Sizden Allah rizasi icin yardim istiyorum zekarattayim..

üslubuna kızmışlar üslubunda kötü bişey göremedim.ilaç yazdırdım doktora.sağlıklı düşünemiyorum.ilaçlar doğru düşünmeme yardım edecek.burada herkes tek doğruyu söylüyor çoğunluk yanılıyor olamaz.düzelmeye çalışıcam.
boşver sen onu.
laf olsun diye yazmış.
önemli olan senin bişeyler anlaman.
düzelmeye gayret et.

üslubuna kızmışlar üslubunda kötü bişey göremedim.ilaç yazdırdım doktora.sağlıklı düşünemiyorum.ilaçlar doğru düşünmeme yardım edecek.burada herkes tek doğruyu söylüyor çoğunluk yanılıyor olamaz.düzelmeye çalışıcam.
çok güzel mesleğin var. bu memlekette senin yerinde olmak isteyip de kpss ye çalışıp kafa patlatan nne çok insan var biliyor musun
o ana o oğlanda oldukça senin sadece çalışman değil her şeyin dert olacaktı kaynanana
o yüzden ana korkusundan seninle gizli telefondan konuşuyor.
ve ana korkusu yüzünden seninle dini nikah yapıp seni anasından saklamak istiyor.
tek aklıma gelen bu okuduğum tüm yorumlarından

annen baban ayrıymış ve dayak yemişsin . annen küfür etmiş vs

ana babamızı kendimiz seçemiyoruz. onlar kötü insanlar olabilirler ama sen güzel bi meslek sahibi olmuşsun

o yüzden yaşın kaç bilmiyorum ama ayaklarının üzerinde durmaya devam et

çıkmaz bi yolda değilsin ki eski eşin için kendini bu kadar tüketmişsin.

eğer seni seviyorsa dini nikahını da resmi nikahını da yapar

seviyorsa , cesareti varsa

bazen mantık evliliği yapmak , yine konuşup anlaşarak , severek sonunda tabi. doğru geliyor böyle hayat hikayelerini duyduğumda

inşallah doğru yol ne ise o olsun senin için

ama eski eşine kıl kaptım

neden gizli. neden . korktuğu apacık belli.

yeni bi evlilik yapmış olabilir mi o geçen süre içinde.

seni ikinci eş olarak dini nikahla almak mı istiyor.

o da aklıma geldi.

eğer bunlar yok diyorsan . tek korkusu ana korkusu .eş dost korkusu.

yaşın kaç arkadaşıml

Daha önceki konumda yazmistim.Evlendim ayrildim.Aradan 8 yil gecti biz yine gorusuyorduk ara ara ama son 5 yil hic gorusmedik en son ben ona mesaj attim faceden yeniden konusmaya basladik.
Bosanma nedenimiz ailesi beni hic begenmedi isyemedi.ogullarina layik gormedi.annesi ozellikle hic hic istemedi.2006 da nisanlanmistik bize gelmisti nisandan sonra eski esim bana sunlari dedi.
Ben bacilarim gibi kiz istiyormusum yanilmisim.ogretmenlik yapacam diye karsima cikma.bana bunlari dedi.ayrilmayi goze alamadim zaten her sey gecmisti aramizda ama ben seviyordum onu evlenince kabul eder diye dusundum.evendik ayni evin icinde 25 gun kalabildim ev boguyordu beni.calismayacaksin evde oturacaksin diyordu ona ifade edemedim.kendimi beni anlamiyordi.evde oturmak beni boguyordu.umirsamadi kapat o yarayı ort ustunu unut ogretmenligi dedi.annem de beni ha bre ariyordu telefonda kiziyordu meslegini birakma ogretmenlik yap ayrilamazs senden yapacam de ogretmenlik diyordu.diyordum ve dayak yiyordum.
Aslinda tum sucu kendime buluyorum su anda.karsima ondan daha iyisi cikmadi.o gercekten fiziken de ruhen de iyiydi.bilmiyorum su an mi gozume oyle gorunuyor.anasi cok fenaydi beni calistirmaya karar verdi kitap alacakti sus anam duymasin derdi.
Kendi halimize kalsaydik belki gizel olurdu.
Ben 25.gunden sonra dondum annemin evine.aradi ne zaman gelecen diye gelmicem dedim.bir de sunu diyordu bana
Biz yakin illerdeydik anan bu eve gelmeyecek ben de ananin evine gitmem zaten sen otobuse biner gidersin geri gelirsin diylrdu.anan gelmeyecek bu eve diyordu.beni ailemi koyde oturmamizi cok assaladilar.ozellikle anasi
Kizlar kabus gibi guer yasadim.6 ay anamin evinde gecirdim zamani
Surekli aradim buni yalvardik secim yapmak istemiyorum ne olur Allah rizasi icin ogretmenlik de yapayim evli de kalalim dedim yok dedi sec ya meslek ya ben.son ana kadar yalvardim.gel konusalim dedim once gelecem tamam seni almaya dedi sonra gelemem ben oraya gelirsem simdi beni doversiniz dedi.ama bosandiktan sonra esyalarimi getirdi o zaman dememis doversiniz diye.
Her sey muallaktaydi ta ki bir gun avukat beni arayana kadar.calismayacaksinbosanmak istiyor musunuz siye sordu. dusunsenize beni avukata aratti kendi aramak yerine.tamam dedim madem istiyor ben de istiyorum dedim.anlasmali bosandik 1 hafta sonra gizli numaradan ağlayarak beni aradi.neden kabul ettin bosanmayi diye.bana kizdi halbuki o hic caba gostermemisti bosanmamak icin.
Ama sunu net diyim yine de anasi .asaydi biz mutlu olabilirdik o yuzden diyorum daha iyisi cikmadi karsima.yuzu babacandi cana yakindi.insan kendini yaninda huzurlu hissediyordu.simdi yeniden konusmaya basladik ben yeniden evlenelim her seyi unutum istiyorum.o da dini nikahkiyalim zamana birakalim diyor.mesela telefon numarasini vermiyor bana.ben bu kez basa sariyorim huysuzlaniyorum.iste sen busun cok huysuzsun sana nasil katlandim diyor.gercekten de huysuz yonlerim var huzursuz ediyorum.huzursuzluk cikardim geçmişte cikariyorum da.
Kizlar Allah rizasi icin biseyler soyeyin siz haric dertlesecek kimsem yok.hic kimsem yok.yardim edin bana.ne olur yanimda olun.ALLAH RIZASI ICIN.

Bak kardeşim ne güzel ogretmenmissin ışte mesleğini yap boşver o adamı. Takıntı olmuş sende galiba ne var bu adamda arkadaş. Adam numara bile vermiyor dini nikah yapıp sadece kendi ihtiyaçları için seni isitiyor. Pisman olursun başka meşgale bul.

Bir de şu var terapiye gittim 2 seansta bir gelişme görmedim yazmışsınız. Öncelikle ben de terapi gördüm hala da görüyorum. İlk iki seans zaten mucizevi bir şey katmıyor. İlkinde garip bir durum oluyor zaten. Tanımadığınız bir insana sıkıntılarınızdan bahsetmek. Ben sırf boşa gitmesin seans diye bir kağıda her şeyi yazmıştım. Onda da hep ben konuşmuştum. Sonrakinde de öyle. Sonra ne zaman benim konuşacaklarım bitti onun soruları başladı. Gerçekten işe yarıyor galiba dediğimde baya bir seans geçmişti. İlaca da başlamıştım. Ve artık 1 yılın sonunda gerçekten iyi ki terapiye gitmişim. Geç bile kalmışım, keşke daha önce gidip daha önce ruhumu iyileştirseydim diyorum.

Ben neden terapiye gittim biliyor musunuz? Sinirli bir insandım çünkü. Ve çocuk istiyorduk. Sinirli ve tahammülsüz bir anne olmak istemedim. Ve bunu düzeltmeyi çok istedim. Siz de bunu iyice düşünmelisiniz. Siz nasıl bir anne olmak istiyorsunuz? Kendini bile sevmediğini söyleyen, şiddet gördüğü halde iyi bir adamdı diyebilen, bütün değer yargıları birbirine girmiş bir anne mi? Çocuk olayı da nerden çıktı diyeiblir arkadaşlar ama baktım siz kendiniz için iyileşmeyi düşünmüyorsunuz belki çocuklarınız için iyileşmek istersiniz. O yüzden terapiye gidin. İyileşmeyi isteyin, terapist sizi ilaç kullanmanız için bir psikiatra yönlendirirse çekinmeyin. İlaçlarınızı doktor kontrolünde alın ve kesinlikle doktor kontrolünde bırakın. İlaçlarında 2 günde etki etmeyeceğini bunun bir süreç olduğunu bilin.

Tam da söylediğiniz sebeple ben de tedavi görmek istiyorum. Sinirlerime hakim olamıyorum öfkemi kontrol edemiyorum ve gerçekten çok yoruldum. Tedavi gerçekten ile yaradı mı? Ne kadar sürdü? Ve şu an da gerçekten daha sakin kalabiliyor musunuz sinirlendiğinizde? İmkansız gibi geliyor da bu bana. Cevaplarsanız çok yardımcı olursunuz:KK66:

Dedin

dedim dun gece dedim sen numarasi vermeyince daha cok huzursuz oluyorum dedim. Bahaneler buluyor burnunda n getirirmisim
Haklı adam, 8 sene sonra musallat oldunuz demek ki adama, o kadar mı yokluktasınız? gururunuz nerede? Hic mi yaşı başı düzgün uygun bir insan çıkmıyor karşınıza? Biraz da kendinize bakin lutfen, demek ki tercih edilesi ozellikleriniz yok, demek ki kendi tercihlerinize guveniniz de sayginiz da yok, evlenmeyin ne olacak? Sırf yuva kuracagim, coluk cocuga karisacagim diye mutsuz evlilikler yapmak ne kadar dogru ayrica olur da eski esinizle barisirsaniz cocuk yapma konusunu defalarca dusunun cunku sizin ve esinizin psikolojisindeki ebeveynlerin yetistirdigi bir cocugun toplumda pek kabul gorecegini sanmiyorum!

Daha önceki konumda yazmistim.Evlendim ayrildim.Aradan 8 yil gecti biz yine gorusuyorduk ara ara ama son 5 yil hic gorusmedik en son ben ona mesaj attim faceden yeniden konusmaya basladik.
Bosanma nedenimiz ailesi beni hic begenmedi isyemedi.ogullarina layik gormedi.annesi ozellikle hic hic istemedi.2006 da nisanlanmistik bize gelmisti nisandan sonra eski esim bana sunlari dedi.
Ben bacilarim gibi kiz istiyormusum yanilmisim.ogretmenlik yapacam diye karsima cikma.bana bunlari dedi.ayrilmayi goze alamadim zaten her sey gecmisti aramizda ama ben seviyordum onu evlenince kabul eder diye dusundum.evendik ayni evin icinde 25 gun kalabildim ev boguyordu beni.calismayacaksin evde oturacaksin diyordu ona ifade edemedim.kendimi beni anlamiyordi.evde oturmak beni boguyordu.umirsamadi kapat o yarayı ort ustunu unut ogretmenligi dedi.annem de beni ha bre ariyordu telefonda kiziyordu meslegini birakma ogretmenlik yap ayrilamazs senden yapacam de ogretmenlik diyordu.diyordum ve dayak yiyordum.
Aslinda tum sucu kendime buluyorum su anda.karsima ondan daha iyisi cikmadi.o gercekten fiziken de ruhen de iyiydi.bilmiyorum su an mi gozume oyle gorunuyor.anasi cok fenaydi beni calistirmaya karar verdi kitap alacakti sus anam duymasin derdi.
Kendi halimize kalsaydik belki gizel olurdu.
Ben 25.gunden sonra dondum annemin evine.aradi ne zaman gelecen diye gelmicem dedim.bir de sunu diyordu bana
Biz yakin illerdeydik anan bu eve gelmeyecek ben de ananin evine gitmem zaten sen otobuse biner gidersin geri gelirsin diylrdu.anan gelmeyecek bu eve diyordu.beni ailemi koyde oturmamizi cok assaladilar.ozellikle anasi
Kizlar kabus gibi guer yasadim.6 ay anamin evinde gecirdim zamani
Surekli aradim buni yalvardik secim yapmak istemiyorum ne olur Allah rizasi icin ogretmenlik de yapayim evli de kalalim dedim yok dedi sec ya meslek ya ben.son ana kadar yalvardim.gel konusalim dedim once gelecem tamam seni almaya dedi sonra gelemem ben oraya gelirsem simdi beni doversiniz dedi.ama bosandiktan sonra esyalarimi getirdi o zaman dememis doversiniz diye.
Her sey muallaktaydi ta ki bir gun avukat beni arayana kadar.calismayacaksinbosanmak istiyor musunuz siye sordu. dusunsenize beni avukata aratti kendi aramak yerine.tamam dedim madem istiyor ben de istiyorum dedim.anlasmali bosandik 1 hafta sonra gizli numaradan ağlayarak beni aradi.neden kabul ettin bosanmayi diye.bana kizdi halbuki o hic caba gostermemisti bosanmamak icin.
Ama sunu net diyim yine de anasi .asaydi biz mutlu olabilirdik o yuzden diyorum daha iyisi cikmadi karsima.yuzu babacandi cana yakindi.insan kendini yaninda huzurlu hissediyordu.simdi yeniden konusmaya basladik ben yeniden evlenelim her seyi unutum istiyorum.o da dini nikahkiyalim zamana birakalim diyor.mesela telefon numarasini vermiyor bana.ben bu kez basa sariyorim huysuzlaniyorum.iste sen busun cok huysuzsun sana nasil katlandim diyor.gercekten de huysuz yonlerim var huzursuz ediyorum.huzursuzluk cikardim geçmişte cikariyorum da.
Kizlar Allah rizasi icin biseyler soyeyin siz haric dertlesecek kimsem yok.hic kimsem yok.yardim edin bana.ne olur yanimda olun.ALLAH RIZASI ICIN.
Rabbim yar ve yardimcin olsun ama cok iyi dusun ve karar ver

Önceki konularınızı da biliyorum. Her insan boşluğa düşünce tuhaf şeyler yapar ama sizinki gerçekten kör kuyuya atlamak gibi bir şey. Adamda dayak var, aşağılama var, saygısızlık var, anacılık var siz daha ne bekliyorsunuz. Ruhen iyi bir insan olsa böyle bir şey yapar mı? Boşandıktan sonra beni gizliden aradı ağladı, boşanmak istemiyordu diyorsunuz ama bu adam sizi istese herkesi karşısına alırdı. Bence siz eski eşinizle irtibatı kesin sizin bu kadar kötü olmanız onunla iletişim halinde olmanızdan da kaynaklanıyor. Karşınıza düzgün biri çıksa kafanızı vuracak yer ararsınız ben ne salakmışım da exin peşinde böyle divane olmuşum diye. Yokluktan o adama hiç sarmayın. Size ondan ne köy olur ne kasaba. Eğer dayak yiyeyim, mesleğimi yapmayayım, hakaretler işiteyim istiyorsanız dönün tabii. Ananız babanız sizi evde oturasınız diye okutmadı. Elin adamları dövsün diye de okutmadı. Benim anamı babamı aşağılayacak insanın alnını karışlarım. Her şeyden öte sizin bu sebeple o aileyi ve kocayı silmeniz gerek.

Bence psikolojiniz bozuk falan değil,,
Başka koca bulamam diye korkuyorsunuz.. Daha iyisi çıkmadı karşıma deyip durmuşsun.. Burada insanlar sana akıl verirken telef oldular.. Ne yani ye dayağını otur aşağı kocandır mı diyelim Allah aşkına ya..

Tam da söylediğiniz sebeple ben de tedavi görmek istiyorum. Sinirlerime hakim olamıyorum öfkemi kontrol edemiyorum ve gerçekten çok yoruldum. Tedavi gerçekten ile yaradı mı? Ne kadar sürdü? Ve şu an da gerçekten daha sakin kalabiliyor musunuz sinirlendiğinizde? İmkansız gibi geliyor da bu bana. Cevaplarsanız çok yardımcı olursunuz:KK66:

İşe yaradı gerçeken de. 6 ayın sonunda farkedilir bir sonuç almıştık. Şimdi 1 yılın sonunda da ilaçları da bıraktım. Hiç sinirlenmiyor değilim ama daha az, daha kısa sinirler bunlar. En başta even çok uzak geliyor ama cidden zamanla düzeliyor.

Bir insan hayatını çöp etmeye bu kadar hevesli olur mu?
Şaşırdım size..........
Siz yapamıyorsunuz bari Allah yardım etsin de kesin ilişkinizi bu adamla, yazık vallahi,hiç mi acımıyorsunuz kendinize

Hayatınızda hiç insan muamelesi görmemiş olmalısınız siz. O yüzden ondan iyisi çıkmamıştır karşınıza zaar. Aileniz, arkadaşlarınız ve karşınıza çıkan diğerleri sırtınıza binip kırbaç mı çekiyorlardı acaba...

Eğitimci biri anlatımına, noktalama işaretine biraz özen göstermeli diye düşünüyorum. Okurken savaştım resmen kim kimin anası :/
Ayrıca dayak yemeyi kendinize nasıl yedirebilirsiniz. Yıllarca unutmayıp bir de face ten siz konuşmuşsunuz, adam(!) size telefon numarasını bile vermiyor, eski eşinizin size ne kadar aşağılayıcı davrandığının farkında mısınız. Mutlaka psikolojik tedavi görmeniz lazım hiç mantıklı davranmıyorsunuz

X