Sözlüyüm ama başkasına aşığım :((

sözlülüğümün ılk donemlerınde anlaşamamazlık yoktu tabı zaten ben cogu seyıne tamam dıyen bırıyım,aramız bozulmasın dıye.kafa uyusmazlıgımız var bunu aılemde onaylıyor.Cevreyıde onlar düşünüyor zaten ben değil.ona cok buyuk haksızlık yapıyorum farkındayım,asla boyle bı duruma gelmek ıstemezdım.O cocuk olsada olmasada anlaşamıyorum,sadece suan destek oluyor bana,aılemle sorun yasıyorum cunku,moralım bozuk oluyor genelde.iyice bunaldım.mutlu bı evllık olacagını sanmıyorum bende,ackısı yok kahvesı kumarı gece hayatı dışarıya ılgısı sıfır.o yönden hiç kuşkum olmaz ama sözlüm bana dost değil eş olucak,evlenıp pişman olmaktan korkuyorum.

konustugum kişi ise sigara,nadiren alkol,kahve gıbı alışkanlıkları var,bıraz rahat.onlarda aklımı kurcalamıyor değil.ayrıca bı donem bagımlılık yapan madde kullanmış ama bagımlı değil cok sukur ve aylar önce bıraktı.bunun için ona güvenemıyordum cok ama suan farklı seyler hıssedıyorum.
off çok kötü durumdayım,anlatamıyorum...

madem sevmiyor istemiyorsun neden aramız bozulmasın diye istediklerine tamm diyorsun??

aferin sana böle bağımlı birine aşık oldunnn ve bağımlı değil diyorsun kullamış fakat bağımlı değil nerden biliyorsun 24 saat berabermisin??
güzelim bence sen biraz dinlenmeye çekil ve hayatında kimse olmasın şartmı birine aşık olman biriyle sözlü olman??

kesinlikle yasak olduğu için cazip geliyor sana...
bence sözlünden ayrıl..
diğeri ilede en azından uzun bir süre birlikte olma,kafanı dinle ne yapıcağına karar ver..
sanırım kafan çok karışık ve zor günler bekliyor senii...
durumu dahada zorlaştırma derim ben....

ikincininde pek iyi huyu yokmuş. bunun doğru dürüst bir işi var mı. umarım uyuşturucuyu bırakmıştır. belki hala kullanmaya, devam ediyordur. bundan emin misiniz.........

Kullanmıyor her saat yanında degılım tabı ama ınanıyorum dıyebılırım.zaten ayrılıktan cok uzun bır sure cıddı bı adım atmayı dusunmuyorum.sözlumle cıkarken evet derdım soyleıdklerın.sımdı ıse sorunlar dahada buyudu

canım fikrimce sen ne istediğine karar veremeyen birisin :nazar:
insan kaç defa yanlış karar verir???
Bence sözlün olan adama daha fazla haksızlık etme ve ayrıl. Çünkü dokunmak bile istemediğin bir adam seninle bir ömür geçirmemeli diye düşünüyorum...:kahve:

ne istediğini bilniyorsun kanımca
ozaman ikisinden uzak dur bir müddet ne istediğine karar ver
sözlündende ayrıl derim,çünkü aklının başkasına kalbinn başkasına kaydığı an onu aldatmış sayılıyorsun:nazar:

sewerek szölenmişssn şimdi ayrılmak istiyorsun.şimdi birisi seni sewdi die sende onu sewiyorsun onlada sözlenirsin başkası sewerse ondanda ayrılırsn bu nww yaaa çok ayıp bunlar çok...
allah kimse düşürmesin boyle şeylere...

evet onu aldatmıs sayılıyorum,doğru dıyorsunuz.bı arkadas oncekınden neden ayrıldıgımı sormustu,o kişi cok problemlıydı sebepsız küser bır ay konusmazdı,cep numarasını değiştirmiş bana vermemıştı kız arkadaslarımla gorusturmez,aılemle bıyere gondermezdı bu yuzden ayrıldık.sımdıkı sozlum 30 yasında,aılesıde cok ıyı.ama onlar bıraz daha muhafazakar dıyebılırım,şöylekı kadınlar calışmaz tek basına bıryere gıtmez,kolu komşu bılmez,resmı,ıce kapanık bı aıle.bızde cok janjanlıyız,gıderız gelırız tabı barlar cafeler fılan demıyorum ama aıle dostu dedıgımız ınsanlar var mesela,yada bı komuya gıderken tel acmayız,pat kapı gıderız,annem calışıyo bende calışıyorum,o bunlara karşı gelıyo.. coğu seyde uyusmuyoruz sinirli biri ağzına gelenı sayıyo,mesela bana bırkez telefonda tartısırken (afedersınız) sen kimsin ki senin gibi on tane karı boşarım ben demişti :S cok kırılmıştım o lafına..

her ikisinden de uzak kalmanizi öneririm. mutlu olamayacaginizi bildiginiz biriyle evlenmeniz dogru olmaz... su anda yaptiginizin adi öyle ya da böyle aldatmak... bundan her ikiniz de zarar görürsünüz...

ikinci sahsin ise kötü aliskanlari oldugunu zaten söylüyorsunuz. hele ki bir sekilde uyustrucuya bulasmis birine hayatta güvenmem. hepsi biraktim kullanmiyorum ya da birkacagim der.

en dogrusu her ikisnden de uzak durup ne istediginizi ya da aklinizi karistirmayacak birine rastlayana kadar beklemek .. :1no2:

ben sozluyken ve sımdıkı kısı karsıma cıkmamıskende bana yaklasanlar oldu.bılıyorsunuz evlı bırıne dahı yaklaşanlar varken ben soluyken haylı haylı olur.ama ben tabı hepsıne tepkı gosterdım,zaten cogu kısıdee sözlendıgımı duyduktan snra soguk davranmaya baslamışlardı doğal olarak.bagımlılık konusunu onunla cok konustum,sıgara ıctıgım ıcın alışkanlık yapmadı dedı bende sımdı yapmadıysa ılerde yapar dedım.aılesı bilse kahırlarından ölürler,sımdı ıcmıyor uzun süredir alkolde almıyo,zaten alkolun sebebı sarhosluk degıl muhabbet amaclı.ben 20 yaındayım o 22 sözlüm 30.

nasıl bı yola girdim ben..of

evet onu aldatmıs sayılıyorum,doğru dıyorsunuz.bı arkadas oncekınden neden ayrıldıgımı sormustu,o kişi cok problemlıydı sebepsız küser bır ay konusmazdı,cep numarasını değiştirmiş bana vermemıştı kız arkadaslarımla gorusturmez,aılemle bıyere gondermezdı bu yuzden ayrıldık.sımdıkı sozlum 30 yasında,aılesıde cok ıyı.ama onlar bıraz daha muhafazakar dıyebılırım,şöylekı kadınlar calışmaz tek basına bıryere gıtmez,kolu komşu bılmez,resmı,ıce kapanık bı aıle.bızde cok janjanlıyız,gıderız gelırız tabı barlar cafeler fılan demıyorum ama aıle dostu dedıgımız ınsanlar var mesela,yada bı komuya gıderken tel acmayız,pat kapı gıderız,annem calışıyo bende calışıyorum,o bunlara karşı gelıyo.. coğu seyde uyusmuyoruz sinirli biri ağzına gelenı sayıyo,mesela bana bırkez telefonda tartısırken (afedersınız) sen kimsin ki senin gibi on tane karı boşarım ben demişti :S cok kırılmıştım o lafına..

hey allahım, sen de bi normal adam bulamamışsın yahu! bu nedir böle, numunelik resmen!
bırak ikisini de biraz kafanı dinle en iyisi..

bence obur cocugun etkısınde kalmıssın sen fazlasıyla ...
pişman olmazsın umarım

O kim oluyo da senin ve annenin çalışmasına karışıyor ve karşı geliyor ya :kızgın:
Ayrıca cnm o sana "sen kimsin ki ..." ile başlayan cümleyi kurduğunda sen neden ona;
"Beni boşama gibi bi durumun olmayacak ,çünkü ben senin gibi biriyle evlenemem " diyemedin...
Ya " karı" ne demek , daha siz sözlüyken sana bunları söylüyor ve sen hala ayrılmıyorsun...
:

Son düzenleme:
Tokat:
ama onlar bıraz daha muhafazakar dıyebılırım,şöylekı kadınlar calışmaz tek basına bıryere gıtmez,kolu komşu bılmez,resmı,ıce kapanık bı aıle.bızde cok janjanlıyız,gıderız gelırız

Nasıl anlaşacaksınız evlenince, problem olur kesinlikle böyle birisiyle..
İkisi de birşeye yaramaz..Şimdi ki sözlün de yaramaz, o çocuk da yaramaz..
Madde bağımlılığı filan diyorsunuz, daha önce de olsa kullanmış...Ne işiniz var böyle biriyle Allahaşkına...
Sözlünüzden bir şekilde ayrılın bence, o çocukla da görüşmeyin..Sözlü olduğunuzu bilmiyor mu o, niye sizinle alakalı bunu bile bile?

hey allahım, sen de bi normal adam bulamamışsın yahu! bu nedir böle, numunelik resmen!
bırak ikisini de biraz kafanı dinle en iyisi..

katılıyorum. ikisine de Arrivederci Roma de.yolla gitsinler. gerçekten numununeliklermiş.... annenin çalışmasına nasıl karışıyormuş. o kendini köle sahibi falanmı sanıyor.

Kusura bakma da ilk sözlendiğin de bi garip, ikinci de..
Severek ve isteyerek sözlendiklerin bunlarsa bu aşık olduğun adam da sigara alkolmadde kullanmış bir tip...
Bence sen söz nşan evlilik işlerine bir süre ara ver..
Doğru seçimler yapamıyorsun çünkü....

birincisi zaten sözlenmişsin sana öncesinde teklif eden çocuk msn ende ne arıyor :kahve:
ikincisi de senin zaten duyguların kişiliğin tam yerli yerine oturmamış ne istediğini bilmiyorsun :kahve:
üçüncüsüde sen bu sözlünü bıraksan aşık oldugun çocukla beraberlik başlatsan bundanda sıkılır başkasına aşık olursun :nazar:
bu böyle sürer gider her sana ilgisi olan adam etkiler seni :nazar:

ilk adamdan iflah olmamışsın muhafazakar oldugunu bile bile adamla nişanlanmışsın
senin için ağlayan adam seni neden üzmek istesin ki
he madem beğenmiyorsun aile yapısını karakterini sözlenmeseydin nasıl sevdin bu adamı

bence karşındaki adamda hayır yokmuş, hani o sevdiğin insanda
bir erkek, sözlü olduğunu bile bile bir kızı sevdiğini söylüyorsa kusura bakma ama adam değildir !

sen de sözlü olduğun halde, bir erkekle görüştüysen sana da yazıklar olsun !
ağır konuştum biliyorum, ama benim açımdan durum böyle.

sözlünde eksik olan şeyleri, şu anda sevdiğini söylediğin adamda arıyorsun.
diyelim ki sözlünden ayrıldın, sevdiğin adamla beraber oldun.
onun da eksiklikleri olacak, o eksikliklerin olmadığı başka birini göreceksin.
bu sefer de ona mı gideceksin ?

yok öyle yağma ya...
ne güzel iş...
bunda eksiklik var, şunda eksiklik var, onda var, bunda yok...
daldan dala mı oynuyorsun kardeşim sen ?
sözlünü de severek almışsın, sevgin geçmiş...
ya şimdi sevdiğini söylediğin adama da aynısı olursa ?

bir de başına aynı şeyin geldiğini düşün.
sözlün seninle beraberken başka bir kızla görüşse, onu sevse, senden saklasa ?
bir derdim var diye konu açardın o zaman
sözlüm başkasını seviyor diye.
biz de o zaman sözlüne ve sevdiği kıza ağır laflar yağdırırdık !
iğneyi kendine, çuvaldızı başkasına batırmak lazım...

evlilik oyun değil, namus da oyuncak değil...
lütfen kararlarını daha sağlam ver.
a.s.

X