Sizden Allah rizasi icin yardim istiyorum zekarattayim..

Kişi çekeceği çileye aşık olurmuş. Sen bile bile ateşe atıyorsun kendini. Adam resmi nikah kıyacak kadar bile değer vermiyor sana. Kullanıp kullanıp atacak, sen hala muallaktayım diyorsun. Annesi olmasa biz süper anlaşırdık diyorsun. Dışarıdan bir baksana. Anne değil problem, adamın kendi baştan aşağı problem....
Adam telefon numarasını bile vermeyecek kadar umursamıyor seni, sen de hala bu adamla görüşüyorsun. Boşlukta mısın nesin? Şart mı bu adamla evlenmen? Evlenmesen ne olur? Bekarlık dünyanın sonu mu?
Adamın yüzü babacan yazmışsın da, kalbini görmüyorsun. Sana olacakları söyleyim, adam dini nikahla yanında "kapatması" gibi tutacak seni, işi de bıraktıracak. Sen zavallı da adamın köleliğini hizmetçiliğini yapacaksın. Adamın eline bakacaksın. üç kuruş verirse onunla yaşayıp gideceksin. Adam resmi nikah yapsın diye bekleyip duracaksın. Adam da yapmayacak. Senin huysuzluğunu bahane sunacak ki sen de aman nikahımız olsun diye adama iyice kul köle olacaksın. Pıstırılıp sindirileceksin. Sonunda da yaşın iyice geçecek ve seni bırakıp başka birine nikah kıyacak. Bu arada sen de öğretmenliği de bıraktığın için pişmanlıklarla ömrünü geçireceksin. "Kendim ettim kendim buldum" türküsünü söylersin artık.
Benim anladığım biz ne dersek diyelim senin gözüne perde inmiş, kulakların da sağır olmuş. Kim ne derse desin senin fikrin değişmeyecek. Sen bu adam gel dese koşa koşa gideceksin çünkü gönül gözün perdelenmiş, gerçekleri göremiyorsun.

siz şu an kendi paranızı kazanabildiğiniz halde bu ruh halindeyken bir de beş parasız oldupunuzu onun eline baktığınızı düşünün.
dini nikahla bir de cocugunuz olursa her seye evet demk zorunda kalırsanız ne olacak.
bu adamın annesi yakında olmasa da o değişmeyecek çünkü hepimiz içimizde anne babalarımızı taşırız. onların düşünceleriyle davranışlarıyla şekillendik.
siz de biliyorsunuz daha kötü olacak.
yapmayın bunu kendinize.
hemen bir psikologtan randevu alın.

şaka mısın arkadaşım :oha: adam senin adına karar veriyor çalışmayacaksın diye seni dövüyor ve bunu kendi fikri olduğu için değil anasının aklına uyup yapıyor, boşanmışsın adam sana gizli kaçak dini nikah teklifi yapıyor, ananın evine gitme gelme ambargosu koyuyor, sana nasıl dayanmışım diyor ve sen "ondan iyisi yok" diyorsun:oha::oha::oha:

mazoşist misin:deli:

Adam dini nikah kıyalım diyor. Metres olmaya bile razı konu sahibi.
Ben anlamadım acaba adamla dini nikahla da olsa beraber olunca bir şey mi ispatlayacak kendine, ya da zafer mi kazandım sayacak kendini? Ego tatmini bu. Eski eşiyle yoksa bir insan niye bile bile ateşe atar ki kendini... Anlam veremiyorum.
İnsan kendini sevse kendini bile bile ateşle atmaz. Kendini metres etmeye razı olmaz. Bu kadar da gurursuz olmaz. Kendini sevmeyen başkasını da sevemez....

Sen sağlıklı düşünemiyorsun, kesinlikle bir psikologa git. Düşünme merkezin kapanmış senin.

Adam annenle bile görüşmeni istemiyor. Tam "kapatma" olacaksın yani, köle istiyor kendine...

Cok sagol yorumun icin evet biriyle gorustum ama olmadi.yas farkı çoktu aramizda.inan saglikli dusunemiyorum sifara iciyorum.alkoke de basladim aile destegi yok.keske bosanmasaydim diyorum
Ya bakın kusura bakmayın ama bunu demek zorundayim. Ne demek bosanmasam iyi değildi. Sizi beğenmeyen ailenize düşman, annesine karşı sizi koruyamayan aranızda durmayan biriyle olmayı yegliyorsaniz bosammasaydiniz. Bence siz herseyi geçmişe baglamissiniz o kişiye baglamissiniz. Ama yok öyle bir şey azıcık adam olsa sizin için çaba gosterirmis

ee diğer konunda yardım edilmeye çalışılıyordu ya.
niye yeni konu açtın.
sen psikolojik olarak hiç iyi değilsin.
dağıtmışssın kendini iyice.
bu gidişle hayatını mahvedecek bir yanlış yine yapacaksın.
Aklını başına topla.
illa bu adam niye.
sen zaten bi ilişki de yaşamışssın.
yazmıştım ama orda da cevap vermedin diğer konunda yani.
dikkate de almıyosun yazılanları.
sakince okuyabildiğinden bile emin değilim.
arkadaşım 30 yaşındasın,bi sakin ol bi sakince düşün tart.
eski kocan niye kıymetlendi birden bire.
adam dini nikahla ilişki yaşamak derdinde senle.
anlamamak için niye direniyosun anlamadım ki

Elini ayağını öpim. Duygularima tercüman oldun

Bende simdi dustu jeton.
Konu sahibinin en son 15-20 gun once sevgilisi terkedince ölüyorum bitiyorum gunlerdir ac susuz derken 5 yildir gorusmedigi kocasina mesaj atti cunku ben yazdim demis.Yani herifin umru da degildi senelerdir.Ama yine de adam bu boşlukta iyi gider deyip konusmaya baslamis.Cidden nasil bir ruh hal anlamis degilim.5 yildir arayip sormayan herif te birden seni seviyorum,asigim moduna girdi ve su damlasi bunun sebebini idrak edemiyor.

Bende simdi dustu jeton.
Konu sahibinin en son 15-20 gun once sevgilisi terkedince ölüyorum bitiyorum gunlerdir ac susuz derken 5 yildir gorusmedigi kocasina mesaj atti cunku ben yazdim demis.Yani herifin umru da degildi senelerdir.Ama yine de adam bu boşlukta iyi gider deyip konusmaya baslamis.Cidden nasil bir ruh hal anlamis degilim.5 yildir arayip sormayan herif te birden seni seviyorum,asigim moduna girdi ve su damlasi bunun sebebini idrak edemiyor.
aa kendi mi yazmış.
ben atlamışım.
zorla adamı musallat etmiş kendine.
ee adam tabi atlar.
seviyorum da der herşeyi der.
istediğini almak için.
cidden bu kadına çok acıdım ben ya.
bu kadar düşürmeseydi keşke kendini.

Daha önceki konumda yazmistim.Evlendim ayrildim.Aradan 8 yil gecti biz yine gorusuyorduk ara ara ama son 5 yil hic gorusmedik en son ben ona mesaj attim faceden yeniden konusmaya basladik.
Bosanma nedenimiz ailesi beni hic begenmedi isyemedi.ogullarina layik gormedi.annesi ozellikle hic hic istemedi.2006 da nisanlanmistik bize gelmisti nisandan sonra eski esim bana sunlari dedi.
Ben bacilarim gibi kiz istiyormusum yanilmisim.ogretmenlik yapacam diye karsima cikma.bana bunlari dedi.ayrilmayi goze alamadim zaten her sey gecmisti aramizda ama ben seviyordum onu evlenince kabul eder diye dusundum.evendik ayni evin icinde 25 gun kalabildim ev boguyordu beni.calismayacaksin evde oturacaksin diyordu ona ifade edemedim.kendimi beni anlamiyordi.evde oturmak beni boguyordu.umirsamadi kapat o yarayı ort ustunu unut ogretmenligi dedi.annem de beni ha bre ariyordu telefonda kiziyordu meslegini birakma ogretmenlik yap ayrilamazs senden yapacam de ogretmenlik diyordu.diyordum ve dayak yiyordum.
Aslinda tum sucu kendime buluyorum su anda.karsima ondan daha iyisi cikmadi.o gercekten fiziken de ruhen de iyiydi.bilmiyorum su an mi gozume oyle gorunuyor.anasi cok fenaydi beni calistirmaya karar verdi kitap alacakti sus anam duymasin derdi.
Kendi halimize kalsaydik belki gizel olurdu.
Ben 25.gunden sonra dondum annemin evine.aradi ne zaman gelecen diye gelmicem dedim.bir de sunu diyordu bana
Biz yakin illerdeydik anan bu eve gelmeyecek ben de ananin evine gitmem zaten sen otobuse biner gidersin geri gelirsin diylrdu.anan gelmeyecek bu eve diyordu.beni ailemi koyde oturmamizi cok assaladilar.ozellikle anasi
Kizlar kabus gibi guer yasadim.6 ay anamin evinde gecirdim zamani
Surekli aradim buni yalvardik secim yapmak istemiyorum ne olur Allah rizasi icin ogretmenlik de yapayim evli de kalalim dedim yok dedi sec ya meslek ya ben.son ana kadar yalvardim.gel konusalim dedim once gelecem tamam seni almaya dedi sonra gelemem ben oraya gelirsem simdi beni doversiniz dedi.ama bosandiktan sonra esyalarimi getirdi o zaman dememis doversiniz diye.
Her sey muallaktaydi ta ki bir gun avukat beni arayana kadar.calismayacaksinbosanmak istiyor musunuz siye sordu. dusunsenize beni avukata aratti kendi aramak yerine.tamam dedim madem istiyor ben de istiyorum dedim.anlasmali bosandik 1 hafta sonra gizli numaradan ağlayarak beni aradi.neden kabul ettin bosanmayi diye.bana kizdi halbuki o hic caba gostermemisti bosanmamak icin.
Ama sunu net diyim yine de anasi .asaydi biz mutlu olabilirdik o yuzden diyorum daha iyisi cikmadi karsima.yuzu babacandi cana yakindi.insan kendini yaninda huzurlu hissediyordu.simdi yeniden konusmaya basladik ben yeniden evlenelim her seyi unutum istiyorum.o da dini nikahkiyalim zamana birakalim diyor.mesela telefon numarasini vermiyor bana.ben bu kez basa sariyorim huysuzlaniyorum.iste sen busun cok huysuzsun sana nasil katlandim diyor.gercekten de huysuz yonlerim var huzursuz ediyorum.huzursuzluk cikardim geçmişte cikariyorum da.
Kizlar Allah rizasi icin biseyler soyeyin siz haric dertlesecek kimsem yok.hic kimsem yok.yardim edin bana.ne olur yanimda olun.ALLAH RIZASI ICIN.

Adam başka biriyle evli farkında mısın , sana telefon vermeme sebebi bu ?
Dönsen nereye döneceksin ?
Değişen bir şey de yok adam aynı, aile aynı, aklını mı yedin ? Sana telefonunu bile vermeyen bir adama mı gideceksin ? Hayatında başka bir kadın var, evlilik şekli ne olursa olsun, metresimi olacaksın bu saatten sonra ?
Kendine gel arkadaşım

X