Sorun yaratan kayınvalidem

Annenize çok geçmiş olsun. Siz onun sağlığına ve kendinize odaklanın. Bu arada tabi ki bu konuya da bir yorumum olacak, sorun eşinizde. Çocuk yapmayın sakın
Aslında eşim de annesinden çok sıkılıyor ama annesi hiç göz açtırmıyor. Ben eşimle birlikte evliliğimiz için destek almayı düşünüyorum. Açıkçası büyü olayından da korkuyorum kayınvalidem kendisini çok melek gibi göstermeye çalışsa da böyle şeyleri yapabilecek potansiyelde çünkü çok pozitif biriydim ama 6 aydır üzerimden kötü enerji gitmiyor

Suç sizde haklı olduğunuz bir konuda özür dilemeyin.Kendinizin arkasında durmayı öğrenin.O eşede çok güvenmeyin ,geri zekalı değilse annesinin davette nasıl davrandığını anlamıştır, arayıp eşim öyle birşeyler yapmadı bende oradaydım demiyorsa .Her zaman her durumda bile bile annesinin yanında duracak demektir Ona göre yolunuzu çizin.

Ay Allah korusun. Hiç iç açıcı gelmedi ilişkiniz ama sonu iyi olur umarım.

Eltin ne yapıyorsa onu yap :)

Annenize çok geçmiş olsun. 5 aydır aynı şeyi düşünüp üzülmeniz bana normal gelmedi. Mesela su anda görüşüyor musunuz tavırlarınız nasıl?
Hergün bu olayı düşünmesem de böyle bir haksızlığa uğramayı bir türlü yediremedim kendime. Kayınvalideme kalsa her gün birlikte olalım. Eşimin tatil günlerini oğlunu arayıp benden önce öğrenip hemen plan yapıyor. Tabii ki bu planlara artık uymuyorum. Aramız da soğuk savaş var diyebilirim ama buna rağmen asla saygısızlık yapmıyorum hatta kendime kızsam bile hala taviz veriyorum. Aklıma getirmek istemiyorum ama kayınvalidem büyü işleri yapabilecek birisi kafamı çok karıştırıyor

Büyü diye birşeyin olması ,yapılıyor demek değildir, kendinizi kandırmayın.Simdi herkes yalancı dolandırıcı.Gercek inançlı olanlar büyü yapmaz, kötü kalpli olanların ise tutmaz.Kocayi aklamak için yapıyorsunuz yapmayın.Biraz inancınız olsun edin duanızı hayatıniza bakın.....

Eşimin bana destek olmaması zaten yediremediğim en büyük olay. Eşimi kolay kolay affedemedim. Olay sonrası eşime tavrımı koydum şimdi benden önce davranıyor her şeye. Annesi kabullenmiyor ama eşim yanımda olunca şimdilik susuyorum.

Kayınvalideniz sonradan destan gibi mesaj yazacağına o anda evde yüzünüze söyleseymiş ya. Veya sonradan suratınıza söyleseymiş. Çok sinsi buldum kadını bilemiyorum. Sanki bir şeylere bilenmiş de eften püften şeyleri bahane ediyor gibi. Kıskanıyor da olabilir.
Koca kadın yaşına yakışmayacak şeyler yapıyor hiç ciddiye almayın. Ciddiye aldıkça devam eder. Tam tersi keyifli olun, annenizle bol zaman geçirip ilgilenin. O da kendi kendine takılsın.

Bende aynı şekilde beni samimi buluyorsan kızım derken gerçekten kızın olarak gördüysen benim yüzüme söyleseydin dedim o zaman da evimde bana böyle böyle dedin derdi. Seninle ne zaman böyle bir sorunumuz oldu ne tepki vereceğimi nasıl düşündün de peşin hüküm verdin dedim ama her lafıma bir şey buluyor. Baş edemeyeceğimi anlayınca kendimi geri çektim artık.

Eltiniz akıllı kadın vesselam. Böyle kaynanaya elti gibi gelin lazım. Yemek seviyorlar diye 10 çeşit yemek yaparsanız, sürekli peşlerinde gezerseniz böyle olur. Ayrıca kocanız bile sizi savunmuyor. Kaynana bunu görmüş farketmiş demek. Boş durur mu?

Okurken sinirim bozuldu
Yok tatlı yemedi zoruma gitti vs. Ay hayat böyle saçma sapan şeyler için çok kısa. Böyle abuk subuk konularda bir daha alınganlık yapıp size saldırırsa "Benim annem kanser biliyorsun, benim derdim bana yetiyor böyle ufak şeyler için birde birbirimizi kırmayalım" de geç.
Gerçekten yazık günah, insan biraz düşünceli olur. Hatanız olmadığı halde de asla özür dilemeyin. Geçinmeye gönlü olan geçinir. Derdi olan alır karşısına güzelce konuşur. Çocuk azarlar gibi azarlayamaz sizi. Saygı bekleyen önce saygı gösterecek.

Özir dileyerek büyük hata etmişsiniz

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…