Erkek İnfertilitesi Spermiogram Yaptıranlar, Yaptıracaklar Buraya

Erkek Faktörü / Erkek İnfertilitesi
Seni çok iyi anlıyorum kimileri çok basit hamile kalırken bizler hasret kalıyoruz ne yapsak Allahın dilediği oluyor bize düşen sabır,dua,pes etmemek inşaallah herşey düzelir.
İnsAllah hep bende sorun var derdim iyiki doktor sperm testi istedi böyle olmasi ya zorlu gunler bizi bekliyor Allah yardimcimiz olsun :KK43:

İnsAllah hep bende sorun var derdim iyiki doktor sperm testi istedi böyle olmasi ya zorlu gunler bizi bekliyor Allah yardimcimiz olsun :KK43:
Saten biz bayanlar hemen kendimizde bişi var deriz bende evlendiğimden beri kaç kez doktora gittim sonunda eşimde hareket sıkıntısı çıktı ama daha 1 kere doktora gitmedi bende olsaydı sorun tedavi olmak için yapmam gereken ne varsa yapardım ama erkekler öle diil ki:KK43:(

Sayı güzel ama morfoloji en az %4 olmalı diyorlar sizinki %2 ve hareketsiz sperm çok morfolojinin ve hareletin düzelmesi lazım.Ama sonuçta 1 tane sperm hamile bırakan o yüzden Allahtan umut kesilmez.
Doktorlr bir sorun yok dediler hep. Neden boyle diyorlar peki. Bosunmi bekletiyolar

Doktorlr bir sorun yok dediler hep. Neden boyle diyorlar peki. Bosunmi bekletiyolar
Ozaman sorun yoktur ya bende çok tecrübeli değilim burda gördüğümüz internette araştırdığımız şekilde yorumluyoruz doktorun bi bildiği vardır bence sen doktorun söylediklerini dikkate al

Testleeini doktora gösterenler testleriyle beraber doktorlarınn yorumlarını da paylaşırsa daha yardımcı olur arkadaşlar

İyi aksamlar kizlar bugun uroloji doktoruna gittik esimle canlilikta sorun oldugunu soyledi ultrson ve hormon testi verdi ultrasonda damar genisligi goruldu doktor klomen ve vitamin verdi bi ay sonra tekrar sperm testi istedi sonuca gore ameliyat olabilir dedi :KK43:

Merhaba cevap için teşekkürler hızlı ileri hareketliliği yüzde 20 çokmu kötü acaba ne yapmamız gerekiyor size ne tavsiye ettiler

Merhaba cevap için teşekkürler hızlı ileri hareketliliği yüzde 20 çokmu kötü acaba ne yapmamız gerekiyor size ne tavsiye ettiler sperm sayısı 81milyon sigara kullanmaz

Merhaba
Benim eşim tahlil vermeden önce 3 gün ilişkiye girmedik tek istedikleri bu ama eşin ateşli hastalık geçirdiyse yakın zamanda antibiyotik felan o zamanda pek verilmesini tavsiye etmiyorlar.
Cnm benim esim testi vermeden 2-3 hafta once cok fena hasta oldu atesi 39 a kadar cikti ve baya ilac kullandi simdi sen bunu yazinca akljma suphe dustu sence hareketliligin 0 cikmasinda etkisi var midir

Cnm benim esim testi vermeden 2-3 hafta once cok fena hasta oldu atesi 39 a kadar cikti ve baya ilac kullandi simdi sen bunu yazinca akljma suphe dustu sence hareketliligin 0 cikmasinda etkisi var midir
Kesinlikle etkilemiştir hastalık geçirdikten 2 ay sonra felan test yapın diyorlar bilmiyorum ama yanlış bilgide vermek istemem:) ateşli hastalık ve antibiyotik kullanımı olumsuz etkiliyormuş.

Kesinlikle etkilemiştir hastalık geçirdikten 2 ay sonra felan test yapın diyorlar bilmiyorum ama yanlış bilgide vermek istemem:) ateşli hastalık ve antibiyotik kullanımı olumsuz etkiliyormuş.
Insallah onun etkisidir . En azindan bir umut olur bana hayirlisi bakalim

Merhaba cevap için teşekkürler hızlı ileri hareketliliği yüzde 20 çokmu kötü acaba ne yapmamız gerekiyor size ne tavsiye ettiler sperm sayısı 81milyon sigara kullanmaz
benim eşimde 71 milyon sperm %10 hızlı ileri hareketli idi ürologlar problem yok doğal yolla olur dedi jinekolog aşılama dedi .. en azından sizinkiler daha iyi durumda 1 sene yi geçridiyseniz yumurtlama probleminiz yoksa 500-600 liraya aşılama yaptırabilirsiniz yumurtlama problemli ise 2000 lirayı bulur aşılamanız ama bana ii geldi sonuçlarınız

benim eşimde 71 milyon sperm %10 hızlı ileri hareketli idi ürologlar problem yok doğal yolla olur dedi jinekolog aşılama dedi .. en azından sizinkiler daha iyi durumda 1 sene yi geçridiyseniz yumurtlama probleminiz yoksa 500-600 liraya aşılama yaptırabilirsiniz yumurtlama problemli ise 2000 lirayı bulur aşılamanız ama bana ii geldi sonuçlarınız
Meraba aşılamaya karşı benim negatif bir bakışım var bilmiyorum neden eşim uğraşmadan aşılama yaptıralım diyor sanki hemen tutacakmış gibi test merkezindekilerde sonuçları görünce kimsenin doğal yolla olmuyor aşılama yaptırın beklemeyin dedi.Aşılamayla hamile kalınırsa düşük tehlikesi oluyormuş doğana kadar felan diyorlar sizin aşılamayla ilgili bilginiz varmı?

Insallah onun etkisidir . En azindan bir umut olur bana hayirlisi bakalim
Siz bikere hamile kalmıştınız eşinizin sonuçlarını hastalığı düşürmüş olabilir yoksa nasıl hamile kalabilirdiniz tabi Allah dileyince olur ama belli bi sayı ve hız olmalı deniyor hamile bırakabilmesi için.

Meraba aşılamaya karşı benim negatif bir bakışım var bilmiyorum neden eşim uğraşmadan aşılama yaptıralım diyor sanki hemen tutacakmış gibi test merkezindekilerde sonuçları görünce kimsenin doğal yolla olmuyor aşılama yaptırın beklemeyin dedi.Aşılamayla hamile kalınırsa düşük tehlikesi oluyormuş doğana kadar felan diyorlar sizin aşılamayla ilgili bilginiz varmı?
Morfoloji bozukluğu varsa spermlerde olabiliyor ama yoksa neden düşük olsun ki normal ilişkiden farkı yok sadece sperml er biraz daha yumurtaya yakın yere bırakılıyor

kızlar benim eşimin sonuçları da bu şekilde. üroloji normal demiş kadın doğum sayı az ileri harekette sanki problem dedi arada kaldım. anlayan varsa bir yorumlar mısınız?

Eklentiler

• Screenshot_2016-01-22-17-03-35.png
    Screenshot_2016-01-22-17-03-35.png
    162,6 KB · Görüntüleme: 95
kızlar benim eşimin sonuçları da bu şekilde. üroloji normal demiş kadın doğum sayı az ileri harekette sanki problem dedi arada kaldım. anlayan varsa bir yorumlar mısınız?
Sperm miktarı volüm 1 ml en az 2 ml ile 6 ml arası normal değerler toplam 34 milyon sperm var sayınınız düşük hareket de düşük birde morfoloji sıkıntılı sizin %1 normali en az %4.

X