Sizden Allah rizasi icin yardim istiyorum zekarattayim..

Bu adam başkasıyla resmi nikahlı evlidir.. Kaldı ki babacan biri seni mesleğini yapmak istiyorsun diye dövmez.
Resmen yokluktan, hiç yoktansa o olsun diye istiyorsun.
Adam sana saygı duymamış, aileni aşağlamış, dövmüş, mesleğini yaptırmamış daha ne istiyorsun anlamadım ki?
Bu sefer de işini bırakacak mısın? Ya da 8 yılda başkasıyla yattığını falan düşünüp döverse, annen yaşlanınca bakmana izin vermezse mesleğini de bırakmış parasız biri olarak ne yapacaksın?

Bir de şu var terapiye gittim 2 seansta bir gelişme görmedim yazmışsınız. Öncelikle ben de terapi gördüm hala da görüyorum. İlk iki seans zaten mucizevi bir şey katmıyor. İlkinde garip bir durum oluyor zaten. Tanımadığınız bir insana sıkıntılarınızdan bahsetmek. Ben sırf boşa gitmesin seans diye bir kağıda her şeyi yazmıştım. Onda da hep ben konuşmuştum. Sonrakinde de öyle. Sonra ne zaman benim konuşacaklarım bitti onun soruları başladı. Gerçekten işe yarıyor galiba dediğimde baya bir seans geçmişti. İlaca da başlamıştım. Ve artık 1 yılın sonunda gerçekten iyi ki terapiye gitmişim. Geç bile kalmışım, keşke daha önce gidip daha önce ruhumu iyileştirseydim diyorum.

Ben neden terapiye gittim biliyor musunuz? Sinirli bir insandım çünkü. Ve çocuk istiyorduk. Sinirli ve tahammülsüz bir anne olmak istemedim. Ve bunu düzeltmeyi çok istedim. Siz de bunu iyice düşünmelisiniz. Siz nasıl bir anne olmak istiyorsunuz? Kendini bile sevmediğini söyleyen, şiddet gördüğü halde iyi bir adamdı diyebilen, bütün değer yargıları birbirine girmiş bir anne mi? Çocuk olayı da nerden çıktı diyeiblir arkadaşlar ama baktım siz kendiniz için iyileşmeyi düşünmüyorsunuz belki çocuklarınız için iyileşmek istersiniz. O yüzden terapiye gidin. İyileşmeyi isteyin, terapist sizi ilaç kullanmanız için bir psikiatra yönlendirirse çekinmeyin. İlaçlarınızı doktor kontrolünde alın ve kesinlikle doktor kontrolünde bırakın. İlaçlarında 2 günde etki etmeyeceğini bunun bir süreç olduğunu bilin.

Aynen böyle

Canım ben uzman falan degılım ama insan okumayı severim. Sen babandan gordugun seylerden dolayı kendıne aynı baban gibi bir modeli yakıstırıyorsun. Daha dogrusu
Canım ben uzman falan degılım ama insan okumayı severim. Sen babandan gordugun seylerden dolayı kendıne aynı baban gibi bir modeli yakıstırıyorsun. Daha dogrusu kendine bunu layık goruyorsun. Cunku aileden gelen başka bi kodun yok. Kadın ezılır dovulur kufre ugrar ama yıne de sever. Bak annen bosanmıs . Kac yasında bosandı bılmıyorum ama sonucta sen annenın cektıklerını yasamak zorunda degılsın. Bunu jabul senin için ne kadar zor olsa da, emin ol cok daha ıyıyı guzellıklerı hakedıyorsun. Babandan nefret ederken yine aynı baban gibi biri için burda kendısıne koşmak için adeta fetva beklemen cok manidar degil mi sence? Bunun farkında ol. Senin yaptıgın sey saglıklı degıl. Arkadas dogru soykemiş, kendıne scımıyorsan ılerde evlenırsen bu adamdan dogacak cocuguna acoçı. O da allah korusun aynı senın cocuklukta yasadıklarını yasayacak zirs bu adam babanın kopyası .farkında ol ve için acısa da bu istegın senin kendı isyegın olmadıgını, sana baban tarafından kodlanan cooook yanlış bi kod olduguna inandır kendını.

siz tedavi olun destek alın..
1 ay önce sevgilin terk etti diye ölüp bitiyordun şimdi eski kocan için..
erkeksiz ayaklarının üstünde duramıyormusun..
illa hayatında biri mi olmalı..
kendine fırsat ver belki kendini seveceksin..
illa birine dayanman mı lazım..
adam resmen dalga geçmiş seninle imam nikahı yapacakmışta ..
hem dayak yediğin adama dönmek istemekteki ısrar neden . 5 yaşında çocuk olsa dayak yediği kişiden uzak durması gerektiğini bilir..
tedavi olun bir an önce.. sağlıklı düşünce yapısına sahip değilsiniz aldığınız kararların geçerliliği olamaz

Canm şuan bir boşluktasın ve bu adam inan ki sende takıntı haline gelmiş. Ne biliyim hırs gibi sanki.
Adam dini nikah diyor sonra nolcak yaşadın. Olmuyor dedi adam denedik bir çözümü yok dedi. Tekrardan başa mı sarcaksın herseyi.
Ben 27 yaşındayim yapma ablacım gül gibi mesleğin var sen o adama boyun eğcek bi durumda değilsin. Çoluk çocuk yok bir mecburiyet yok.
Karşına çıkan her insanda o adamın yüzünü onu aradığın sürece zaten birini hayatına sokman çok zor.
Sen kendinde ki hataları görüyorsun.
Ama adam hala sütten çıkma ak kaşık havaların da..
Yapma ablam uzak dur..

sizin yazılarınıza çok sinirleniyorum açıkçası . ama var gücümle empati yapıp yazayım bari.
bak kardeşim insan 1 kere hata yapar ama 2. aptallık olur.
bu adam senden faydalanmak istiyor belli ki.
o anası varken ve bu kadar geri kafalıyken evlenecek birini bulamamış. bulana kadar da senden faydalanacak buluncada boş ol deyip çekip gidecek.
hadi diyelim resmi nikaha tamam dedi ama aynı sorunları yaşamaya gücün var mı?? bence yok. o yüzden yakma kendini. bir de mesleğini bırakmış olaydın kökten berbat hale gelirdin. o en kıymetli bileziğine sahip çık lütfen.
kesinlikle ciddi bir psikolog takibinde ol sen. çünkü konularında ciddi sorunlar görüyorum.
bir de dul olmak bana çok doğal gelirdi. taki boşanmış bir arkadaşım olana kadar. gerçekten o çok zorlanıyor. çalışıyor memur o da. ama hayatta zor anlar çok yaşıyor konuyla ilgili. ona da yapacak bişey yok. seni her zorlayan anlarda vereceksin ağzının payını.

Üslubunuzu hiç sevmedim...

Gecenki konunun aynisi bu.. Orda yardim etmeye calistik,uzak dur bu heriften dedik diye biz suclu olduk.. Evliligin icindeki skntilarin sucunu kaynanaya atip,eski esinin gosterdigi hem fiziksel hem psikolojik şiddeti de hakli(!) nedenlere bağlayıp mutlu olabileceksen; hemen yarin evlen..

Dini nikah mi!! Dost hayati yani.. senden faydalanacak yatacak kalkacak sonra da ben yapamiyorum derse ne yapacaksin.. dini nikah diye birsey yok. Nikah akdi kuranda da tektir. Ailenin cevrenin sahitligi ve bilgisi gerekir. Gizli olmaz..
Ve can cikar huy cikmaz. Adamin degisecegini saniyorsan akli dengen yerinde degil demektir..
Aci cekmek istiyorsan git... deveye diken insana üzen....yaranirmis..

annesi olmaz bacisi olur o olmaz adam ben böyle gordum der.. ama mesleginizi gozden zaten çıkardiniz sanırım. .
adam evli farkindamisiniz? Adam sizi dovmus ama babacandir diyorsunuz..hangi daha iyisinden bahsediyorsunuz? aileniz de istemez ama olsun dimi ..akil tutulmasi bu inşallah allah bu perdeyi çeker gozunden resmen dertsiz basima dert diyorsun

karsima ondan daha iyisi cikmadi.

8 senede karşınıza ondan daha iyisi çıkmadıysa nerede yaşıyorsunuz merak ettim. Dağ başında tek başınıza mı?
Adam iyi olsa neyse
Daha iyisi çıkmaması normal
Adam her türlü şiddeti uyguluyor, size saygı duymuyor, sizi sevmiyor.

Sokağa çıksanız elinizin çarptığı her 10 adamdan 5'i eski kocanızdan iyidir yahu

geri dönmek istediğine göre,dayak yemeyi göze alıyorsun demek ki....
sadece işi bırakmak değil mesele..dayak yediğin adamın evine dönmek bunu kabul etmek demek.
hala daha iyisini bulamadım diyosun aklım almıyor,en azından dövmeyen sövmeyen adam bulmak bu kadar mı zor yahu...
bak arkadaşım,burda ne konular var,dayak yiyiroum nasıl kurtulucam bu adamdan çocuklarım var diyen..hiç mi aklın çalışmıyor senin???nasıl öğretmensin bir de...çocuklarına bunları mı öğreteceksin??

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…