Sokak kedisi

Ben o saatte alır kediyi telefondan aradığım açık olduğuna inandığım veterinere götürür teslim ederdim hanımefendi. Telefon kullanıyorsunuz değil mi? İnternetiniz de vardır hani? Bakabiliyorsunuzdur. Yavrusunu kartal kapmış fatma girik gibi zırıldamanın alemi yok. Veterinere teslim eder döneceğimi söyler işe giderdim. Masrafları da taksite bağlatırdım ya da sokak kedisi olduğunu ve tedavi yapmalarını rica ederdim. Veterinerler genelde sokak kedilerini ücretsiz tedavi edebiliyor etmezlerse bile bir yolunu bulur sonra öderdim boğazıma çökmezler ya hani :) ama siz veteriner kapalı deyip kediyi de bırakıp gitmişsiniz. Buyrun hanımefendi ben böyle yapardım :)
Siz anlamamak israr ediyorsunuz bunları zaten yaptım diyorum veterineri aradım lanet olsun ki sultganazı gibi bi yerde yaşıyoruz o an bana yakın olan tek veterinere koşa koşa gittim aradım masraflarını karşılıcam dedim ama veteriner hiçte oralı olmadı sonra belediyeyi atarım onlarda 8buçukta açılıyormuş açık olan veteriner Kağıthane’de gözüküyordu bende oraya gidemeyeceğim için belediyeyi tekrar tekrar aradım onlarda acil kayıt açıtıgıö için gitti sokaklarda aradılar ama kedi yoktu anladınız mı benim tek yapmam gereken bunları yaparken yanında beklemekti kendime kızdığım tek nokta bu kusura bakmayın aranacak ulaşılacak o noktada hemen yardıma gelebilecek herkesi aradım ama maalesef sizinki gibi sokak kedilerine bakarım diyen veteriner çıkmadı belediye hariç anlamadım bi bize denk geliyo herhalde böyle veterinerler bi sizin gittikleriniz anlayışlı demek ki

Ben de öderdim ve ödedim de ama gerçekten geçim sıkıntısı yaşayan biri için belediyeden de yardım alınabilir.
Belediyeden de yardım aldım. Kedi ağzı çenesi erimiş kanlar içindeydi. Konuştum oturdum belediye gelecek iyileşeceksin dedim kısacık zamanda bağ kurdum hayvanla. Arabanın altından çıktı açık alana kaçtı eşimi çağırdım box getir ben dayanamicam derken belediye geldi. Kediyle konuş sen oyala biz alalım dediler ben konuşurken aldılar kaçamadan. Tedavisi de oldu. Zor bir şey değil. O gün o hayvan tedavi olmasaydı çenesi eriyerek ölecekti yemek yiyemezdi.

Birincisi param yok param yok param yok diye sürekli belirten kişi sizsiniz ikincisi emin olun o hatayı yapmayacak kadar aklı başında bir bireyim üçüncüsü kelimelerinizi seçerek kullanın aksi takdirde iyi şeyler olmaz beddua falan hayırdır yani

Özel veterinerler kullandıkları cihazların ve tıbbi malzemelerin ücretlerini alıyorlar. Sadece kendi muayene ücretlerinde indirim yapıyorlar.
Genede nerdeyse yarı fiyatını aliyorlar sokak kedisi diye madem bırakacaktı orda bıraksaydı alıp bağıra bağıra şova gerek yoktu veteriner var mı diye çok garip bir olay

Ben de öderdim ve ödedim de ama gerçekten geçim sıkıntısı yaşayan biri için belediyeden de yardım alınabilir.
Aldım aldım ya ben zaten masraflarını karşılıcam dedim borç alır yine yapardım ama veteriner gelmedi arkadaşlar ben sonra belediyeyi beklemek zorunda kaldım oradaki esnafları bile aradım yani telefondan yapılacak her şeyi yaptım tek yapmadığım şey orda beklememek oldu hayatıma kaldığım yerden devam etmedim yani gitmem gereken bir işim vardı

Siz anlamamak israr ediyorsunuz bunları zaten yaptım diyorum veterineri aradım lanet olsun ki sultganazı gibi bi yerde yaşıyoruz o an bana yakın olan tek veterinere koşa koşa gittim aradım masraflarını karşılıcam dedim ama veteriner hiçte oralı olmadı sonra belediyeyi atarım onlarda 8buçukta açılıyormuş açık olan veteriner Kağıthane’de gözüküyordu bende oraya gidemeyeceğim için belediyeyi tekrar tekrar aradım onlarda acil kayıt açıtıgıö için gitti sokaklarda aradılar ama kedi yoktu anladınız mı benim tek yapmam gereken bunları yaparken yanında beklemekti kendime kızdığım tek nokta bu kusura bakmayın aranacak ulaşılacak o noktada hemen yardıma gelebilecek herkesi aradım ama maalesef sizinki gibi sokak kedilerine bakarım diyen veteriner çıkmadı belediye hariç anlamadım bi bize denk geliyo herhalde böyle veterinerler bi sizin gittikleriniz anlayışlı demek ki
Ben de diyorum ki işe geç kalırdım ama yine de gitmezdim. Ay neyse kime ne laf anlatıyorum. Kedi gitmiş bana akıl verin diyorsun. Otur ağla verebileceğim tek akıl bu. Bir de sen besleme mümkünse kedileri.

Birincisi param yok param yok param yok diye sürekli belirten kişi sizsiniz ikincisi emin olun o hatayı yapmayacak kadar aklı başında bir bireyim üçüncüsü kelimelerinizi seçerek kullanın aksi takdirde iyi şeyler olmaz beddua falan hayırdır yani
Kusura bakmayın ama kendimi açıklıyorum saçma bi cümle dayatıyorsunuz sizde yaşayın görün diyorum

Genede nerdeyse yarı fiyatını aliyorlar sokak kedisi diye madem bırakacaktı orda bıraksaydı alıp bağıra bağıra şova gerek yoktu veteriner var mı diye çok garip bir olay
Evet kişi yapabilirdi bütçesi varsa. Ama yanlış bir bilgi yayılmaması için düzeltme ihtiyacı duydum veya bana öyle veteriner denk gelmedi bilemiyorum. Ben senelerdir sokak hayvanlarının tedavileri için ciddi paralar ödedim. Bütçem olmadığı durumlarda da belediyeden destek alıyordum veya üniversitelerin hayvan hastanelerine götürüyordum.

Belediyeden de yardım aldım. Kedi ağzı çenesi erimiş kanlar içindeydi. Konuştum oturdum belediye gelecek iyileşeceksin dedim kısacık zamanda bağ kurdum hayvanla. Arabanın altından çıktı açık alana kaçtı eşimi çağırdım box getir ben dayanamicam derken belediye geldi. Kediyle konuş sen oyala biz alalım dediler ben konuşurken aldılar kaçamadan. Tedavisi de oldu. Zor bir şey değil. O gün o hayvan tedavi olmasaydı çenesi eriyerek ölecekti yemek yiyemezdi.
Aynen ben de bunu diyorum. Allah razı olsun sizden.

Evet kişi yapabilirdi bütçesi varsa. Ama yanlış bir bilgi yayılmaması için düzeltme ihtiyacı duydum veya bana öyle veteriner denk gelmedi bilemiyorum. Ben senelerdir sokak hayvanlarının tedavileri için ciddi paralar ödedim. Bütçem olmadığı durumlarda da belediyeden destek alıyordum veya üniversitelerin hayvan hastanelerine götürüyordum.
Bazı veterinerler maalesef paragöz bende sokak hayvanlariyla ilgileniyorum bazen özel bazen belediye bi şekilde hallediyoruz evet çok paralar ama öyle hayvanı hiç birşey olmamış gibi birakip gidemezdim

Yerinden yerine değişiyor olabilir. Bizim veterinerimiz mesela çok acil durumda olan her sokak hayvanını ücretsiz tedavi edebiliyor. Vetlere kalmış bir durum demekki

Bazı veterinerler maalesef paragöz bende sokak hayvanlariyla ilgileniyorum bazen özel bazen belediye bi şekilde hallediyoruz evet çok paralar ama öyle hayvanı hiç birşey olmamış gibi birakip gidemezdim
Mahallemde bir ablam var. Allah razı olsun tüm sokak kedilerini kısırlaştırır yakalar götürür tedavi ettirir. Onu tanıyan veteriner de indirim yapar mesela. Kediler onu görünce yollara dökülür o yoksa çıkmaz. Ona göre mama indiririm ben de. Sırf araba çok hızlı geçiyor kedilere bişe olur diye belediyeyi arayıp yola YAVAŞ yazısı yazdırdı :) Allah uzun ömürler versin ona valla

Ben de diyorum ki işe geç kalırdım ama yine de gitmezdim. Ay neyse kime ne laf anlatıyorum. Kedi gitmiş bana akıl verin diyorsun. Otur ağla verebileceğim tek akıl bu. Bir de sen besleme mümkünse kedileri

E yaşadım canısı? :) derse gidecektim gitmedim hayvanı bekledim. ne anlatıyorsun imkansızı yaşamamışsın ki?
Sen beni anlamıyorsun sanırım ben zaten bu konuda HATALIYIM NİYE BÖYLE BİR ŞEY YAPTIM anlamış değilim diyorum benimde ilgilendiğim kedilerim var evimde kedim var yavruyken ilgilenip büyüttüklerim var kendime kızdığım noktada bu zaten bunları yaparken neden bunu yaptım zaten sebebini bilsem çözümünde bilir yapardım yapmadığım için içim rahat değil ya

Kusura bakmayın ama kendimi açıklıyorum saçma bi cümle dayatıyorsunuz sizde yaşayın görün diyorum
Kimseye cümle dayattığım yok neyini yaşayıp görcem yaa iyi misin sen iyi dinle beni ben bi hayvanı ağzından kan gelen bacakları kırılan bir hayvanı asla ve asla bırakıpta gitmem gitmedim de çok şükür ha param mı yok bulup buluştururum yaparım bunu gerçi bu vicdan muhasebesi ya ellerinizi kafanızın arasına koyup ben ne yaptım demeniz gereken yerde gelip ahkam kesmene beddua etmene gerek yok

Ben de gitmezdim. Ama ülkenin ekonomik durumunu bildiğim için diğer seçenekleri de burada konuşmamızda fayda olacaktır. Sokak hayvanı çok fazla var ve bakın hepimizin karşısına kaç tane ihtiyaçlı hayvan çıkmış. Durumumuz varken kendimiz üstleniyoruz olmadığında belediyeden ve üniversitelerin vet fakültelerinden destek alabiliyoruz. Bu bilgiler yayıldıkça kişiler belki maddi kaygı duymadan hayvanların tedaviye ulaşımına yardımcı olacaktır.

Sen beni anlamıyorsun sanırım ben zaten bu konuda HATALIYIM NİYE BÖYLE BİR ŞEY YAPTIM anlamış değilim diyorum benimde ilgilendiğim kedilerim var evimde kedim var yavruyken ilgilenip büyüttüklerim var kendime kızdığım noktada bu zaten bunları yaparken neden bunu yaptım zaten sebebini bilsem çözümünde bilir yapardım yapmadığım için içim rahat değil ya
Evet anlamıyorum 💁🏼‍♀️

Ne güzel gerçekten Allah razi olsun benimde böyle sonuçlansın çok isterdim ben belediyeyi aradım ama 8 buçukta iş başı yapıyorlarmış 8 buçuğa kadar bekledim tekrar aradım okadar erken saatte olmasıda beni kitledi

Mahallemde bir ablam var. Allah razı olsun tüm sokak kedilerini kısırlaştırır yakalar götürür tedavi ettirir. Onu tanıyan veteriner de indirim yapar mesela. Kediler onu görünce yollara dökülür o yoksa çıkmaz. Ona göre mama indiririm ben de. Sırf araba çok hızlı geçiyor kedilere bişe olur diye belediyeyi arayıp yola YAVAŞ yazısı yazdırdı :) Allah uzun ömürler versin ona valla
Ya çok var öyle veterinerler biz bi grup olarak böyle sokak hayvanları işe ilgili seminerlere katılırız büyük dernekler aracılığıyla ordaki veterinerler bile yaralı bi hayvanı Asla geri çevirmiyoruz insanlar bizi yanlış lanse ediyor diye hepsi söyleşilerde bulundular ha para isteyen var olmaz olur mu tabiki de fakat kimliğini bırakırsın ya da ehliyetini parayı getireceğini dair bu kadar ya zor değil bence

Bu ben 🫡 bende hepsini kısırlaştırdım rahat ettim valla bu kış gene bir iki tane yakalamam gerekiyor başka yerlerden geliyorlar malum 😁 belediyeye goturuyorum yapiyorlar hemen bi iki saate geri aliyorum getirip kuçuk odamda bi gun tutuyorum durumlarina gore bazen 2 gun sonra sokağıma 🫠

X