Sorun=Kardeşim

Msn konuşmalarını bi çok kez yakaladım ama oda farkında olduğu için siliyor. Çok kısıtlarsak patlak verir diye korkuyorum. Tamamen serbestte bırakmıyorum ama çok zor. Allah kimsenin başına vermesin.

sıkmak zaten sedece bildiklerini de artık öğrenememene sebep olur:1no2: gizli olarak kaydetsen diyeceğim ama onun için msn sine girebilmen gerek bilgisayarda onun aklına gelmeyen biryere kaydederdin belki ama erkekerl bilgisayar konusunda kurnaz oluyorlar kardeşinde belki öyledir. onun etrafında hiç mi adam gibi konuşulabilecek biri yok ya ne kötü bir durum off ofbenneyaptımki

darılmayın ama anneniz hatıralarını bırakamazken babanızın en önemli hatırasını bırakıyor
gencecik oğlu elden gidiyor...bilmiyor mu esrar meselesini bu çok ciddi bir durum...
ileride eroin e falanda bulaşırsa mazallah para için size bile zarar verir..
bence eğer imkanınız varsa hemen taşının oradan arkanıza bakmadan hemde...
hatıralar güzelde iyi yaşanılması gereken bir hayat var...

canım kendini bırakma.yaşın daha okadar genç ki önünde kocaman bir ömür var.sen onlar için elinden geleni zaten yapıyorsun. herşeyide sen tek başına yapamazsın.yaşamı düşün ölümü değil.bu hayat sana bahşedilmiş.başkalarına feda etmeniçin değil.sadece senin için.aklından ölümü sil.bak ablan bile yardım etmiyormuş.kendini bırakma.bu sitede çamaşırsuyu ismiyle kayıtlı bir rehberlik uzmanı var onun bloğuna gir ve derdini anlat .sana yol göstereceğine ve yardımcı olacağına eminin.a.s.

Ok. önerini dikkate alıcam

sıkmak zaten sedece bildiklerini de artık öğrenememene sebep olur:1no2: gizli olarak kaydetsen diyeceğim ama onun için msn sine girebilmen gerek bilgisayarda onun aklına gelmeyen biryere kaydederdin belki ama erkekerl bilgisayar konusunda kurnaz oluyorlar kardeşinde belki öyledir. onun etrafında hiç mi adam gibi konuşulabilecek biri yok ya ne kötü bir durum off ofbenneyaptımki

Ofki ne off, biraz önce yazdığım gibi aile büyüklerimiz sadece açık bulup saldırma derdinde. Hiç bir büyüğümüz alıp karşısına adam gibi konuşmuyor. Dışarıdan görenler "siz birbirinize çok bağlı ve büyük bir ailesiniz" diyorlar ama kimse içiniz bilmiyorki

bir müsibet bin nasihatten iyidir kızım bırak bir kere canı yansın ...afedersin cehenneme git gebe...ne kadar ne halin varsa gör de bir kere bakalım oda şaşırır...bende kardeşime sorumsuzluğu yüzünden dediğim hayat boyu kimse senin yükünü çekmez el kapılarında süründe göreyim-bir zaman sonra kendi hayatını kuracaksın sende ne zamana kadar onlar için savaşacaksın...bir koyundan 20 post çıkmaz..babamda kardeşlerinden rahmetli babaannemden çok çekti ama yılmadı,bu bir imtihan tatlım..annene de rest çek geb..sin diye bakalım o ne yapacak..

bir müsibet bin nasihatten iyidir kızım bırak bir kere canı yansın ...afedersin cehenneme git gebe...ne kadar ne halin varsa gör de bir kere bakalım oda şaşırır...bende kardeşime sorumsuzluğu yüzünden dediğim hayat boyu kimse senin yükünü çekmez el kapılarında süründe göreyim-bir zaman sonra kendi hayatını kuracaksın sende ne zamana kadar onlar için savaşacaksın...bir koyundan 20 post çıkmaz..babamda kardeşlerinden rahmetli babaannemden çok çekti ama yılmadı,bu bir imtihan tatlım..annene de rest çek geb..sin diye bakalım o ne yapacak..

ayy bunu anneme nasıl söylerim bi tokat atsa hiç dert etmem ama onu affedemeyeceğim sözler sarfederse bu çok kötü olur. Öfkeyle kalkıp zararla oturmak istemiyorum. Ama yinede bir uzmana bu önerini sorucam belki etkiye tepki olur

onu alıcan eline bi meydan dayağı atıcan görecek.

yani yanlış anlaşılmasın ben tamamen şiddete karşıyım :nazar:

ama napiiim hakediyo :uhm:

belki ben çok uçta bir tepki veriyorum tatlım ama sus testisi su yolunda malesef...bu kadar erkek çocuk seviyorlar demek -esrar içmesine de karışmıyorlar sa gözden çıkarmışlar kardşeini demek ki..annen parçalamıyorsa kendini sen niye parçalıyorsun ki

onu alıcan eline bi meydan dayağı atıcan görecek.

yani yanlış anlaşılmasın ben tamamen şiddete karşıyım :nazar:

ama napiiim hakediyo :uhm:

Ahh bee bazen yapayım diyorum ama buna ne gücüm yeter, nede kalbim dayanır. Çünkü ailemizden çok az şiddet gördük. Ablam ve ben annemin bir bakışıyla ne dediğini anlarız, fakat kardeşim şımarık büyütüldü hem tek erkek hemde küçük olması nedeniyle. Hep söylerim ben ters doğmuşum erkek olmalıymışım diye

Ahh bee bazen yapayım diyorum ama buna ne gücüm yeter, nede kalbim dayanır. Çünkü ailemizden çok az şiddet gördük. Ablam ve ben annemin bir bakışıyla ne dediğini anlarız, fakat kardeşim şımarık büyütüldü hem tek erkek hemde küçük olması nedeniyle. Hep söylerim ben ters doğmuşum erkek olmalıymışım diye

herzaman her ailede kendini feda eden bir kurban vardır daha dogrusu kendini ailesi için paralayan biri vardır sizin ailedede sensin anladığım kadarıyla :nazar:
Kardeşin için yapabileceğin bence onun duygularını anlatabileceği birini bulmak ve ona akıl vermesini saglamak bence bu en etkili yollardan biri:kahve:

Canımsın benim yaaa başın sağolsun önce...
Ay içime birşey oturdu yaa bu nasıl bir hayat canım. kardeşin baban vefat ettikten sonra hayata küsmüş esrar içip hayatı toz duman görüyordur o şekilde acılarını dindirmeye çalışıyordur. ah bu illet şey nasıl kurtarılır insan ne yapılır. bnm de erkek kardeşim var ne kadar zor bir durum. aslında bir iş bulsa kendisine güven gelir bi şekilde ama nasıll offf ... polis aklıma gelmişti ama ondan da bi sonuç çıkmamışşş... :1no2:
annense acıların içine gömülmüş sizi hiç görmüyor gibi ah be güzelim tüm yük senin üstünde kızsa da bağırsada konuşmayı dene anlat yeter sus diyene kadar anlat ona...
Allah yardımcın olsun güzelim keşke elimizden başka birşey gelsede sana yardımcı olabilsek dua edicem canım inş. düzelirsiniz... :Saruboceq:

Öncelikle basin sagolsun babanin mekani cennet olsun insallah!!

Annen cok sansli bir kadin ama farkinda degil, senin gibi ailesini kardesini düsünen akli basinda bir evladi var, sende bircok genc kiz gibi sevgili derdinde, gezme tozma derdinde olabilirdin fakat dertlerin sanki 40 yasinda bir annenin dertleri gibi:çok üzgünüm:

Ah be güzelim ne diyeyimki, cok yakin komsumuzdan bilirim bunu bu esrar illetine bulastimi bir kurtulmasi cok zor, allah coluk cocugumuzu korusun, bu isi yapanlara kücücük bedenleri zehirleyenleride kahretsin insallah...:Saruboceq:

Burda bu tür problemlerle ilgili bircok yer var, türkiyedede vardir be güzelim arastir iyice, kardesin hemen tedaviye basvurursa cok cabuk kurtulacak fakat ne kadar zaman gecerse esrar degil eroin bile yetmeyecek ona allah korusun. Internettin var gir arastir, uyusuturcu merkezleri, yardim dernekleri vs. vs. belki yardimci olan birilerini bulursun...a.s

Is konusuda tamamen senin elinde güzelim, kosturmadan yok...:teselli:

Allah yardimciniz olsun :Saruboceq:

çok üzüldüm canım,düzceye taşınmak için daha fazla ısrar etsen,ikna etsen anneni,çözüm sanki orda gibi.

Başın sağolsun canım ve Allah yardımcın olsun.
Omuzlarında çok ağır bir yük var ve bizlerin senin için yapabileceğimiz sadece iyi dilekler ve dualarla bir kaç teselli cümlesi

Ancak umarım 'bir derdim var' diyerek ufacık şeyleri dert eden arkadaşlarımız da senin yazdıklarını okuyunca hayattta ne sıkıntılar, varmış diyerek hayatı kendilerine zehir etmekten vazgeçerler.

Ha bir de boş zamanlarını senaryolar yazarak geçirenler var ki.....
Onlara hiç bir şey demiyorum....

Umarım en kısa zamanda dertlerinden kurtulur, mutlu bir yuvaya, seni seven insana kavuşursun..

Kiyamam...Allah butun kardeslerimizi dogru yoldan ayirmasin guzel Rabbim
çok uzuldum...acaba babasinin kaybetmesinden dolayi mi dustu bu çocuk bu yollara...
yada ne biliyim...
ordan tasinmaniz mumkun degil mi ? arkadas çevresi degisse ?
annenin ve senin uzerinde kaldi yuk anladim ama hiç ailenizde erkek yokmu ? amca ? dayi ?
onula soyle erkek erkege konusabilecek, onun dizginlerini çekebilecek bir erkek yokmu ailenizde ?
siz tek basinizda ne yapabilirsiniz ki ?
hiç...
ama konusmaya devam edin, onunla devamli konusun, tartismayin ama, konusun
anlatin
aglayin
kollariniza alin
içinizi dokun
belki farkinda bile degil yaptigi yanlislarin...
insallah duzelir...çok uzuluyorum boyle durumlara...

gözlerim doldu okurken..
zaten sulu gözlüyüm...
cab-nım benim yaa...öncelikle babanın emekliliğinden dolayı sizinde faydalanacağınız sağlık kuruluşları vardır.mesela ssknın psikologları var..oraya gidebilrisiniz..kardeşine bakar diye biliyorum ama....
kardeşin henüz küçük..
aklı havada..babasını kaybetmeninde etkisi olmuştur ama esrar kullanmasını gerektirmez tabi..
bence sen hemen bi iş bul kendine..
kardeşininde peşini bırakma..
çaba sarfet onu kurtarmak için...
allah kolaylık versin cnm..
umarım hayallaein gerçek olur..
allah yüzünü güldürü ve mutlu olursun inşalllahhhh

X