Sizce virüs bulaşmış mıdır lütfen yardım edin?

Zeynep demirli

Üye
Kayıtlı Üye
17 Kasım 2019
76
23
26
Merhaba arkadaşlar babam fabrikaya servis şoförü olarak çalışıyor ve arabadaki işçiden birinin testi pozitif çıkmış az önce telefon geldi yarın işe gelmeyin diye şu an hiç bir şey belli değil 14 gün evde durum derlerse tabi ki durucaz ama sizce bulaşmış mıdır çünkü babam şoför ve işçiler ile temas kurması muhabbet etmesi gibi bir durum yok. Ve aşırı derecede tansiyonu şekeri olduğu için kat ve kat daha dikkat ediyor yardımcı olur musunuz?

Dikkat ettiyse geçmemiş olma ihtimali yüksek. Geçtiyse bile dikkat ettiği için virüs yükü az olur. Bu durum hastalığı atlatma açısından bir avantaj diye duydum uzmanlardan

Merhaba arkadaşlar babam fabrikaya servis şoförü olarak çalışıyor ve arabadaki işçiden birinin testi pozitif çıkmış az önce telefon geldi yarın işe gelmeyin diye şu an hiç bir şey belli değil 14 gün evde durum derlerse tabi ki durucaz ama sizce bulaşmış mıdır çünkü babam şoför ve işçiler ile temas kurması muhabbet etmesi gibi bir durum yok. Ve aşırı derecede tansiyonu şekeri olduğu için kat ve kat daha dikkat ediyor yardımcı olur musunuz?
İnşaAllah bulaşmamıştır dikkat etmiş elinden geleni yapmış

Yakın temas yanında konuşma öksürme hapşırma vs olmadıysa bulaşma ihtimali çok çok düşük zaten bulastiysa 3 gün içinde belirti gösteriyor

Allah korusun bunu anlamak zor, ınsallah bulasmamıstır.
Komsumuz covıd oldu katantınasının bıttıgı gun yanı 14.gun oglu hastalandı ve oglu oldu.
Kadın pozitif cıktıgında oglu test yaptırdı ve ozaman cıkmamıstı.
Uc dort gun bekleyip salmayın kendinizi derım ben.
Ufak bir belirti de kac gun gectı gıbı düşünmeyin yine hastaneye gıdın.

Eşim pozitif olduğunu bilmeden bi yakınımızı aracıyla 15-20 dakikalık mesafede bi yere götürüp getirmiş ikisinin de maskesi varmış ön koltuğa oturmuş ertesi gün pozitif olduğunu öğrendik ama yakınımıza bulaşmadı en azından en ufak bi belirti bile olmadı

Komsumuz covıd oldu katantınasının bıttıgı gun yanı 14.gun oglu hastalandı ve oglu oldu.

Öyle mi ya inşallah hiç bir şey olmadan atlatırız belirtiler 7 8 gün sonra belli oluyor diye biliyordum ama 3 güne düşmüş galiba

Kapma ihtimali var virüs zaten havada asılı kalıyor aynı serviste herkes aynı havayı soluduğuna göre riskli . Ama zaten kendini belli eder inşallah yoktur bişeyi 🙏🏻

Eğer covid + kişi ve babanız maskeli ise bulaş olasılığı oldukça azalıyor.
Semptom takibi yapın, herhangi bir belirti çıkarsa direk acil servise başvurursunz.
Bildiğim kadarıyla artık sağlık bakanlığı en az 2 semptomu olmayan hastadan sürüntü alınmasını uygun bulmuyor.

Bizim de bir arkadaşımızın öyle oldu resmi karantina bitti kendinde hastalık yoktu babası hasta idi geçti haber verildi günler sonra kimseyle görüşmedikleri halde annesi hastalandı. 14 gün de yeterli değil.

Semptom takibi yapın, herhangi bir belirti çıkarsa direk acil servise başvurursunz.
Bildiğim kadarıyla artık sağlık bakanlığı en az 2 semptomu olmayan hastadan sürüntü alınmasını uygun bulmuyor.

En çok ateşi önemsiyorlar.
Tomografi ve crp oranından da ayak seslerini anlıyorlar. Ki etrafımda sürüntüden değil tomografide çıkan insanlar var şu anda.
Çok yoğun olduğu bir şehirde yaşıyorum ister istemez çok sey duyuyoruz inşallah en kısa zamanda azalır vakalar

Bizim de bir arkadaşımızın öyle oldu resmi karantina bitti kendinde hastalık yoktu babası hasta idi geçti haber verildi günler sonra kimseyle görüşmedikleri halde annesi hastalandı. 14 gün de yeterli değil.

Evet maalesef bu böyle ama 14 gün diyorlar eğer şimdi bize 14 gün evde durun derlerse duracağız fakat 14 gün sonunda babam mecburen işe başlayacak biz annemle evde durmaya devam edeceğiz inşallah hiçbir şey olmaz tek istediğim bu

X