Sizce herşey normal ve yolunda mı

bffean

Guru
Kayıtlı Üye
3 Ocak 2011
429
410
Merhaba ben daha öncede hamilemiyim diye konu açmıştım yine açtım herşeyi baştan anlatayım size,şimdi 25 ekim öncesi göğüslerimde ve belimde şiddetli ağrılar olunca şüphelendim ve evde test yaptım 2. çizgi beyaz gölge gibi çıkınca ben kan testi yaptırayım dedim ve 25 ekimde beta hcg sonucum 61 çıktı.bu sonucu testi yaptırdığım yerdeki doktora gösterdim bana olumsuz şeyler söyledi.bekledim ve 31 ekimde 2. bir beta yaptırdım bu sefer sonucum 225 çıktı.sonra başladım kadın doğumcu aramaya en erken tarih verecek olan.Ankarada hrs hastanesine gittim ve doktor ulrasonla baktı evet bişeyler var dedi ama sonucun düşük dedi. bana tekrar kan ve progestreron tahlili verdi 2 kasım için. bunların sonucu ise beta hcg 282,progesteron ise 30 çıktı.4 kasımda tekrar kan yaptırdım bu sefer sonuç 431 çıktı.dün doktora gösterdim sonucun 500 veya 500 eçok yakın olması lazımdı dedi.

bu arada ben 13 ekimde son adetimi oldum yani daha günüm gelmedi. Ancak dünden beri göğüslerimdeki ağrı bitti diyebilirim ve kendimi hiç hamile gibi hissetmiyorum hiçbir belirti yok bence.doktor çarşamba tekrar test yaptır dedi tabi kollarım delik deşik oldu.çarşamba sonucun 750-800 arası çıkmazsa kötü dedi.ya çok üzülüyorum herşey normal mi sizce...

rabbım hakkında hayırlısı versın canım.. bıraz daha sabret bakalım dua et ve stres yapma

bugün yine gittim kan verdim doktor tekrar test yap demişti çünkü.beta hcg değerim 621 çıktı normalde 860 kusurlerde çıkması lazım dı dimi.üzüntüden migrenim tuttu dış gebelik değil demişti doktor o zaman düşük gerçekleşecek.kimsede yorum yapmıyor ama bende yazıyorum öyle

çok kötüyüm şimdi bebeğim düşecek mi yani.kese görünmez dimi moralim çok kötü arkadaşlar...

CANIM sımdı senın adetın kac gun gecıktı ? hemen olumsuz dusunme kanaman yoksa suan hersey yolunda demek zaten kese hemen gorunmez kı..

adetim geçmedi daha 8-9 kasım gibi olmam lazım,üzülüyorum çünkü doktor en sonki kan değeri 750 nin altında çıkarsa iyi değil demişti.siteyi okuyorum beta değerleri genelde 2 gün arayla ölçülüp 2 katına çıkıyormuş,bende yükselme var ama 2 katı şeklinde değil.

canım panik yapma bekle bende benim adetim 5 gün falan geçnişti yanılmıyorsam o zaman 680 çıkmıştı değerim onsan sonraki ölçümde de 2 katından az şekilde gitti doktor banada demişti hatta bişeyler var ama sen yine gel 2 hafta sonra diye üzülme Rabbim hakkında hayırlısını versin.

iclal85 arkadaşım senin sonuç nasıl peki,hamileliğin sağlıklı bir şekilde devam ettimi...

Canım bence sabırlı ol bol bol dua et daha adetin bile gecmemis sakın doktorun lafina bakipta düşük yapmaya kalkma. Sabret ben burda cok okudum deger az olup sonradan 2 kati artmaya baslayan olumlu dusun güzel olsun canim benim icini ferah tut :)

sağolun cevaplarınız için,bende dua ediyorum sadece allahım hayırlısını versin.adetim bir hafta geçene kadar gitmicem doktora çünkü hep olumsuz şeyler söylüyor.

geçenlerde bişey okudum, burda değil sanırım emin değilim ama.
reglsi gecikmiş doktora gitmiş kan ve idrar negatif olunca çatlatma iğnesi yuada hap kullanmış,
yine regl olmamış tekrar kana bakmışlar yine negatif, ama ultrasona bakınca bebeğin kesesi görünmüş.

Herkezin gebeliği aynı belirtileri vermiyor, bak o arkadaştata kanda çıkmamış bile,
tedbirli ol sen, içini ferah tut.

sağolun cevaplarınız için,bende dua ediyorum sadece allahım hayırlısını versin.adetim bir hafta geçene kadar gitmicem doktora çünkü hep olumsuz şeyler söylüyor.

cok erken gıtmen zaten yanlıs cnım doktorlR alısık oldukları ıcın hastanın psklojısını dusunmuyorlR . adetın gectıgınde 10 gun sonra gıt hem keseyı gorursun belkıde kalp atısını bıle duyarsın :))) ama suan senn hamılelıgın bana gore normal tehlıkesız ..

canım benim seni cok ıyı anlıyorum zaten genetik bir bozukluk varsa vucut bebeği atar dışarı çok olumsuz olma sakat olmamsından daha iyi öyle yıllarca vicdan azabı cekmek daha kotu ama bence degerlerın ıyı geldı bana benim adet olmam günde 48.56 gibi bişey cıkmıstı kusurat tam aklımda değil dedim ben degerler hakkında bılgım oldugu ıcın doktor gulerek hamilesin dedi bende surat atarak degerler baya düşük cıkmıs dedım yanı doktorun moralini ben bozdum neyse velhasıl kelam suan benımle bebeğim bence içini ferah tut o bebek gelecekse gelio gelmeyecekse bile herşey yolundayken gidebilio (3 kaybım var) içini ferah tut tatlım umarım herley gonlunce olsun allaha emanet olun

sağolun arkadaşlar,hayırlısı beklemedeyim artık

Yazdıklarını okudum ve doktoruna kızdım canım. Normalde doktorlar regl günü geçmeden asla hcg testi önermiyorlar. Hatta tepki gösteriyorlar . Çünkü birçok kadın gebe kalıyor ve bir sonraki adet tarihinde gebelik sonlanıyor. Kadının haberi bile olmuyor bu çok normal bi durum. Ben şuan ki doktorumla samimiyet kurdum reglimin geçtiğini öğrenince benden çok sevindi hemen kan ver bakalım dedi ama kaç gün geçti diye sordu 1 gün cevabını alınca dumura uğradı kadın:) çok erken daha dedi. Bence sen adetin üzerinden 3 -5 gün geçtikten sonra test yaptır ve öncekileri unut sanki hiç yaptırmamış gibi.ayrıca tam 2kat artması gerekiyor ama %66tan fazlası normal sayılıyor. Yani ilk değerin 100 ise 2.si 166 çıkıyorsa problem yok:)

sağolun arkadaşlar,hayırlısı beklemedeyim artık

adetin en az 10 gün geçmesi lazım...
hem böylece kan vermeden direk ultrasyonda keseyi görürsün
acele etmeye gerek yok bence..
benim 10 gün geçince gitmiştim doktor direk ultrasyonla baktı keseyi gördük
ne yazık ki devam etmedi gebeliğim...
daha günün gelmemiş sürekli kan verip vücuda bu derece yüklenmek doğru olmaz
hem fiziksel hem psikolojik olarak yıpranırsın..

X