Erkek İnfertilitesi Sperm dna hasarı kaan aydos

Erkek Faktörü / Erkek İnfertilitesi
Canım giremedim uzun zaman teşekkür ederim, konuştuk tamam dedi ama iki ayı bulur yaptırmamız hayırlısı artık...senin eşin de ameliyat olmuş güzel haberlerini bekliyoruz..
Teşekkürler canım , evet ameliyat olmaya karar verdik, inşallah tüp bebeğe gerek kalmadan çözülür sorun...herkese de yalan söylüyorum pembe yalan diyelim henüz düşünmüyoruz diye..toplum Baskısı da ayrı bir sıkıntı...

Canım benim eşin de dna hasarı %69 çıktı ve varikosel var.. Önce varikosel ameliyatı olup 1 yıl beklemeyi düşünüyorum olmazsa gelecek yaza tüp bebek.. Yaşım 30 benimde.. Ben neyime güvenip iki sene korunduysam sanki hapı bırakınca hemen hamile kalırım zannettim sen ne aşamadasın tedavi olarak neler yapıyorsunuz

Aynen öyle bende yeni evliyiz daha diyorum ama 2 sene oldu bizim. Inanmiyorlar bence artik hatta. En güzeli ameliyat bencede. Çünkü 2. 3. Çocuk istersek önümüzde engel olmaz. Ne zamandır düsünüyorsunuz?

galadriel80 slm. Durumunuz ne oldu acaba? Bizim hikâyemiz benziyor biraz baştan sona okudum şimdi bizde hasar testinin sonucunu bekliyoruz..

merhaba canım, eşimin değerleri düzeldi çok şükür, myıs ayndan beri mormal yolan deniyoruz, kaan hoca 6 ay bekleyin demişti ancak ağustosta tüp yapma kararı aldık:)

Umarim tüp bebeğe gerek kalmaz yaşınız musait ise bence zamana bırakın..
Bu arada esin ilaçlara devam ettsin demiş mi kaan hOca? Bide tam değerler kaçta kaca çıkmış sayı hız vs.

Umarim tüp bebeğe gerek kalmaz yaşınız musait ise bence zamana bırakın..
Bu arada esin ilaçlara devam ettsin demiş mi kaan hOca? Bide tam değerler kaçta kaca çıkmış sayı hız vs.
Valla 35 yaşındayım artık pek bekleyecek zaman kalmadı:) morfoloji %2 den %7 ye, ileri hız 0 dan, %65 e çıktı, sayımız zaten iyiydi canım, dna hasarımız %23 dü, 2 ay sonra %16 düştü sıkıntı kalmadı dedi kaan hoca, 6 ay daha emodex kullan dedi, eşim hala dvm ediyor.

Merhaba olsun her şeyin hayırlısı diyorum öncelikle, nereden bileceksin ki ben de aynen 2 sene korundum ve sonra hemen hamile kalırım sandım:) Benim eşim de hasar çok yüksek çıkınca 12 haziranda Kaan Hocaya muayne olduk, ilaç tedavisine başladık kendisi kan testi istemişti hormonlar için onlar istediği değerlerdeymiş ilaçlara devam ediyoruz bir ay sonra sperm testlerini yenileyeceğiz bakalım bu arada ben hsg çektirdim bi sorun yok şu an hasarın düşmesini bekliyoruz sayımız da ço yüksek değil hasar düşünce tüp bebek tedavisine başlayacağız sanırım...

ilaç olarak ne kullanıyorsunuz canım peki?

emodex ve klomen canim
Sağol canım. Biz de proxeed almıştık bu kutu bitmek üzere. Çok düzenli İçmedi eşim suya karıştırıp içmek zor geldi bu bitince emodex almayı düşünüyorum ben de. Kapsül olarak yanına alır işte içer hiç değilse. Gerçi Sperm dna hasarı var mı yok mu onu da bilmiyoruz ama hız ve morfoloji yerlerde idi 2 ay önce varikosel ameliyatından önce. İnş düzelmiştir

iyi akşamlar kızlar. Baştan sona yazılanları okudum bizde kaan hocanın hastasıyız. Dna hasar testi yaptırdık sonuç % 26 çıktı kaan hoca emodex ve Klomen verdi bir ay sonra kontrolümuz var... Eşim iki yıl önce Varikosel ameliyatı oldu değerler düzeldi morfoloji % 1 den % 7 ye çıktı sayımız her zaman iyiydi şuan 160 milyon ileri hızlı % 5 ten % 70 e çıktı fakat hamilelik olmadı üstelik ameliyattan bir yıl sonra 2 aşılama 2 tüp bebek denedik olmadı. Son çare olarak kaan hocaya başvurduk bakalım sonuç be olur yaza kadar bekleyeceğiz olmazsa tekrar tüp bebek deneriz galiba. Bende rahim filmi falan çektirdim herşey normal Rabbim en kisa zamanda hayırlısı ile hepimize bebek nasip eder inşallah

CNMM SENLE ÖZELDEN MESAJLAŞMIŞTIK TAHMİNLERİM AYNEN ÇIKTI EŞİMİN SOLDA GRADE 2 VARİKOSELİ VAR SPERM SAYISI 83 MİLYON AMA İLERİ HIZ %4 MORFOLOJİ %2 NOLCAK BİZİM HALİMİZ BİR DOKTORA DAHA GİDİCEK ŞİMDİ EŞİM EMRE AKKUŞ DİYE BİRİ BAKALIM NE DİYECEK BEN AŞILMADA DENEMEYE KARAR VERDİM BUARADA

Güzel haberleri olan yok mu arkadaşlar ben hala eşimi varikosel ameliyatına sokamadım, üfff hergün söylemekten yıldım tamam diyor doktora Gittiği yok...ne olucak böyle bilmiyorum...çok zor çok yavaş ilerliyor bizim süreç...çocuksuzluğu sorun yapmıyor benim Anladığım , olmasa da olur diyor herhalde ...Allah hepimize yardım etsin...bu da bir imtihan...insanlar neler neler yaşıyor Allah daha büyük sıkıntılardan korusun

Allah yardımcın olsun. Tek taraflı olmuyor hiç ..

Bende merak.ediyorum kimseden ses çıkmıyor uzun zamandır yok mu güzel haber alan

Eşim sonunda doktorla görüştü varikosel var ameliyat olmaya karar verdi...eşinde varikosel olanlar sperm dna hasarı ilaçla düzeleneyecek kadar yüksekse biran önce ameliyat olsun arkadaşlar, zaman kaybetmeyin derim..ben bunu hem bahçeci tüp bebek merkezine hem de profesöre sordum...ameliyat lazımmış...çünkü bu ameliyat olursa doğal yolla olmazsa da tüp bebeğin tutma şansını arttırıyormuş ...ayrıca bahçecideki doktorum bana antioksidan vitamin kullansın eşin dedi...ameliyattan sonra doktora sorarım neler Kullanılacak diye....size bilgi veririm ...çok sıkıntı yapmamak lazım..bu zamanlar bizim en güzel zamanlarımız...Allah türlü imtihanlar veriyor insanlara bize Düşen de bu oldu...sonu iyi olur inşallah .. Dua ve tedavilere devamm

Evet cnm ben de ameliyat gerekiyorsa hiç vakit kaybetmeden olma taraftarıyım. yok varikosel var ama Değerler normalse de 6 ayda bir spermiyogram yapılmalı. Bizimki bir senede darmadağın olmuş çünkü . Oldu bitti 2.5 ay da geçti üstünden. Eşim bu kadar erken randevu aldığım için kızmıştı başta ama şimdi iyi ki oldum geçti gitti işte diyor.
İnş en kısa zamanda sağlıklı bir gebelik de olur da hiçbir şüphemiz kalmaz...

Cnm msjını yeni gördüm Gözümden kaçmış. Genelde zaten solda çıkıyor. Benim eşimin de sol Grande 3 dü. Benim 3 düşük olduğu için aşılama falan düşünmedik hiç. Bi tek Aklımda pgt tüp bebek vardı. Ona da eşim erken dedi tüp bebek için ve ameliyata karar verdi. Şimdi de marta kadar süre verdik işte. Kış geçsin o arada miniğimiz sağlıkla gelirse inşallah ... Gelmezse martta pgt tüp bebek için bir merkezle Görüşmeye gideceğiz...

benim eşimde dna hasarı tedavisi oldu ben geçen sene eylülde hamile kaldım ama dişük oldu.hemde eşimin tedavisi devam ederken hamile kalmıştım

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…