Erkek İnfertilitesi Spermiogram Yaptıranlar, Yaptıracaklar Buraya

Erkek Faktörü / Erkek İnfertilitesi
İlk tahlilde sperm miktarı ve sayısı normal hareletlilik yokmuş sanırım ikinci tahlilde ileri yavaş hareket artmış ileri hızlı hareketi düşük ama miktar ve sayı sıkıntılı bu seferde.Düzelir inşş
hadi yaaaa inş ilerleyen zamanlarda düzelir ameliyat başarılı mı geçti acaba başarısızmı bunu anlayamadım ? 1 bucuk yıldır falan korunmuyoruz . günü gününe regli oluyorum 1 gün bile geçmiyoki gecse bir günlük bile olsa acaba hamilemiyim diye sevinicem :KK43:

SEMEN ANALİZİ
18.02.2016
Adı Soyadı : Yaş : 32
Eş İsmi : Yaş : 32
Telefon No :
Alınış Metodu : Refleksojenik Ereksiyon + Psikojenik (V.S.S) Ereksiyon
Cinsel Perhiz Süresi : 4 gün
Laboratuvara Geliş Saati : 14:10
Ejakülatın Alındığı Saat : 14:20
MAKROSKOPİK İNCELEME
REFERANS ARALIĞI
Volüm : 4.9 /ml ≥ 1.5 ml
Renk : Sarımtrak
pH : 7.9 ≥ 7.2 60 dk sonrası damlada uzama >2 cm
mekanik müdahale ile sıvılaşma sağlandı
Vizkozite : (+++) (+)
Likefaksiyon : > 60 dakika 0-60
Aglütinasyon :
Fruktoz : (+) Normal : Pozitif
MİKROSKOPİK İNCELEME
Spermatozoa Sayısı : ( - ) /ml > 15x10 6
Total Spermatozoa Sayısı : ( - ) > 39x10 6
İleri Hareketli : % ( - ) % 32
Yerinde Hareketli : % ( - ) İleri Hareketli + Yerinde Hareketli >%40
Hareketsiz : % ( - )
Toplam İleri Hareketli Sperm Sayısı : ( - )
Pellet : NEGATİF
Retrograd Ejakülasyon :
Vitalite : % >%58 canlı
Hipoozmotik Şişme (HOS) Test : % >%58 canlı
Yuvarlak Hücre Sayısı : 300.000 /ml < 5x10 6
Lökosit Hücresi Oranı : % 56
Lökosit Hücresi Sayısı : 168.000 /ml Peroksidaz pozitif hücre < 1x10 6 lökosit/ml
İmmatür Germ Oranı : % 44
İmmatür Germ Sayısı : 132.000 /ml
Eritrosit : 300.000 /ml
PELLET & BOYAMA
( % 11 spermatid ( 12-15 µm,10-12 µm,nadir 8-10 µm ve elonge spermatidler {10-12}), % 89 spermatosit )
Yorum : Direkt ve Pellet incelemesinde spermatozoa hücresine rastlanmadı.
Not : Sayımlar; Makler kamara ,Neubauer hemositometresi ve Cell-Vu sayım seti ile kontrollü olarak yapılmıştır

arkadaşlar 2008 de microtese olmuştuk ama sertoly cell only dediler kök hücreyi bekleyin dediler .sonra kaan aydos da tedaviye devam ettik o da ya ameliyat yada şiddetle evlatlık öneririm Kıbrıs ı da düşünebilirsiniz dedi .en son ocakta celalaettin hocayaa gittik o da sabırla olacak bir şey dedi ve bu testi istedi şimdilik iğne oluyo eşim ve macun önerdi sabah akşam onu tüketiyor.umut hep var ama bir de tecrübeli arkadaşlar sonuca baksa bilmiyorum yuvarlak hücreler,immatür germ hücrelerin oması iyi mi kötü mü yardımcı olursanız sevinirim.Rabbim isteyen dileyen kimsenin kucağını boş bırakmasın...

SEMEN ANALİZİ
18.02.2016
Telefon No :
MAKROSKOPİK İNCELEME
REFERANS ARALIĞI
Aglütinasyon :
MİKROSKOPİK İNCELEME
Retrograd Ejakülasyon :
Lökosit Hücresi Sayısı : 168.000 /ml Peroksidaz pozitif hücre < 1x10 6 lökosit/ml
PELLET & BOYAMA
( % 11 spermatid ( 12-15 µm,10-12 µm,nadir 8-10 µm ve elonge spermatidler {10-12}), % 89 spermatosit )
Not : Sayımlar; Makler kamara ,Neubauer hemositometresi ve Cell-Vu sayım seti ile kontrollü olarak yapılmıştır

arkadaşlar 2008 de microtese olmuştuk ama sertoly cell only dediler kök hücreyi bekleyin dediler .sonra kaan aydos da tedaviye devam ettik o da ya ameliyat yada şiddetle evlatlık öneririm Kıbrıs ı da düşünebilirsiniz dedi .en son ocakta celalaettin hocayaa gittik o da sabırla olacak bir şey dedi ve bu testi istedi şimdilik iğne oluyo eşim ve macun önerdi sabah akşam onu tüketiyor.umut hep var ama bir de tecrübeli arkadaşlar sonuca baksa bilmiyorum yuvarlak hücreler,immatür germ hücrelerin oması iyi mi kötü mü yardımcı olursanız sevinirim.Rabbim isteyen dileyen kimsenin kucağını boş bırakmasın...
amin canım :KK43:

hadi yaaaa inş ilerleyen zamanlarda düzelir ameliyat başarılı mı geçti acaba başarısızmı bunu anlayamadım ? 1 bucuk yıldır falan korunmuyoruz . günü gününe regli oluyorum 1 gün bile geçmiyoki gecse bir günlük bile olsa acaba hamilemiyim diye sevinicem :KK43:
Aynı benim gibisin bizde 14 aylık evliyiz aynı şekilde korunmuyoruz benimde günü gününe maaşallah diyelim en azından onda sıkıntı yok ama tüpler fln ne durumda bilgim yok erkek tedavi olmadan film çektirmenin bi anlamı yok diyorlat bizdede ileri hareket de sıkıntı var ve doktorada gitmedi nolcak bilmiyorum böle.Sizin ameliyat iyi geçmiş muhakkak ki hareketlilik artmış şimdi vitamin keçiboynuzu vs yaparsın dahada iyi olur .

Am
SEMEN ANALİZİ
18.02.2016
Telefon No :
MAKROSKOPİK İNCELEME
REFERANS ARALIĞI
Aglütinasyon :
MİKROSKOPİK İNCELEME
Retrograd Ejakülasyon :
PELLET & BOYAMA

aminn inşallah bu tahlilde tecrübeli arkadaşlar vardır sana yardımcı olur macunun içeriği nedir bizimle paylaşırmısın?

Evre 1 macunu diye bi karisim aktara yönlendirdi ermiş aktar a celalettin hoca kullanıyoruz ama içeriği nedir bilmiyoruz ama çok iri taneli folyo kaplı sabah akşam bi tahta kaşıkla yiyor şifa allahtan hayırlısıni nasip etsin Rabbim

Stresten spermlerini nasıl öldürüyormuş yani stres sperm üretiminimi olumsuz etkiliyormuş?benim eşimde çok zorlanmış örnek verirken tam erekte bile olamadım diyordu kolay değil.
Cnm testi verirken degilde genel olarak soyledi sakinlestirici prozac ve vitamin ilaci verdi vitamin ilacini devlet karsilamiyor reklamlarda cikan var ya o 40 tl pharmaton cok etkisi oldugunu okudum internetten hayirlisi bakalim

Merhaba arkadaşlar sonucu benimm içinde değerlendirirmisiniz
Screenshot_2016-02-22-14-59-36.png
IMG_20160222_150121.JPG
Screenshot_2016-02-22-14-58-33.png

Eklentiler

• Screenshot_2016-02-22-15-02-58.png
    Screenshot_2016-02-22-15-02-58.png
    43,1 KB · Görüntüleme: 97
Kizlar bunada bi el atin doktora gitmem 5 gun daha var

Eklentiler

• 1456224912952.jpg
    1456224912952.jpg
    35,8 KB · Görüntüleme: 100
Merhaba arkadaslar benim esimdende spermiyogram tahlili istendi,yaptirmadan once nelere dikkat edilmeli.
Merhaba
Benim eşim tahlil vermeden önce 3 gün ilişkiye girmedik tek istedikleri bu ama eşin ateşli hastalık geçirdiyse yakın zamanda antibiyotik felan o zamanda pek verilmesini tavsiye etmiyorlar.

Kizlar bunada bi el atin doktora gitmem 5 gun daha var
Hareket sıkıntılı sayı çok güzel ama işte ileri hareket edemeyince bi işe yaramıyor:KK43: varikosel olabilir eşinde sigara felanda kullanıyosa baya olumsuz etki ediyormuş harekete stres ten hareket etkilenir mi bilmiyorum.doktorunuzun söylediklerini bizimlede paylaş olurmu?

Hareket sıkıntılı sayı çok güzel ama işte ileri hareket edemeyince bi işe yaramıyor:KK43: varikosel olabilir eşinde sigara felanda kullanıyosa baya olumsuz etki ediyormuş harekete stres ten hareket etkilenir mi bilmiyorum.doktorunuzun söylediklerini bizimlede paylaş olurmu?
Bilmiyorum artik :KK43: moralim bozuk :KK43:

Merhaba arkadaslar. Sizlere de danismak istedim. Moralim.baya bozuk nolur şu testi yorumlayin.
Morfoloji 2 cikti. Ürolojodeki dr umuz bu durumu onemsemedi. Sperm sayisi falan gayet iyi demis. Normal yolla olur demis. Takviye ilac vermis.
Eşimde grada 1 varikosel cikti. Ama doktor ameliyata gerek yok sperm sayin gayet iyi demis.
Gercekten gerek yokmu yoksa bosami cabalicaz 4 -5 ay. Deneyin olmazsa bidaha gel normal sartlarda olmasi gerekiyor demis eşime doktor

Eklentiler

• Screenshots_2016-02-24-00-54-11.png
    Screenshots_2016-02-24-00-54-11.png
    238,8 KB · Görüntüleme: 90
Burada daha net sanirim

Eklentiler

• Screenshot_2016-02-24-01-02-00.png
    Screenshot_2016-02-24-01-02-00.png
    242,1 KB · Görüntüleme: 97
X