Sperm testinden anlayanlar yorum yapabilir mi bu durumda tek çare tüp bebek mi?

ananasmango

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
18 Kasım 2022
1.146
1.593
Hiç beklemediğimiz bir sonuç
Tüp bebekten başka çare yok mu
Kabullenmek çok zor
Aynı durumda olan varsa ne gibi çözüm sunabilirsiniz

Eklentiler

• Screenshot_20230126_232826.jpg
    85,9 KB · Görüntüleme: 185
kaç gündür şaşkınız hiç beklemiyorduk

yaşımız da geçiyor ne yazıkki

sizin yaşlar kaç

Valla baktım evet bizimkine benziyor, umarım sizin de bizim de hayırlı sonuçlar alırız devlette
Siz 1-2 spermle hamile kalabildiniz mi tüp bebek vs? Sonuç bizimkiyle aynı bizde 4aydır bu sonucu arttırmaya çalışıyoruz henüz bir artış olmadı hala 1-2 sperm çıkıyor sonuç ama bakalım bu ay belki artmış olur. Umudunuzu kaybetmeyin be alıştım hatta tüp bebek merkezi bile araştırmaya basladım malesef tüp bebekten baska çare yok eğer ilaçla arttıramazlrsa. Çok üzgünüm allah sizede sabır versin şu kandil günü

Yok biz daha sonuçları yeni aldık, 1 şubatta da devlette yaotırcaz ama muhtemelen aynı olacak galiba hiç sperm yokken tüp bebek nasıl yapılacak hiç bilgim yok size doktor ilaç tedavisi mi başlattı önce

Yok biz daha sonuçları yeni aldık, 1 şubatta da devlette yaotırcaz ama muhtemelen aynı olacak galiba hiç sperm yokken tüp bebek nasıl yapılacak hiç bilgim yok size doktor ilaç tedavisi mi başlattı önce
Tese ameliyatı ile sperm bulunmaya çalışılıyormuş bizde yeniyiz daha bu olaylara bizde araştırıyoruz ama tese önerilmiyo önce tedavi olun deniliyor. Bize klomen ve zeucit takviye kullandırıyor ürolog. Kan değerleri normal eşimin hormon değerleri de normal sizinde hormon ve ultrasonla bakıldı mı? Bakılmasıysa da bakılır ona före bi yol çizilir

Bende çok umutsuzdum ilk basta hatta salmıstım bir ara ama sonra belki yükselir diye değerler umudum arttı doktor %90 tüp bebekle çocuğunuz olur dedi sizle değerler aynı sayılır bizde de bir iki sperm var sizde olabilrsiniz inşallah eşinizin moralini yüksek tutun

Daha yeni başlayacaz sanırım biz de bu sürece. Rabbim yardımcımız olsun şu mübarek günlerin yüzü suyu hürmetine

Eşime ayrı üzülüyorum kendime ayrı. Ama bunu duyduğuma çok sevindim inşallah güzel sonuçlar alırız çok beklemeden

Tüm testlerinizi yaptrmadan sakın takviye vs kullanmayın hormonel sorun varsa daha da bozabilirsiniz bizde hormonel sorun yok ondan kullanıyor

Tüm testlerinizi yaptrmadan sakın takviye vs kullanmayın hormonel sorun varsa daha da bozabilirsiniz bizde hormonel sorun yok ondan kullanıyor
Sonuçları almadan Bi şey kullandırmayı düşünmüyorum ben de eşime. Hatta Bi haftadır keçiboynuzu pekmezi veriyordum meğer zararlarıymış azospermi için. Onu da bıraktım hemen

Kızlar ben şu anda buna benzer sonuçlarla 8 haftalık ikizlere hamileyim. Daha çok erken nasıl ilerler bilmiyorum ama bu durumda olup sonuç alan çok kişi var.
Benim eşimde de 3-5 sperm hatta bazen hiç çıkmıyordu. Aynı gün verdiği ikinci örnekte daha fazla çıkıyordu. (15-20 tane)
Bizde ilk dış laboratuvarda hiç sperm yok denilerek sonucu öğrendik.
Tüp bebek merkezine de hiç umudumuz olmadan gittik. Allah'tan orada 3-5 tane bulundu ve mikro teseye gerek kalmadan denenebileceği söylendi.
Size tavsiyem laboratuvarına güvendiğiniz bir merkezde 4-5 günlük cinsel perhizden sonra aynı gün 2 defa örnek vermeniz.

Aa siz ilk denemede oldu mu allahım bana da nasip etsin ya rabbi hergün bunu düşünüyorum:) siz peki herhangi bir klomen veya destek bisey kullandırıldı mı?

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…