Sözlüyüm ama başkasına aşığım :((

biraz empati kur bence aynı şey senin başına gelse ne yaparsın ne düşünürsünn sevgili tokat??

canım ciğerim.. sen şimdiki sözlünden ayrılıp o 22 yaşındaki çocukla flörte başladığında o ne diyecek biliyor musun? BUGÜN BENİM İÇİN BAŞKASINI BIRAKAN YARIN BAŞKASI İÇİN BENİ BIRAKIR...... aklını başına al...

madem ailen sözlünün ailesi gibi değil, senin anlattığına göre zıt karakterlerde aileler... neden aileniz ısrar edecekki ayrılmamanız için.... yani sen sözlünde evlendiğinde evine çat kapı gelemeyeceklerini biliyorlarken neden ayrılmanı istemiyorlar anlamadım....

sana da nacizane tavsiyem.. hepsini bırak bi kenara... daha yaşın 20.. sağlıklı seçimler yapacağın zamana kadar bekle...

Son düzenleme:
Neden sözlenmiş ne olmuş, sözlendikten sonra neden başkasına gönlü kaymış soruları bu aşamada bence fazla da üzerinde durulması gerekli değil..

Nasıl bir sebep bulursun bilemem ama sözlünle evlenmen hiç mantıklı değil..

Ayrılman ikiniz için de en iyisi..

ŞenizHAY AĞZINI ÖPİM BEN SENİNNN CANIM ZATEN BU DİĞER ADAMDA AKIL MANTIK FİKİR GURUR ŞAHSİYET OLSAYDI SÖZLÜ BİR KIZA SENİ HALA SEVİYORUM DİYİP MSN ÜZERİNDEN HALA ETKİLEMEYE ÇALIŞMAZDI TENCERE KAPAK MİSALİ SANIRIM BİRAZ

bende seni öpcem ŞenizŞeniz

Canım yaa sende yanlış üzerine yanlış yapmışsın yanii.
Bile bile sözlenmişsin üstelik sözlüyken o kişiyle msn de konuşmuşsun muhabbeti ilerletmişsin.
Bence ilk önce yanlışlarını düzelt yani sözlünden ayrıl o kişylede konumayı kes.
Canım daha 20 yaşındasın uzun süre kafanı dinleyebilirisnsırnaşık şey

Sözlenmek demek benim çevremde evlenmekten farklı değildir(sadece ailenin yanında yaşarsın bir süre daha)
Evlenen hiçbir mantıklı aklıı insanın kocasından yada karısından başka bir varlığa bakmaması gerektiği gibi,sözlenen kişide başka arayışlar peşine düşmemeli
Sevgiyle herşey olmuyo işte
Bizim en büyük hatamız bu
Seviyorum ya herşey hallolur
Olmuyor işte olmuyor yasakkelime
Hemde hiç olmuyor yasakkelime
Fikirlerin uyuşması,saygı,ailelerin anlaşması,maddi durum herşey işin içine giriyor
En büyük hatayı sözlenirken yapmışsınız ne yazıkki
Ama madem bu böyle devam etmeyecek ayrılmaktan başka çare yok
Ayrıca şimdi sevdiğiniz diğer kişi ile anlaşabilecekmisiniz herşey yolunda gidecekmi fikileriniz uyuluyormu herşeyi düşünün öyle ciddi bir adım atın
Yoksa onunla sözlüykende aynı şeyler yine başınıza gelebilir....

ailen şimdi ayrılmanı istemiyorsa yarın bir artı bir şekilde geri kabullenmek zorunda olacaklarını da hatırlatın bence ayrıl kızım sen şimdiden öpemiyosan evlenince ne yapıcan hayat senin hayatın onun bunun diil ömrünü böyle heba etmeyi düşünüyosan mutluluklar.

Canım ya ne güzel söylemişsin
Aynen katılıyorum yaşayacak olan sensin ileride ayrılmak daha mı iyi yol yakınken ayrıl güzelimyasakkelime

mıknatıs gibiymişin valla. nerde problemli adam sen orda.
sözlünle haya görüşleriniz farklı. hatta benim normlarıma göre sığ düşünceli.
bunu öğrenmen ya da bilmem için sözlenmen gerekmez.
ailesi zaten belli eder durumunu.
bu farklılıklarla evlilik yürümez. çok sorunlarla karşılaşırsın.

sevgiliye gelirsek; ben sözlü birine göz koyan adama güvenmem. iki iki daha dört.
22 yaşındaki önceden bağımlılık yapan madde kullanıp bıraktığını iddia eden birine de güvenmem.

senin yapacağın en mantıklı şey ikisinden de ayrılıp biraz kafanı dinlemendir bence.

Söylemek istediklerimin hepsini tek tek söylemişsin, bana laf kalmamış güzelim.
Ayrıca bir kaç ay sonra konuyu açan arkadaşı burada tekrar görürüz, konu başlığı hakkında az çok fikir sahibisinizdir ben yazmıyorum.
Allah hep iyi insanları çıkarsın karşımıza.

sanırım sen daha öncede bi nişandan geçmişsin şuan nışanlısın birde dışardan bi şahıs daha var etkilendin ondan....
bence kişilin henüz oturmamış şuanki sözlünle de zaten severek sözlenmişin şimdi neden böyle oldu hiç sevmemişin sen her şey bahane kötü alışkanlıkları felan vs.o senin kafanı karıştıran cocuk da beş para etmez nişanlı bi kıza nasıl bakabilir ayıp yaa sende ne istedini bilmiyosun bence biran önce ne istedini düşün midyata pirince giderken evdeki bulgurdan olma derim

bu yazı yeteri kadar fikirlerime tercüman oldu bence sen heyecan arıyorsun arkadaşım başka bişey değil kusura bakma belki okuyunca canın yanacak ama böyle işte
aklım almıyor ya adam içki içiyor madde kullanıyor başkasının sözlüsünü ayartmaya çalışıyor ve sen hala bu adamı sevebiliyosun o zaman sende normal değilsin be güzelim bari yazık sözlünün günahına girme el ne der diye adamcağızın hayatını mahvetme maden evlenirsem mutlu olamam diyorsun adamdan ayrıl ve madde kullanan içki içen başkasının sözlüsüne yan gözle bakan biriyle mutlu olacaksan onunla ol tabi unutma ki bugün başkasının sözlüsüne yan bakan yarın başkasının karısına da bakar ayyy sinir bastı haaaa

e yuh artik ya...
insanlar karsilarindakini hic onemsemiyor artk.. ne cabuk birisi ile sozlenip ne cabuk baskasina asik olabiliyorsunuz.. bu kadar degisken se duuygulariniz neden acele kararlar veriyorsunuz..
Allah akil fikir versin ne diyim..

canım ikinci sözü atmışsın.acaba sorun sendemi?sözlünün saydığın olumsuzlukları baştan değilde şimdimi gördün.
hadi bu çocuğa aşık oldun sözlendin sonra yine başkasına olmayasın.sözlenmeden önce flört dönemini uzun tut derim ben emin olmadan adım atıyorsun heralde.

Bence burda sorunlu olan kişi arkadaşın msnde görüştüğü şahıs... Bir erkek olarak, nişanlı bir kızla bu şekilde uğraşmayı kendisine nasıl yakıştırıyor... Hiç düşünmüyor mu yarın bir gün benimde nişanlım bana da aynısını yapar diye...
Bence yapman gereken en doğru şey nişanlından ayrılman çünkü onun günahını almamalısın... Ama sana diyeceğim bir şey daha var, o çocuktan da bir fayda olacağını sanmıyorum...
Hakkında hayırlısı olsun...

sözlenip sözlenip ayrılmak öyl kolay değil arkadaşım

elbetteki insanlar lafını edecekler

ilkinde olmadı, ama ikincisinde niye olmadı diyecekler elbet..

bunları bir kenara atacaksın.. elalemin lafıyla hayat yürümez

ama insan kendi adını da böyle şeylerle düşürmemeli boşyere

ne hız bu yahu?

2. sözü atacaksınız ve aşığım diyorsunuz..

aşk anlayışınızı çok merak ettim..

evleneceğiniz insanı neden özenle seçmek yerine karşınıza çıkan bir erkekle hemen evlenmeye kalkıyorsunuz?

atalarımızın sözü çok güzel:

bir kzı 1000 kişi ister 1 kişi alır demişler,,

siz , sizi her isteyeni kabul etmişsiniz hemen

önce mantıklı düşünün ...

aile yapısı, kişiliği, karakteri, alışkanlıkları, işi, herşeyi size uygun gelirse sözlenirsiniz..

desyedinizki:

sözlendikten sonra huyları değişti,, bana karşı kötü davranıyor, ailemi saymıyor, saygısız vs vs

tamam olmaz derdik ama

** sigara kullanıyo, alkol alıyo, ailesi uymuyor**

bunları zaten sözlenmeden önce görmeniz lazımdı..

hayat bu kadar ucuz değil..

önce ne istediğinizi bilin.. sonra evlilik adımları atın..

seçici olun biraz..seçilen değil seçen olun...

acaba sözlenip ayrılmak sende alışkanlık haline gelmiş olabiirmisin,
çünkü daha öncede oldu demişsin :uhm:

hem sözlüsün hemde bi başkasını seviyorsun..
hiç yakışıyormu sana....
severek sözlendim diyorsun,bir gönülde iki kişiye yer olurm...
biran önce karrarını ver ya sözlün yada diğer kişi...

şıpsevdisin cnm sen...şimdi sevdigini söyledigin kişi ile nişanlansan,sonra başkasını sever ondanda ayrılırsın...çünkü sana kolay gelmeye başlamışş..bence önce ne istedigine karar verr.evlilikmi istiyorsun yoksa canın sıkılana kdr biriyle sevgili olmakmı istiyorsun....!!!!!

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…