Romatoloji - Romatizmal Hastalıklar SLE(Lupus hastal)Paylaşım alanı

Royal hakkında bilgisi olan varmı hiç gidipte siteye yazmamış.merak ediyorum sağlığını inßallah iyidir.

Nerdesiniz arkadaşlar

Merhaba gec cevap yazdığım için özür diliyorum orta değer pozitif dediğiniz Ana testiniz mi eğer o ise hiçbirşey ifade etmiyor olabilir de önemli olan Anti ds DNA test sonuclarınız benim esimde sac kıran tarzında dökülmeler oldu sizdeki nasıl

bu ne demek oluyor bu ciddi birşey mi ben lupus muyum? 1,53 olan değere orta pozitif diyor.
Yüksek denmemiş demekki normal değer sizinki bu testleri ilk kez duyuyoruminsallah tıp bu konuda daha iyi ilaçlar üretecek arc adında bir şirket ciddi yatırımlar yapıyor tedavisi için ilac geliştirilmesi adına ben inanıyorum hersey cok güzel olacak

Ar

Hatta birkaç insanda denenmiş ve çok güzel sonuçlar alınmış patent asamasındaymıs muhtemelen 1-2 yıl içinde piyasada olacak gözüküyor

Merhaba hersey çok güzel olacak bu doktor tam 27 yıldır bunu araştıran bir romatolog ve ası sadece patent aşamasında bir iki yıla kadar piyasada olacak insanlar üzerinde denenmiş çok güzel sonuçlar alınmış sle yı tamamen uykuda tutuyor uyanmasını tamamen engelliyor bu arada bunu yasayan ünlüler de var Xmen filminin yönetmeni Justin Bieber in sevgilisi Lady Gaga Michael Jackson gibi seal dede var ve ciddi anlamda farkındalık için çalışmalar yapıyorlar Arc adında bir sirket ciddi anlamda ödenek yapıyor bu calısmalar için hatta sadece lupus için

Evet bende öyle biliyorum benim ana ifat testim yüksek titre de pozitif çıktı sonra yapılan dsn dna da pozitif ti teşhisi öyle aldım.lupusun ana kriteri dsn dna yani.ana ifat şüphelenmelerine neden oluyor sadece.orta pozitiliğin bir anlamı yok

Yapılan deneylerin sonuçsuz kaldığını okumuştum bu haber inşallah doğrudur ne güzel söylemişin ebediyen uyusun hiç uyanmasın kimse girmiyor siteye bu arada herkes nerde sorup duruyorum ama cevap yok

Yapılan deneylerin sonuçsuz kaldığını okumuştum bu haber inşallah doğrudur ne güzel söylemişin ebediyen uyusun hiç uyanmasın kimse girmiyor siteye bu arada herkes nerde sorup duruyorum ama cevap yok
Ana normalde de pozitif gelebiliyormus ama lütfen baska bir laboratuvar da tekrar bu testleri yaptır derim çünkü yanlış laboratuvar sonuçları ile konmuş yanlış teshislere çok tanık oldum amcama safra kesesi kanseri teşhisi parça biyopsisi ile konulmuştu kemoterapi alacaktı hadi birkez daha incelensin dedi doktor farklı bir laboratuvarda ankara yuksek ihtisas hastanesinde tekrar incelendi ve sadece iltihap çıktı su anda gayet sağlıklı lütfen tek laboratuvara güvenmeyin

Duygu ben yeni teşhis aldım 4 yıl sonra nasılsın ben senle aynıyım şimdi

Merhabalar; ben de çiçeği burnunda bir SLE hastası olarak katılmaktayım, 15 yaşındayım ve öncelikle hepimize geçmiş olsun diliyorum.
Umarım bu iletimi deneyimli SLE lilerden birileri görür de bana bir şeyler yazar.
Kesin teşhisim henüz 15 gün evvel kondu. Önce Deltacortil aldım (60 mg/gün) ve iki gün evvel de ENDOXAN a (kemoterapi) layık görüldüm. Lupus lu bireyler için seyrek modeller de olsa bu uygun mudur? Zira prospektüsü okuduğumda dehşete kapılmaktan kendimi alıkoyamıyorum... Ya da doktorumun bildiği ama benim ve ailemin bilmesinde gerek olmadığı (!) başka bir durum mu var?
Cevaplanmayı çok istiyorum ve herkese tekrar sağlıklı ve mutlu günler diliyorum.

Hoşgeldin tatlım aramıza .İlk öğrendiğimde bende çok paniklemiştim ama insan zamanla alışıyor.hiç korkma korkacak birşey yok kemoterapide dahil bütün ilaçlar bizim hastalığımızı bastırmak için kullanılıyor.kemetorapi alan birçok lupus hastası biliyorum .yani korkma sen lupussun:))başka bir sorunun yok .ben 5 yıldır birçok belirtiyi yaşıyordum ama yeni teşhis aldım.banada kortizon verdiler.zaman zaman hastalığımızı bastırmak için kemoterapide dahil bir çok ilaç kullanabiliriz.ama lupus kanser değil aklına öyle şeyler gelmesin.bizzim bağışıklık sistemimiz sapkın çalışıyor o, yüzden hastalığın uyuması için bir çok ilaç tedavisi görebiliyoruz.çok gençsin daha senden çok daha küçük yaşta lupusla tanışan 25-30 yaşında ablalın var onlarla görüşüyorum arada bir hepsi gayet iyi.kimi evlenmiş kiminin bebkleri dahi olmuş.yalnız hissetme kendini hepimiz bu hastalığın üyeleriyiz ve birşeklde savaşmamız gerekiyor.ben ilk teşhis konduğunda heryeri deli gibi okuyodum. ilaçların prospektüslerini lupusla ilgili yazıları ama lupus hastalarını tanıdıkça gerek olmadığını boşa paniklediğimi anladım.evet her ilacın yanetkisi var parol ağrı kesici onun prospektüsünü oku onunda çok ağır yan etkileri var.yani üzülme kafana takma doktorların tedavisini uygula çok daha iyi olacaksın geçmiş olsun canım tekrar.

İNANILMAZ TEDİRGİNİM YARIN ROMATOLOG İLE RANDEVUM VAR... İLK MUAYANE NASIL OLUYOR ACABA FİZİKSEL MUAYANEMİ NASIL OLUYOR. BİRİ ANLATABİLİR Mİ?

TEŞEKKÜR EDERİM CEVAP VERDİĞİNİZ İÇİN. BENDE SAÇ KIRAN GİBİ DEĞİL AMA DÖKÜLMELER FAZLA BUNUN İÇİN 2 KERE CİLDİYEYE GİTTİM KAN TESTLERİ FALAN HERŞEY NORMAL DEDİ. AMA DEĞİL DÖKÜLÜYOR. EGZAMADA DÖKÜLME YAPMAZ DEDİ. YARIN ROMATOLOG BAKICAK ÇOK ENDİŞELİYİM.YANİ DÜŞÜNÜNCE SAÇ DÖKÜLMESİNDEN BAŞKA HERHANGİ BİR AĞRI, BİR BELİRTİM YOK. BAKALIM NELER OLUCAK...

Çok teşekkür ederim; endişelerimin hafiflemesine yardım ettiğiniz için :))

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…