Sorun bende mi artık bilmiyorum

Konu bu degil biliyorum fakat lütfen bir besik al. Ikea'da ucuza besikler var. Lütfen bir bir bebek ile ayni yatakta yatma. Bunun havasiz kalma, hatta ölüm riski var.

Beşik yerine de ucuzlarindan bir park yatak alabilirsiniz yenidoganlar için yukseltebileceginiz aparatlari oluyor. Sonra gitseniz bile ziyarette falan turkiye ye geldiğinizde kullanırsınız zaten katlandiginda yer kaplamiyorlar.
Kaynanam onları kalitesiz görüyor daha bişey demeden olumsuz öyle bi konusuyor ki ürün hakkında o an sesim nedense cıkmıyor susup kalıyorum.

Konu bu degil biliyorum fakat lütfen bir besik al. Ikea'da ucuza besikler var. Lütfen bir bir bebek ile ayni yatakta yatma. Bunun havasiz kalma, hatta ölüm riski var.
Çift yatakta tek yatacam hem bu süre bi iki aylık süre sonra esim gelecek mi ben mi gidecem ona göre alacam tabi. İlk zamanlar bir bucuk saatte zaten emzirmem lazım ve uykum hafif yatak kücük olsa veya esimde o yatakta olsa doğru ama böyle olunca gerek görmedim

Çok ucuza beşikler var 100 tl ye falan. Kesinlikle siz de daha rahat yatarsınız. Hem de beşik mevzusu kapanır. Sizin için sıkıntı olmasa da bebeğimiz için en güvenlisi beşik...
Ayrıca kvniz benimknin bir ust versiyonu. Onun da kendi geliri yok ama her şeyin pahalısını aldırmaya bayılır. Ama kendisi para harcamaya gelince hesaba düşer... her şeyi kv nizle paylaşmasanız belki bu kadar karışmaz. Bir de isim var vs diyip çıkmayın carsiya

Kaynanam onları kalitesiz görüyor daha bişey demeden olumsuz öyle bi konusuyor ki ürün hakkında o an sesim nedense cıkmıyor susup kalıyorum.

Lütfen bak anne olacaksin, cocugun hakkini aslanlar gibi savunacaksin. Pahalisini almak istiyorsan, buyur al anne ama kendi paran ile. Ha paran yok mu? O zaman karisma benim isime diye konus.

Korkma, biraz dislerini göster. Ve kalitesi iyidir merak etme. Bircok anne baba ilk basta ikeanin besigini kullaniyor.

Çok ucuza beşikler var 100 tl ye falan. Kesinlikle siz de daha rahat yatarsınız. Hem de beşik mevzusu kapanır. Sizin için sıkıntı olmasa da bebeğimiz için en güvenlisi beşik...
Ayrıca kvniz benimknin bir ust versiyonu. Onun da kendi geliri yok ama her şeyin pahalısını aldırmaya bayılır. Ama kendisi para harcamaya gelince hesaba düşer... her şeyi kv nizle paylaşmasanız belki bu kadar karışmaz. Bir de isim var vs diyip çıkmayın carsiya
Öyle olsa alayım gitsem de 100 TL sonucta ama 500-600 TL'lik besik fazla geldi bana. Cıkmayacam zaten kavgalı olmama ragmen gönlü olsun dedim ben ne kadar alttan alırsam o kadar tepeme cıkıyor.

Lütfen bak anne olacaksin, cocugun hakkini aslanlar gibi savunacaksin. Pahalisini almak istiyorsan, buyur al anne ama kendi paran ile. Ha paran yok mu? O zaman karisma benim isime diye konuş. Ya anlayan insan olsa tamam. Mesela bebeğimizin isim konusunda eşime isim önermiş
Eşimde anne biz düşünüyoruz isim önermene falan gerek yok demiş iki gün sonra yine isim öneriyor. Hayır desende anlamıyor yani ben cok büyük kavga ettim bi anneye denilecek en son seyleri söyledim ama cok dolmuştum artık. Konusmadı simdi bebek olacak diye karışmak için falan bana kızım demeye basladı. Madem kızınım bende doğum yapacam pijamadır vs bi ihtiyactır bana bişey bakmaya gerek yok bana gelince zaten her zaman hiç bişey yok :)
Korkma, biraz dislerini göster. Ve kalitesi iyidir merak etme. Bircok anne baba ilk basta ikeanin besigini kullaniyor.
Lütfen bak anne olacaksin, cocugun hakkini aslanlar gibi savunacaksin. Pahalisini almak istiyorsan, buyur al anne ama kendi paran ile. Ha paran yok mu? O zaman karisma benim isime diye konus.

Öyle olsa alayım gitsem de 100 TL sonucta ama 500-600 TL'lik besik fazla geldi bana. Cıkmayacam zaten kavgalı olmama ragmen gönlü olsun dedim ben ne kadar alttan alırsam o kadar tepeme cıkıyor.
Ben kendi evim için bile o kadarlık beşik almadım. 180 tl ye almıştık indirimden sallanan portatif bir modeldi. Aksam yatagimin yaninda durdu gunduz de gittiğim odaya taşıdım. Bir de gündüz sürekli uyumak isteyecek bebek. Siz de onu 2 dk bile yalnız bırakmak istemeyeceksiniz. Konunuz bu değildi kusura bakmayın ama nacizane bir tavsiye....

Yok hayır
Ben kendi evim için bile o kadarlık beşik almadım. 180 tl ye almıştık indirimden sallanan portatif bir modeldi. Aksam yatagimin yaninda durdu gunduz de gittiğim odaya taşıdım. Bir de gündüz sürekli uyumak isteyecek bebek. Siz de onu 2 dk bile yalnız bırakmak istemeyeceksiniz. Konunuz bu değildi kusura bakmayın ama nacizane bir tavsiye....
düşünceniz mantıklı alınacaksa böyle bişey alırım. Bende fazla para verilmesinden yana değilim

Kaynanamın da beşik hevesi olursa ve benim paramla alacaksa git kendine al içine de kendin yat derim heralde. İlk başta çok iyi niyetlisiniz diyecektim ama sonra bi okudum sizin paranızı harcıyor. Seni sinir etmek için bence o şekilde yapıyor zaten aldığı bişey de yok ama iyi sabırlısın valla. Ven olsam heralde laf ederim onca şeye :sopa:

Kaynanamın da beşik hevesi olursa ve benim paramla alacaksa git kendine al içine de kendin yat derim heralde. İlk başta çok iyi niyetlisiniz diyecektim ama sonra bi okudum sizin paranızı harcıyor. Seni sinir etmek için bence o şekilde yapıyor zaten aldığı bişey de yok ama iyi sabırlısın valla. Ven olsam heralde laf ederim onca şeye :sopa:
Ah keske diyebilsem ama ben sıkılıyorum bu konulardan utanıyorum yüzüm kızarıyor susuyorum

Bence heves etmiş ilk torun galiba o Yüzden eksiksiz olmak istiyor muhtemelen. Idare edin Haklısınız ama Idare etmek en Güzeli

Bence heves etmiş ilk torun galiba o Yüzden eksiksiz olmak istiyor muhtemelen. Idare edin Haklısınız ama Idare etmek en Güzeli
Heves ettiği doğru ilk torunu benimde ilk bebeğim durumumuz olsa eksiksiz olsun bende herseyi istiyorum ben neden düşünüyorum sonrası için zorlanacagımız için. Benim evim kira kendisinin kendi evi kocam işsiz kalsa ben kiramı bile veremezken tuzu kuru şekilde kenarda oturacak kendisi. Hep olan bize oluyor. Eşim kendi cocugunu ne kadar süre sonra görecek ilk bebeği. Eşime gelme borclarını bitir önce dönme sakın işi bırakıp diyor borclar bitsin diye mi bunları yapıyor. Marka değil kocam lazım aslında

Heves ettiği doğru ilk torunu benimde ilk bebeğim durumumuz olsa eksiksiz olsun bende herseyi istiyorum ben neden düşünüyorum sonrası için zorlanacagımız için. Benim evim kira kendisinin kendi evi kocam işsiz kalsa ben kiramı bile veremezken tuzu kuru şekilde kenarda oturacak kendisi. Hep olan bize oluyor. Eşim kendi cocugunu ne kadar süre sonra görecek ilk bebeği. Eşime gelme borclarını bitir önce dönme sakın işi bırakıp diyor borclar bitsin diye mi bunları yapıyor. Marka değil kocam lazım aslında
Haklısınız ama bunları anlatmak için yormayın kendinizi çünkü gerçekten sizi anlamak istemeyecektir

Ahmedin külahını mehmede giydirmiş kaynanan. Çakma robin hoodçu. Siz zenginken sizden alıyo sizden aldıgı ıcın sızde kalmıyo dolaylı olarak size geri veriyo. Ozaman hiç alma onlar sen almışsın gibi sayar dangalak kadın!! Ayyy boğasım geldi kaynananı

Merhaba kızlar. Evlenince hayat sorunları baslıyormus. Eskiden hiç sevmezdim kaynana gelin didişmelerini ama yasamadan bilmiyormus insan. Neyse yurt dısından doğumum için annemin evine geldim. Normalde kaynanamla kavga etmiştim konusmuyodum. Benim geldiğim gün kardeşimi aramıs gelecem diye tamam demiş gelen misafir basım üstüne bana bayıldıgına değil torunu karnımda da olsa onu görmeye geliyor hakkıda ben konusmuyorum diye babanne torun ilişkisine engel olacak değilim. Bazı vize sorunlarından dolayı doğum için buraya gelmek zorunda kaldım. Kaynanam ablası ile geldi buraya konu alısverişten acıldı. Teyze besik ne zaman alınacak dedi bende esim burda olmadığı için besik düşünmüyorum bebeğimle yatarım zaten iki üç aya belki gidecem tekrar baska ülkeye veya esim gelecek suan besiğe masraf yapmaya gerek yok bi düzenim yok bi iki ay sonra duruma göre bakacam dedim. Cunku gidersem orda alınacak bi de burda alınsa bosa para durumum da cok cok iyi değil. Neyse teyze olmaz öyle içinde kalır hevesin vardır dedi bende yok teyze hevesim dedim. Senin olmasa kaynananın vardır dedi o da evet var dedi. Bende suan bebeğim yanımda yatacak bi iki ay sonra duruma göre kesinlesecek o zaman alırız veya almayız dedim konuyu kapattım. Carsıya cıkalım dedi bigün tamam dedim. Aradım bugun için cıkalım carsıya dedim simdi hevesi var gönlü olsun ben yoldan gelmişim hoşgeldine geldi sonucta. Neyse bugun carsıda bebek alt acacagı begenmiş 100 TL bende dedim ki annem almıs alt acacagı hem bebeğin altını acmaya verilecek olan o para cok fazla yazık günah dedim oda olsun ben alacam dedi. Bende cok begendiysen içinde kalmasın al yoksa ona vereceğimiz parayı ates ölçer olsun vs o tür seylere veririz dedim bişey demedi almadı da. Neyse bu carsıda daha önce gezdiği begendiği seyleri gördüğü yerlere götürdü beni. Bebek sac fırçası vardı 42 TL bende cok para bi alt ama iyi olan markayı aldım 20 TL ye. Herseyin en kalitelisi pahalısı olana sarıldı hep. Tamam bende bebeğimin herseyinin cok iyi olmasını isterim ama bütcemi ben biliyorum demi. Bi iki bişey aldım 250 TL para verdim. Hayır ben bu işten ne anladım kaynanamın bi geliri yok eşim para veriyor hatta. Bişey bekleyen yok ondan ama hem para yok hem kendi begendiği ve pahalı olan seylere sarılıyor. Üzerimde fazla para yoktu baska seylerde baktı fiyatları pahalı bende üzerimde para yok benim dedim tamam sonra yine cıkarız dedi. İyi dedim. Sonra bi yere soktu bu beşiği begendim dedi bende beşik almayacam suan bosuna para dedim. Ben alacam zaten dedi iyi tamam dedim. Ama alınmadı cıkıldı herhalde sonra alacak. Eşim diyor ki annemin parası yok para göndermem lazım. Ben Bütceme göre hareket ediyorum bişeylerden kısıyorum kaynanam parayı bizden alıp kendi begendiği seyleri veya istediği seyi alıyor. Sonra yine para yok. Para yoksa uyguna seyler bak demi ben oğluma uygun ucuz bakıyorum alıyorum kaynanam lisanslı marka seyler alıyor doğmamış cocuga. Haksız mıyım ben simdi sorun bende mi. Simdi diyeceksiniz sizden alıyor ama sizin bebeğinize harcıyor. E madem öyle hiç vermeyeyim oğluma her istediğimi kendi begendiğimi ben alayım. Ben 20 TL ye takım alıyorum o 80 TL. Gelişen bebeğe verilen bu paralar yazık günah. Kocam para kazansın diye oğlunun doğumunu görecek göremeyecek. Bide beşik alsa kendi evine koyacak. Bugun o kadar alısveriş yaptık kendi daha önce begendiği seyleri aldık bi şapka aldı 5 TL onu kendi verdi. Sonra sapkayı aldı eve götürdü bende kalsın yıkayayım dedi iyi dedim.
Madem beğendiklerinin parasını sana ödetecekti ne diye seni alışverişe çıkardı..... bende sandım kv senin bebeğine alışveriş yapacak valla çok saçma ya yaptığı !! Madem parası Yok karışmasın o zaman senin alışverişine sen istediğini alırsın ....

X