Sizi kıskanan ve moralinizi bozan insanlara nasıl davranırsınız?

anne-10

eşim ve oğullarıma aşığım
Kayıtlı Üye
19 Haziran 2007
1.049
4
38
Sizi kiskandigini kesin olarak anladiginiz, sizi surekli demoralize etmeye calisan ama yine de sizinle iliskisini tamamen kesmeyen insanlara karsi nasil bir tavir alirdiniz? Hataya hata ile karsilik verilmez ama yok mu sayardiniz, iliskinizi koparir miydiniz yoksa siz de yeri geldiginde onun gibi lafi koyar miydiniz?fikirleriniz........

bana zarar vermeye calısan bı kısıye mutlaka bende zarar vermek ısterdım yanı kavga ederdım

hiç uğraşamam öyle insanlarla..:dilcikar:
çekmek için bir sebebim yokken kimsenin kaprisini nazını çekemem..
pohpohlanmak istiyorsa başka kapıya...

ınsanlar neden kıskanırlar kı...anlamam...herkesın kendıne ozgu bır tarzı ve farklılıkları var.....kıskanan olsaydı benı...
eger zararda goruyorsam...mesafeyı koyardım....
eger cok cıddı hastalık boyutundaysa...kesınlıkle ılıskımı keserdım..
yanı ugrasılacak sey degıl.....
eger yakınımsa alttan alır...hatta kıskanan kımse...
onun ustun oldugunu bıle gostermeye calısırdım...
belkı anlar utanır..belkıde onun ıcın moral olur ugrasmaz benle...

hiç çekemem böyle insanları:dilcikar:
uzak dururdum gerek olmadıkca konusmamaya calısırım:1closedeyes:
duruma baglı olarakta ilişkimi koparırdım kaydirigubbakcemile2
hakediyosa lafta istiyosa cevabını alır fazlasıylakaydirigubbakcemile3

arkadaşım var öle biri hayatımda önceleri lafı koydum ama anlamazlığa verdi şimdide mesafe koydum. ay sevgilimin doğum günlerinde benden önce msj atardı daha gece 12 yi 1 geçe düşün artık ..kötükedihüsoona kızdığımı belli etmem hataydı.şimdi gülüp eğlenyorum yanında ..çatlasın walla demekki özelim güzelim ki kıskanılıyorum .sende böyle düşün kıskanılıyosan kendini iyi hisset o kudursun lülülülülülü

Çok kinci bir insan değilim o nedenle onu iyice kıskandırmak için bişeyler yapmam, ama saçma sapan konuştuğu zamanlarda bozar, mümkün mertebe aynı ortamda bulunmamaya çalışırım.

tamamen yok sayardim..kendi kendine ne yapmak istiyorsa onu yapsin ister catlasin ister patlasin umrumda degil :)

böyle bir kişilikle diyoloğumu keserdim. mümkün mertebe karşılaşmamaya çalışırdım.hem benim moralimi bozmaya çalışacak,hemde ilişkisine devam edecek....yok. bana uymaz... bu yapıdaki birini,,hayatımdan silerdim. ne o , her karşılaştığım da, bu sefer bakalım bana ne diyecek, ne laf sokacak diye kendimi yıpratayım.... benden uzak olsunklava:....

bu tiplere kızdıkça kendilerini daha çok önemserler
salla yaa.......
kimsenin senin huzurunu kaçırmasına izin verme
dalgaya al onu gülüp geç yaptıklarına
kısa zamanda o da senle uğraşmaktan vazgeçicektir

amaaan hiç umursamam valla UMURUMDA BİLE OLMAZ.ben öyle davrandıkça karşımdaki ortadan bölünür resmen..Hatta taşlamalarına bende kahka atarak gülerim üzülsemde belli etmem düşmanınızı çatlatmak istiyosanız umursamaz davranın ozaman o değersiz biri olduğunu anlayacak..BENİM SEVGİLİ ELTİM HASET KISKANÇ KOMPLEKSLİ BİRİ .en sonunda kendi köpüğünde boğuldu :)))ve aileden dışlandı ama ben ailenin gözbebeği oldum.hhihihi SEVGİLEER

acilen hayatımdan çıkarırım..çünkü hastalıklı duygular çok tehlikelidir.baştan önlemini alacaksınızki sonçta üzülmeyelim...kimseyide düzelkmek için uğraşmayalım....boşuna vakit kaybı çünkü...

iş hayatında bu tür zavallı insanlarla çok kaşılaştım. güldüm geçtim. hatta umursamadım. zamanla o duyguları söndü. ama ben uzak kalmaya devam ettim. her ne ortamda olursan ol daima resmi olmakta fayda olduğunu anlamamı sağladılar bu tür insanlar.

Bu tür insanlar beni yıpratır. Yıprattılar da... Ben dayanamadım ve görüşmemeye karar verdim yine olsa öyle biri yine ilişkimi keserim.Hastaları tedavi etmekle uğraşamam mirmirmirmir

Benim çevremde de var malesef hani arkadaşlarınla alakanı kesersin muhatap olmazsın ama benim kuzenimin eşi var malesef hep eleştiri yapar sürekli beni bozmaya çalışır mecburen sık sık olmasada karşılaşmak zorundayım inan önceden bozulduğumu belli ederdim ama artık tınlamıyorum çünkü kopmleksli kendine özgüveni yok o yüzden bence hiç muhatap olma gül geç aman ne takacaksın ki sen zarar görürsün yıpranırsın çabuk yaşlanırsın amannn öyle insanlar için can sıkmaya değer mi arkadaşım boşver:jeyyar:
a.s.:1hug:

böyle insanlarla hiç muhatap bile olmam....
yakınımdan bii değilse hiç görüşmezdim....
ama yakınımdan birisiyse aramda hep mesafe olur...

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…