soğuk bir kocadan sıcak bir yuva olurmu?

bunuhakketmedimben79

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
28 Eylül 2008
79
0
45
selam arkadaşlar çok düşündüm burda paylaşıp paylaşmamak arasında gittim geldim.
ama şuan ki ruh halime sadece siz anlarsınız çünki kimselerle paylaşamıyorum.

11 yıl önce görücü usulüyle evlendim.nişanlıyken ters giden bişiler vardı hissediyordum,nişanlanalı 3 ay olmuş hergün görüşmemize rağmen elimi dahi tutmuyordu,mütahasıp bir ailede büyümüş bi kız olarak önceleri rahatsız etmedi bu durum ta kii yakın çevrem hadi doğru söyle neler yapıyorsun nişanlınla gibi sohbetlere girince anladım ki ters bişiler var..

7 yaş büyük olan nişanlım,ki bekarlığı boyunca ne ünide ne lisede hiç flörtü olmamış biri nedense benim gibi çevresi tarafından fazlasıyla beğenilen bi kıza dokunmuyordu bile...

dile getirdiği tuhaf konularlada pekiştirince onla mutlu olamıyacağımı anladım ve yüzüğü çıkardım...fakat babam zorla geri taktırdı...

üni mezunuyum çok iyide bi işim vardı o sıralar bana çok modern biri olduğunu hayatı istediğim gibi yaşayacağımı işime karışmayacağını filan söylerdi..

neyse evlendik...8 ay nişanlı kaldık

balayındayken sorunlar başladı...eczaneden ilaç filan almaya başladı ereksiyon sorunu vardı bende yine normal bişidir sanıp ki cinsellik nedir doğru dürüst bilgim yoktu,ona destek oldum fakat aşırı kıskançlık yüzünden 10 gün süren balayımız boyunca ağladım.

evliliğimizin 5 . ayında kayınvalidemin yoğun isteğiyle hamile kaldım ...
hamilelik sonrası daha beter oldu herşey gece geç gelmeler bekar arkadaşlarıyla sürekli görüşmeler içindeydi,
sürekli cam kenarında onu beklerdim.
aşırı kıskançlığı yüzünden ekmeğim olmasa evden çıkıp bakkala gidemezdim.
ha buarada evliliğimiz ilk haftası işten ayrıl dedi bana,yok desemde baktım olmayacak gül gibi işimden ayrıldım.

telefona geç gelsem 15 km lik işinden eve baskın yapabilecek kadar hasta bi ruha sahipti..

bu baskı altında hamileliğmin 4 . ayında yüksek tansiyonla buluştum..ölümlerden döndüm fakat eşim hiç yanımda değildi..
doğuma 1 ay kala tansiyon tavan yapmıştı eşime dr bu hafta çok riskli sürekli gözetimde olmalı demesine rağmen o istanbula gitti banada şöyle dedi kamyon şöförlerinin hanımlarının canı yokmu sende yanlız doğur nolacak ki.

dediğide oldu doğumda yanımda değildi ki biz komadayken..

neyse bu şekilde 10 yıl geçti inanın cinsellik namına hiç bişi yaşamaıdk desem yeridir.

yorgun olur hasta olur keyfi yerinde değildir hep hep bi bahane vardır yani.
10 yıldır yatakta yüzyüze yatmadık hiç çünki sürekli sırtını döndü bana..onun bağrında uyumayı istemezmiydim ama olmadı..

bana soğukluğu yetmiyor gibi yavrumada son derec soğuktur..

iş ortamında çok sevilen çok güler yüzlü biridir ama evde asla yüzü gülmez..ben neler yaparım ne soytarılıklar sırf gülsün diye ama yine terslenirim..

sahurda masasını hazırlarım ama dolaba neden su koymadın diye sabahın köründe fırçalanır güzlce azarlanırım..

yemekte malum makinada yıkıyoruz bulaşıkları bardakta küçük bi leke göre ters ters bakar yüzüme..

cimriliği hat safhada hamileyken bile canım bişi çekse tamam sonra bakarız der ama asla almazdı:):)

buarada ekonomik hiç bir sıkıntımız yok bu cimriliğiyle daha 5 yıllık evliyken süper lüks ev aldık nasıl başardıysak artık:)ben sürekli evde işler yaptım dışarıya el işleri başka bir sürü işler yaptım çok destek oldum çok...aylarca ayağıma çorap almaığımı bilirim o evi alsın diye..

seyahatten geldiği bi gün valizinden çift kişilk sinema bileti çıktı..ben başta anlam veremedim ama o direk beni suçlayarak sen kimle sinemaya gittin dedi iftira etti..bende hemen biletin üzerine baktım adres gittiği şehrin adresiydi ...bu olay üzerinde kayınvalideme anlattım herşeyi yaşadığım herşeyi anlattım..

başta kabullenmedi herkesin yaşadığı şeyler dedi...
sonra oğlunu ikna etti dr için
neyse araştırdım iyi bi psikyatr buldum gittik..temel sorun cinsel problemiydi...
artı bide obsesif tanı kondu kendisine...
ama ilaçlarını kullanmadı bi dahada gitmedi .
annesine telfnda benim yanımda şunları söyledi kulaklarıma inanamadım BEN SİZE EVLENMİYCEM DEMİŞTİM BU KZIDA YAKTINIZ BENİDE BEN İSTEKSİZİM BENİM SORUNLARIM var diye annesine saydı sayıştırdı..

inanın okadar çok şey var ki yazacak yazarken bile hatırlamak beni yaralıyor...
benim hayatta tek istediğim yavruma sıcak bi yuva kurmaktı..
peki söylermisiniz SOĞUK Bİ ADAMDAN SICAK Bİ YUVA OLURMU?
ramazan ayı çıktıktan sonra avukata gitmek istiyorum ama başarırmıyım bilmiyorum..

boşanırsan pişman olursun evden kuruş vermem hem bu evi hakedecek sen neyaptın diyen biri..

ŞAŞKINIM...YORGUNUM...

NEDEN Mİ YAZDIM BUNLARI ...SADECE PAYLAŞMAK, RAHATLAMAK, BELKİ BİRİ TESELLİ EDER DİYE....DERTLEŞMEYE ÇOK İHTİYACIM VAR ÇOK...

ALLAHTAN YARDIM DİLİYORUM.

bu insanlar eslerinin vebalini nasil odeyecek cok merak ediyorum..
ailenle konustun mu hic? sorunlarin oldugnu biliyorlar mi?
ayrilirsan birsey vermem deme gibibir hakki yok zaten gec onu, evli iken alinan mallarin yarisinda kanunen hakkin var ayrica cocugun var nafaka odemesi sart.
bu durumda sen aslinda ondan alacaklarinla gayet rahat yasarsin.
ama onemli olan ne istedigin bence.
esimi seviyorum aslinda duzelse onunla cok mutlu yasarim mi diyorsun?
yoksa artik duzelse de gozum yok iyiligi de kotulugu de onun mu olsun diyosun?
ayrica ayrilirsan bir ise girme ailenin yanina donme olasiliklarin nelerdir?

Bu mübarek günlerde Rabbim yar ve yardımcınız olsun.
Hemen pazartesi günü bir avukata gidip durumunuzu detaylıca anlatın ve ne gibi haklarınız olduğunu öğrenin.Davayı siz açtığınız taktrde çocuğunuzun durumu,maddi manevi tazminat,evle ilgili yasal haklarınız gibi şeyler yani.
Avukata danışmakda 100 ytl gibi bir rakam sanıyorum.
Allahım bu günlerin yüzü suyu hürmetine kurtarsın sizi inşallah.
Boşanın diyemem çekmeyin diyemem Allahtan korkarım onun günahına giremem ben.Benim günahlarım yeterince bende zaten.

bu insanlar eslerinin vebalini nasil odeyecek cok merak ediyorum..
ailenle konustun mu hic? sorunlarin oldugnu biliyorlar mi?
ayrilirsan birsey vermem deme gibibir hakki yok zaten gec onu, evli iken alinan mallarin yarisinda kanunen hakkin var ayrica cocugun var nafaka odemesi sart.
bu durumda sen aslinda ondan alacaklarinla gayet rahat yasarsin.
ama onemli olan ne istedigin bence.
esimi seviyorum aslinda duzelse onunla cok mutlu yasarim mi diyorsun?
yoksa artik duzelse de gozum yok iyiligi de kotulugu de onun mu olsun diyosun?
ayrica ayrilirsan bir ise girme ailenin yanina donme olasiliklarin nelerdir?

eşimi asla sevmiyorum....
sevmem için hiçbişi yapmadı ki olan ufacık bi sevgiyide sildi götürdü..
oysaki onu sevmeye çok hazırdım ben..
düzelir mi? okadar denedim ki okadar çok şeyler yaptım ki düzelmedi daha beter oldu
ailem sorunlarımı biliyor ve ayrılmam konusunda destekler bana
ama ben ah ben nasıl bir insansam yapıştım kaldım yuvama..
benim kitabımda yokki yuva yıkmak...neden kitabına uydurdu bu adam beni
ailemin maddi gücü yok..
olay avukata gittiği anda eminim evi başkasının üstüne devredecek bunu söylemişti

canım çok üzüldüm yaşadıklarına.boşanman en iyi çözüm gibi.çünkü karşında seni yapayalnız bırakmış bir adam var.bukadar yalnızlıkla seninde başedebilmen bukadar zaman takdir edilecek birşey.çokta güçlü görünüyorsun bence istediğini yapabilecek birisin

vallahi ağzım açık okudum yazdıklarınızı hiç kolay şeyler değil ama canım yaa hep hata üstüne hata yapmışsınız nişanı attınız madem babanızı ikna ediptekrar takmamalıydınız sonuçta hiç bir baba kızının mutsuz olmasını istemez ikincisi kayınvaldenizin isteğiyle nasıl hamile kaldınız daha evliliğiniz çok yeniymiş oturmamış bile neden bu acele neyse artık bunlar geçmiş şimdi yapmanız gereken ben sizin yerinizde olsam bu evliliği bu kadar sürdürmezdim bile (tabi bu benim fikrim) size gelince ya onunla bu hayatı devam ediceksiniz yada ayrılcaksınız ha bukadar kolaymı derseniz benim için kolay olur inanın

BAŞARAMIYORUM defalarca verdim bukararı ama inanın boşanma fikri bile çok korkutoyr beni,
oda biliyor zaten nede olsa ayrılamaz diyor çok yumuşak başlıyım keşke böyl yetiştirilmeseydim
bana diyorki bunca zamana kadar getirdik sabrettin bundan sonrada idare et diyor..

geçen gün nasıl olduysa saçlarımın üstünde uyumuş ki saçlarım bayaa uzun ve bakımlıdır..sabah diyor ki bana
senin saçların ne kadar güzel kokuyormuş böyle yeni farkettim.

bunu farketmesi 10 yıl sürdü.

çok inançlıdır son 3 yıldır 5 vakit namaını kılar ...dürüst bir insandır,
iş çevresi arkadaş çevresi çok sever onu.

off ALLAHIM yoksa bendemi tuhaflık var .neden bana böyle,nedeni açık gerçi cinsel kimlik sorunu

bu sorun yüzünden böyle davranıyor bana

öncelikle çok üzüldüm yaşadıklarınıza ,ama bence de size bu adamdan koca,çocuğunuza da baba olmayacak belli.bu kadar zamanda hiçbir düzelme olmamış.
evi başkasının üzerine yapacak demişsiniz,siz ona çaktırmadan bir avukat bulun ona danışın.böyle durumlarda boşnanana kadar satamaması için tedbir koydurabiliyosunuz. boşanınca da ev yarı yarıya oluyor. o zamana kadar taşınır taşınmaz hiçbir şeyi satamaz.siz de ailenizin yanına gidip,bir işe girip çalışın,hatta eğer tehdit v.s. olursa eve yaklaşmama cezası bile verilebiliyor.
kolay değil beraber yaptıklarınızı tek yada bir başkasıyla yemek içmek.
geçmiş olsun..

BAŞARAMIYORUM defalarca verdim bukararı ama inanın boşanma fikri bile çok korkutoyr beni,
oda biliyor zaten nede olsa ayrılamaz diyor çok yumuşak başlıyım keşke böyl yetiştirilmeseydim
bana diyorki bunca zamana kadar getirdik sabrettin bundan sonrada idare et diyor..

geçen gün nasıl olduysa saçlarımın üstünde uyumuş ki saçlarım bayaa uzun ve bakımlıdır..sabah diyor ki bana
senin saçların ne kadar güzel kokuyormuş böyle yeni farkettim.

bunu farketmesi 10 yıl sürdü.
ohaoldumsmileyani pess
bu nasıl bir laftır hiç farketmemişmi? canım neden korkuyorsun boşanmaktan bu kadar çokk ailen destek olmazmı? maddi olarakmı çekiniyosun ben anlamadım böyle ömür geçmez biraz cesarett o kadar çok boşanmış güçlü ayakta duran kadınlar var neden sende olamayasın ki karar senin eşinin dediği gibi o zaman bundan sonrada sabretceksin yada kendi yolunu çiziceksin

öncelikle çok üzüldüm yaşadıklarınıza ,ama bence de size bu adamdan koca,çocuğunuza da baba olmayacak belli.bu kadar zamanda hiçbir düzelme olmamış.
evi başkasının üzerine yapacak demişsiniz,siz ona çaktırmadan bir avukat bulun ona danışın.böyle durumlarda boşnanana kadar satamaması için tedbir koydurabiliyosunuz. boşanınca da ev yarı yarıya oluyor. o zamana kadar taşınır taşınmaz hiçbir şeyi satamaz.siz de ailenizin yanına gidip,bir işe girip çalışın,hatta eğer tehdit v.s. olursa eve yaklaşmama cezası bile verilebiliyor.
kolay değil beraber yaptıklarınızı tek yada bir başkasıyla yemek içmek.
geçmiş olsun..

aslında inanın para pul mal mülk hiç gözümde yok.hiçbir zamanda olmadı,ama evladım için lazım ben cüzdanımdaki son kuruşu düşünmeden başkasına verebilen biriyimyoksa onun evide arabasıda parasıda puluda umrumda değil.

canım karşındaki iyilikten anlamak istemiyorsa nekadar yaranmaya çalışsan fedakarlık yapsanda boş yanlış insana saçını süpürge etmişsin
yeni bir adım atmak boşanmak falan çok zor biliyorum ama oadımı atcak cesaretide bulsan gerisi çorap söküğü gibi gelir belkide yeniden mutlu olursun
bu adam için söyleyecek laf bulamıyorum zaten aileler sizi yakmış insan fakir bile olsa eşi ile mutlu olur birbirini sevdikten sonra
seninde sevgi ve ilgiye güzel şeyler duymaya ihtiyacın var iyice düşün bu adamla kaç sene daha yapabilirim diye

arkadaşlar o yasa 2003 te çıktı 2003 yılından itibaren edinilen ortak mallar eşler arasında ikiye bölünür

arkadaşlar o yasa 2003 te çıktı 2003 yılından itibaren edinilen ortak mallar eşler arasında ikiye bölünür

evet malesef bizim tapu 2003 öncesi araştırmıştım bunu..
net ortamında görüştğüm bi avukat tazminat alacağımı hatta evin tamamını bile yaşadıklarınızın karşılığında alırsınız demişti ama ben olayı aylarca mahkeme kapılarında taşımayıda hiç istemem sonuçta oğlumun babası rencide etmeden saygı çercevesinde olayı bitirmeliyim karışıklı anlaşma şart ama eminimki eşim yanaşmaz buna.
benden nafaka bile alamzsın diyen biri..
çok seviyor beni seviyormuş nasıl sevgiyse bu keşke azcıkta hissettirseydi şu sevgisini bana.
10yıldır ne doğumgünü ne diğer özel günlerimi asla kutlamadı özenti insanların beklentileri o günler dedi.
bi çicek getirseydin dedim:)çiceğe çicek verilmez dedi :):)
oğlumun doğum gününü ktlayalım aileler gelsin şubu dedim özenti olma daha fazla dedi.
10 yıl boyunca beraber çarlıya bile çıkamadık alışveriş yapamadık nedenide kıskanıyormuş beni.
hiç tatile gitmedik hiç izin kullanmadı.
şirket promosyonları olara çok lüks otellere davetler aldık benim ısrarlarımla bir ikisine gittik her gidişimde ağlayarak eve döndüm.neymiş efendim neden sağa doğru dedğilde sola doğru yüzmüşüm..neden barmenle konuşmuşum(çocuğun sütünü sormuştumda)
hiç birlikte bişi paylaşmadık oysaki onla ailemle bir bütün olarak bişiler yapmayı ne çok istedim..
bi markete birlikte girip alışveriş yapmak benimde hakkım değilmiydi..sen arabada dur çıkma ben hallederim der herzaman

konunuzu okudum hata en başta yapılmış zaten burda hatalı kişi 3 kişi biri eşiniz,biri siz,biride kayınvalideniz.eşiniz aslında evlenmeye niyetli değilmiş bu sorunu yüzünden aslında çokta kötü bi insan değil sadece pasif nerden anladın diyecek olursanız söyleyim annesine söylediği sözden ben evlenmek istemiyordum hem beni hemde elin kızını yaktınız demesinden.birde sizin suçunuz şu sizde hep birilerin isteğiyle yuva kurmuş,çocuk doğurmuş birisiniz.kayınvalideniz ısrar etmiş doğurmuşsunuz babanız ısrar etmiş evlenmişsiniz.dedim yaa taaa en başta yanlış olmuş ama daha kötüsü 11 yıl devam etmişsiniz olmayan yuvaya.şimdi yapacağınız şey şu eşinize haber vermeden avukata gidip dilekçeyi vermek davadan sonra işinize devam etmeniz niye davadan sonra derseniz hakkınızı almanız kolay olur o yüzden.ailenizde destek zaten şimdiden kolay gelsin...

Çok çok çok zor durum. Ne kadar asil bir kadınsınız ki bu sorunu uluorta seripde haklılığınızı insanların gözüne gözüne sokmamışsınız. Hemde size aba altında sopa gösterircesine, "biç bir şey alamassın" diyen kocanıza karşı. Sorunun çözümü elbette boşanmak ve yeni bir hayat kurmak ama çok anaçsınız, zor yaparsınız gibime geliyor. Taktir sizin ama ben sizin mahremiyeti koruyucu yapınızı çok taktir ettim. Hakkınızda en hayırlısı inşallah.

konunuzu okudum hata en başta yapılmış zaten burda hatalı kişi 3 kişi biri eşiniz,biri siz,biride kayınvalideniz.eşiniz aslında evlenmeye niyetli değilmiş bu sorunu yüzünden aslında çokta kötü bi insan değil sadece pasif nerden anladın diyecek olursanız söyleyim annesine söylediği sözden ben evlenmek istemiyordum hem beni hemde elin kızını yaktınız demesinden.birde sizin suçunuz şu sizde hep birilerin isteğiyle yuva kurmuş,çocuk doğurmuş birisiniz.kayınvalideniz ısrar etmiş doğurmuşsunuz babanız ısrar etmiş evlenmişsiniz.dedim yaa taaa en başta yanlış olmuş ama daha kötüsü 11 yıl devam etmişsiniz olmayan yuvaya.şimdi yapacağınız şey şu eşinize haber vermeden avukata gidip dilekçeyi vermek davadan sonra işinize devam etmeniz niye davadan sonra derseniz hakkınızı almanız kolay olur o yüzden.ailenizde destek zaten şimdiden kolay gelsin...

evet çok haklısınız davadan sonra işe başlamalıyım..
peki işe başladıktan sonra nafaka almam sorun olurmu acaba bunu bilmiyorum işte

eşinize çaktırmadan oturduğunuz eve şerh koydurabilirsiniz o zaman sizden habersiz evi satamaz,en kolayı bu.öbür türlüde yani sizden habersiz evinizi başkasına sattığı takdirde ,mahkemeye verip evin parasını alabiliyorsunuz,ama bu şık biraz uzun sürer.en güzeli eve şerh koydurmanız.eşinizin ruhu bile duymaz.allah yardımcınız olsun.

X