Erkek İnfertilitesi Sperm dna hasarı kaan aydos

Erkek Faktörü / Erkek İnfertilitesi
merhaba kızlar
eşimin hasar testi %34 çıktı.Allah hepimizin yardımcısı olsun. hasar tedavisinden sonra hamile kalan var mı aranızda

Mrb. Sonuçlar nasıl çıktı ilaçlar işe yaramış mı? Ve hangi ilaçları kullanıyordu acaba..
Hangi durumdan hangi duruma neler yaparak geçtiniz merak ettim lütfen Cvp verirmisiniz.
Merhaba kusura bakmayın geç farkettim, evet eşimin durumu düzeldi, klomen ve emıdex kullandı 2 ay, dna ahasarı geriledi ve şu an sadece emodex kullanıyor, sperm hızı ve morfolojisidr kötüydü onlarda şu an normal seviyede, kaan hoca 6 ay nırmal bekleyin dedi, olmazsa tüpe yöneleceğiz.

geçmiş olsun cnm hasar tedavisi olarak ne oluyorsunuz acaba?
tesekkür ederim canım.kaan hocanın sitesine yazamadım başka kan testleri daha istiyor.onlarıda yarın yaptıracak eşim.
sonucları alıp kaan hocaya mail atıcam.yani şuan tedaviye baslayamadık.
düzen lab.sitesine gir orda şubeler yazıyor.
biz istanbul mecidiyeköyde yaptırdık

sahi tüp bebekte dna hasarı olmayan spermleri seçebiliyorlar mı acaba?bilen var mı

sahi tüp bebekte dna hasarı olmayan spermleri seçebiliyorlar mı acaba?bilen var mı
benm bildiğim sperm seçemiyorlarmış. ancak sağlam olma ihtimali yüksek spermleri seçip ,embriyo oluştuktan sonra embriyodan 1 hücre alıp onu çoğaltıp onun dna sı normal mi diye bakabiliyorlarmış o da pgtli tüp bebek oluyor yani

Mrb. Sonuçlar nasıl çıktı ilaçlar işe yaramış mı? Ve hangi ilaçları kullanıyordu acaba..
Hangi durumdan hangi duruma neler yaparak geçtiniz merak ettim lütfen Cvp verirmisiniz.
merhabalar, biz dna hasar sorununu atlattık. eşim klomen ve emodex kullandı, kaan hocanın herkese tavsiyeleri olan beslenme öğütlerine uyduk. bu topikte hepsini tek tek anlattım ben ve diğer arkadaşlarım. henüz hamilelek elde edemedik, sonuçtan haberdar edeceğim. sevgilerimle

merhabalar, biz dna hasar sorununu atlattık. eşim klomen ve emodex kullandı, kaan hocanın herkese tavsiyeleri olan beslenme öğütlerine uyduk. bu topikte hepsini tek tek anlattım ben ve diğer arkadaşlarım. henüz hamilelek elde edemedik, sonuçtan haberdar edeceğim. sevgilerimle
dna hasar sorunu nasıl anlasılıyor?

canım sperm dna hasar testi yaptırarak anlaşılıyor. kaan hoca da tedavi oluyoruz bizim hasar yüksekti henüz tam istediğimiz seviyede değil şekil bozukluğu sorunu vardı bizde sonra hasarı yüksek olduğunu tespit etti kaan hoca

herkese merhaba.. Şimdi eşimle konuştum. muanen testte çıktığı gibi DNA da hasar varmış. Başka sorun görünmüyor demiş. Dna hasarı içinde kullandığı ilaçlara ilaveten iğne vermiş. haftada üç gün yapacakmışız. onun dışında, kırmızı etten uzak dur, bol yeşillik sebze tüket, doğadan marka ıhlamur al akşamları kaynatıp 2 bardak iç demiş, keçiboynuzu pekmezi gibi gıdalar önermiş. Bir ay sonra tekrar test yapılacak. onun sonucuna göre de tüp bebeğe geçip geçmeyeceğimize karar vereceğiz. herkese iyi akşamlar. Yarın görüşürüz :)
Merhaba. Tedavi de ne aşamadasınız merak ettim. İlaçlar işe yaradı mı? Hamilelik var mı? Yeniden fragmantasyon testi yaptırdınız mı? sevgiler...

merhaba yazınızı okudum çok duygulandım :KK61:şu an neredeyse ilk yazdıklarınızla aynı durumdayım. Eşimin Dna hasarı çok yüksek çıktı. %69 Kaan hocadan randevu aldık beklemedeyiz sonuçlarınız neydi acaba hala hatırlıyorsanız paylaşırsanız çok mutlu olurum, benim için de bi umut olur belki:KK43:

Bizim test sonucu çıktı %26. Kötü satılmaz. Ancak; benim endometrium kalınlaşmadı. Hala 7 cm. Doktor riske atmayalım dondurup önümüzde ki ay transfer yapalım dedi.
Endometrium kalınlaşmama sorunu yaşayan var mı? Yada kaç cm de transfer yapılması daha uygun olur bilen varsa ve yazarsa sevinirim.

Selam arkadaşlar..Allah şu ramazanda dualarımızı kabul etsin..ben de bahçeci tüp bebek merkezine gittim , eşim de varikosel çıktı...daha önce dna hasar testi yaptırmıştık %69 hasarlı çıktı bizimki diğer Değerler normal...doktor varikosel hastalığının buna sebep olabileceğini ve ameliyat olmamız gerektiğini söyledi... Benim sorunum eşimle bir yıl uğraştım ancak doktora götürebildim..şimdi de ameliyat olmam ben diye tutturuyor ne diyeyim benim zaten kocam gibi bir bebeğim var zaten yordu beni epey ama yılmak yok..Kaan hocaya da gitmeyi düşünüyorum...eşinde varikosel olan var mı , ameliyat Şart mı

Selam arkadaşlar..Allah şu ramazanda dualarımızı kabul etsin..ben de bahçeci tüp bebek merkezine gittim , eşim de varikosel çıktı...daha önce dna hasar testi yaptırmıştık %69 hasarlı çıktı bizimki diğer Değerler normal...doktor varikosel hastalığının buna sebep olabileceğini ve ameliyat olmamız gerektiğini söyledi... Benim sorunum eşimle bir yıl uğraştım ancak doktora götürebildim..şimdi de ameliyat olmam ben diye tutturuyor ne diyeyim benim zaten kocam gibi bir bebeğim var zaten yordu beni epey ama yılmak yok..Kaan hocaya da gitmeyi düşünüyorum...eşinde varikosel olan var mı , ameliyat Şart mı

canım biz dna hasar testini yaptıramadık ankarada yapıldığı için. eşimde varikosel vardı değerleri geçen sene mükemmeldi bu sene hız ve morfoloji yerlerde. ama spermiyogram mükemmelken de bozukken de ben gebe kaldım ve düştü hepsi. 3 düşüğüm oldu 1.5 senede. ameliyata karar verdik olduk 3 gün önce. kaan hocanın sayfasındaki vakaların hepsini okudum varikosel varsa mutlaka önce ameliyat diyor.

eşin neden ikna olmuyor ki? biraz rest çeksen kırmadan. bak doktor doktor dolaşıyorum ben çocuk istemiyorsan elinden geleni sen de yapmayacaksan söyle bırakayım ben de bu işin peşini. illa çocuğumuz olsun diye bir derdim yok ama olmayacaksa da kabullenip hayatımıza bakalım tarzı konuş. ben de işe yaradı. ameliyat için değil de testi bir kere verdi bir daha kontrole falan gitmedi test sonuçları güzel çıkınca. ben 1 senedir düşüğün nedenini kendimde araştırıyorum hiçbirşey bulamadı doktorlar. en son ben tek başıma uğraşıp duruyorum sen de gel testi tekrarla karyotip analizi için kan ver yada çocuk olayını kapatalım yoruldum artık dedim gitti muayene oldu ve 20 günde ameliyat oldu :KK70: sen tek başına kaldın hissetme diye gittim beni ameliyata soktular resmen kaşla göz arasında diye dalga geçiyor şimdi.

ameliyat gerçekten çok basit oldu. doktorların çok sık yaptığı bir ameliyat ve varikosel ilerde ağrıya testislerde küçülmeye neden olabiliyor. bunlar da belki eşini etkiler.

Bizde kaan hocanın hastasıyız ve ameliyat şart kesinlikle. Hem Değerler düzenliyor hemde ilerisi için bir umut oluyor. Bayana uygulanan çok tedavi var ama varikosel tedavi edilmezse sprem değerleri yüzünden bir anlamı kalmıyor.

Canım giremedim uzun zaman teşekkür ederim, konuştuk tamam dedi ama iki ayı bulur yaptırmamız hayırlısı artık...senin eşin de ameliyat olmuş güzel haberlerini bekliyoruz..
canım biz dna hasar testini yaptıramadık ankarada yapıldığı için. eşimde varikosel vardı değerleri geçen sene mükemmeldi bu sene hız ve morfoloji yerlerde. ama spermiyogram mükemmelken de bozukken de ben gebe kaldım ve düştü hepsi. 3 düşüğüm oldu 1.5 senede. ameliyata karar verdik olduk 3 gün önce. kaan hocanın sayfasındaki vakaların hepsini okudum varikosel varsa mutlaka önce ameliyat diyor.

eşin neden ikna olmuyor ki? biraz rest çeksen kırmadan. bak doktor doktor dolaşıyorum ben çocuk istemiyorsan elinden geleni sen de yapmayacaksan söyle bırakayım ben de bu işin peşini. illa çocuğumuz olsun diye bir derdim yok ama olmayacaksa da kabullenip hayatımıza bakalım tarzı konuş. ben de işe yaradı. ameliyat için değil de testi bir kere verdi bir daha kontrole falan gitmedi test sonuçları güzel çıkınca. ben 1 senedir düşüğün nedenini kendimde araştırıyorum hiçbirşey bulamadı doktorlar. en son ben tek başıma uğraşıp duruyorum sen de gel testi tekrarla karyotip analizi için kan ver yada çocuk olayını kapatalım yoruldum artık dedim gitti muayene oldu ve 20 günde ameliyat oldu :KK70: sen tek başına kaldın hissetme diye gittim beni ameliyata soktular resmen kaşla göz arasında diye dalga geçiyor şimdi.

ameliyat gerçekten çok basit oldu. doktorların çok sık yaptığı bir ameliyat ve varikosel ilerde ağrıya testislerde küçülmeye neden olabiliyor. bunlar da belki eşini etkiler.

X