Erkek İnfertilitesi Spermiogram Yaptıranlar, Yaptıracaklar Buraya

Erkek Faktörü / Erkek İnfertilitesi
Benm esmde test yaptirdi ve snclari dktora gosterdginde cocugun olur engel bisi yok demis
Sayi-20milyin
Hareket 1/2- %40
Hareket 1 saat- %35
Hareket 2 saat -%30
Canlilik -%40
Doktor caliligin biraz dusuk oldgnu ama senn kesnlkle cocugn olur bu onemli degl demis ama genede olesne baska test daha yapicaz demis ve esm yaptrnis testi ama yeni snclarni daha dktora gisteremedi vende nternetten arastrdgm kadaryla canlilik dusuk oldugu surece gebelik olmaz die yaziyor blgisi olan avrsa yazablrmi 3sme dktor bi skntimin olmadgni solems acaba dktor anlamamis olablrm dktoru degstirsekmi
Testiniz gördüklerimden biraz farklı kruger olmayanmı acaba? Canlılık önemli tabi ama doktor bi sıkıntı yok diyorsa doğrudur bence şüphe etme fazla.Yediğine içtiğine dikkat etsin dahada iyi olur inş.İkinci testi nasıl? değerler aynı mı? Hormon felan istemiş mi?

Diger testide yapti ama diger test daha ayrintiliydi fazladan bisirlr daha yazyodu ama snclar arabada kaldigi icin onlari yazamadm ama internettede sknti okur diye yaznca tereddutte kaldm viraz tesekkur ederm cevabn icinde

Benm esmde test yaptirdi ve snclari dktora gosterdginde cocugun olur engel bisi yok demis
Sayi-20milyin
Hareket 1/2- %40
Hareket 1 saat- %35
Hareket 2 saat -%30
Canlilik -%40
Doktor caliligin biraz dusuk oldgnu ama senn kesnlkle cocugn olur bu onemli degl demis ama genede olesne baska test daha yapicaz demis ve esm yaptrnis testi ama yeni snclarni daha dktora gisteremedi vende nternetten arastrdgm kadaryla canlilik dusuk oldugu surece gebelik olmaz die yaziyor blgisi olan avrsa yazablrmi 3sme dktor bi skntimin olmadgni solems acaba dktor anlamamis olablrm dktoru degstirsekmi
Merhaba benim eşimin de hareketi sperm sayısı az çıkmıştı ve sorun değil dediler tip bebek tedavisi gördüm sonuç alamadık maalesef sonra benim tüm tahlilerim yumurtanın kalitesi çok iyi olmasına rağmen neden tutmadığını düşündüler sağolsunlar bunu önceden düşünceleri keşke erkeğin spermi bir de morfoloji olarak inceleniyormus onu yapmamislar eşimin sipermleri morfoloji olarak düşük çıktı o nedenle olmamış bebegimiz bence mutlaka bu morfoloji testini doktorumuz sorun derim

Merhaba benim eşimin de hareketi sperm sayısı az çıkmıştı ve sorun değil dediler tip bebek tedavisi gördüm sonuç alamadık maalesef sonra benim tüm tahlilerim yumurtanın kalitesi çok iyi olmasına rağmen neden tutmadığını düşündüler sağolsunlar bunu önceden düşünceleri keşke erkeğin spermi bir de morfoloji olarak inceleniyormus onu yapmamislar eşimin sipermleri morfoloji olarak düşük çıktı o nedenle olmamış bebegimiz bence mutlaka bu morfoloji testini doktorumuz sorun derim

Suan ben klomen kullanmstm uc gun oldu biteli yarn bidaga kntrlm var yumurtalarma bakicak dktor buyudum die suan grnurde biseym yk rahim flmi ceklmedh daha bakalm bndan snra dktor ne onericek esiminde hareketlilik dusuk die dktor onemsiz aslnda dems ama.baska ayrintili test istems esm yaptirdi testi ama ne zamandir dktoravgostertememisti ins esmde yarsn sabah snuclarni gostericek dktor ne dicek bakalm ins olml snclar aliriz butun herkese nasip etsn allah ins

Suan ben klomen kullanmstm uc gun oldu biteli yarn bidaga kntrlm var yumurtalarma bakicak dktor buyudum die suan grnurde biseym yk rahim flmi ceklmedh daha bakalm bndan snra dktor ne onericek esiminde hareketlilik dusuk die dktor onemsiz aslnda dems ama.baska ayrintili test istems esm yaptirdi testi ama ne zamandir dktoravgostertememisti ins esmde yarsn sabah snuclarni gostericek dktor ne dicek bakalm ins olml snclar aliriz butun herkese nasip etsn allah ins
Inşallah canim ALlah hepimizin gönlüne göre versin

Eşimin spermiyogram sonuçları söyle, yorumlayabilecek olan varsa tesekkürler.
Testin yapıldığı koşullar itibariyle normalden az sıvı çıktığı bilgisini de ekliyorum sonuç söyle:
Test Sonuç Birim Referans Aralığı
SPERMİYOGRAM :
Hacim 1.5 mL >2
Renk KREM Krem
Görünüm OPAK Opak
Viskosite VİSKOS Normal
Likefikasyon Zamanı 40 Dakika 20 - 30
Ph 7.8 >7.2
Aglutinasyon VAR(3+) Yok
Sperm Sayısı 62 mil/mL >20
Motilite 50 % >50
+4 Progressiv, hızlı 20 % >25
+3 Yavaş Hareketli 20 % -
+2 Yerinde Hareketli 10 % -
+1 Hareketsiz 50 % -
Diğer : :
HER SAHADA 3-4 LÖKOSİT

KRUGER DE ŞÖYLE:
KRUGER (SPERMİYOGRAM) :
NORMAL SPERM ORANI 15 % >14
ANOMALİLİ SPERM ORANI 85 % <86
Toplam Baş Anomalili Sperm
Oranı
33 % -
Toplam Akrozom Anomalili Sperm
Oranı
10 %
Toplam Orta Parça ve Boyun
Anomalili Sperm Oranı
24 %
Toplam Kuyruk Anomalili Sperm
Oranı

Testin yapıldığı koşullar itibariyle normalden az sıvı çıktığı bilgisini de ekliyorum sonuç söyle:
SPERMİYOGRAM :
Hacim 1.5 mL >2
Renk KREM Krem
Görünüm OPAK Opak
Viskosite VİSKOS Normal
Ph 7.8 >7.2
Aglutinasyon VAR(3+) Yok
Motilite 50 % >50
+1 Hareketsiz 50 % -
HER SAHADA 3-4 LÖKOSİT

KRUGER DE ŞÖYLE:
KRUGER (SPERMİYOGRAM) :
Oranı
33 % -
Oranı
10 %
Anomalili Sperm Oranı
24 %
Oranı
Anladığım kadarıyla Likefikasyon zamanı yüksek, ileri hızlı da problem var %50 üzeri olması lazım morfoloji çok iyi

Anladığım kadarıyla Likefikasyon zamanı yüksek, ileri hızlı da problem var %50 üzeri olması lazım morfoloji çok iyi
peki bu likefikasyon zamanı nedir, bir de kümelenme var bunlar bağlantılı sanırım, henüz dr a gösteremedim de.
Morfoloji iyi mi diyosun ben de kötü diye düşünmüştüm. Çok teşekkürler bu arada.

peki bu likefikasyon zamanı nedir, bir de kümelenme var bunlar bağlantılı sanırım, henüz dr a gösteremedim de.
Morfoloji iyi mi diyosun ben de kötü diye düşünmüştüm. Çok teşekkürler bu arada.

Likefaksiyon (Semenin Çözünürlüğü): Ejakülasyon (meninin boşaltılması) sırasında akıcı olan ve veziküla seminalisin salgıladığı "protein kinaz" enziminin etkisiyle "koagüle olan (=pıhtılaşan)" semen 10-20 dakika içerisinde kendiliğinden eriyebilmeli yani likefiye olmalidır. Likefaksiyon süresinin uzaması gibi bir aksaklık semen viskozitesinin (kıvamının) arttığını gösterir ki bu da istenmeyen bir durumdur.
Nette böyle yazıyor ama 20 dk yı geçmemeli. Hacim de azıcık az. Kümelenmeyi bilemiyorum ama galiba bağlantılı. Morfoloji normal alt sınırı %4 zaten o yüzden çok iyi. İleri hızı arttırmanız lazım

Likefaksiyon (Semenin Çözünürlüğü): Ejakülasyon (meninin boşaltılması) sırasında akıcı olan ve veziküla seminalisin salgıladığı "protein kinaz" enziminin etkisiyle "koagüle olan (=pıhtılaşan)" semen 10-20 dakika içerisinde kendiliğinden eriyebilmeli yani likefiye olmalidır. Likefaksiyon süresinin uzaması gibi bir aksaklık semen viskozitesinin (kıvamının) arttığını gösterir ki bu da istenmeyen bir durumdur.
Nette böyle yazıyor ama 20 dk yı geçmemeli. Hacim de azıcık az. Kümelenmeyi bilemiyorum ama galiba bağlantılı. Morfoloji normal alt sınırı %4 zaten o yüzden çok iyi. İleri hızı arttırmanız lazım
çok teşekkürler :KK66:

SPERMİYOGRAM :
Hacim 1.5 mL >2
Renk KREM Krem
Görünüm OPAK Opak
Viskosite VİSKOS Normal
Ph 7.8 >7.2
Aglutinasyon VAR(3+) Yok
Motilite 50 % >50
+1 Hareketsiz 50 % -
HER SAHADA 3-4 LÖKOSİT

KRUGER DE ŞÖYLE:
KRUGER (SPERMİYOGRAM) :
Oranı
33 % -
Oranı
10 %
Anomalili Sperm Oranı
24 %
Oranı
Hacim olarak çok az vermiş normali 2-6 ml arasında olmalı eşiniz 1,5 ml vermiş 1 ml deki sayı güzel ama sperm hacimi az.

Kizlar merhaba tekrar. Bizim son analizi paylasmistim sizinle 1 ayda hizli bi iyilesme gostermisti. Dr bu kez de kruger istedi. Morfoloji %3 cikmis. Bir de varikosel tespit edildi. Ameliyat kararni bize birakti. Asilama ya da tup onerio. Tecrubesi olan arkadaslar yardimci olablr mi? Islem sirasi nasil olmali? Ameliyati once mi sonra mi olmali

Iyi geceler kızlar bizim eşimin ilk yaptırdığı spermiyogram Sperm sayısı18 milyon du hareketsiz % 48 di yerinde ve hızlı hareketli % 20 di
4 ay önce tekrarladık
Sperm sayısı 10 milyon olmuş
Hareketsiz % 60
Yerinde ve hızlı haretli ise % 17di
Kruger morfoloji % 8çıktı nasıl sizce eşime havuç suyuna başladım bende hsg çekilcem çok kötü değil demi yalnız sonuçlar çok çabuk değişkenlik gösteriyor

Iyi geceler kızlar bizim eşimin ilk yaptırdığı spermiyogram Sperm sayısı18 milyon du hareketsiz % 48 di yerinde ve hızlı hareketli % 20 di
4 ay önce tekrarladık
Sperm sayısı 10 milyon olmuş
Hareketsiz % 60
Yerinde ve hızlı haretli ise % 17di
Kruger morfoloji % 8çıktı nasıl sizce eşime havuç suyuna başladım bende hsg çekilcem çok kötü değil demi yalnız sonuçlar çok çabuk değişkenlik gösteriyor

Merhaba canım. Hareketsiz sayısının artması kötü olmuş. Ama morfoloji çok iyi. Sonuçta hepimiz 1 yumurta 1 Spermden dünyaya geldik. Sana bir şey tavsiye edeyim bende de eşimde de bir sorun yok ama 1 yıldır olmuyor. Dün aktara gittim keçiboynuzu almak için bana bir de çakşır suyu verdi güvendim aldım. Nette araştırdım bu çakşır suyunu sonuç alan çok kişi var keçiboynuzu kürü ile bu suyu kullanmamı söyledi hem eşim hem benim istersen sen de bir araştır aklına yatarsa uygularsın canım. :KK50:

Merhaba canım. Hareketsiz sayısının artması kötü olmuş. Ama morfoloji çok iyi. Sonuçta hepimiz 1 yumurta 1 Spermden dünyaya geldik. Sana bir şey tavsiye edeyim bende de eşimde de bir sorun yok ama 1 yıldır olmuyor. Dün aktara gittim keçiboynuzu almak için bana bir de çakşır suyu verdi güvendim aldım. Nette araştırdım bu çakşır suyunu sonuç alan çok kişi var keçiboynuzu kürü ile bu suyu kullanmamı söyledi hem eşim hem benim istersen sen de bir araştır aklına yatarsa uygularsın canım. :KK50:
Evet canım duymuştum araştırıp alıcam çok teşekkür ederim

İyi günler eşimin spermi 82 milyon ama ileri hareketi 0 teste bide eşimin varikoseli var özel deki doktorumuz ameliyat olman gerektiğini söyledi esimde gazi unv. Hast.Ve ankara hasta. Gitti ameliyat edemeyiz bu sekilde norml diolar demişler şuan keçiören arastr hasta. Ameliyat olck yani sadece ileri haretli spermde sikinti gözüküyor ameliyat fayda sağlar mi hocamm..

Canım detaylı incelememiştim toplam Sperm sayısını baz almıyoruz demi
Sadece Sperm sayısı ve yüzdeli hareketleri çünki eşimin toplam 115 milyon ilki ikincisi 44 milyon çıkmış ama ilk 6.4 ml diğeri 4.4 ml miş

Canım detaylı incelememiştim toplam Sperm sayısını baz almıyoruz demi
Sadece Sperm sayısı ve yüzdeli hareketleri çünki eşimin toplam 115 milyon ilki ikincisi 44 milyon çıkmış ama ilk 6.4 ml diğeri 4.4 ml miş
Benim bildiğim 1 ml deki değeri yazılıyor. Bizim testte öyleydi milyon/ml yazıyor. Fotoğrafını çekip yükleyebilir misin?

Işte böyle canm

Eklentiler

• 20151010_194539.jpg
    20151010_194539.jpg
    28,3 KB · Görüntüleme: 86
X