Sizden Allah rizasi icin yardim istiyorum zekarattayim..

Arkadaşım belanı mı arıyorsun sen? Gül gibi mesleğinden olmuşsun, dayak yemişsin, annen ve sen aşağılanmışsın, annesinin sözüne bakan bir herifle evliymişsin, ondan kurtulmuşsun.. Ve yine evlenmek istiyorsun öyle mi?
Ne diyim?
KENDİ ELİNLE KURDUĞUN CEHENNEME HOŞGELDİN!!!!!

Canim yazılanları tek tek okuyup dusunuyorum.kendime saygim kalmamis sanirim.yikilmis hissediyorum.seviyorum diyor agliyor karsimda kamerada ama icraatta hicbisey yok.sevgi nasil olur gercek sevgi ne bilmiyorum.ben kendimi bile sevmiyoru. Ki baskasi beni sevsin
Gercek sevgiyi gec saygısı olsa sana sapık muamelesi yapmaz. Nıye numarasını gızlıyor. Ayrıca huylandım ben adamın hayatında biri olabilir. yoksa niye vermesin numarasını, hiç biley degılse eskı karısısın. Ya kendıne azcık saygın varsa bırak şu adamı. Kitap oku bol bol. Dunyayı gör biraz

Bu adamı affetmeniz için ne gerekli biliyor musunuz? Asgari ne gerekli. En azından bu adam size yaşattıkları yüzünden pişman olmuş olması gerekli. Sizden bunlar için özür dilemiş olması gerekli. Artık değiştiğinin garantisini vermesi gerekli. Bundan sonraki ilişkinizde mesleğinize karışmayacağının ve asla ama asla şiddet olmayacağının garantisini vermesi gerekli. Bunlar oldu mu? Hayır.

Bunlar olduktan sonra da size geçmişi unutturacak jestler yapmalı, tabiki de telefon ve gerçek facebook adresini falan saklamamalı. Size insan gibi muamele etmeli. Bunlar oldu mu? Hayır.

Nedir düşünceniz? Bir ailem olsun da çamurdan olsun mu? Hadi tamam kendinize hiç değer vermiyorsunuz o kısım kesinleşti. Gelecekteki çocuklarınızı da mı hiç sevmiyorsunuz. Bu adam iyi bir adam değil iyi bir koca değil iyi bir baba olacağının garantisi var mı? İyi bir adam olmasa da iyi bir koca olmasa da benim kocam olsun, bir kocam olsun diye düşünmek sadece sizi ilgilendirir. Ama iyi bir baba olmayacak bir adamı baba yapmanız işte orda duracaksınız. Şiddete meyilli, ruh hastası bir adamdan nasıl bir rol model olur.

İnsanların hayatlarında bir dönem olur. Sapıtır saçma salak şeyler yapar. Ama sadece kendine yapar. Siz o yaşı geçmişsiniz. Burda üniversite öğrencisi bir çocuk dese ki böyle bir adamla ilişki yaşayacağım, bu kadar da öneriye kulaklarını tıkasa derim ki al yaşa gör gününü. Ama sizin durumunuzda siz artık bir aile kurmak istiyorsunuz. Size acımaktan geçtim yapmayı planlayacağınız çocuklara acırım.

Ama tabi nacizane düşüncem de bu adamın sizinle resmi bir evililk yapmak gibi bir düşüncesi olmadığı yönünde.

Hiç saglıklı dusunmuyorsun. Burda anlattıklarında ne kadar adamı yumusak gostermeye calıssan da elinde guzel bi anın bile yok kı yazamıyorsn. Kusura bakma ama adam tel bumarasını vermıyor , dini nikah dıyor kı o da allah katında makbul oluyor mu gunumuzde hala tartısılıyor , ama aklı basında alimler dini nikahon resmı nıkah olmadan hukmunun olmadıgını soyluyorlar, neyse bu kısmı ince mesele. Ya kuzum adam doktor dıye mı bu kadar vazgecemıyorsun? Daha ıyısı derken ne kastedıyorsun, bu adam gıbı kotusu cok yok kı pıyasada , eminim daha insanı cıkmıstın karsına da meslegı belki dr degıldır. Olmasın . Ne olcak. Takılmışsın ya da cıddı sorunların var mutlulugu haketmedıgını dusunuyorsun. Özel olmszsa bişey sorcam. Anne baban nasıllardı? Babanın annene yaklssımı yani
Ayrilar 5 yil ayni evde yasadilar hep dayak yedim

Canim yazılanları tek tek okuyup dusunuyorum.kendime saygim kalmamis sanirim.yikilmis hissediyorum.seviyorum diyor agliyor karsimda kamerada ama icraatta hicbisey yok.sevgi nasil olur gercek sevgi ne bilmiyorum.ben kendimi bile sevmiyoru. Ki baskasi beni sevsin
niye yıkılıyosun anlamadım.
her seni seviyorum diyene inanmak zorundamısın.
gözyaşlarına bile inanma arkadaşım.
ağlarsa ağlasın.
dini nikahı filan planlayabiliyo ama.
kurnaz düzenbazın teki.
muhtemelen evlidir çoluk çocuğu vardır.
yatak arkadaşı yapacak seni

Adam senle yatıp kalkacak bundan kimsenin haberi olmayacak, seni kullanıp atacak bikinca, seni gercekten seve istese herkese karşı gelir göğsünü gere gere seni nikahlardi, ama yok maalesef. Sen hazırsın sanki ona köle esir hatta metres olmaya, gidişat kötüyü gösteriyor lütfen yapma hem dünyanı geleceğini yıkma, hem zina yapıp ahiretini mahvetme. Dini nikahlardi kiysaniz o adam sana dinen artık haram. Uzaklaş ondan görüşme yeni çevre edin bak göreceksin karşına çok güzel biri cikar.

Hiç saglıklı dusunmuyorsun. Burda anlattıklarında ne kadar adamı yumusak gostermeye calıssan da elinde guzel bi anın bile yok kı yazamıyorsn. Kusura bakma ama adam tel bumarasını vermıyor , dini nikah dıyor kı o da allah katında makbul oluyor mu gunumuzde hala tartısılıyor , ama aklı basında alimler dini nikahon resmı nıkah olmadan hukmunun olmadıgını soyluyorlar, neyse bu kısmı ince mesele. Ya kuzum adam doktor dıye mı bu kadar vazgecemıyorsun? Daha ıyısı derken ne kastedıyorsun, bu adam gıbı kotusu cok yok kı pıyasada , eminim daha insanı cıkmıstın karsına da meslegı belki dr degıldır. Olmasın . Ne olcak. Takılmışsın ya da cıddı sorunların var mutlulugu haketmedıgını dusunuyorsun. Özel olmszsa bişey sorcam. Anne baban nasıllardı? Babanın annene yaklssımı yani
Begeni için tesekkurler de. Merak ettim grcekten, anne baban nasıllardı birbirleerine karsı

Cok dogru soyluyorsunuz uzaklasmak en mantiklisi bir sure kendimi toparlayamam ama yeniden kalkarim ayaga sanirim.
Gec degil degil ki.hicbir sey icin.hayatimi her ne kadar mahvetmis olsam da yine de yeniden baslayabilir miyim
30 yaş bir kadının yeniden doğmasıdır. Yeni bir dönemdir. Kaybedilen bişeyler vardır geçen zamanda kabul ediyorum fakat bundan sonraki hayatı düzeltmek yaşanılır hale getirmek sizin elinizde. Emin olun o adamı bünyenizden attığınızda daha güzel olacaksınız daha olumlu olacaksınız. Bundan sonra boşluğa düşünce o adama sarılmak ihtiyacını başka şeylerle giderin. Bir uyuşturucu gibi düşünün o adamı. Bir pislik gibi. Bulaşık gibi. Elinizi attığınızda tüm bedeninizi kaplayan foseptik çukurundaki pislik gibi. Ki öyle de... Bir karar verin artık. Net olun.

Sinirlerim zıpladı yine.

Hala yok anası dahası olmasaydı biz mutlu olurduk diyor ardından onlarca olumsuz huyunu yazıyor adamın .

Dayak, psikolojik baskı, sömürme ,anasına anasına Ezdirme , yık sayma ..

Ustunede dini nikah kıyıp zaman bırakmak ! diyecek kadar asagilasmak.

Ne kadar zayifsiniz, anlayamıyorum, bu kadar insan konuşuyor hala aynı şeyleri yazıyorsunuz. Boşuna vakit kaybisiniz.

Öğretmen olduğunuza emin misiniz gerçekten. Bu pisliği siz aramissiniz üstelik. Ne oldu , ne yaptığı belli değil. Evli bile olabilir.

Ya erkek olmasa olmuyor mu hayatınızda, bile bile ateşe gitmek bu olsa gerek

Daha önceki konumda yazmistim.Evlendim ayrildim.Aradan 8 yil gecti biz yine gorusuyorduk ara ara ama son 5 yil hic gorusmedik en son ben ona mesaj attim faceden yeniden konusmaya basladik.
Bosanma nedenimiz ailesi beni hic begenmedi isyemedi.ogullarina layik gormedi.annesi ozellikle hic hic istemedi.2006 da nisanlanmistik bize gelmisti nisandan sonra eski esim bana sunlari dedi.
Ben bacilarim gibi kiz istiyormusum yanilmisim.ogretmenlik yapacam diye karsima cikma.bana bunlari dedi.ayrilmayi goze alamadim zaten her sey gecmisti aramizda ama ben seviyordum onu evlenince kabul eder diye dusundum.evendik ayni evin icinde 25 gun kalabildim ev boguyordu beni.calismayacaksin evde oturacaksin diyordu ona ifade edemedim.kendimi beni anlamiyordi.evde oturmak beni boguyordu.umirsamadi kapat o yarayı ort ustunu unut ogretmenligi dedi.annem de beni ha bre ariyordu telefonda kiziyordu meslegini birakma ogretmenlik yap ayrilamazs senden yapacam de ogretmenlik diyordu.diyordum ve dayak yiyordum.
Aslinda tum sucu kendime buluyorum su anda.karsima ondan daha iyisi cikmadi.o gercekten fiziken de ruhen de iyiydi.bilmiyorum su an mi gozume oyle gorunuyor.anasi cok fenaydi beni calistirmaya karar verdi kitap alacakti sus anam duymasin derdi.
Kendi halimize kalsaydik belki gizel olurdu.
Ben 25.gunden sonra dondum annemin evine.aradi ne zaman gelecen diye gelmicem dedim.bir de sunu diyordu bana
Biz yakin illerdeydik anan bu eve gelmeyecek ben de ananin evine gitmem zaten sen otobuse biner gidersin geri gelirsin diylrdu.anan gelmeyecek bu eve diyordu.beni ailemi koyde oturmamizi cok assaladilar.ozellikle anasi
Kizlar kabus gibi guer yasadim.6 ay anamin evinde gecirdim zamani
Surekli aradim buni yalvardik secim yapmak istemiyorum ne olur Allah rizasi icin ogretmenlik de yapayim evli de kalalim dedim yok dedi sec ya meslek ya ben.son ana kadar yalvardim.gel konusalim dedim once gelecem tamam seni almaya dedi sonra gelemem ben oraya gelirsem simdi beni doversiniz dedi.ama bosandiktan sonra esyalarimi getirdi o zaman dememis doversiniz diye.
Her sey muallaktaydi ta ki bir gun avukat beni arayana kadar.calismayacaksinbosanmak istiyor musunuz siye sordu. dusunsenize beni avukata aratti kendi aramak yerine.tamam dedim madem istiyor ben de istiyorum dedim.anlasmali bosandik 1 hafta sonra gizli numaradan ağlayarak beni aradi.neden kabul ettin bosanmayi diye.bana kizdi halbuki o hic caba gostermemisti bosanmamak icin.
Ama sunu net diyim yine de anasi .asaydi biz mutlu olabilirdik o yuzden diyorum daha iyisi cikmadi karsima.yuzu babacandi cana yakindi.insan kendini yaninda huzurlu hissediyordu.simdi yeniden konusmaya basladik ben yeniden evlenelim her seyi unutum istiyorum.o da dini nikahkiyalim zamana birakalim diyor.mesela telefon numarasini vermiyor bana.ben bu kez basa sariyorim huysuzlaniyorum.iste sen busun cok huysuzsun sana nasil katlandim diyor.gercekten de huysuz yonlerim var huzursuz ediyorum.huzursuzluk cikardim geçmişte cikariyorum da.
Kizlar Allah rizasi icin biseyler soyeyin siz haric dertlesecek kimsem yok.hic kimsem yok.yardim edin bana.ne olur yanimda olun.ALLAH RIZASI ICIN.
sen kafayı yemişsin kocam da kocam diye. psikolojik takıntı haline getirmişsin.
en kısa zamanda tedavi ol.
başka çözümü yok.

Daha önceki konumda yazmistim.Evlendim ayrildim.Aradan 8 yil gecti biz yine gorusuyorduk ara ara ama son 5 yil hic gorusmedik en son ben ona mesaj attim faceden yeniden konusmaya basladik.
Bosanma nedenimiz ailesi beni hic begenmedi isyemedi.ogullarina layik gormedi.annesi ozellikle hic hic istemedi.2006 da nisanlanmistik bize gelmisti nisandan sonra eski esim bana sunlari dedi.
Ben bacilarim gibi kiz istiyormusum yanilmisim.ogretmenlik yapacam diye karsima cikma.bana bunlari dedi.ayrilmayi goze alamadim zaten her sey gecmisti aramizda ama ben seviyordum onu evlenince kabul eder diye dusundum.evendik ayni evin icinde 25 gun kalabildim ev boguyordu beni.calismayacaksin evde oturacaksin diyordu ona ifade edemedim.kendimi beni anlamiyordi.evde oturmak beni boguyordu.umirsamadi kapat o yarayı ort ustunu unut ogretmenligi dedi.annem de beni ha bre ariyordu telefonda kiziyordu meslegini birakma ogretmenlik yap ayrilamazs senden yapacam de ogretmenlik diyordu.diyordum ve dayak yiyordum.
Aslinda tum sucu kendime buluyorum su anda.karsima ondan daha iyisi cikmadi.o gercekten fiziken de ruhen de iyiydi.bilmiyorum su an mi gozume oyle gorunuyor.anasi cok fenaydi beni calistirmaya karar verdi kitap alacakti sus anam duymasin derdi.
Ben 25.gunden sonra dondum annemin evine.aradi ne zaman gelecen diye gelmicem dedim.bir de sunu diyordu bana
Biz yakin illerdeydik anan bu eve gelmeyecek ben de ananin evine gitmem zaten sen otobuse biner gidersin geri gelirsin diylrdu.anan gelmeyecek bu eve diyordu.beni ailemi koyde oturmamizi cok assaladilar.ozellikle anasi
Surekli aradim buni yalvardik secim yapmak istemiyorum ne olur Allah rizasi icin ogretmenlik de yapayim evli de kalalim dedim yok dedi sec ya meslek ya ben.son ana kadar yalvardim.gel konusalim dedim once gelecem tamam seni almaya dedi sonra gelemem ben oraya gelirsem simdi beni doversiniz dedi.ama bosandiktan sonra esyalarimi getirdi o zaman dememis doversiniz diye.
Her sey muallaktaydi ta ki bir gun avukat beni arayana kadar.calismayacaksinbosanmak istiyor musunuz siye sordu. dusunsenize beni avukata aratti kendi aramak yerine.tamam dedim madem istiyor ben de istiyorum dedim.anlasmali bosandik 1 hafta sonra gizli numaradan ağlayarak beni aradi.neden kabul ettin bosanmayi diye.bana kizdi halbuki o hic caba gostermemisti bosanmamak icin.
Ama sunu net diyim yine de anasi .asaydi biz mutlu olabilirdik o yuzden diyorum daha iyisi cikmadi karsima.yuzu babacandi cana yakindi.insan kendini yaninda huzurlu hissediyordu.simdi yeniden konusmaya basladik ben yeniden evlenelim her seyi unutum istiyorum.o da dini nikahkiyalim zamana birakalim diyor.mesela telefon numarasini vermiyor bana.ben bu kez basa sariyorim huysuzlaniyorum.iste sen busun cok huysuzsun sana nasil katlandim diyor.gercekten de huysuz yonlerim var huzursuz ediyorum.huzursuzluk cikardim geçmişte cikariyorum da.
Kizlar Allah rizasi icin biseyler soyeyin siz haric dertlesecek kimsem yok.hic kimsem yok.yardim edin bana.ne olur yanimda olun.ALLAH RIZASI ICIN.
size şiddet uygulayan bir insan nasıl ruhen de iyi biri olabilir ki
adam annesinin ağzından çıkmamış bile
okumuş etmiş insansınız
bu zamanda sadece dini nikah kıyıp yaşamak ne
biraz ufkunuzu geliştirin kaç sen olmuş karsıma kımse cıkmadı dıyorsunuz
siz eski eşinizin yörüngesinden cıkamamıssınız ki

adam mesleğinizi yaptırmıyor
annesinin sözünden cıkmıyor
size şiddet uyguluyor
ailenizle görüşmek istemiyor

siz köle misiniz ya neden hiç kendinize saygınız yok?????

Allahim ya sabah sabah okudugum konuYa bak
Kafaya bak
Ogretmene bak ya!
Cok sinirlendim
Daha iyisini bulamamissin ya karsina daha iyi doven kimse cikmamis uzuldum yazik

Edit; sevismek icin dini nikah kiymaniza gerek yok, gidin sevisin rahatlayin tovbe estagfurullah ya

seri seri aynı konular yazım hataları imla yanlışları devrik devrik cümleler daha bir öğretmenlik alıyor başını gidiyor Türkçe öğretmenliği değildir inşallah diyeyim zira eski eşe yorum yapamıyom sen evde oturup dayak yemek istiyorsun adamın suçu ne:işsiz::işsiz::işsiz:

2-3 hafta once sevgilisi tarafindan terk edilip yemeden icmeden kesilen kisi degilmisin sen ?
evt oymuş.
bi sürü konu açmış sevdiğim adam diye.
üzerinden daha bir ay geçmemiş eşine sarmış.
yaş ta 32.
bu kadın kendinde değil.
naptığını bilmiyo.
öyle deli devrek savruluyo.
yanında bi adam olsun da kim olursa olsun.
korkuyo çünkü tek kalmaktan.
ve eski eşine de evet diyecek.
asla yazılanları okuyup dikkate almayacak.
şu an o ruh halinde değik.
kk üyeleri olarak takıntılı bir üyeyi daha yapacaklarından alıkoyamayacağız.

X