sorumsuzluk

arzutalat

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
3 Eylül 2008
15
0
43
4 yıllık evliyim boşanmak üzereyim eşimden.sebebine gelince eşim çok sorumsuzca davranıyor. kazandığımız parayı at yarışına yatırıyor. elindeki tek kozu benim sigara kullanmam.içme oynamayayım diyor.

At yarısı ciddi derecede bir kumar sorunu.Onunu kesemezsen herseyinizi yitirebilirsiniz.Benim sevgilimin arkadasları nelerini nelerini kaybettiler.Hatta unlu insanlar arasında kumar borcları yuzunden ortalarda görünmeyen insanlar var.Esin sacmalamadan bir yolunu bul.Sigaranı bahane ediyorsa bırakabilirsin.İleride daha kötü sonuclarla karsılasmadan.At yarısı ne yuvalar yıktı aman dikkat et.Bütcenizi ona bırakma.Kontrolu ele al.

dinime küfreden müslüman olsa! o da bağımlılık bu da bağımlılık, bi farkı yok ki..

ne güzel sölemişin diline sağlık bende bunu anltamıyorummhihoyyyt

canim arkadasin demek istedigini asil anlamayan sensin bence. o da bagimlilik bu da. yani sen birakamiyorum diyorsun. o da birakamiyorum diyor.

bagimlilik birakilmasi zordur ve beraber birakmayi deneyin. bence o da senin sigarandan rahatsizsa sen de sigarayi birakacaksin.

onun birakmasinin ne kadar zor oldugunu sen sigarada zorlandikca goreceksin.

hem iyi bir anlasma olur.kocan da zaten bu fikri vermis neden kabul etmiyorsun?

canim arkadasin demek istedigini asil anlamayan sensin bence. o da bagimlilik bu da. yani sen birakamiyorum diyorsun. o da birakamiyorum diyor.

bagimlilik birakilmasi zordur ve beraber birakmayi deneyin. bence o da senin sigarandan rahatsizsa sen de sigarayi birakacaksin.

onun birakmasinin ne kadar zor oldugunu sen sigarada zorlandikca goreceksin.

hem iyi bir anlasma olur.kocan da zaten bu fikri vermis neden kabul etmiyorsun?

Sevgili kibela sigara ile at yarışını birmi tutuyorsun. Arkadaş istese bugün atar paketini fakat eşi çok zor bırakır bu kumarı.... Hastalık gibi bişeydir bu at yarışı:kızgın: arkadaşımın kocasıda oynardı . Şimdi hiç bişeyin sahibi değiller...

Madem kolay sigarayı bırakmak, arkadaşda bırakıversin o zaman, bence ikiside bırakılması çok zor şeyler, arkadaş bugün atacağı paketi atardı zaten, atamamışki buraya yazmış.

güzelim ama seninkide mantıksız oldu..
yuvanı yıkmak sigarayı bırakmaktan daha mı kolay?
hangisi zor dediğinde sigara mı çıktı.
sigarayı yuvana mı tercih ettin.
elbette zor bırakmak kolay mı ama eğer yuvam söz konusu ise (ki suç bendede var) bırakırım. doktoru var bakıcısı var bandı var dünyanın şeyi. gidin ikinizde bi doktora bağımlılık konusunda..
yuvanı yıkmak yapacağın en saçma ve en son şeydir.

Hayir yani, bu adam birakcam demiş, ama sende birak demiş....
Yani sonuçta ikiside kötü alikanlik...
Birak güzelim yani...ölmezsin

üzülme hiç değermi
erkek bir evi geçindirmek zorundadir.
Bu onun görevidir ....
Ve kumari birakmiyorsa ben seni birakiyorum de
bakalim nolcak tavrini koy
ama onu seviyormusun ? Sadece at yarişi mi sorunuz bunlari iyice bi düşün
bebişin var mi ?

Baktin vaz geçmiyor sende sevmiyorsun artik
eskisi gibi ilgili değilse sana ve sende sürdürmek istemiyorsan
ayril kendi hayatini yaşa bir kez gelcez bu dünyaya.....

sen sigaranı bıraksan da onun at yarışını bırakıcanı sanmıyorum.bu at yarışına başlayıp da bırakan tek insan görmedim ben.tavrını netleştir ve ne yapıcaksan onu yap

valla güzelim aynı sorun bendede var adamla 10 yıldır evliğim bir at kadar kıymetim olmadı sokakta yürürken bile at arabası gördüğümde miğdem bulanıyor artık.... BEN ŞUNA İNANDIM ARTIK BİR İNSAN 7 SİNDE NEYSE 70 İNDEDE AYNI karar senin yapabileceğine inanıyorsan kendine güveniyorsan ya da aranızda kabullenemez çok daha büyük sorunlar varsa çekme artık derim ..fisfisfis

bence sigarayı bırak belki sözünü tutar o da at yarışını bırakır.
eğer sigara içmenden çok rahatsızsa inadına sigarayı bırakman içinde yapıyo olabilir.
bence denemeye değer yuvanı yıkmaktansa kurtarmak için ilk adımı at ve dene
bırak sigarayı bakalım ne olacak.

denemeden bilemezsin sonucun ne olacağını
madem eşin sana böyle bir teklif yapmış belki senin irade gücünden destek alacak
bazen güçsüz olduğumuz anlarda hepimiz bir destek aramazmıyız
eğer siz bunu başarırsanız eşinizde başarır önce güvenmeniz gerekli
yarınlarda keşke demek yerine yaptım uğraştım demek herzaman huzur verir

benim eşimde oynuyor hem atyarışı hem iddaa bırakması için neler yapmadımki bırakmıyor hergece dua ediyorum bıraksın diye ama yok inşallah bırakırlar :kızgın: benim eşimin içkisi, sigarası kahve alışkanlığı felan yok at yarışı oynar gelir evde izler istemediğimi söyleyince kızıyor bununla oyalanıyorum diye bende çok bişey diyemiyorum o zamn dilerim inşallah en kısa zamanda bırakırlar :1no2:

X