Erkek İnfertilitesi Spermiogram Yaptıranlar, Yaptıracaklar Buraya

Erkek Faktörü / Erkek İnfertilitesi
Kizlar bu sonuca bakabilirmisiniz bi?
Merhabalar anladığım kadarıyla yardımcı olayım. Sayınız gayet iyi. Hareket sizin de referans değerlerden gördüğünüz üzere standarrdın biraz altında. Likefikasyon çok uzun. Bizim de 40 dak çıktı yüksek olduğunu düşünüyoruz. Doktora henüz göstermedik nedenleri hakkında bi fikrim yok gakat ilaçla tedavi edildiğini be ilinci testte normal çıkabildiğini duydum. Morfoloji ise gayet iyi durumda. Hareketlilik önemli olduğı için bir uzmana gösterin derim.

Kizlar bu sonuca bakabilirmisiniz bi?
Ph tam sınırda olumsuz bi etkisi oluyor mu bilgim yok,sayınız 70 milyon çünkü 2 ml sperm vermiş 1 ml de 35 milyon varmış yani sayı iyi ileri hareket sıkıntı aynı dert bizdede var hareket kolay kolay düzelmiyor diyorlar ama inş düzelir.

Kızlar bu da eşimin sonuçları yardımcı olur musunuz morfoloji analizinden hiçbirşey anlamadım :KK43: nasıl sonuçlar? Doktor benden de amh testi istedi ama daha çıkmadı sonuçları salıya kadar nasıl bekleyeceğim bilmiyorum :KK43:

Eklentiler

• P_20160217_195159_1_p_1.jpg
    P_20160217_195159_1_p_1.jpg
    73,4 KB · Görüntüleme: 78
  • P_20160217_195136_1_p_1.jpg
    P_20160217_195136_1_p_1.jpg
    95,4 KB · Görüntüleme: 100
Kızlar bu da eşimin sonuçları yardımcı olur musunuz morfoloji analizinden hiçbirşey anlamadım :KK43: nasıl sonuçlar? Doktor benden de amh testi istedi ama daha çıkmadı sonuçları salıya kadar nasıl bekleyeceğim bilmiyorum :KK43:
SiE de anladığım kadarıyla yardımcı olayım. Ph normal, likefikasyon süresi ve sayı da aynı şekilde iyi durumda. Hareketlilik de iyi. Morfoloji baya ayrıntılı bakılmış. Kruger dedikleri bu sanırım. Onda da yüzde4 normal sperm yetiyor diyorlar. Siz de tam sınırdasınız gibi gözüküyor. Doğal yoldan olcağını söyleyecekler muhtemelen.

SiE de anladığım kadarıyla yardımcı olayım. Ph normal, likefikasyon süresi ve sayı da aynı şekilde iyi durumda. Hareketlilik de iyi. Morfoloji baya ayrıntılı bakılmış. Kruger dedikleri bu sanırım. Onda da yüzde4 normal sperm yetiyor diyorlar. Siz de tam sınırdasınız gibi gözüküyor. Doğal yoldan olcağını söyleyecekler muhtemelen.
Teşekkür ederim cevap verdiğiniz için kaç gündür içim içimi yiyor doktor yumurta rezervimi az görmüş fsh 6.74 çıktı o yüzden amh testi istedi bir o kaldı bakalım inşallah kötü bir şey çıkmaz :KK43:

Kizlar bu da en son cikan sonuc buna da bakabilir misiniz bi? Dr a gosteremdk henuz ama sayi artmis digerlerini anlayamadm

Eklentiler

• 20160217_161950.jpg
    20160217_161950.jpg
    39,2 KB · Görüntüleme: 77
kruger %4 üzerini normal kabul ediyor gerçi bizimki 10 ama ne fayda sizinki 4 müş %1 le hamile kalan da var ...allah ol diyecek olacak başka acıklaması yok bu durumun :) sayıda iyi sanırım ama öteki değerlerden bişi anlamadım

Merhabalar anladığım kadarıyla yardımcı olayım. Sayınız gayet iyi. Hareket sizin de referans değerlerden gördüğünüz üzere standarrdın biraz altında. Likefikasyon çok uzun. Bizim de 40 dak çıktı yüksek olduğunu düşünüyoruz. Doktora henüz göstermedik nedenleri hakkında bi fikrim yok gakat ilaçla tedavi edildiğini be ilinci testte normal çıkabildiğini duydum. Morfoloji ise gayet iyi durumda. Hareketlilik önemli olduğı için bir uzmana gösterin derim.
Tesekkur ederim :)

Kizlar bu da en son cikan sonuc buna da bakabilir misiniz bi? Dr a gosteremdk henuz ama sayi artmis digerlerini anlayamadm
Bence sizin değerleriniz gayet iyi durumda. Diğerlerinde nasıldı bilemiyorum. Ama bu test sorunsuz gibi. Neden bir kaç kere tekrarladınız testi?

kruger %4 üzerini normal kabul ediyor gerçi bizimki 10 ama ne fayda sizinki 4 müş %1 le hamile kalan da var ...allah ol diyecek olacak başka acıklaması yok bu durumun :) sayıda iyi sanırım ama öteki değerlerden bişi anlamadım
İnşallah Rabbim isteyen herkesle birlikte nasip etsin bizlere de... Bakalım inşallah bende de bir sorun çıkmaz

Ph tam sınırda olumsuz bi etkisi oluyor mu bilgim yok,sayınız 70 milyon çünkü 2 ml sperm vermiş 1 ml de 35 milyon varmış yani sayı iyi ileri hareket sıkıntı aynı dert bizdede var hareket kolay kolay düzelmiyor diyorlar ama inş düzelir.
Tesekkur ederim :) aksam 2. Sonucu da aldik ama dr gosteremdk henuz klinik farkli oldugndan karsilastrp anlayamdm. Bi bakar msnz harekette duzelme var mi

Bence sizin değerleriniz gayet iyi durumda. Diğerlerinde nasıldı bilemiyorum. Ama bu test sorunsuz gibi. Neden bir kaç kere tekrarladınız testi?
Insallah ya :) ilk testi 1 ay once yaptrmstk dr ilac tedavisi vermisti. Tedaviden sonra bugun tekrar tahlil verdik sonuc boyle ama dr a gosteremdk henuz

Eklentiler

• 20160217_161552.jpg
    20160217_161552.jpg
    45,6 KB · Görüntüleme: 109
  • 20160217_161950.jpg
    20160217_161950.jpg
    39,2 KB · Görüntüleme: 80
Hangi ilaçları verdi doktor? Bir de likefikasyon süresi ile alakalı ne dedi acaba?
Klomen ve vitamin kullandi. Vitaminin adi apikobaldi sanirim. Ayrica endomex vermisti ama biz eczaneden hemen bulamadk 5 gun filan oldu endomex icmeye baslayali. Sure ve aglntsyon konusunu ben de merak ediyorum ama bisey soylemems dr.

Evden getirdiğiniz için sonuç yine tam doğruyu göstermiyor olabilir bence gidip orada versin.Bende çok anlamıyorum ama şöyle bakınca ph ı yüksek,sayı az en az 20 milyon olması gerekiyormuş ve ileri hareketli sıfır sanırım onunda yükselmesi lazım.Belki varikoseli vardır eşinin bi üroloğa gitsin.yaşı daha genç bence strese girme hiç düzelir inşaallah.Sigara fln kullanıyorsada o da baya spermi olumsuz etkiliyor.
Yarim saat dediler evden getieme suresi bjz 20 dk getirdik . Doktor esimin cok strestli biri oldugunu ve spermlerini oldurdugunu soyledi napicam bilmiyorum 3 ay sonra tekrae yapsin dedi vitamin ve sakinlestirici verdi. O kadar vakit nasil dayancam bilmiyorum cok yorukdum artik en iyisi bir urologa gozukmekte fayda var Allah razi olsun yardimlariniz icin. Rabbim kimsenin kucagini bos birakmasin.

Yarim saat dediler evden getieme suresi bjz 20 dk getirdik . Doktor esimin cok strestli biri oldugunu ve spermlerini oldurdugunu soyledi napicam bilmiyorum 3 ay sonra tekrae yapsin dedi vitamin ve sakinlestirici verdi. O kadar vakit nasil dayancam bilmiyorum cok yorukdum artik en iyisi bir urologa gozukmekte fayda var Allah razi olsun yardimlariniz icin. Rabbim kimsenin kucagini bos birakmasin.
Stresten spermlerini nasıl öldürüyormuş yani stres sperm üretiminimi olumsuz etkiliyormuş?benim eşimde çok zorlanmış örnek verirken tam erekte bile olamadım diyordu kolay değil.

kızlar merhabalar; eşim varikosel ameliyatı oldu ve üzerinden 3 ay geçti resimlerde ameliyattan önce ve sonra olan sperm testleri var yorumlar mısınz? doktora gidicek ama bekleyemiyorum yarına kadar :KK43:((

Eklentiler

• öncesi.jpg
    öncesi.jpg
    39,1 KB · Görüntüleme: 93
  • öncesi1.jpg
    öncesi1.jpg
    15,1 KB · Görüntüleme: 86
  • sonrası.jpg
    sonrası.jpg
    56,8 KB · Görüntüleme: 82
kızlar merhabalar; eşim varikosel ameliyatı oldu ve üzerinden 3 ay geçti resimlerde ameliyattan önce ve sonra olan sperm testleri var yorumlar mısınz? doktora gidicek ama bekleyemiyorum yarına kadar :KK43:((
İlk tahlilde sperm miktarı ve sayısı normal hareletlilik yokmuş sanırım ikinci tahlilde ileri yavaş hareket artmış ileri hızlı hareketi düşük ama miktar ve sayı sıkıntılı bu seferde.Düzelir inşş

X