Sizden Allah rizasi icin yardim istiyorum zekarattayim..

Adam sana telefon numarasini vermiyor, dini nikahli yasayalim diyor sende ne yapacağını bilmeyen bir öğretmensin.

Nasil iyi özetlenmiş mi?

Adam evlenelim dediği kadina telefon numarasini vermiyorsa, resmen evlenmem diyorsa gel kuma ol, metres ol falan diyordur.

Sular tersine akmaz, bir suda iki kere yikanilmaz demisler.

Bak yoluna, adam iyi olsa dayak yemezdin, annene babana saygi duyardi sende onu 25 günde bosamazdin degil mi?

Boyle takıntılı olma hayatina bak baska adam mi kalmadi ulkede?

O kadroyu isteyen, kadroya girmek icin yillarini verrn insanlar var.neden nankorluk ediyorsunuz?
Sokaga cikip ben erkek istiyorum deseniz kosarak "gel dini nikah yapalim yasayalim" diyecek adamlar cikacaktir. Ki bunu yapip evlenseniz bile daha mantikli amel islemis olursunuz.
Dayakci, yobaz, kisiliksiz bi adama verdiginiz; onu dusunerek gecirdiginiz ve kendinizi şu hale soktugunuz icin geçen "en guzel genclik yillariniza" uzulmelisiniz bence.
Tatil yapin, sehir değiştirin, baska insanlarla tanışın, psikolojik destek alin.
Her seyden evvel kendinizi sevin, kendiniz icin yasayin, sppr yapin, harekete gecin.
Kendimi sigarayaa verdim ickiye verdim allaj riza falan demek cok acinilasi bence. Sen hamle yapmazsan allah napsin? Burdakiler napsin? Her sey sende baslar!

Birş
Öğretmen olmuşsun ama cahil kalmışsın. Birde 30 yaşındasın! Ben de öğretmenim 25 yaşındayım. Akıl yaşta değil baştadır. En büyük kanıtısın. Aklın yaşta olmadığının kanıtı ama. Bir daha evlen dayak ye otur. Yobaz ın teki bu Ada'm.
birşey sormak istiyorum. Konuyla alakalı değil ama çok merak ettim. Adam yazarken neden ada'm diye yazıyorsunuz? İmla kurallarında bir değişiklik mi oldu? Benim bildiğim adam adamdır. Ada'm ne olaki?

yasadiklarini tekrar yasamak istiyosan buyur yasa . denenmis ve bitmis bi konuyu neden actinki yani insan biraz gecmisinden ders almaz mi??

neden tekrar beraber olacaksınız ki? size bu kadar şeyleri yaşatan şizofren olduğunu düşündüğüm ruh hastası biri için ? anlamadım. siz de mazo falan mısınız size acı veren şeyleri hayatınızda istiyorsunuz?

Daha önceki konumda yazmistim.Evlendim ayrildim.Aradan 8 yil gecti biz yine gorusuyorduk ara ara ama son 5 yil hic gorusmedik en son ben ona mesaj attim faceden yeniden konusmaya basladik.
Bosanma nedenimiz ailesi beni hic begenmedi isyemedi.ogullarina layik gormedi.annesi ozellikle hic hic istemedi.2006 da nisanlanmistik bize gelmisti nisandan sonra eski esim bana sunlari dedi.
Ben bacilarim gibi kiz istiyormusum yanilmisim.ogretmenlik yapacam diye karsima cikma.bana bunlari dedi.ayrilmayi goze alamadim zaten her sey gecmisti aramizda ama ben seviyordum onu evlenince kabul eder diye dusundum.evendik ayni evin icinde 25 gun kalabildim ev boguyordu beni.calismayacaksin evde oturacaksin diyordu ona ifade edemedim.kendimi beni anlamiyordi.evde oturmak beni boguyordu.umirsamadi kapat o yarayı ort ustunu unut ogretmenligi dedi.annem de beni ha bre ariyordu telefonda kiziyordu meslegini birakma ogretmenlik yap ayrilamazs senden yapacam de ogretmenlik diyordu.diyordum ve dayak yiyordum.
Aslinda tum sucu kendime buluyorum su anda.karsima ondan daha iyisi cikmadi.o gercekten fiziken de ruhen de iyiydi.bilmiyorum su an mi gozume oyle gorunuyor.anasi cok fenaydi beni calistirmaya karar verdi kitap alacakti sus anam duymasin derdi.
Kendi halimize kalsaydik belki gizel olurdu.
Ben 25.gunden sonra dondum annemin evine.aradi ne zaman gelecen diye gelmicem dedim.bir de sunu diyordu bana
Biz yakin illerdeydik anan bu eve gelmeyecek ben de ananin evine gitmem zaten sen otobuse biner gidersin geri gelirsin diylrdu.anan gelmeyecek bu eve diyordu.beni ailemi koyde oturmamizi cok assaladilar.ozellikle anasi
Kizlar kabus gibi guer yasadim.6 ay anamin evinde gecirdim zamani
Surekli aradim buni yalvardik secim yapmak istemiyorum ne olur Allah rizasi icin ogretmenlik de yapayim evli de kalalim dedim yok dedi sec ya meslek ya ben.son ana kadar yalvardim.gel konusalim dedim once gelecem tamam seni almaya dedi sonra gelemem ben oraya gelirsem simdi beni doversiniz dedi.ama bosandiktan sonra esyalarimi getirdi o zaman dememis doversiniz diye.
Her sey muallaktaydi ta ki bir gun avukat beni arayana kadar.calismayacaksinbosanmak istiyor musunuz siye sordu. dusunsenize beni avukata aratti kendi aramak yerine.tamam dedim madem istiyor ben de istiyorum dedim.anlasmali bosandik 1 hafta sonra gizli numaradan ağlayarak beni aradi.neden kabul ettin bosanmayi diye.bana kizdi halbuki o hic caba gostermemisti bosanmamak icin.
Ama sunu net diyim yine de anasi .asaydi biz mutlu olabilirdik o yuzden diyorum daha iyisi cikmadi karsima.yuzu babacandi cana yakindi.insan kendini yaninda huzurlu hissediyordu.simdi yeniden konusmaya basladik ben yeniden evlenelim her seyi unutum istiyorum.o da dini nikahkiyalim zamana birakalim diyor.mesela telefon numarasini vermiyor bana.ben bu kez basa sariyorim huysuzlaniyorum.iste sen busun cok huysuzsun sana nasil katlandim diyor.gercekten de huysuz yonlerim var huzursuz ediyorum.huzursuzluk cikardim geçmişte cikariyorum da.
Kizlar Allah rizasi icin biseyler soyeyin siz haric dertlesecek kimsem yok.hic kimsem yok.yardim edin bana.ne olur yanimda olun.ALLAH RIZASI ICIN.
dayak yiyordum diyosun. ruhen iyi bir adam diyorsun ne ruhu ne iyisi arkadaşım ya? siz evlilikte şiddeti kötü bir şey olarak görmüyorsanız öğretmenlik yapmanız şu durumda ne kadar doğru?

Sana telefon numarasini dahi vermeyen bi insan sizi seviyor olamaz siz anladigim kadarıyla çok seviyorsunuz ama tek taraflı olacak bişey değil evlilik.
Dayak atmış ne terbiyesizlik.
İmam nikahı diyor buda ayrıca düşündürücü.
Niye o adam? :işsiz:
Bence dönme !!

Abi bu nasıl iştir ya. Kesinlikle psikolojik yardım almalısın kesinlikle, kendi selametin için.

Sağlıklı düşünemiyorsun tamam da bari biraz çaba harca kurtulmak için burada yazılanlara kulak ver.

Daha iyisini bulamadım diyorsun etrafındaki insanları merak ettim hakikaten. Döven, ailesinin güdümünde, çalıştırmayan ezmeye çalışan, sahte facebookdan yazıp, numarasını vermeyip, dini nikah (!) teklif eden birinden daha iyisi nasıl karşına çıkmadı arkadaş anlamadım

Daha iyisi karşına çıkmamış olamaz mümkün değil olsa olsa senin algıların çarpıktır o nedenle yardım almalısın.

Bu kötü birşey değil hele ihmal edilecek bişey hiç değil ben de yardım aldım zamanında çok da faydasını gördüm. İyi bir doktora git

X