Sorun bende mi cidden hasta olan ben olabilir miyim

yalnizkizinbiri

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
16 Mart 2024
6
2
21
Öncelikle merhaba şuan son sınıf üniversite öğrencisiyim uzun süreli bir ilişkim var birbimizin ailesiyle tanıştık yazın veya seneye sonbaharda nişan düşünüyorduk zaman zaman problemler yaşayabiliyoruz ama son zamanlarda fazla düşünmeye başladım eften püften sebeplerden kavgalar çıkıyor sürekli uzatma diyor kendince konuyu kapatıyor ama benim için konu kapanmadığı için ben söylenmeye devam ediyorum ve aşırı sinirleniyor erkek arkadaşım ve bom kavga çıkıyor karşılıklı birbirimizi kırıyoruz sonucunda sürekli ben haksız oluyorum ve çocukca davrandığımı söylüyor artık çok bunaldım karşılıklı olarak birbirimizi suçluyoruz onu seviyorum yani öyle hissediyorum ama çevremdeki insanlar bunun alışkanlık olduğunu söylüyor ama ayrılırsam gerçekten üzüleceğimi biliyorum artık ne yapacağımı şaşırmış durumdayım yakın arkadaşım aldatma yok şiddet yok bu tür kavgalar olur geçer gider diyor ama ben ikimizden birinin ciddi problemleri olduğunu düşünüyorum onu suçluyordum ama sanırım bu tek taraflı değil kavgalar sonucunda bazen ağlıyorum eve gelince babam onun benim için doğru kişi olmadığını söylüyor gerçekten çok bunaldım tek problem ilişkimde değil okul bitiyor kpsseyle atanabileceğim meçhul gelecek kaygısı çok fazla ailevi problemler ayrı bir dert yanlış bir karar almaktan korkuyorum şeyi bırakıp gidesim geliyor ama yapamıyorum lütfen dürüst bir şekilde fikirlerinizi belirtir misiniz teşekkürler

Her zaman aldatmak ihanet maddi sikintilar kumar vs sorun olmuyor kavga etmek icin. Sacma sapan bir sevgiyle basliyor aslinda basta bu kavgalar oluyor ama ayrilamiyorsun insanlarda etkiliyor aman ickisi yok aman kumari yok kari kiz olayi yok bunlar gecer falan diye diye etkileniyorsun. Ama gecmiyor. Ozellikle biri konuyu kapatma birri kapatamama gibi sorun varsa. Gamsiz diyosun rahat diyosun kendi kendini yiyorsun. Cogu zaman kör olsa sagir dilsiz olsa oyle sevseydim diyosun bazen o asamaya getiriyor beni evliligim. Bende anlasamiyorum anlasamadigimida taa cikarken anlamistim ama ayrilmadim kac sene gecti kavgalar hic bitmiyor. Soylenen sozler ayni aman daha iyisi mi var. Evet var.ciddi anlamda var. Sessiz sakin medeni kadin ruhundan anlayan. Hayat kavgalarindan haz almayan hayatin mutluluguna bakan her saniyesini guzel seyler yasamaya adayan adamlar var cevremde goruyorum arkadaslaeimdan .Surekli trip atan neye guldugu agladigi kizdigi belli olmayan adamlardan biktik. O yuzden artik ikinci evliligimi yapacak olsam mutlaka saygili ve medeni ve merhametli olmasina bakarim. İyi dusun tasin kavgalar cok yoruyor sagligindan olma

Öncelikle merhaba şuan son sınıf üniversite öğrencisiyim uzun süreli bir ilişkim var birbimizin ailesiyle tanıştık yazın veya seneye sonbaharda nişan düşünüyorduk zaman zaman problemler yaşayabiliyoruz ama son zamanlarda fazla düşünmeye başladım eften püften sebeplerden kavgalar çıkıyor sürekli uzatma diyor kendince konuyu kapatıyor ama benim için konu kapanmadığı için ben söylenmeye devam ediyorum ve aşırı sinirleniyor erkek arkadaşım ve bom kavga çıkıyor karşılıklı birbirimizi kırıyoruz sonucunda sürekli ben haksız oluyorum ve çocukca davrandığımı söylüyor artık çok bunaldım karşılıklı olarak birbirimizi suçluyoruz onu seviyorum yani öyle hissediyorum ama çevremdeki insanlar bunun alışkanlık olduğunu söylüyor ama ayrılırsam gerçekten üzüleceğimi biliyorum artık ne yapacağımı şaşırmış durumdayım yakın arkadaşım aldatma yok şiddet yok bu tür kavgalar olur geçer gider diyor ama ben ikimizden birinin ciddi problemleri olduğunu düşünüyorum onu suçluyordum ama sanırım bu tek taraflı değil kavgalar sonucunda bazen ağlıyorum eve gelince babam onun benim için doğru kişi olmadığını söylüyor gerçekten çok bunaldım tek problem ilişkimde değil okul bitiyor kpsseyle atanabileceğim meçhul gelecek kaygısı çok fazla ailevi problemler ayrı bir dert yanlış bir karar almaktan korkuyorum şeyi bırakıp gidesim geliyor ama yapamıyorum lütfen dürüst bir şekilde fikirlerinizi belirtir misiniz teşekkürler
Daha okul bitmemiş öğrencisiniz ne aileyle tanışması ne nişanı? Atlılar mı kovalıyor ne aceleniz var? Önce bi mezun olun ayaklarınız üstünde durun paranızı kazanın gezin tozun para biriktirin sonra yaşınız gelince evlenirsiniz kısmetse.
He önceki konundan da belli bu çocuk ayrılmak istiyo yolunu yapıyo. Fazla hızlı davranıyosunu daha mezun olmadan aileleri araya katmak falan haklı olarak gençliğini yaşamak için ayrılmak istiyo sıkılmış olabilir

Tam olarak neyden dolayı kavga ediyorsunuz bilmiyorum ama 'doğru insan' bukadar yormuyor yıpratmıyor.Meslegini eline al doğru insanı bekle
En basitinden bu günkü kavganın konusu iş için ankaraya gidecekler yarın ve sevmediğim iş arkadaşlarıda onunla beraber toplu olarak akşam dışarı çıkacaklarını söyledi hoşlanmadığım mekanlara gidecekler bunu istemediğimi söyledim topluca olduklarını herkes giderken kendisinin otelde oturamaycağını söyledi ama ben kendi kız arkadaşımın doğum gününü kutlamak için böyle bir ortama giremedim onun yapması sinirimi bozuyor karşılıklı inatlaşıyoruz kavgalarımız benim yapamadığım veya yapmadığım ama onun yaptığı şeylerden çıkıyor genelde

Daha okul bitmemiş öğrencisiniz ne aileyle tanışması ne nişanı? Atlılar mı kovalıyor ne aceleniz var? Önce bi mezun olun ayaklarınız üstünde durun paranızı kazanın gezin tozun para biriktirin sonra yaşınız gelince evlenirsiniz kısmetse.
He önceki konundan da belli bu çocuk ayrılmak istiyo yolunu yapıyo. Fazla hızlı davranıyosunu daha mezun olmadan aileleri araya katmak falan haklı olarak gençliğini yaşamak için ayrılmak istiyo sıkılmış olabilir
ben okuyorum 22 yaşındayım erkek arkadaşımın okulu bitti çalışıyor 26 yaşında ailesi artık adının konmasını istiyor önceki konuda bende öyle düşünüyordum ayrılmak istediğini ama bence ne istediğini bilmiyor bazen kavga ettiğimizde kapıma kadar geliyor sabahlıyor barışmak için ağlıyor bir sürü hediye alıyor bir daha beni üzmeyeceğini söylüyor ama bazende konuşmak istemiyor yani bende şaşırıyorum benimde ayarlarımla oynadı

kavgalarımız benim yapamadığım veya yapmadığım ama onun yaptığı şeylerden çıkıyor genelde
Sevgilin sende yapmanı istemediği hareketleri kendisi yapıyorsa bu durumda onun senin sevmedigin ortamlara girecek olmasını takmak yerine ,sana getirdigi kısıtlamalarda neden uyumlu olduğunu sorguladın mı hic? Ya da bunun konuşması geçti mi aranızda?

ben okuyorum 22 yaşındayım erkek arkadaşımın okulu bitti çalışıyor 26 yaşında ailesi artık adının konmasını istiyor önceki konuda bende öyle düşünüyordum ayrılmak istediğini ama bence ne istediğini bilmiyor bazen kavga ettiğimizde kapıma kadar geliyor sabahlıyor barışmak için ağlıyor bir sürü hediye alıyor bir daha beni üzmeyeceğini söylüyor ama bazende konuşmak istemiyor yani bende şaşırıyorum benimde ayarlarımla oynadı
Daha 22 yaşındasın ve okuyorsun. Ailesi öyle fazla karışmasın her şeye, o da ailesinin aklıyla hareket etmesin. Bu arada kavga konunuzu da okudum, uyumlu da değilsiniz. Hayatınızı yakacaksınız

aldatma siddet yok diye bomb.k bir ilişkide niye evlenesin ki?
bu kadar mi kiymetsiz hayatın?
sürekli uzatma diyor kendince konuyu kapatıyor ama benim için konu kapanmadığı için ben söylenmeye devam ediyorum ve aşırı sinirleniyor erkek arkadaşım
sence bu bir iletisim kurma yontemi mi? dusunuyorum imkani yok ben kırıldığım bir konu hakkinda konusurken hayatimdaki kisi "uzatma" desin. ya da o rahatsiz oldugu bir seyden bahsederken ben anlamaya calismaj yerine "abartma" diyeyim..bu bir iletisim degil ki. hic de normal degil ciftler - hele ki sevgili olan organizma birbirinin duygularini onemser, suratlari asıksa gecistirmek yerine nedenini ogrenmek ister ki o durum tekrar yasandiginda farklı davransin. sizinki size uzatma diyor. gercek duygularınızı duymaya bile tahammulu yok. yarin ailesiyle tanisacaksiniz sorun çıkınca abartma diyecek. adamda anlamaya calismak diye bir sey yok.
tamam, sevgili olmussunuz ama yürümüyor işte. yasin da gencecik. devam etmekteki ısrarın neden?

En basitinden bu günkü kavganın konusu iş için ankaraya gidecekler yarın ve sevmediğim iş arkadaşlarıda onunla beraber toplu olarak akşam dışarı çıkacaklarını söyledi hoşlanmadığım mekanlara gidecekler bunu istemediğimi söyledim topluca olduklarını herkes giderken kendisinin otelde oturamaycağını söyledi ama ben kendi kız arkadaşımın doğum gününü kutlamak için böyle bir ortama giremedim onun yapması sinirimi bozuyor karşılıklı inatlaşıyoruz kavgalarımız benim yapamadığım veya yapmadığım ama onun yaptığı şeylerden çıkıyor genelde
Boşver ayrıl yaa. Bu zamana kadar birçok şeyden mahrum kalmıdsındır. Üniversiten kısıtlama ile geçmiştir çok acı valla.

İşte uyusmayinca olmuyor.Evlenince çocuk olacak sen eve kapanacaksin o ortam ortam gezecek en basiti.Keyfinden konforundan ödün vermeyecek kavgalar bitmeyecek

Olmaz bu evlilik.Kendinizde bu gücü bulamıyorsanız ya da emin değilseniz niye evlilik sürecini baslatiyorsunuz ki? Yaşınız da daha çok genç.Ben o yaşta daha çocuk fikirliymisim.ama o zamanki bana sorsan olgundum.Bence siz işinizi gücünüzü bı elinize alın .Evlenmek istediginizden emin olun öyle Nisan söz işlerine girin

Aldatma ve şiddet evlenip böyle devam ederseniz aynı evde olacaktır ne bekliyorsunuz ki nişan zaten evlenmek için değil evlenmeden önce gözünü aç iyi tanı bak bu fragman şimdi dönüp arayan barışan konuyu kestirip atan adam yarın seni kolundan tutar atar o evden ey kulum aptal olma gözünü kapatma düğün stresi sanma diye yapılır akıllı insanlar tarafından.Sorunlu ilişkiniz var bı sorunları çözmeden aman seviyorum aman sevildigimi hissediyorum diye giderseniz.Beyin geride kalp ve alışkanlıklar birde o ilişki uzmanı arkadaşlar ile .Sonra otutup kadef diye ağlamak yok.Bunu kabul edin öyle dışardan bakın olaya kör gözle evlenmeyin sonra bosanirken pırıl pırıl görüyor o gözler de ne çare

Canim daha yasin cok genc acele etme derim. Sen gidemiyorsun ama o gidiyor. Bir iliskide uyum cok önemli. Bugün basit dedigin seyler evlenince dahada büyür. Simdiden bukadar yipratiyorsaniz birbirinizi demekki uyum yok. Inan bana basit dedigin seylerde gizli bir insani tanimak

babam onun benim için doğru kişi olmadığını söylüyor
Baban doğru söylüyor. Karşılıklı iletişim çok ama çok önemli. Sizin iletişim sorununuz var. Aynı eve girince çekilmez olacak. Evlilik , bekarlığa da benzemez. Sen bir odada ağlarken o öbür oda da TV izleyecek.
Aldatma, şiddet zaten bunlar hiç olmaması gereken şeyler. Bunlar kriter değil.

Ya gerçekten ne gerek var böyle bir evlilik yapmaya?
Üniversite yıllarınız bile heba olmuş bu çocukla.
İçkisi yok kumarı yok bu gibi şeyler evliliği kurtarmak için 10. Yılları falan için söylenen sözler.
Sizin şuan sorunsuz giden bir ilişkiniz olmalı ki evliliği düşünün.
Bence cık olmaz..

X