Gebeliğe Hazırlık Soğan Kürüne Başlayanlar

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
arkadaslar sogan kurunu yaparken kaynamis suya sogani atmiyoruz
1.5 bardak suyu caydanliga koyuyoruz icine 4 e boldugumuz orta boy sogani atiyoruz ocagin altini yakiyoruz
fokurdamaya baslayinca 5 dk tutuyoruz kesinlikle 5 dk yi gecirmiyoruz ve suzup bekliyoruz biraz sonra iciyoruz
sakin kaynamis suya atmayin soganin ozu cikmazki nasil fayda saglicak saracoglunun videolarindan dinledim arkadaslar bende caydanliga koyar kiymaz 5 dk saymayin kaynamaya baslayinca sayin dedi
birde sogan kurunu yaptiktan 15 gun sogan kurunden sonra 7 gun ara veriyoruz ardindan incir + havuç kuru yapiyoruz 21 gun yapiyoruz
hepsi de ac karnina icilecek
havuc + incir kuru gunde 1 sogan kuru gunde 2 kere

benim sogan kurunde bugun 6.gunum ilk gun degil ama ikinci uyguladigim gunden bu yana her tuvalete girisimde kaygan seffaf renksiz akinti her daim geliyo ama az geliyo camasirima bulasacak kadar degil.
sizde de boyle oldu mu
ama hic kasik agrim falan yok anlamadim
biz bu ay calismalara basladik ama olcagini sanmiyorum bence diger aya etki eder cunku su an rahim temizlenme asamasinda incir + havuc kuruyle de buyuyup vatlicak insallah
hayirlisi herseyden once

Ben 15 gün uyguladım bitti bende pko var ama ne akıntım oldu nede kanamam oldu bende işe yaramadı sanırım biteli bugün dördüncü gün adetim de üç gün geçikti adette olamadım zaten bence sende işe yaradığı için akıntın oluyor benim de kasık ağrılarım olmuştu onuncu günden sonra hala devam ediyor sağ kasığım daha çok ağrıyor ve bacağıma vuruyor peki böyle olan oldu mu arkadaşlar

Hamile olan arkadaşlar gebelik testini ne zaman yaptınız birde idrarınızda değişiklik varmıydı üç gün geçti benim ama korkuyorum yapmaya deminden yapayım dedim sonra idrarım açık sarıydı yapmaktan vazgeçtim bu idrardan bişey çıkmaz diye yardımcı olursanız çok sevinirim

bi de soyle dusun belki bende cok enfeksiyon vardi temizliyo rahmi sende enfeksiyon yok icin temiz
ya da senin bunyenle benim bunyem farkli
ama zaten buyuk ihtimalle bu kürü yaptigimiz ay hamile kalmayiz diger aya etki eder cunku mantiken sonucta icimizi temizlesin diye sogan kuru uyguluyoruz o ay hamile kalamayiz diger aya temizlenmis olcagimiz icin hamile kalabiliriz
zaten senin adetin 3 gun gecmis kasik agrin da bacagina vuruyo ustelik belki de hamilesin test yap brnce

Bilmiyorum canım ben yapmaya karar vermemde ki amaç bu ay içimi temizlesin adet olayım diğer ay incir kürü ile de hamile kalırım diyeydi ama gerçekten ne akıntım oldu ne kanamam şimdi de adet olamıyorum eşimle sınır koyduk cuma gününe kadar bekleyelim diye çünkü 14 aydır yapıyorum testi hep negatifi görüyorum bide doktor bana rahmin temiz ama hormonlarında sıkıntı var demişti öyle pko nasıl oluyor anlamadım inşallah seninde temizler ve bebişlerimize biran önce kavuşuruz

bende senin dusudundugun gibi dusunuyorum ccnm 15 gun sogan kuru yapip ardindan incir havuc kuru yapcam ama sen adet olamiyorum diyosun
belki sogam suyunun tesiri sende boyle afet gecikmesi.bende de akinti her bunye farkli cnm belki de sen hamilesin belli mi olur adetin gecikmis cunku sen hatta bi an once test al yap ki ona gore sogan kurune devam et ya da etme.cunku eger hamileysen sogan kuru zararli olur icini temizliyo sonucta dusege falan neden olabilir cnm sen yap test
pkolu cok kisi tanidim valla catir catir hamile kaldilar benden once.bende hoc bi sorun yok esimde de yok ama olmuyo oyle dusunme cnm
bende de bi ara prolaktin hormonu yuksekti ama 1 sene onceydi ilacla duzeldi bitti bizim 4 yil olcak olmayali

Çok sağol canım aynen öyle herkesin farklı bünyesi ben saraçoğlunun bir videosunu izlemiştim bir kadın sormuştu değerlerimiz çok yakındı o kadınla on beş gün soğan kürü uygula hanile kalırsın demişti ben de ona güvenerek başladım ama ilk ay hanile kalmayı aklım almıyor sadece yani kistler atılmadan temizlenmeden nasıl hamile kalınabilir Yarın sabahda yapıyım canım testi bugün de olmadım çünkü bizim de 15.nci aya girdik olmadı doğru diyorsun böyle adet geciktikçe de tekrar kistte oluşabilir sende inşallah biran önce kavuşursun bebişine isteyen herkese versin rabbim aratmasın bide dünden beri beyaz akıntım başladı heh adet oldum diyorum ama akıntı olmuş

hadi hayirlisi cnm insallah Rabbim bize de tattirir valla cocuk sahibi olmak nasil bisey bu duyguyu anliyorum ama yasayamadigim icin bi tuhaf hissediyorum kendimi eksik gibi.bazilari cocuk olunca soyle zor boyle zor diyo bazilari cocuk olunca hayatimin anlami degisti diyo cok merak ediyorum cidden hem korkuyorum hem istiyorum
benim de yumurtlama donemim yaklasti onceden hep doktorun dedigi gibi gun asiri iliski olurdu bu sefer 1 hafta her gun iliski seklinde dusunuyorum ve hemen banyoya girmeyin iliskiden sonra diyorlarya acaba diyorum bu hafta iliskiye girdikten sonra hic banyo yapmasam cok mu gunah olur her gun iliski olcak cunku yumurtlama gununu anca boyle yakalayabilirim ne yapsam hasta olmaktan usutmekten korkuyorum bu sefer hic cocuk olmaz hasta olursam bi yandan da icim rahat etmez diyorum

Aynı duyguları hissediyorum bende hem çok istiyorum hem iyi bir anne olamam diye korkuyorum ama isteğim ağır basıyor çok merak ediyorum nasıl bir duygu inşallah biran önce tadarız o duyguyu ALLAHım hayırlısıyla versin inşallah ilişkiden sonra yat bence bir saat iki saat felan ayaklarını da dik bir yere bende öyle yapıyorum ama mesela yatsıdan sonra ilişkiye girersen sabah ezanına kadar abdest Alman gerekir sıcak suyla duş al bir de evin nasıl Neyle ısınıyorsunuz

dogalgaz da cnm ben cok cabuk enfeksiyon kapiyorum onan korkuyorum ama zaten icim de rahat etmez sabah banyomu olurum insallah hep gun asiri oluyodu bu sefer 1 hafta her gun deniyelim bakalim yumurtlama gununden 3 gun once ve 3 gun sonra iliskiye girin yaziyodu nette onu uygulucam bu ay boyle olmazsa diger ay adettem hemen sonra bu sefer gun asiri yumurtlama zamani 1 hafta her gun denicez bakalim bu ay sogan suyu da iciyorum duzenli bi sekilde kokusu agir ama icilmicek gibi degil hadi hayirlisi bakalim hakkimizda
aynen bende iyi anne olamazsam diye cok korkuyorum insallah oluruz cnm

Hayırlısı olsun hakkımızda canım sadece hemen kalkma bir iki saat yat birde soğan kürü içiyorsun ya antibiyotik zaten o enfeksiyon olmaz bide grip felan da olmazsın o korur seni inşallah olur bu ay hamile kalırsın canım bende adet olmadım daha bakalım ne çıkacak

Ben test yaptım canım ama bozuk çıktı ALLAH negatif gösterip üzmeyim dedi herhalde başka da test yoktu evde

cnm sen test yapcam diodun hayirli habetler ver insallah cnm
yattim dun yarim saat sobra hic lavaboya girmedim uzun bi sure bu sabah da banyomu yaptim cnm oncr hayirlisi cnm

Ben test yaptım canım ama bozuk çıktı ALLAH negatif gösterip üzmeyim dedi herhalde başka da test yoktu evde
aaa hadi hayirlisi insallah pozitif olur baska test al yap cnm sen korkma pozitifse ne guzel bi haberi erken almis olcan negatifse de umitlenmicen gunum gectikce en azindan uzulsen de icinde bi kusku olmicak

aaa hadi hayirlisi insallah pozitif olur baska test al yap cnm sen korkma pozitifse ne guzel bi haberi erken almis olcan negatifse de umitlenmicen gunum gectikce en azindan uzulsen de icinde bi kusku olmicak
Yarın alabilecem testi cuma günü yapacam adet olmazsam inşallah ya bi hevesle yaptım bozuk çıktı ilk defa böyle oldu anlamadım gitti

cnm sen test yapcam diodun hayirli habetler ver insallah cnm
yattim dun yarim saat sobra hic lavaboya girmedim uzun bi sure bu sabah da banyomu yaptim cnm oncr hayirlisi cnm
Öyle canım herşeyin hayırlısı olsun. Ama Bebişimiz de olsun

Arkadaşlar merhaba ben oğluma da soğan ve incir kuru ile hamile kaldım simfi ikinciyi istiyoruz doktor klomen vermisti kist yaptı maalesef onun için ben de dün başladım ama ben icebiliyorum hatta isteyerek içiyorum pişmiş soğan gibi geliyor tadı severim pismis soğanı da inşallah hepimiz beklediğimiz sonuçları alırız:)

Amin inşallah canım peki soğan kürü yaptığın zaman adetin geçikti mi bende içtim ilk gün sadece biraz kokusu rahatsız etti sonra güzel bile gelmeye başladı

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…