıyor ki gelen giden yok sil baştan didiklemeye başlıyor açıkcası herşeyi.
teşekkür ederim.
dogru dıyosun bızde ılk 6 ayda butun testlerı tamamladık. olmadıgı her ay yok sperm yok rahım fılmı. hormon testı derken :) yapılcak bısey kalmadı . ama bebekte gelmedı
hayırlısı

dogru dıyosun bızde ılk 6 ayda butun testlerı tamamladık. olmadıgı her ay yok sperm yok rahım fılmı. hormon testı derken :) yapılcak bısey kalmadı . ama bebekte gelmedı
hayırlısı
ben rahim filmi çektirmedim. bi o kaldı. nasipse önümüzdeki pazartesi günü çekileceğim inş. . hakkımızda hayırlısı.

bende bu ay asılama yaptırıcam bakalım. neler olacakkk :ukala:
tutar inş. sebebi olur belki?
rahim filmi çekilirken nasıldın?
aslında rahim filminden sorasında daha kolay gebe kalındığı söyleniyor ama bakalım belki çok yaklaşmışızdır

tutar inş. sebebi olur belki?
rahim filmi çekilirken nasıldın?
aslında rahim filminden sorasında daha kolay gebe kalındığı söyleniyor ama bakalım belki çok yaklaşmışızdır
canım benimki ağrılıydı valla. zor dayandım. narkoz almadan cektırdım. cok sukur sorun cıkmadı.
bıde mart ayında polip aldırdım. cok kucuktu ama engel olabılır demıstı dr. sebespızde olmayınca alalım dedı.
bakalım ondan sonraki ilk ciddi denemem. yarın kontrolum var.

canım benimki ağrılıydı valla. zor dayandım. narkoz almadan cektırdım. cok sukur sorun cıkmadı.
bıde mart ayında polip aldırdım. cok kucuktu ama engel olabılır demıstı dr. sebespızde olmayınca alalım dedı.
bakalım ondan sonraki ilk ciddi denemem. yarın kontrolum var.
bende narkozsuz düşünüyorum.
inş. bende de çıkmaz sorun.
atlatmışsın sen, yarınkinide gönül rahatlığıyla atlattın mı inş. aşılamadan sonuç alırsın

volüm: 3.5 ml
likefaksiyon: 20 dk
ph: normal
vizkozite: normal
aglütinasyon: yok
sayı: 26 milyon
total hareketlilik: % 67
progresif hareketlilik: (+4): 15 (+3): 39
hareket:KK43:+2): 13
sperm dışı hücre: 1 milyon
progresif hareketli sperm sayısı: 4 milyon
morfoloji( kruger'e göre): %3
iki yıldır bebek sahibi olmaya çalışıyorum. hiç korunmadım. daha önce varikoselden dolayı sperm düşüklüğü vardı, ameliyattan sonraki sonuçlar bunlar. çevremde düzgün açıklama yapan bir doktor yok ve çok çaresizim. başka yere gidecek gücüm de yok. lütfen yardım edin?

volüm: 3.5 ml
likefaksiyon: 20 dk
ph: normal
vizkozite: normal
aglütinasyon: yok
sayı: 26 milyon
total hareketlilik: % 67
progresif hareketlilik: (+4): 15 (+3): 39
hareket:KK43:+2): 13
sperm dışı hücre: 1 milyon
progresif hareketli sperm sayısı: 4 milyon
morfoloji( kruger'e göre): %3
iki yıldır bebek sahibi olmaya çalışıyorum. hiç korunmadım. daha önce varikoselden dolayı sperm düşüklüğü vardı, ameliyattan sonraki sonuçlar bunlar. çevremde düzgün açıklama yapan bir doktor yok ve çok çaresizim. başka yere gidecek gücüm de yok. lütfen yardım edin?
Canım 26 milyon toplam Sperm sayısı mı 1ml deki sayı mı? 1ml deki sayıysa iyi 30 milyon alt sınır. Hareketli Sperm sayısı da iyi görünüyor ama ileri hızlı hareketli, ileri hareketli, yerinde hareketli, hareketsiz olarak ayrılsaymış keşke. Morfoloji de %4 alt sınırı. Ne kadar oldu ameliyat olalı?

Canım 26 milyon toplam Sperm sayısı mı 1ml deki sayı mı? 1ml deki sayıysa iyi 30 milyon alt sınır. Hareketli Sperm sayısı da iyi görünüyor ama ileri hızlı hareketli, ileri hareketli, yerinde hareketli, hareketsiz olarak ayrılsaymış keşke. Morfoloji de %4 alt sınırı. Ne kadar oldu ameliyat olalı?
Sanırsam 1 ml deki ama burda bizi çok yanlış yönlendirdiler maalesef..ameliyat 3 ay önce oldu. yukarıdaki +4 falan onlar heralde ileri hareketliliği falan gösteriyor. bu durumda ileri hareketli :%15 ileri az hareketli:% 39 yerinde hareketli:% 13 oluyor galiba. morfoloji % 3 .ne yapmam gerekiyor.. bu arada cevap verdiğiniz için teşekkürler.

Sanırsam 1 ml deki ama burda bizi çok yanlış yönlendirdiler maalesef..ameliyat 3 ay önce oldu. yukarıdaki +4 falan onlar heralde ileri hareketliliği falan gösteriyor. bu durumda ileri hareketli :%15 ileri az hareketli:% 39 yerinde hareketli:% 13 oluyor galiba. morfoloji % 3 .ne yapmam gerekiyor.. bu arada cevap verdiğiniz için teşekkürler.
Ameliyat öncesi sonuçlara göre nasıl bu sonuçlar düzelme var mı? 3 ay yine kısa bi süre canım saraçoğlu 6 ay diyordu. Kür uygulaması yaptın mı hiç

eşimin sonuçları. morfoloji düşük gibi. eniştem doktor, çok bir önemi yok dedi. doğal yoldan hamile kalmaya engel mi acaba?

Eklentiler

• spm.jpg
    spm.jpg
    64,7 KB · Görüntüleme: 84
Arkadaşlar Bi bakar mısınız sonuçtan hiçbirşey anlamadım

Eklentiler

• image.jpeg
    image.jpeg
    40,4 KB · Görüntüleme: 83
X