Sokak kedisi

Bu ben 🫡 bende hepsini kısırlaştırdım rahat ettim valla bu kış gene bir iki tane yakalamam gerekiyor başka yerlerden geliyorlar malum 😁 belediyeye goturuyorum yapiyorlar hemen bi iki saate geri aliyorum getirip kuçuk odamda bi gun tutuyorum durumlarina gore bazen 2 gun sonra sokağıma 🫠
Ayy o sen olabilir misin cidden😍😍 hahaha onun da kendine ait bir dükkanı var evinin altında kum kabı koltuk vs koymuş minik minik kedolar içerde zıplayıp dışarıyı izliyo kedi teli bile taktırmış 🥹 İyi ki var böyle insanlar gerçekten🫶🏼

Bu ben 🫡 bende hepsini kısırlaştırdım rahat ettim valla bu kış gene bir iki tane yakalamam gerekiyor başka yerlerden geliyorlar malum 😁 belediyeye goturuyorum yapiyorlar hemen bi iki saate geri aliyorum getirip kuçuk odamda bi gun tutuyorum durumlarina gore bazen 2 gun sonra sokağıma 🫠
Benimde 23 tane oldu Kısırlaştırma işi Belediyedekiler alıştı Artık bazen sen ara biz gelelim diyorlar aşılarını yaptırıp mahalleye bırakıyorum 😂

Ya çok var öyle veterinerler biz bi grup olarak böyle sokak hayvanları işe ilgili seminerlere katılırız büyük dernekler aracılığıyla ordaki veterinerler bile yaralı bi hayvanı Asla geri çevirmiyoruz insanlar bizi yanlış lanse ediyor diye hepsi söyleşilerde bulundular ha para isteyen var olmaz olur mu tabiki de fakat kimliğini bırakırsın ya da ehliyetini parayı getireceğini dair bu kadar ya zor değil bence
Hanımefendi veteriner gelmedi ikinci arayışmda açmadı bile tek çarem belediye kaldı sonra ona yoğunlaştım zaten eğer o veteriner sizin anlattığınız gibi olsaydı zaten ben onunla iletişim halinde olacaktım mesaj attım masraflarını ben karşılıcam dedim görüldü bıraktı başkada semtte veteriner yoktu ki zaten mahalle de tek hayvan besleyen benim komşulara inat tepkilerine inat

Hanımefendi veteriner gelmedi ikinci arayışmda açmadı bile tek çarem belediye kaldı sonra ona yoğunlaştım zaten eğer o veteriner sizin anlattığınız gibi olsaydı zaten ben onunla iletişim halinde olacaktım mesaj attım masraflarını ben karşılıcam dedim görüldü bıraktı başkada semtte veteriner yoktu ki zaten mahalle de tek hayvan besleyen benim komşulara inat tepkilerine inat
Size tek cümle dahi kurmak istemiyorum

Veterinerin ciddiye almama sebebi şu oluyor, kendi veterinerimden dinlediğim için aktarayım. Bu şekilde yaralı hayvanları veterinerlerin kapısına bırakan sadece siz değilsiniz. Çok fazla kişi yapıyor bunu. Bazı veterinerler ücret ödenmediği durumlarda sokak hayvanlarının tedavisini üstlenmiyor. Sizin telefonla aramanız da ona geçmemiştir. Direkt telefonda neler yapılması gerektiğini sorsaydınız mesela röntgen ve iğne ücretlerini hemen ibana gönderiyorum dediğinizde ve gönderdiğinizde tedaviye başlardı. Ön ödeme almadan ben de hiçbir hayvanı tedavi ettiremedim.

Yok dükkan kapalıydı saat çok erkendi bu olay sabah 6.50 sırasında oluyor aradım çağırdım zaten direkt kediye araba çarptı gelir misiniz bacakları kırık diye durumu anlattım yokum ben dedi barınağı arayın dedi kapadı iki üç dakika sonra yine aradım açmadı sonra barınağı aradım onlarda mesaiye 8 buçukta başlıyormuş santral bağlamadı

Yok dükkan kapalıydı saat çok erkendi bu olay sabah 6.50 sırasında oluyor aradım çağırdım zaten direkt kediye araba çarptı gelir misiniz bacakları kırık diye durumu anlattım yokum ben dedi barınağı arayın dedi kapadı iki üç dakika sonra yine aradım açmadı sonra barınağı aradım onlarda mesaiye 8 buçukta başlıyormuş santral bağlamadı
Barınak derken de veterinerin hayvanları tedavi ettiği bölüme bağlanmaya çalıştım

Evet haklısınız ama param yoktu ve çok erken saatti ordan uzaklaştım fakat veterineri aradım söyledim bakımlarını yapın masraflarını karşılıcam dedim belediyenin veterinerini de aradım öylece bırakıp hayatıma devam etmedim sadece anlam veremediğim neden onlar gelene kadar beklemedim
Bu sebeple mı bıraktınız!
Ya işe gidiyorum demediniz mi demek ki calisiyorsunuz paraniz var. Kredi kartınızda mı yok? Tc nizi verip borç yazıyorlar gider aydan aya öderdiniz. Inanamiyorum

X